سفر یعنی دوری از مشغله های کار و زندگی و کسب تجربه های جدید و سپری کردن روزهایی خوش، به همین خاطر باید به گونه ای برای آن برنامه ریزی کرد که هیچ چیزی مانع رسیدن به این اهداف نباشد. با اطلاع از اشتباهات رایج در سفر باعث میشه سفر بهتری داشته باشین و چیزی جز خاطرات خوش رو در زندگی تون ثبت نکنین. در ادامه به تعدادی از اشتباهات رایج در سفر اشاره خواهیم کرد. با رسپینا24 همراه باشین.

خرید بلیط هواپیما خارجی

اشتباهات رایج سفر در  فراهم کردن مقدمات سفر

خرید بلیط هواپیما بدون چک کردن مدارک مورد نیاز

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که در سفرهای خارجی ممکنه براتون پیش بیاد، خرید بلیط هواپیما بدون چک کردن مدت زمان اعتبار گذرنامه هست که می تونه مشکلات زیادی رو براتون به همراه داشته باشه. بهتون پیشنهاد می کنیم قبل از خرید بلیط هواپیما، برای دوری از ارتکاب به اشتباهات رایج در سفر، یه چک لیست تهیه کنین و تمام موارد مورد نیاز رو در اون بنویسین.

خرید بلیط هواپیما

عدم رزرو اینترنتی هتل

برای سفرهای خارجی یکی از مهم ترین قوانین رزرو اینترنتی هتل یا ارائه ی مدارک برای تعیین محل اقامت قبل از سفر هست، اما در سفرهای داخلی چنین قانونی وجود نداره. تجربه نشون میده که توجه نکردن به رزرو اینترنتی هتل قبل از رفتن به مقصد یکی از بزرگترین اشتباهات رایج در سفر محسوب میشه و سردرگمی، بالا رفتن هزینه ها و اقامت در هتل با کیفیت پایین رو به همراه داره.

البته لازمه به این نکته هم دقت کنین که اگه برای مدت زمان طولانی قصد دارین به یه شهر خاص سفر کنین، در ابتدا فقط برای مدت زمان کوتاه رزرو هتل رو انجام بدین و اگه از کیفیت هتل راضی بودین، مجدد رزروتون رو تمدید کنین.

رزرو هتل رسپینا24

تبدیل ارز در صرافی های خارج از فرودگاه

کاهش هزینه یکی از مهم ترین دغدغه هایی هست که اغلب در طول سفر داریم و راه های زیادی رو در این زمینه امتحان می کنیم. یکی از اشتباهات رایج در سفرهای خارجی، تبدیل نکردن ارز در صرافی های خارجی از فرودگاه هست. همیشه این نکته رو بخاطر داشته باشید، همون طور که فروشگاه و رستوران های فرودگاه قیمت های بالایی دارند، صرافی ها هم با نرخ بالاتری تبدیل ارز رو انجام میدن.

تبدیل ارز برای سفر

عدم شناخت مقصد سفر

هر شهر و کشور قوانین خاصی داره که عدم رعایت اونها به معنای زیر پا گذاشتن قانون و جرم محسوب میشه. سعی کنید قبل از شروع سفر حتما قوانین و محدودیت های موجود در مقصدتون رو بدرستی مطالعه کنین و از سایر افرادی که تجربه ی سفر به شهر یا کشور مورد نظرتون رو داشتن، سوالات بیشتری بپرسید و از تجربیاتشون استفاده کنین.

خرید بلیط هواپیما

اشتباهات رایج در سفر

بعد از فراهم کردن مقدمات سفر، مانند خرید بلیط هواپیما و غیره، در بسیاری از مواقع ممکنه در تهیه ی وسایل ضروری سفر و انتخاب محل غذا خوردن و غیره اشتباهاتی رو ناخودآگاه مرتکب بشیم که عواقب خوبی به همراه نخواهند داشت.

همراه داشتن چمدان سنگین

از اشتباهات رایج در سفر میشه به همراه داشتن چمدان های سنگین و پر از لباس و وسایل غیر ضروری اشاره کرد. سبک سفر باشید و تنها وسایل ضروری سفر، مانند لباس مناسب با شرایط آب و هوایی مقصد، کرم های مرطوب کننده، داروهای مورد نیاز، کوله پشتی، دوربین عکاسی، دفترچه یادداشت و کفش راحت رو در چمدونتون قرار بدین. البته بهتون پیشنهاد می کنیم مطلبی که قبلا در مجله گردشگری رسپینا24 برای معرفی راه های قرار دادن وسایل در چمدان ارائه دادیم رو مطالعه کنین.

اشتباهات رایج در سفر

انتخاب محل مناسب برای غذا خوردن

عدم توجه به مسائل بهداشتی و خوردن غذاهای نا سالم یکی از بزرگترین اشتباهات رایج در سفر هستن که ممکنه شیرینی سفر رو به روزهای تلخ تبدیل کنه. اگه قصد دارین در رستوران غذا بخورین، به هیچ عنوان رستوران هایی که رانندگان و مسافراتن اتوبوس میرن رو انتخاب نکنین. بالعکس، رستوران هایی رو برای غذا خوردن انتخاب کنین که رانندگان کامیون و ماشین های سنگین برای غذا خوردن به اونجا میرن. کیفیت غذا و نحوه ی سرویس دهی این نوع رستوران ها تفاوت بسیار زیادی با هم دارن.

غذا خوردن در سفر

تنظیم ساعت بدن

در سفرهای خارجی اختلاف ساعت بین مبدا و مقصد باعث میشه تا تنظیمات ساعت بدن دچار اختلال بشه و روز رو درخواب و شب رو به بیداری سپری کنین. یکی از اشتباهات رایج در سفر که میتونه فرصت های زیادی رو ازتون بگیره، خوابیدن بلافاصله بعد از رسیدن به مقصد هست. سعی کنید کمی قدم بزنین و شب زودتر بخوابین تا بتونین زودتر با شرایط جدید سازگار بشین.

خرید بلیط هواپیما رسپینا24

تورهای مسافرتی رو از دست ندین

هدف بسیاری از افراد در سفر، بازدید از جاذبه های گردشگری و مکان های تاریخی هست. اما عدم شناخت جاذبه ها و آشنا نبودن با شرایط ورود به هر یک ممکنه باعث بشه تا زمان زیادی رو هدر بدین و نتونین از تمام فرصت ها بدرستی استفاده کنین. تورهای مسافرتی که  اغلب توسط هتل ها ارائه میشن، یکی از بهترین انتخاب هایی هست که می تونین داشته باشین و یکی از اشتباهات رایج در سفر رو پشت سر بزارین.

خرید تور خارجی

سایت رسمی خرید اینترنتی بلیط هواپیما رسپینا24، سفرهایی آرام و زیبا رو براتون آرزو میکنه و امیدواریم با اطلاع از اشتباهات رایج در سفر، بتونین با برنامه ریزی درست سفرتون رو شروع کنین و با کوله باری از خاطرات خوش به خونه برگردین.