تفاوت های بین بوئینگ و ایرباس رو قبل از خرید بلیط هواپیما بدونید

ساخت هواپیما اولین چیزی بود که رؤیای رسیدن به ابرها را محقق کرد به طوری که امروزه شاهد ساخت هواپیماهای متفاوت در ابعاد و اندازه های مختلف هستیم. هواپیمای بوئینگ و ایرباس، از مشهورترین هواپیماهای جهان هستند که ظرفیت بالایی در لیست پرواز کشورهای مختلف را به خود اختصاص دادند؛ اما آیا وقعاً هواپیمای بوئینگ بهتر است یا ایرباس؟ با رسپینا 24 همراه باشید تا تفاوت ها را حس کنید.

هواپیمای ایرباس

شرکت های هواپیما سازی در جهان رقابت زیادی در زمینه‌ی ساخت هواپیماهای مسافربری، جت و ... دارند و از این نظر در جایگاه های مختلفی قرارگرفته‌اند. همیشه بهترین ها و اولین ها جزء دانستنی های مورد علاقه ی مردم در زمینه های مهم است. در مورد شرکت های هواپیمایی هم اولویت ها و بزرگ ترین ها جزء مهم ترین نکات مسافران هوایی در انتخاب هواپیما است. جالب است بدانید که در این صنعت، شرکت هواپیمایی بوئینگ در زمینه ی ساخت هواپیماهای تجاری، اولین و بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان را دارد. تلاش های شرکت بوئینگ تنها به ساخت هواپیماهای تجاری و مسافربری محدود نمی شود و گستره ی عظیمی در ساخت سیستم های دفاعی، همچون جنگده ها، ماهواره ها و ... دارد. در مقابل، هواپیمایی ایرباس با اختلاف اندکی از بوئینگ در لیست بهترین شرکت های هواپیمایی، مقام دوم را کسب کرده است. ایرباس اروپایی بزرگترین جت مسافربری جهان را در ناوگان خود دارد و تولید حدود نیمی از هواپیماهای غیر نظامی و مسافربری جهان را بر عهده دارد.

هواپیمای بویینگ

ایرباس اروپایی یا بوئینگ آمریکایی؟

بوئینگ 737 عنوان پرفروش ترین هواپیمای جهان را در سال 1990 دریافت کرد و با تولید مدل های پرطرفداری همچون بوئینگ 757، بوئینگ 767، بوئینگ 777 و بوئینگ 787 در سال های اخیر، گام بزرگی در صنعت هواپیمایی جهان برداشت؛ و در مقابل شرکت هواپیمایی ایرباس با تولید ایرباس ۳۸۰ A بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان را در اختیار مسافران گذاشت و به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده ی هواپیما در جهان شناخته شد.

هواپیما

کدام برای سفر بهتر است، بوئینگ یا ایرباس؟

ظرفیت مسافر

بوئینگ 8-747 آی ظرفیت حداکثر 467 مسافر را دارد و ایرباس آ-۳۸۰ با ظرفیت 853 مسافر، قادر به جابجایی مسافران بیشتری است.

ایرباس

ایمنی

مسلماً ایمنی در پرواز یکی از مهم‌ترین معیارهای خرید بلیط هواپیما برای سفرهای داخلی و خارجی هر کسی است. طبق آمارهای ناکامی های هواپیماهای این دو شرکت و نقص های فنی که در برخی از هواپیماها ایجاد شده، سازمان ایمنی حمل و نقل ملی آمریکا، بوئینگ را امن ترین هواپیمای جهان معرفی کرد.

بوینگ

امکانات رفاهی

امکانات هواپیمای بوئینگ و ایرباس، تفاوت هایی با هم دارند اما هر کدام به نوعی در سبک خود بهترین هستند و رضایت مسافر را به همراه دارند. برای مثال اگر درجه ی فرست کلاس هواپیمای بوئینگ 8-747‌ای از شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا را انتخاب کنید، می توانید روی یک صندلی پهن و راحت که قابلیت تخت شدن دارد استراحت کنید و قفسه ی شخصی خود را داشته باشید. همچنین همین بلیط را برای ایرباس ۳۸۰A خریداری کنید، سوئیت اختصاصی همراه با دو کاناپه و دوش آب گرم، در اختیارتان قرار می گیرد.

لوفتانزا

وزن، قدرت و برد پرواز

هواپیمای بوئینگ با وزن 987 هزار پوندی خود می تواند از باند پرواز کند که در ازای آن 66 هزار و 500 پوند رانش (pounds of thrust)، تولید می کند. درست است که ایرباس یک میلیون و 235 هزار پوند می تواند پرواز کند ولی با تولید 70 هزار پوند رانش، قدرت کمتری نسبت به بوئینگ در ازای هر پوند دارد؛ همچنین قدرت بالای بوئینگ باعث شده بتواند در هر پرواز 11 هزار و 443 مایل را در آسمان طی کند؛ در حالی که طی کردن چنین مسافتی برای ایرباس، ممکن نیست.

پرواز

کیفیت و طول عمر

آنچه که شرکت های هواپیمایی بزرگ دنیا در خرید هواپیما توجه بیشتری نشان می دهند کیفیت و طول عمر هواپیما باشد. در سال های اخیر تقاضای این شرکت ها برای خرید تولیدات کمپانی بوئینگ بیشتر شده و نشان می دهد که این هواپیماها از لحاظ کیفیت ساخت، در جایگاه بهتری قرار دارند.

737

انتخاب نوع هواپیما برای سفرهای هوایی یکی از گزینه هایی است که در خرید بلیط هواپیما پیش رو دارید. با نیم نگاهی به مطالب بالا می فهمیم که هواپیمای بوئینگ و ایرباس تنها در مواردی باهم اختلاف دارند که آن هم فاصله ی چندانی بین این دو شرکت ایجاد نمی کند. هر کدام از این شرکت ها برتری خود را در موردی نشان دادند ولی آنچه مشخص است هر دو شرکت هواپیمایی جزء بهترین ها و اولین ها در جهان محسوب می شوند. بررسی دقیق این هواپیماها، جا برای مقایسه کردن زیاد دارد و ما تنها به گوشه ای از آن‌ها که برای مسافران مسیرهای هوایی اهمیت بیشتری دارد، اشاره کردیم.

330

با مقایسه ی برتری های این دو شرکت هواپیمایی نسبت به هم، می توانید هواپیمایی که برای سفر شما مناسب تر است را انتخاب کنید؛ اما قیمت های بلیط هواپیما برای این دو چه تفاوتی با هم دارند؟ شما ورود به سامانه‌ی خرید بلیط هواپیما رسپینا 24، علاوه بر اینکه می توانید قیمت بلیط هواپیماهای مختلف ازقبیل بوئینگ و ایرباس را برای مقصد موردنظرتان ببینید؛ می توانید با مقایسه ی آن‌ها مناسب ترین بلیط هواپیما را خریداری کنید. ما برای راحتی بیشتر شما، بخشی برای خرید بلیط هواپیما در بالای همین صفحه قرار دادیم و شما می توانید در سریع ترین زمان اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید. جهت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید.