آژانس مسافرتی شیراز با ارائه تمام خدمات به صورت آنلاین

آژانس مسافرتی شیراز با توجه به نقش بسیار مهم این شهر در جذب توریست و گردشگران داخلی و خارجی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. علاوه براین، شیراز از شهرهای بزرگ با جمعیت زیاد می باشد و قطعا مردم این شهر نیز به سایر شهرهای ایران و کشورهای خارجی نیز سفر می کنند. در نتیجه وجود آژانس مسافرتی در شیراز که بتواند خدمات را به شیوه ای درست و قانونی ارائه دهد کاملا ضروری می باشد. در ادامه به بهترین و اصلی ترین ویژگی هایی که می توان برای انتخاب یکی از بهترین آژانس های مسافرتی شیراز در نظر گرفت را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

آژانس مسافرتی شیراز

فعالیت قانونی آژانس مسافرتی در شیراز

رشد بسیار زیاد گردشگری داخلی و خارجی در چند سال اخیر باعث شد تا شاهد روی کار آمدن آژانس های مسافرتی بسیار زیادی در شهرهای مختلف کشورمان باشیم. دریافت مجوز برای فعالیت در حوزه گردشگری و تحت عنوان آژانس مسافرتی فرآیند زمان بری بوده و لازم است افرادی که قصد ورود به این عرصه را دارند تمام مراحل قانونی را بدرستی طی کنند.

با توجه به هزینه بر بودن و البته زمان بر بودن دریافت مجوز آژانس مسافرتی شیراز و سایر شهرها، افرادی هستند که بدون مجوز فعالیت خود را شروع می کنند. فعالیت این دسته از افراد کاملا غیرقانونی بوده و نباید برای فراهم کردن مقدمات سفر به آنها اعتماد داشت. در نتیجه اولین و مهم ترین گامی که برای شناسایی بهترین آژانس هواپیمایی شیراز باید در نظر داشت، بررسی مجوزهای آژانس مربوطه می باشد.

آژانس هواپیمایی یا مسافرتی شیراز؟

امروزه دایره فعالیت آژانس های مسافرتی بسیار گسترده شده است و هر یک با توجه به نیاز مشتریان و کاربران در حال افزایش خدمات خود می باشند. در سالهای نه چندان دور آژانس های مسافرتی تنها برای فروش بلیط قطار و هواپیما و در برخی از مواقع تورهای مسافرتی خدمات ارائه می دادند. اما در دنیای امروز اغلب آنها تمام آنچه یک مسافر برای شروع سفر نیاز دارد را به شیوه ای حرفه ای ارائه می دهند.

با توجه به محدودیت در خدماتی که توسط این آژانس ها ارائه میشد، در بسیاری از مواقع به آنها آژانس هواپیمایی گفته میشد، چون خرید بلیط هواپیما تنها سرویسی بود که توسط آنها ارائه میشد. اما در حال حاضر این تعریف با تغییر زیادی روبرو شده است و اصطلاحا به آنها آژانس مسافرتی گفته میشود چون خدماتی از قبیل موارد زیر را ارائه می دهند:

خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی ایرلاین های مختلف

اصلی ترین سرویسی که باید توسط آژانس های مسافرتی ارائه گردد، امکان خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی می باشد. اما لازم است بدانید که هر یک از آژانس های مسافرتی تنها در صورتی می توانند بلیط های هواپیما ایرلاین خاصی را بفروشند که از آن ایرلاین مجوز دریافت کرده باشند. در نتیجه فراهم ساختن امکان خرید بلیط هواپیما ملاک بر خوب و جامع بودن یک آژانس نمی باشد و باید بتوانید به عنوان مثال بلیط هواپیما ماهان، ایران ایر، کیش ایر و سایر ایرلاین های داخلی و ترکیش ایرلاینز، عمان ایر، قطر ایرویرز و دیگر ایرلاین های خارجی را از آنها خریداری نمایید.

مساله بسیار مهم دیگر این است که قیمتی که هر یک از آژانس های مسافرتی شیراز ارائه می دهند، نباید بیشتر از نرخ مصوب باشد. همیشه بخاطر داشته باشید که برخی از آژانس های مسافرتی ممکن است قیمتی که برای خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی ارائه می دهند گران تر از قیمت واقعی باشد. البته آژانس مسافرتی شیراز که از اعتبار بالایی برخوردار باشد و سابقه درست و تایید شده ای داشته باشد از این نظر تایید شده می باشد و می توانید به آنها اعتماد کنید.

آژانس مسافرتی در شیراز

پوشش تمامی مسیرهای ریلی داخلی

درست مانند خرید بلیط هواپیما، برای خرید بلیط قطار نیز باید آژانس هایی را انتخاب کرد که مجوز فروش بلیط قطار از تمام کارگزارن این حوزه را دریافت کرده باشد. علاوه بر رجا شرکت های ریلی دیگری مانند بن ریل و سفیر و غیره نیز در این حوزه فعالیت دارند و از هر یک باید مجوز دریافت نمود. زمانی می توان به یک آژانس مسافرتی در شیراز لقب بهترین و جامع ترین داد که بتواند مجوزهای تمام این شرکت ها را دریافت کند. در این صورت تمامی مسیرهای ریلی داخلی را پوشش می دهد و به هر نقطه از کشورمان که قطار به آنها دسترسی دارد می توانید سفر کنید.

البته لازم است بدانید که برخی از آژانس ها مانند آژانس مسافرتی رسپینا24 علاوه بر فراهم کردن امکان خرید بلیط قطار داخلی، بلیط قطار برای برخی از مسیرهای خارجی را نیز ارائه داده است. در نتیجه تفاوتی ندارد که در کجای دنیا باشید، در هر صورت می توانید براحتی از رسپینا24 بلیط قطار خارجی بخرید.

خرید بلیط اتوبوس را جدی بگیرید

علیرغم رشد صنعت هوایی و ریلی کشورمان، هنوز سفرهای جاده ای در رتبه اول قرار دارند و به دلایل مختلف افراد زیادی ترجیح می دهند با خرید بلیط اتوبوس سفر کنند. یک آژانس مسافرتی شیراز باید بتواند این امکان را نیز در اختیار مسافران خود قرار دهد تا نیاز نباشد که برای خرید بلیط به ترمینال های مسافرتی مراجعه شود. از آنجا که ظرفیت اتوبوس ها بسیار محدود می باشد و هر اتوبوس حداکثر 40 نفر ظرفیت دارد، در نتیجه خیلی زود تکمیل میشود. از طرف دیگر، ترمینال های مسافرتی اغلب در خارج از محدوده شهر می باشند و در نتیجه مراجعه به آنها زمان بر است و ممکن است تا رسیدن به ترمینال ظرفیت اتوبوس تکمیل شده باشد.

با خرید بلیط اتوبوس از نزدیک ترین آژانس مسافرتی به محل زندگی و یا خرید اینترنتی آن از سایت آن آژانس می توان با این مشکل مقابله کرد.

آژانس هواپیمایی شیراز

خرید تور داخلی و خارجی

یکی از اشتباهات رایجی که اغلب افراد درباره تور دارند این است که آن را با سفرهای گروهی اشتباه میگیرند. واقعیت این است که منظور از خرید تور دریافت بلیط هواپیما یا قطار و واچر هتل با هم می باشد. به عبارت دیگر، اگر از یکی از آژانس های مسافرتی شیراز تور مشهد می خرید، به معنای این نیست که با سایر افراد هم گروه میشوید و آزادی عمل در طول سفر ندارید. البته این امکان را تمام آژانس های مسافرتی فراهم نمی کنند و می توان گفت تنها تعداد اندکی هستند که خرید تور داخلی و خارجی را در لیست سرویس های خود قرار داده اند.

رزرو هتل با آژانس های مسافرتی شیراز

تعداد بسیار کمی از آژانس های مسافرتی در شیراز وجود دارند که امکان رزرو هتل های داخلی و خارجی را نیز در کنار سایر خدمات خود و به صورت آنلاین ارائه دهند. فراهم کردن امکان رزرو هتل دارای پیچیدگی های زیادی می باشد و به همین خاطر تمام آژانس ها نسبت به ارائه این سرویس اقدام نمی کنند. این در حالیست که در دنیای امروز تعداد بسیار کمی هستند که قبل از سفر رزرو هتل را انجام ندهند.

ارائه بیمه مسافرتی

در سفرهای خارجی که خدمات شرکت های بیمه ای کشورمان در دسترس نمی باشند، خرید بیمه مسافرتی می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد. تعداد انگشت شمار آژانس های هواپیمایی وجود دارند که این امکان را برای مسافران خود ارائه دهند. در صورتیکه بیمه یکی از ضروری ترین مدارکی می باشد که در هر سفر داخلی و خارجی باید همراه داشت تا در صورت بروز مشکلات جسمی و بیماری با هزینه کم نسبت به درمان اقدام نمود.

ارائه خدمات ارزی به صورت ریالی

یکی از بزرگترین مشکلات ما ایرانی ها برای سفرهای خارجی نداشتن کارت های بانکی بین المللی می باشد و دلیل اصلی آن وجود تحریم ها است. آژانس های مسافرتی در این شرایط می توانند تا حد زیادی این مشکلات مسافران را برطرف نمایند. به عنوان مثال در خرید بلیط هواپیما خارجی اگر مسافر خرید را با کارت های عضو شتاب انجام دهد براحتی و به صورت ریالی هزینه را پرداخت می کند. همچنین در رزرو هتل خارجی نیز می توان با کارت های عضو شتاب هتل را رزرو کرد، این در حالیست که با مراجعه حضوری به هتل تنها راه پرداخت هزینه به صورت نقد یا با کارت های بانکی بین المللی خواهد بود.

آژانس مسافرتی شیراز

ارائه تمام خدمات گردشگری به صورت آنلاین توسط آژانس مسافرتی شیراز

تمام مواردی که به عنوان خدمات بهترین و کامل ترین آژانس های مسافرتی در این مطلب اشاره شد، زمانی می توانند به خوبی ارائه گردند که آنلاین باشند. تفاوتی ندارد که در شهری کوچک زندگی می کنید یا بزرگ، در هر صورت با خرید اینترنتی می توان تا حد زیادی در زمان صرفه جویی کرد و حق انتخاب بسیار بالایی داشت. به عنوان مثال افرادی که برای خرید بلیط هواپیما به یکی از آژانس های مسافرتی شیراز مراجعه می کنند، نمی توانند تمام بلیط ها را با توجه به فاکتورهای مختلف و در روزهای آینده با هم مقایسه نمایند و در نهایت مجبور خواهند بود تا از بین گزینه های پیشنهادی توسط کارکنان آژانس یک مورد را انتخاب کنند. اما در خرید اینترنتی مساله کاملا متفاوت می باشد و مسافر می تواند خودش و در یک نگاه نرخ ها را با هم مقایسه و بلیط مناسب بر حسب شرایط خریداری کند.

ارائه خدمات آنلاین مخصوصا در رزرو هتل های داخلی و خارجی اهمیت پیدا میکند. چون می توان بدون مراجعه به هتل تصاویر اتاق و سایر بخش های هتل را مشاهده و مشخصات را مطالعه نمود و در نهایت هتلی مناسب و با کیفیت را رزرو کرد.

رسپینا24 جامع ترین آژانس مسافرتی

برای شروع سفر به هر نقطه از کشورمان و یا سایر کشورهای خارجی کافیست مقصد سفر را انتخاب کنید و مابقی مقدمات را به صورت کاملا آنلاین از رسپینا24 فراهم کنید. ارائه خدمات این سایت باعث میشود نه تنها بهترین آژانس مسافرتی شیراز باشد، بلکه در تمام ایران نیز خدمات خود را ارائه دهد. لازم به ذکر است که استفاده از تمام خدمات رسپینا24 از قبیل خرید بلیط هواپیما، خرید اینترنتی بلیط قطار و اتوبوس و امکان رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و خرید انواع تورهای داخلی و خارجی همگی به صورت آنلاین وجود دارد و تیم پشتیبانی 24 ساعته پاسخگوی سوالاتتان در این زمینه خواهد بود. با رسپینا24 روی زمین نمی مانید