بررسی آنلاین وضعیت لحظه ای پروازهای داخلی و خارجی

بعد از اینکه خودتون خرید بلیط هواپیما انجام دادین یا وقتی منتظر یه مسافر هستین که قراره با هواپیما بیاد، خیلی مهمه که از وضعیت پرواز مطلع باشین. اگه تا بحال تجربه ی خرید بلیط هواپیما و رفتن به فرودگاه رو داشته باشین، حتما تابلوی اعلام وضعیت پرواز رو دیدن و برای اطلاع از وضعیت پروازتون، اونو چک کردین. بخاطر اهمیت زیاد این تابلو و اطلاعات موجود در اون، در این مطلب قصد داریم سایت هایی رو معرفی کنیم که خیلی راحت می تونین بدون مراجعه به فرودگاه از وضعیت پروازها مطلع بشین و برای سفر یا کارهاتون برنامه ریزی کنین. با رسپینا24 همراه باشین.

اطلاع از وضعیت پروازها

وقتی تصمیم میگیرین با خرید بلیط چارتر یا بلیط سیستمی سفرتون رو شروع کنین، باید حواستون کاملا جمع باشه و از وضعیت پروازتون مطلع باشین. برای مثال وقتی وارد فرودگاه میشین باید بدونین که پروازتون در چه وضعیتی هست و زمان دریافت کارت پرواز رسیده یا خیر و یا حتی ممکنه آژانسی که خرید بلیط هواپیما رو از اون انجام دادین، بدرستی بهتون اطلاع رسانی نکرده باشن و پروازتون باطل باشه. در این شرایط کافیه باگوشی تلفن همراه یا سیستمی که به اینترنت متصل هست، وارد سایت های اطلاع رسانی وضعیت پروازها بشین و تابلوی فرودگاه مورد نظرتون رو آنلاین چک کنین.

بررسی آنلاین وضعیت پرواز

بررسی آنلاین وضعیت پروازهای تمام فرودگاه های کشور

فرقی نمیکنه خرید بلیط هواپیما خارجی انجام داده باشین یا خرید بلیط هواپیما داخلی، در هر صورت می تونین با ورود به سایت fids.airport.ir از وضعیت پروازهای تمام فرودگاه های داخلی مطلع بشین. بعد از ورود به این سایت می تونین فرودگاه مورد نظرتون رو انتخاب کنین و با توجه به اینکه خرید بلیط هواپیما داخلی داشتین یا خرید بلیط هواپیما خارجی، از وضعیت پروازتون مطلع بشین. علاوه بر وضعیت پرواز، میتونین اطلاعاتی مثل نوع هواپیما، زمان واقعی پرواز (تاریخ و ساعت مشخص شده در زمان خرید بلیط هواپیما)، مبدا یا مقصد، شماره پرواز، ایرلاین و زمان مشخص شده برای پرواز و شماره ی کانتر برای پروازهای خروجی رو هم بخونین. ستون تاریخ و زمان واقعی پرواز، مربوط به پروازهایی هست که انجام شدن و زمان نهایی پرواز که ممکنه با تاخیر یا تعجیل باشه رو مشخص میکنه. برای مثال ممکنه در زمان خرید بلیط هواپیما، زمان پرواز رو ساعت 10:30 اعلام کرده باشن و در نهایت زمان واقعی که پرواز انجام شده، ساعت 12 باشه. با دونستن این اطلاعات می تونین برای کارهاتون بهتر برنامه ریزی کنین و سفرتون رو بدون استرس شروع کنین.

وضعیت پرواز خرید بلیط هواپیما داخلی

هر کدوم از وضعیت های پرواز به چه معنا هستن؟

با نگاهی کوتاه به تابلوی اعلام وضعیت پرواز در فرودگاه ها، وضعیت های گوناگونی رو مشاهده می کنین که هر کدوم معنای خاصی دارن. برای مثال اگه مقابل وضعیت پروازتون "دریافت کارت پرواز" رو دیدین، باید به کانتر مشخص شده مراجعه کنین و کارت پرواز رو دریافت کنین. اگه خرید بلیط هواپیما انجام دادین و وضعیت پروازتون "باطل شد" اعلام کردن، کاملا مشخص هست که پرواز به دلایل مختلف باطل شده. در این شرایط خرید بلیط سیستمی انجام داده باشین، نیاز نیست کار خاصی در فرودگاه انجام بدین و باید نسبت به استرداد بلیط تون اقدام کنین. اما اگه خرید بلیط چارتر داشته باشین، بهتون پیشنهاد می کنیم بلیط تون رو در فرودگاه مهر بزنین و در نهایت استرداد بلیط رو انجام بدین تا مبلغ بلیط رو دریافت کنین. وضعیت "تاخیر" یا "تعجیل" برای اون دسته از پروازهایی هست که دیر تر یا زودتر انجام میشن. البته اگه خرید بلیط هواپیما رو از سایت های معتبر مثل سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا24 انجام داده باشین، شما رو کاملا در جریان کنسل، تعجیل و یا باطل شدن پرواز قرار میدن. پروازهایی که وضعیتشون "طبق برنامه" مشخص شده، بدون تاخیر، تعجیل، کنسلی و یا هرگونه تغییری انجام میشه و مسافرها میتونن بدون تغییر در برنامه هاشون سفر رو شروع کنن.

اعلام وضعیت پروازها

لازمه بدونین که اطلاعات موجود در تابلوی اعلام وضعیت پرواز، با توجه به اینکه پرواز ورودی یا خروجی باشه، متفاوت هستن. برای مثال در پروازهای ورودی وضعیت "نشست و دریافت بار از نقاله" اعلام میکنه که مسافران وارد فرودگاه شدن و در حال دریافت بار و وسایلشون از روی نقاله هستن.

علاوه بر سایت معرفی شده در بالا، می تونین بعد از خرید بلیط هواپیما و شروع سفر، وارد سایت فرودگاه مورد نظرتون بشین و وضعیت پرواز رو بخونین. برای مثال فرودگاه مهرآباد، فرودگاه مشهد، فرودگاه شیراز اطلاعات وضعیت پروازها رو به صورت آنلاین در اختیارتون قرار میدن.

همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر پاسخگوی سوالات شما در زمینه ی خرید بلیط هواپیما، خرید آنلاین تور و رزرو آنلاین هتل هستن.