دو عامل موثر در موفقیت آژانس مسافرتی اصفهان

در اصفهان تنوع خدمات گردشگری و آژانس های بین المللی نیز مشاهده می شود. آژانس های گردشگری خدمات تور داخلی مانند تور مشهد، تور کیش، تور قشم و همینطور خدمات مسافرت های خارجی مانند تورهای خارجی تایلند، ترکیه و انواع اقسام کشورهای مختلف دنیا ارائه می هند. معمولا در آژانس مسافرتی اصفهان تور اصفهان گردی مختص گردشگران شهرهای دیگر ایران و کشورهای خارجی ارائه می شود.

اکثر آژانس مسافرتی اصفهان دارای مجوز رسمی از سازمان هواپیمایی کشور هستند و فروش بلیط شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی را برعهده دارند. همینطور برگزاری تور های انفرادی و گروهی، گروه‌های سازمان‌یافته حج و زیارت توسط کارگزاران سفر عمره مفرده و عتبات عالیات صورت می گیرد.

آژانس مسافرتی اصفهان_رسپینا 24

درباره ی آژانس مسافرتی اصفهان

  آژانس مسافرتی اصفهان متناسب با نیازهای جدید مشتریان خدمات جدیدی را در برنامه آژانس شان طرح ریزی می کنند.  برخی از این خدمات جدید امروزه به عنوان خرید اینترنتی بلیط هواپیما و خرید اینترنتی تور همین‌طور رزرو آنلاین هتل را شامل می شود.

 در این مقوله آژانس ها خدماتی را طراحی می‌کنند که از این طریق مشتریان به راحتی می‌توانند خرید تور، رزرو هتل وهمینطور خرید بلیط هواپیما را انجام دهند.

در فعالیت های  یک آژانس هواپیمایی پنج سازمان سهیم هستند: سازمان هواپیمایی کشوری وزارت راه و شهرسازی. سازمان راهداری حمل و نقل جاده‌ای وزارت راه و شهرسازی و سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری. سازمان راه آهن جمهوری اسلامی. سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران.

 این سازمانها در خرید تور، رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما چه از نوع داخلی و چه خارجی دخیل هستند. بنابراین باید بر طبق نکات و قوانین که این ارگان ها  خدمات ارائه شوند.

آژانس مسافرتی اصفهان_رسپینا 24

وظایف متخصصان در آژانس مسافرتی اصفهان

 آژانس های هواپیمایی اصفهان برایانجام وظایف متعدد چندین نفر را به کار می گیرند تا بتوانند بشکل گروهی به ایده ها و اهداف خود در حیطه آژانس گردشگری جامه عمل بپوشانند. در اصل وظایف و مسئولیت ها در آژانس های مسافرتی قواعد و شرایطی خاص خود را دارد، که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 در یک آژانس مسافرتی متخصصان به شرح زیر در حال فعالیت هستند و دلیل ایجاد آژانس هواپیمایی شده اند.

اولین گروه متخصص در ایجاد آژانس‌های هواپیمایی اصفهان سهامداران هستند. سهامداران افرادی هستند که اطمینان مالی آژانس را ایجاد کرده و در اصل بیشترین سود آژانس برای آنهاست در واقع لقب مالکان آژانس را دارند.

 مدیریت آژانس مسافرتی باید مدیری باشد که عمکلرد قدرتمند داشته باشد و با قدرت بالای مدیریتی و نظارت در امور آژانس باعث فروش و کسب درآمد بالا و علاوه بر آن ارائه خدمات با کیفت شود. نیاز است مدیر به امور تورها رسیدگی کند و میزان فروش. علت کم و زیاد شدن بهره و کیفیت سفرها را در نظر داشته باشد و همین طور کارهای تبلیغاتی شرکت را به نحو احسن انجام دهد.

در  آژانس ها نیازمند بخش متخصص پروازهای خارجی هستیم، که بلیط پروازهای خارجی را تنظیم کند.

معمولاً آژانس ها بخشی دارند به نام پرواز داخلی که مسئول عرضه بلیط سفرها در داخل کشور است.

در اکثر آژانس های هواپیمایی و همین طور آژانس هواپیمایی اصفهان معمولا ۲ قسمت برای تور ها ارائه می شود:

تورهای داخلی

تورهای خارجی

مسئول تورهای خارجی فردیست که مسئول عرضه بلیت‌های خارجی می‌باشد و کلاً در مورد رزروهتل خارجی و تمامی امکانات که در یک تور قرار است ارائه شود اطلاعات کامل دارد.

 مسئول تورهای داخلی فردی است که آگاهی بالایی نسبت به بسته های سفر داخلی دارد و می تواند رزرو هتل داخلی و همین طور استفاده از امکانات تور داخلی به مسافر معرفی کند.

 در برخی آژانس‌های هواپیمایی اصفهان بخشی به نام امور زیارتی داریم، که مربوط می شود به شهر ها و کشورهای زیارتی که این شخص باید کاملاً از سفرهای زیارتی و تورهای زیارتی آگاه باشد.

 بخشی به نام فروش بلیط قطار در آژانس مسافرتی اصفهان فعال هست. کسی که بلیط قطار را به افرادی که خواهان بلیط قطار هستند می فروشد.

یکی از بخش‌های بسیار مهم در هر آژانس ها بخش صدور گواهینامه بین المللی است یکی از کارهایی که در یک آژانس هواپیمایی صورت می گیرد ارائه گواهینامه های بین المللی برای مسافرانی که قصد شرکت به خارج از کشور را دارند، می باشد. منظور از گواهینامه، گواهینامه‌هایی مانند گواهینامه بین المللی راندگی می باشد، که توسط کارگزار مربوطه صادر می‌شود.

 در بخشی دیگر ما خدمات بار را داریم کسی که مسئول حمل بار برای افراد به شهرها و کشورهای مختلف است. حمل بار به صورت هوایی صورت می گیرد و خدمات بار به ازای هر یک کیلوگرم با نرخ مصوب انجام می شود.

 مهم ترین بخش یک آژانس هواپیمایی، حسابداری است. پرونده ها به مسئول حسابداری تحویل داده می‌شود و عملیات حسابداری بر روی سفارش مشتریان انجام می‌شود و سپس مشتری به بخش صندوق هدایت می‌شود .در آن بخش مشتریان نسبت به پرداخت وجه بلیط و یا توری که خریداری کرده اند اقدام می کنند.

آژانس مسافرتی اصفهان_رسپینا 24

شرح وظایف قسمت پرواز های داخلی و خارجی در  آژانس مسافرتی اصفهان

 اگر مسافر به صورت تلفنی یا به صورت غیر حضوری  یعنی آنلاین درخواست بلیط سفر داشته باشد کارگزار مربوطه  سریعا در اینترنت سرچ می‌کند و اطلاع  کامل را ارائه می‌دهد، که از چه شرکت هواپیمایی در چه روزی و چه تاریخی مسافر می‌تواند بلیط تهیه کند و سپس چند گزینه را برای مسافر اعلام می کند که  نام شرکت های هواپیمایی، روز ، ساعت پرواز، قیمت پرواز و ایرلاین مربوطه می باشد، به مسافر اعلام می‌کند که مسافر بر حسب اطلاعات ارائه شده خرید خود را انجام می دهد.

برای خرید بلیط هواپیما بعد از پرداخت پول در خرید حضوری به صندوق و در خرید اینترنتی بر روی پنل بانک مسافر بلیط را تحویل می گیرد. در پروازهای خارجی کارگزار قبل از خرید بلیط باید به تاریخ پاسپورت و ویزای مسافر توجه کند اگر اعتبار پاسپورت کمتر از ۶ ماه باشد از صدور ویزا خودداری می کند.

در پرواز چارتر باید تمام صندلی‌ها یا  تعدادی از صندلی ها یک هواپیما که شرکت مورد نظر خریداری شده پر شود. ولی اگر نتوانست صندلی های هواپیما را پر کند آژانس هواپیمایی ارزش پولی خود را از دست داده است و قابلیت برگشت ندارد.

از این رو  شرکت هواپیمایی مبلغ خریداری صندلی ها را به مسافر برگشت نمی دهد. یعنی قبل از خرید  به مسافر تذکر می دهد  که بلیط چارتر که شما خریداری می‌کنید غیر قابل استرداد و غیر قابل کنسلی می باشد.

اگر مسافر می خواهد از این قابلیت استفاده کند باید بداند که نمی تواند از سفر منصرف شود و یا اینکه بلیط هواپیما را تغییر دهد و باید در همان زمان و در همان روز سفرش را انجام دهند و گرنه هیچ گونه پولی برای کنسلی و استرداد  به وی برگشت داده نمی‌شود.

 بلیط های معمولی اگر توسط آژانس شرکت هواپیمایی خریداری شود مسافر می‌تواند برای کنسلی درصد از خسارت کنسلی را پرداخت کند و پرواز را کنسل کنند که شرایط و مبالغ آن به ایرلاین مربوطه بستگی دارد.

آژانس مسافرتی اصفهان_رسپینا 24

دلایل برندینگ بودن آژانس مسافرتی اصفهان 

چند عاملی که باعث منحصر به فرد شدن یک آژانس هواپیمایی در حوزه فعالیتش می شود را برای تان توضیح می دهیم.

اولین عامل تخصص می باشد بهترین چیزی که می تواند یک آژانس هواپیمایی را از دیگر آژانس ها متمایز کند تخصص کارمندان می باشد.در این زمینه کارمند باید از سطح سواد و اطلاعات کافی در مورد رزرو هتل و خدماتی که آن را به فروش می‌رسند  آگاه باشد. در این حوزه کارمندان باید اطلاعات سفری کامل را داشته باشند و بتوانند به سوالات مشتریان به درستی و دقیق پاسخ دهد

دومین عامل در متمایز کردن شما نسبت به آژانس های هواپیمایی دیگر سفارش سازی است. سفارشی ارائه دهید خدمات سفارشی در تورها، خدمات سفارشی هتل‌ها می‌توانند شما را با نام آژانس متمایز معرفی کند. پس شما سفارش سازی برای آژانس تان انجام بدهید.

لیستی از تجارب منحصر به فرد و دسترسی‌های خاصی که دارید، تهیه کنید مهمترین کار آژانس هواپیمایی این است که تجربه هایش را به فروش بگذارد. از این رو تجارب شما باید منحصر به فرد تر باشد و ارزش بیشتری را ایجاد کند که بتوانید به مشتری ها رویدادهای خاص تری را معرفی کنید. بدین گونه آژانس تان متمایز تر خواهد شد.

آژانس هواپیمایی زمان مطرح می شود که پیچیده باشد. به عنوان مثال مشتریان  مسیرهای ساده تهران اصفهان و یا اصفهان به تهران را خودشان هم می توانند برنامه ریزی کنند، از این روی از یک آژانس هواپیمایی که به آن برای سفر مراجعه می کنند پیچیدگی توقع دارند تا سفر به آنها اشتیاق و لذت بیشتری بدهد. به عنوان مثال می‌توانید تورهایی را برنامه ریزی کنید که با کشتی های تفریحی باشد و یا با قطار یا حتی بالون باشد. پیچیدگی در سفر لذت سفر را دوچندان می‌کند و آژانس هواپیمایی زمانی می‌تواند منحصر به فرد باشد که پیچیدگی برای مشتریانش ایجاد کند.

آژانس مسافرتی اصفهان زمانی موفق تر هستند که بازار خود را به دو بخش تقسیم کند: قسمتی که مشتریان پر پول دارد و به بازارهای ثروتمند مشهورند و قسمت دوم که نسبت به اوقات فراغت صرف هزینه معقول برای قشر متوسط می باشد. اما پنل یک آژانس هواپیمایی می تواند برای قشر ثروتمند و متوسط ویژه تر طراحی شود.  قبل از آن باید کاملاً بررسی شود و تخصصی باشد، تا مشتریان و گردشگران آژانس لذت کافی را از سفر ببرند. در این زمان است که شما می توانید پول ساز آژانس خود باشید و خودتان را در میان دیگر آژانس ها و برند ها مطرح کنید.

آژانس هواپیمایی باید در زمینه سفر مشاور ارائه بدهد زمانی شما عنوان بهترین آژانس را خواهید داشت و به عنوان برند خواهید بود که بتواند مشاوره‌های قابل اعتمادی را به مشتریانتان ارائه دهید و این به این معنی است که در ایجاد ارتباط و اعتماد به مشتری بسیار قدرتمند و هدفمند عمل کنیم.

و در آخر سایت خوب داشته باشید .آژآنس هواپیمایی برای داشتن سایت خوب باید ۳ نکته کلیدی را در نظر داشته باشد: طرای خوب. محتوای جذاب. قابلیت نگهداری و به‌روزرسانی. اگر شما یک مدیر وب سایت خوب داشته باشید می توانید خرید اینترنتی بلیط هواپیما و رزرو هتل همین‌طور خرید تور  را با بهترین سودها به دست بیاورید و رتبه شما در وب سایت نیز بالا می رود و با مطرح شدن وب سایت شما آژانس موفق تر خواهد بود و این خود ماحصل فروش بیشتر است.

آژانس مسافرتی اصفهان_رسپینا 24

سخن رسپینا 24 برای آژانس مسافرتی اصفهان

خدماتآژانس مسافرتی اصفهان در بسیاری از مواقع فقط به فروش بلیط هواپیما منتهی نمی شود و امکان رزرو هتل و خرید تور را در حیطه ی فعالیت های آژانس های گردشگری می باشد. آژانس هواپیمایی رسپینا24 که خدماتی از قبیل خرید بلیط هواپیما، خرید بلیط قطار، خرید بلیط اتوبوس، خرید تور داخلی و خارجی ، رزرو هتل داخلی و خارجی، رزرو آنلاین تور را به صورت کاملا اینترنتی ارائه می دهد. خدمات رسپینا 24 با اپلیکیشن رسپینا 24 قابل انجام است. با رسپینا24 روی زمین نمی مانید.