بلیط هواپیما ۸۰ درصد تخفیف آرزوی بسیاری از مسافرانی است که قصد سفر با هواپیما را دارند. اما آیا رزرو بلیط هواپیما با این مقدار تخفیف اصلا امکان پذیر است؟ خرید بلیط ارزان قیمت، راه و روش خودش را دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. با ما در رسپینا، همراه باشید.

بلیط هواپیما ۸۰ درصد تخفیف

 چند راهکار برای خرید بلیط هواپیما ۸۰ درصد تخفیف

رزرو بلیط با این میزان تخفیف، از آن جمله اتفاقاتی است که به ندرت پیش می آید. اما راه هایی برای خرید با کم ترین نرخ ممکن وجود دارد که می توانید برای بلیط های پروازهای داخلی مدنظر خود قرار دهید.

خرید بلیط در ایام پرترافیک ممنوع

قیمت بلیط های پرواز تا حد زیادی به میزان تقاضا مسافران بستگی دارد؛ بطوریکه در روزهایی که تقاضا خرید بلیط کمتر می شود، قیمت آن نیز با نرخ افت چشم گیری مواجه می شود. هم چنین، انتخاب ساعت پرواز نیز بر قیمت آن تاثیر گذار است. معمولا بلیط های اول صبح یا آخر شب قیمت های کم تری دربردارند. در این خصوص، تقویم پروازی که سامانه رسپینا از کلیه ی بلیط های موجود طی 30 روز آینده به مسافر ارائه می دهد، نیز می تواند کمک شایانی در انتخاب ارزان ترین بلیط ها باشد.

استفاده از سهمیه جانبازان و خانواده شهدا

اگر از خانواده محترم شهدا و یا جانباز بالای 25 درصد می باشید، مطابق مصوبه مجلس شورای اسلامی و با داشتن کارت ایثارگران و جانبازان، می توانید از خرید بلیط هواپیما تا ۸۰ درصد تخفیف ویژه برخوردار شوید. 2 شرکت هواپیمایی آسمان و ماهان، این خدمات تخفیف را ارائه می دهند.

ایرلاین های ارزان تر را انتخاب کنید

در مساله نرخ گذاری بلیط های پرواز، ایرلاین ها در خط مقدم داستان قرار گرفته اند. نوع ناوگان (کیفیت و عمر)، خدمات پرواز (شامل کترینگ، پذیرایی و ...)، کیفیت کابین (اندازه صندلی ها، فاصله آن ها نسبت به هم و ...)، میزان مالیات و ... همگی بر تعیین نرخ بلیط موثر است. البته برخی از ایرلاین ها، قدمت و سابقه برند خود را نیز در کنار موارد نامبرده لحاظ می کنند. به همین دلیل است که گاهی در جدول لیست پروازها مشاهده می کنید که در یک روز و یک مسیر پروازی، بلیط ها با نرخ های مختلف ارائه شده است.

بلیط هواپیما ارزان 80 درصد تخفیف

بلیط های پرواز چارتری را فراموش نکنید

بلیط های پرواز سیستمی با قیمت نسبتا ثابتی طی بازه های زمانی ارائه می شوند. اما از آنجائی که شرکت چارترکننده بلیط های شناور را به صورت لحظه ای تغییر می دهد، نرخ های آن نیز معمولا متعادل تر است. اما باز هم خرید بلیط هواپیما چارتر ۸۰ درصد تخفیف تقریبا یک افسانه یا یک حربه تبلیغاتی است که به ندرت اتفاق می افتد. این نکته را نیز فراموش نکنید که در ایام های سیزن که ترفیک سفر بالاتر است، قیمت بلیط های پرواز چارتری با اختلاف زیادی از سیستمی ها گران تر می شود.

از سرویس " خبرم کن" رسپینا غافل نشوید

سامانه رسپینا، به عنوان یکی از بزرگ ترین ارائه دهندگان خدمات مسافرتی در کشور، سرویس پیامکی به نام خبرم کن را ارائه نموده است که با فعال سازی آن به محض تغییر بلیط های پرواز چارتری، به مسافر اطلاع رسانی می شود. هزینه فعال سازی این سرویس کاملا رایگان است که پیش تر در صفحه سرویس خبرم کن رسپینا راهنمای گام به گام و تصویری آن را بررسی نموده ایم.

بلیط هواپیما چارتر ۸۰ درصد تخفیف

بلیط هواپیما 80 درصد تخفیف خارجی را چگونه تهیه کنیم؟

در مورد بلیط پرواز خارجی، داستان کمی متفاوت است و نمی توان تنها به عوامل ذکر شده بسنده کرد. زیرا در این مورد، ایرلاین حرف اول و آخر را می زند و خبری از شرکت چارترکننده نیست. با این حال، توجه به نکات زیر نیز می تواند در جست و جوی ارزان ترین بلیط ها موثر واقع شود:

- برخی از ایرلاین ها، مثل هواپیمایی پگاسوس ترکیه، با کاهش خدمات پرواز و حذف کترینگ، بلیط های ارزان تری نسبت به بقیه رقبای خود مانند ترکیش ایرلاینز ارائه می دهند. بنابراین حتما تمامی بلیط هایی که ایرلاین های مختلف برای مقصد موردنظر شما را ارائه می دهند را بررسی داشته باشید.

- اگر شهر مقصد دارای چند فرودگاه است، حتما پروازی که را انتخاب کنید که در فرودگاه کوچک به زمین می نشیند. زیرا فرودگاه های بین المللی قیمت بیمه را نیز بر بهای بلیط اعمال می کنند.

- برای برخی از کشورهای همسایه مثل ارمنستان و ترکیه، علاوه بر ایرلاین های خارجی، ایرلاین های ایرانی نیز فعالیت می کنند. بنابراین توصیه می کنیم در این موارد، حتما بلیط شرکت های ایرانی را انتخاب نمائید.

* برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید بلیط ارزان پروازهای خارجی می توانید از کمک و مشاوره تیم پشتیبانی پرواز خارجی رسپینا نیز به صورت 24 ساعته بهره مند شوید.

بلیط هواپیما 80 درصد تخفیف خارجی

توصیه های پایانی

با اینکه تا اینجای مقاله، تمامی نکات و موارد مهم را بررسی نمودیم، اما توجه به نکات زیر نیز خالی از لطف نخواهد بود:

- سعی کنید تا حد ممکن بلیط را انلاین خریداری کنید؛ چراکه بلیط در اینصورت خرید شما مطابق تعرفه های مصوب ایرلاین و شرکت چارترکننده خواهد بود. اما در خرید بلیط به صورت حضوری می بایست مبلغ بیش تری را به عنوان کمیسیون آژانس صادرکننده بلیط بپردازید.

- خرید بلیط هواپیما ۸۰ درصد تخفیف با اینکه غیرممکن نیست اما تقریبا جزء عجایب است. توصیه می کنیم خیلی وقت خود را بیهوده برای یافتن این چنین تخفیف عجیب و غریبی تلف نکنید.

- در آخر نیز متذکر می شویم که تیم پشتیبانی 24 ساعته رسپینا در بخش پرواز های داخلی و خارجی آماده ارائه مشاوره رایگان و خدمت رسانی به شما عزیزان است. لذا می توانید سوالات خود را از طریق تماس با شماره هایی که در پایین صفحه قرار گرفته است، جویا شوید.

سفر خوبی را برای شما آرزومندیم.