آژانس مسافرتی تبریز با کامل ترین خدمات

آژانس مسافرتی تبریز در دنیایی که گردشگری و سفرهای داخلی و خارجی به شدت رو به توسعه و رشد می باشند از ضروری ترین مشاغل و کسب و کارها محسوب میشود. برای انتخاب بهترین آژانس هواپیمایی تبریز در نگاه اول باید به این مساله دقت داشته باشید که آژانس مربوطه چه مجوزهایی را دریافت نموده است و سپس خدمات آنها را باید بررسی کنید. در ادامه تمام آنچه لازم است درباره آژانس مسافرتی تبریز بدانید را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

آژانس مسافرتی در تبریز

انواع مختلف آژانس های مسافرتی تبریز

در حالت کلی می توان گفت آژانس های هواپیمایی تبریز و سایر شهرها بر حسب مجوزهایی که دریافت نموده اند در سه دسته و گروه کلی تقسیم میشوند. این مجوزها شامل مجوز الف، ب و پ می باشد. اما سوال این است که هر یک از این مجوزها چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند و با دریافت هر مجوز چه خدماتی قابل ارائه می باشد.

آژانس های هواپیمایی تبریز با مجوز الف

اولین مجوزی که آژانس های هواپیمایی باید دریافت کنند تا بتوانند فعالیت خود را در این حوزه شروع نمایند، مجوز الف می باشد. با دریافت این مجوز می توان خدمات زیر را ارائه نمود:

خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی

از مهم ترین خدماتی که با دریافت مجوز الف می توان ارائه داد، امکان خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی می باشد. البته آژانس های هواپیمایی تبریز و سایر شهرها بعد از دریافت این مجوز اجازه فعالیت در این زمینه را دارند و باید برای فروش بلیط هواپیما هر یک از ایرلاین ها از ایرلاین مربوطه مجوز دریافت کنند. نحوه دریافت مجوز از ایرلاین ها با توجه به شرایط و قوانین هر یک از شرکت های هواپیمایی متفاوت می باشد و بهتر است با ایرلاین مورد نظر تماس بگیرید.

خرید بلیط قطار

علاوه بر امکان خرید بلیط هواپیما، با دریافت مجوز الف می توان از آژانس مسافرتی مورد نظر بلیط قطار را نیز خریداری کنید. با توجه به اینکه کارگزاران ریلی ایران شامل چندین شرکت می گردد، در نتیجه باید از هر یک مجوزهای لازم را دریافت نمود تا امکان فروش بلیط قطار فراهم گردد. به عبارت دیگر، ممکن است یک آژانس مسافرتی تبریز مجوز الف را دریافت کرده باشد، اما امکان خرید بلیط قطار و یا قطارهای رجا در آنها وجود نداشته باشد.

خرید بلیط اتوبوس

از آنجا که خرید بلیط اتوبوس نیز در چند سال اخیر از طریق آژانس های مسافرتی امکان پذیر شده است، در نتیجه افرادی که قصد فعالیت در این زمینه را دارند باید بعد از دریافت مجوز الف، کارها و اقدامات لازم برای کسب مجوز فروش بلیط هر یک از اتوبوس ها را نیز دریافت کند. با توجه به فاصله زیاد ترمینال و پایانه های مسافربری در نتیجه باید آژانس های مسافرتی این امکان را برای آسایش بیشتر مسافران فراهم نمایند.

آژانس هواپیمایی در تبریز

آژانس مسافرتی تبریز با مجوز ب

زمانی می توان یک آژانس مسافرتی را به عنوان بهترین آژانس های مسافرتی تبریز معرفی کرد که در ارائه خدمات چیزی کم نداشته باشد. این دسته از آژانس ها با دریافت مجوز بند ب می توانند علاوه بر امکان خرید بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس فرصت رزرو هتل داخلی و خارجی و خرید تور داخلی و خارجی را نیز دریافت کنند. در نتیجه دفاتر و آژانس های هواپیمایی با بند ب خدماتی به شرح زیر را ارائه می دهند:

رزرو هتل داخلی و خارجی

رزرو هتل از مهم ترین کارهاییست که قبل از سفر باید انجام داد، مخصوصا برای شهرهای توریستی که ممکن است با ظرفیت تکمیل شده هتل ها روبرو شویم. به همین خاطر امکان رزرو هتل داخلی و خارجی را برخی از آژانس ها که مجوزهای لازم را دریافت نموده اند ارائه می دهند.

البته باید دقت داشته باشید که تنها دریافت مجوز ب توسط یک آژانس دلیل بر این نمیشود که بهترین گزینه برای رزرو هتل خواهد بود. آژانس ها با توجه به سیاست های مدیریتی و خلاقیت و میزان توسعه کسب و کار و فعالیت در فرآیند رزرو تغییراتی را ایجاد می کنند. به عنوان مثال برخی از آنها با هتل ها به صورت مستقیم در ارتباط می باشند و برخی از طریق سایر آژانس ها هتل ها را ارائه میدهند. در حالت کلی بهترین انتخاب آژانس هایی می باشد که امکان رزرو اینترنتی هتل خارجی و داخلی را فراهم نماید و در فرآیند رزرو سادگی و واضح بودن هر یک از مراحل براحتی احساس گردد. همچنین لازم است تا امکان رزرو هتل های خارجی با کارت های عضو شتاب نیز از طریق این آژانس ها امکان پذیر شود تا مشکل نداشتن کارت های بانکی بین المللی که بزرگترین محدودیت برای ایرانی ها می باشد برطرف گردد.

خرید تور داخلی و خارجی

خرید تور داخلی و خارجی از دیگر امکاناتی می باشد که یک آژانس مسافرتی تبریز بعد از دریافت مجوز ب می تواند ارائه دهد. البته لازم است در اینجا به نوع تور دقت شود چون این تورها شامل تورهای زیارتی حج، سوریه و کربلا نمی باشند. خرید تور داخلی به تمام شهرها و تورهای خارجی مانند دبی، استانبول، کشورهای اروپایی، مالزی و تایلند و غیره را شامل میشود.

در این زمینه نیز میزان موفق بودن آژانس و برتری آن نسبت به سایرین در نحوه ارائه خدمات می باشند. تنوع در انواع توئرهای داخلی و خارجی و میزان پشتیبانی و پاسخگویی در برابر خدمات ارائه شده همگی می توانند در ارجیحت آژانس مربوطه نقش داشته باشند.

آژانس مسافرتی تبریز

آژانس مسافرتی تبریز با مجوز پ

اگر دقت کرده باشید در بین آژانس های مسافرتی تنها تعداد اندکی هستند که امکان سفر حج، سوریه و کربلا و عراق را فراهم می کنند. این آژانس ها که تحت نظارت سازمان حج و زیارت فعالیت دارند باید در مرحله اول بتوانند مجوز پ را دریافت نمایند تا بتوانند در این زمینه فعالیت داشته باشند. البته لازم به ذکر است که آژانس های مسافرتی می توانند این مجوزها را به صورت ترکیبی با هم داشته باشند. یعنی ممکن است یک آژانس هواپیمایی در تبریز علاوه بر امکان فروش بلیط و رزرو هتل و تور، مجوزهای لازم برای فروش تور حج را نیز دریافت کند.

آژانس مسافرتی تبریز

ویژگی های مهم در آژانس های مسافرتی تبریز

علاوه بر دریافت مجوز فعالیت در حوزه گردشگری و ارائه خدمات فروش بلیط و غیره، آژانس های مسافرتی باید چند ویژگی مهم داشته باشند تا بتوانند در لیست بهترین آژانس های مسافرتی تبریز و یا هر شهر دیگر قرار گیرند. این ویژگی ها شامل موارد زیر می باشند:

امکان ارائه خدمات آنلاین آژانس های هواپیمایی

در حالت کلی می توان گفت امروزه مراجعه حضوری به آژانس های مسافرتی رو به فراموشی می باشد و اغلب افراد از خدمات آنلاین استفاده می کنند. در نتیجه آژانس های مسافرتی باید بتوانند امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس و رزرو آنلاین هتل و خرید آنلاین تور را فراهم نمایند.

مساله بسیار مهم در این زمینه این است که یک آژانس مسافرتی تبریز اگر بخواهد خدمات و سرویس های خود را به صورت آنلاین ارائه دهد، باید مجوزهای لازم را در این زمینه دریافت کند. برای این منظور باید سایت طراحی و راه اندازی شود و نماد اعتماد الکترونیکی و سایر مجوزهای لازم دریافت گردد در غیر این صورت به عنوان سایت های غیر قانونی فیلتر خواهند شد.

پشتیبانی 24 ساعته

از آنجا که پروازهای داخلی و خارجی و حرکت قطار و اتوبوس در تمام ساعات شبانه روز انجام میشود، در نتیجه باید بعد از خرید بلیط و رزرو هتل و خرید تور، افراد و کارشناسان آژانس مربوطه به صورت 24 ساعته حتی در روزهای تعطیل پاسخگوی سوالات مسافران باشند.

رسپینا24؛ کامل ترین آژانس هواپیمایی با ارائه خدمات آنلاین

در هر نقطه از دنیا که باشید می توانید برای خرید اینترنتی انواع بلیط و رزرو هتل و خرید تور با سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا24 همراه باشید. تفاوتی ندارد که به دنبال بهترین آژانس مسافرتی تبریز هستید یا هر شهر دیگر، در هر صورت رسپینا24 به صورت 24 ساعته و در تمام روزهای سال بدون تعطیلی در کنار شما و همراهتان می باشد. با رسپینا24 روی زمین نمی مانید.