دانستنی هایی راجع به سفر و خرید بلیط هواپیما باید بدانید

شاید از مسافرانی باشید که زیاد بلیط هواپیما می خرید و به سفر می روید؛ اما اگر فکر می کنید که تمام رمز و رازهای هواپیما را می دانید، اشتباه می کنید. با خواندن این مطلب به دانستنی های جالب تری راجع به سفر با هواپیما پی می برید که از آن بی خبرید. با رسپینا 24 همراه باشید.

هواپیما

کجای هواپیما بشینم که امن تر باشد؟

بعد از خرید بلیط هواپیمای بعضی ایرلاین ها مثل ماهان که به تازگی قابلیت انتخاب صندلی را برای مسافرانش اضافه کرده است، مسلماً اگر شما دم هواپیما را برای سفرتان انتخاب کنید، امنیت بیشتری دارید. در موقع حادثه و سقوط هواپیما، اولین نقطه ی برخورد به زمین، کابین هواپیما است که ضرب سقوط را می گیرد و صدمه ی کمتری به انتهای هواپیما وارد می کند. شما می توانید برای امنیت بیشتر، امن ترین ایرلاین های دنیا را برای سفرتان انتخاب کنید.

هواپیما امن

اگر دچار پرواز زدگی شدم چکار کنم؟

پرواز زدگی یک امر طبیعی است که در اثر تغییر ارتفاع و حساسیت گوش میانی و خارجی اتفاق می افتد. موقعی که به خرید بلیط هواپیما فکر می کنید، باید به راهکارهایی هم برای جلوگیری از پرواز زدگی بی اندیشید. اگر می خواهید دچار پرواز زدگی نشوید، بی تعارف آدامس یا شکلاتی را که در ابتدای پرواز به شما داده می شود را بخورید. جویدن آدامس یا خوردن شکلات قبل از پرواز و قبل از فرود هواپیما، از پرواز زدگی و حالت تهوع، جلوگیری می کند. اگر دچار پرواز زدگی شدید، پزشک را خبر کنید تا قرص ضد تهوع برایتان تجویز کند.

پرواز زدگی

هوای داخل هواپیما تمیز است؟

سیستم تهویه ی داخل هواپیما در حقیقت یک سیستم بسته است و هوای داخلی که شما تنفس می کنید، همان هوای فشرده شده ی موتور هواپیما است که توسط کمپرسورها به داخل هدایت می شود.

هواپیما

علائم هشداری هواپیما

هشدارهای حین پرواز با شنیدن صدای دینگ تفسیر می شوند: یکبار صدای دینگ، یعنی خدمه باید به تلفن داخل هواپیما پاسخ دهد. شنیدن دو یا سه بار صدای دینگ، یعنی ارتفاع هواپیما از ۱۰۰۰۰ پا بیشتر شده است. توجه داشته باشید که شنیدن پنج یا شش بار صدای دینگ، اعلام وضعیت اضطراری است؛ در این وضعیت، دستورهای لازم به شما داده می شود.

هواپیما ارزان

خلبان‌ها نمی خوابند؟

شاید فکر کنید که خلبان هایی که مسئولیت کنترل این غول آهنی را بر عهده دارند، باید تمام حواسشان جمع پرواز باشد و ثانیه ای چشم از سیستم و رادارها بر ندارند؛ اما این سوال برایتان پیش می آید که خلبان ها در مسیرهای طولانی خسته نمی شوند؟ اگر شوکه نمی شوید به شما خواهیم گفت که خلبان ها گاهی در حین پرواز می خوابند! در واقع آنها هم خسته می شوند و با واگذاری کنترل پرواز به کمک خلبان، یک چرت کوتاه می زنند.

خلبان

اگر کاپیتان حالش بد شود، سقوط می کنیم؟

شاید جالب باشد بدانید که خلبان و کمک خلبان دو غذای مختلف می خورند. مطمئناً ذائقه ی متفاوت یا صلیقه ی غذایی دلیل آن نیست. آن ها باید غذای متفاوتی بخورند تا اگر یک غذا بد بود و باعث بیماری شد، شخص دیگر بتواند هواپیما را کنترل کند و مسافران را به مقصد برساند؛ پس بدون نگرانی بلیط هواپیما بخرید و سفر آرامی را سپری کنید.

کمک خلبان

ماسک اکسیژن واقعاً موقع خطر من را نجات می دهد؟

موقعی که به هر دلیلی اکسیژن داخل هواپیما کاهش پیدا کند، ماسک اکسیژن شما را نجات خواهد داد؛ با اینکه این ماسک ها تنها برای 15 دقیقه، اکسیژن شما را تأمین می کند؛ اما خونسردی خود را حفظ کنید چون کم کردن ارتفاع تا جایی که شما بتوانید به راحتی نفس بکشید، تنها 15-20 دقیقه طول می کشد.

ماسک اکسیژن

اگر یکی از موتورهای هواپیما از کار بیفتد، هیچ اتفاقی نمی افتد!

اگر بلیط هواپیماهای مدرن را برای سفرتان خریداری کرده اید، جالب است بدانید که این هواپیماها به راحتی می توانند با یک موتور به پرواز ادامه دهند. حتی اگر هواپیمایی که سوارش هستید دو موتوره باشد و دو موتور آن از کار بیفتد، باز هم خطر جدی شما را تهدید نمی کند. چنین اتفاقی در سال 1982 برای هواپیمای بوئینگ 747 بریتیش ایرویز رخ داد. زمانی که این هواپیما از درون توده ی ابر آتش فشانی بر فراز اندونزی پرواز کرد، هر چهار موتورش به تدریج از کار افتادند. خلبان توانست همه ی موتورها را زمانی که هواپیما در حالت گلاید بود، دوباره راه اندازی کند.

موتور هواپیما

حالا با این دانستنی های جالب می توانید با خیال راحت وارد سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا 24 بشوید و بلیط هواپیمای دلخواتان را خریداری کنید؛ همچنین با ورود به بخش رزرو هتل، می توانید هتل مورد نظر خود را رزرو کنید. با عضویت در کانال تلگرام سفرنگ می توانید جذاب ترین مطالب مورد نیاز سفر خود را بخوانید. جهت خرید بلیط هواپیما و برخورداری از حمایت تیم پشتیبانی خرید بلیط، با شماره های زیر تماس بگیرید.