بزرگترین و مهم ترین مزایا و معایب خرید اینترنتی بلیط چارتر

چارتر (Charter) در اصطلاح به معنای اجاره به صورت در بست میباشد در تمامی وسایل نقلیه عمومی عمومیت دارد ولی در ایران بیشتربرای هواپیما کاربرد دارد نکته ای که وجود دارد برای خرید اینترنتی بلیط چاتر، انتخاب درست و هوشمندانه است تا دچار مشکل نشوید با ما همراه باشید.

خرید اینترنتی بلیط چارتر،مزایا و معایب:

بزرگترین و مهمترین مزایای خرید اینترنتی بلیط چارتر راحتی در دسترسی و امکان انتخاب بهترین بلیط با توجه به شرایط شماست و برای اینکار رسپینا 24 کار رو برای شما راحت کرده است چرا که با توجه به نوع قیمت و خدمات مناسب رسپینا امکان رزرو هر نوع بلیط برای هر نقطه ای وجود دارد.

بلیط چارتر

 

این نوع بلیط ها رو آژانس ها و دفاتر چارتر کننده به صورت سالیانه و یا فصلی تمام یا بخشی از مسیرهای هوایی پرتردد را اجاره می‌کنند؛ به دلیل رزرو عمده بلیت‌ها از قبل و فروش آنها به مسافران در آینده، بهای این بلیط‌ها را شرکتهای چارترکننده تعیین می‌کنند و تعیین قیمتها در اختیار شرکت‌های هواپیمایی نیست. به همین دلیل قیمت بلیط‌های چارتر بسیار متغیر است و امکان دارد در هواپیما با مسافری روبرو شوید که بلیط همان پرواز را نصف مبلغی که شما پرداخته‌اید، خریده باشد. دلیل این مساله، نوسان قیمت این نوع بلیط‌ها در زمان‌های مختلف و بر اساس شرایط شرکت چارترکننده است.چنانچه شرکت چارترکننده به هر دلیلی نتواند تمامی بلیط‌هایش را به فروش برساند، خود مجبور به پرداخت بهای همه آنهاست؛ بنابراین با نزدیک‌تر شدن زمان پرواز، شرکت چارترکننده بلیط‌هایش را به بهای ارزانتری ارائه میکند تا میزان ضرر را به کمترین مقدار ممکن کاهش دهد. پروازهای برخی از مسیرهای پر رفت و آمد مانند تهران،مشهد یا تهران، کیش به صورت سالیانه توسط شرکت‌ها رزرو می‌شوند. بنابراین همیشه می توانید در این مسیرها به دنبال بلیط‌های ارزان و چارتری باشید. البته این مساله شامل مناسبت‌ها و تعطیلات رسمی مانند نوروز که تعداد مسافران زیاد است نمی‌شود. در تعطیلات حتی شرکت چارترکننده می‌تواند بلیط‌هایش را گران‌تر از شرکت هواپیمایی نیز به فروش برساند.

 

یکی از بهترین  ویژگی هایی که میشه برای بلیط چارتر گفت، اینه که شما میتونین در ماه های کم سفر سال، بلیط هواپیما چارتر با قیمت خیلی کم پیدا کنین، اینطوری هم شما، کلی در هزینه های سفرتون صرفه جویی کردین، و هم شرکت گردشگری بلیط های چارترش رو میفروشه و ضرر نمیکنه. گاهی اوقات آژانس های گردشگری، برای اینکه پرواز صندلی خالی نداشته باشه، چند ساعت مونده به پرواز، این بلیط های چارتر رو، با قیمت های باورنکردنی، در سایت های خرید بلیط چارتر هواپیما می فروشن.

 چارتر

در فصل های پر سفر هم، که ترافیک پرواز های داخلی و خارجی زیاده، قیمت بلیط چارتر با بلیط های سیستمی تفاوت چندانی نداره. در کنار امتیاز بزرگ تفاوت قیمت، در بلیط های چارتری، بهتره بدونین این بلیط ها قابل استرداد نیستن و نمیتونین تاریخ سفرتون رو هم تغییر بدین.

این روزها خیلی از سایت ها بلیط چارتر هواپیما میفروشن و می تونیین با یکم جستجو کردن و مقایسه قیمت ها، بین سایت های معتبر فروش بلیط چارتر، یک بلیط ارزون برای خرید، پیدا کنین. ولی توصیه ای ما به شما اینه که، قبل از خرید بلیط، از سایت هایی که ادعای فروش بلیط چارتردارن، حتما از معتبر بودن سایت مطمئن بشین، تا مشکلی برای پروازتون پیش نیاد، چون این بلیط ها قابل استرداد نیستن. سعی کنید خرید بلیط تون رو حتما از یک سایت معتبر گردشگری انجام بدین. در پایان باز هم اشاره میکنیم که از مراکز خرید معتبر مثل رسپینا24 و ... بلیط خود را خریداری تا دچار مشکل نشوید.

چارتری

اما نکته‌ی مهمی که درباره‌ی بلیط چارتر باید بدانید این است که فرقی نمی‌کند در کدام مقطع از تقویم گردشگری باشید، تحت هر شرایطی اگر پرواز چارتر خالی بماند، هزینه‌ی خالی بودن پرواز را آژانس چارترکننده متحمل خواهد شد. به همین دلیل هم در شرایط زمانی متفاوت، بهای بلیط چارتر تغییر می‌کند. گاهی اوقات هرچه به زمان پرواز نزدیک‌تر بشویم، بهای بلیط چارتر پایین‌تر می‌آید

سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا24، به عنوان یکی از کامل ترین سامانه های خرید بلیط هواپیما در کشور، با ارائه دادن انواع بلیط های چارتری و سیستمی در تمامی مسیرهای پرتردد، دست شما رو در انتخابی ایده آل و مقرون به صرفه، باز میزاره. اینطوری می تونین بلیط سیستمی و یا بلیط چارتر مورد نظر خودتون رو  با قیمت ارزون و مناسب در مسیر دلخواهتون تهیه کنین.