خرید بلیط کنسلی هواپیما از جمله مواردی می باشد که این روزها در بین مسافران رایج شده است. عده ی بسیاری تصور می کنند که بلیط هواپیما کنسل شده از سوی مسافران، مانند هر کالای مرجوع شده دیگری، با قیمت های پایین تر به فروش می رسد. اگر شما هم جز همین دسته می باشید، حتما تا پایان مقاله را با دقت مطالعه نمائید.

خرید بلیط کنسلی هواپیما

افسانه ای به نام خرید بلیط کنسلی هواپیما

همین ابتدا متذکر شویم که هیچ کدام از مراکز خدمات مسافرتی، آژانس های هواپیمایی و یا وب سایت هایی که این خدمات را ارائه می دهند، قادر به نرخ گذاری بر روی بلیط های پرواز نیستند. تعیین نرخ بلیط، تنها به عهده ایرلاین (برای پروازهای سیستمی) و یا شرکت های چارترکننده (برای پروازهای چارتر) می باشد. بنابراین حتی اگر مسافری بلیط خود را کنسل کند، هیچ کدام از مراکز ارائه دهنده بلیط (اعم از حضوری یا اینترنتی) نمی توانند آن را با تخفیف و آف خورده! به مسافر دیگری بفروشند.

تکلیف بلیط های کنسل شده چیست؟

هر بلیطی که توسط مسافران کنسل شود، به صورت مجدد به عنوان ظرفیت جدید بر روی پرواز باز می شود. تعیین نرخ آن نیز مستقیما به عهده شرکت هواپیمایی و یا چارترکننده است. در مورد پروازهای سیستمی که بدون لحاظ شدن تغییرات ارائه می گردد. اگر چارتری باشد نیز با تصمیم چارترکننده به فروش می رسد که ممکن است در ساعات باقی مانده تا پرواز با نرخ کم تر و به صورت لحظه آخری ارائه گردد.

چگونه بلیط ارزان پیدا کنیم؟

حالا که تکلیف افسانه خرید بلیط هواپیمای کنسلی مشخص شد، احتمالا از پیدا کردن بلیط ارزان ناامید شده باشید. البته با قیمت های سرسام آوری که این روزها شاهد آن هستیم، کاملا طبیعی است که بخواهید از سفر هوایی چشم پوشی کنید. با این حال، توجه به نکات زیر، می تواند کمک فراوانی به شما داشته باشد:

1- به زمان سفر خود توجه کنید

بلیط های پرواز داخلی بر اساس نرخ حداکثری که سازمان هواپیمایی کشور آن را مصوب می کند، دارای دامنه تغییرات می باشد. در مورد پروازهای خارجی نیز، تعیین نرخ بر عهده ایرلاین مربوطه است. اما این نرخ گذاری با افزایش تقاضای سفر و خرید بلیط، مستقیما تحت تاثیر قرار می گیرد. مثلا، اگر قصد سفر به مشهد را دارید، به جای جست جو برای خرید بلیط کنسلی هواپیما مشهد کافیست به زمان سفر که در ایام پیک نباشد (مثل ولادت ها و شهادت ها) توجه کنید.

2- سرویس خبرم کن رسپینا را فراموش نکنید

تیم رسپینا، سامانه ی هوشمندی بنام خبرم کن را ارائه داده است که طی آن، مسافر می تواند به صورت لحظه ای از کاهش نرخ بلیط ها مطلع شوند. هزینه فعال سازی این سرویس رایگان است و شما را از هرگونه بررسی لحظه به لحظه قیمت ها در ساعات پایانی مانده تا پرواز بی نیاز می کند.

بلیط ارزان هواپیما

کلام پایانی

حالا که متوجه شده اید خرید بلیط کنسلی هواپیما دروغی بیش نبوده است، بنابراین نیازی به جست و جوی سایت ها برای این مورد نخواهید داشت. در پایان این مقاله نیز متذکر می شویم چنانچه به راهنمایی بیش تر در خصوص خرید ارزان بلیط نیاز دارید، می توانید بر روی تیم متخصص پرواز داخلی رسپینا نیز حساب کنید. پرواز سالم و ارزان قیمتی را برای شما آرزومندیم!