سفر به شهر کوچه باغ های حافظ و سعدی با خرید تور شیراز

شیراز؛ شهر کوچه ‌باغ‌ های حافظ و سعدی، جذاب ترین مقصد گردشگری شما می تواند باشد. مسیرهای ریلی زیبا که شما را تا رسیدن به این شهر همراهی می کنند. اگه بجای خرید بلیط هواپیما شیراز تصمیم دارین که سفری ریلی رو با خرید بلیط قطار شروع کنین می تونین از انتخابتون مطمئن باشین؛  قطاری که با هیجان در تکاپوی رساندن شما به شیراز است، آرامشی وصف نا شدنی در دلتان ایجاد می کند. در شیراز، نباید زمان را از دست بدهید؛ پس برای اوقاتی که قرار است در سفر بمانید، از قبل برنامه ریزی کنید. ما در این مطلب با معرفی گوشه ای از زیبایی های  شیراز، شما را در این امر راهنمایی می کنیم.

قطار شیراز

اینکه شیراز را شهر شعر و هنر بنامیم یا شهر پاداشان ایران زمین، با شما است. هر آنچه که ایرانیان به آن افتخار می کنند و به جهان فخر می فروشند در شیراز نهفته است. شهری با این طبیعت زیبا، جاده های زیبایی هم برای سفر کردن دارد. مسیرهای ریلی که با قرارگرفتن در دل طبیعت، مسئولیت به مقصد رساندن شما را بر عهده گرفته اند، زیبایی های پشت پنجره ی قطار، شما را برای دیدن شگفتی های بیشتر شیراز آماده می کنند. شیراز، روزها به نحوی و شب ها به نحوی دیگر از شما پذیرایی می کند. شب ها با قدم زدن در صحن و سرای چراغانی شده ی مساجد و مقبره ها و روزها با تماشای آثار باستانی و تاریخی، تمام لحظات خود را خاطره ساز کنید. شب های شیراز در جوار شعرای حافظ و سعدی چیز دیگری است. اگر چشمه ی شعر و شاعری شما جوشید، تعجب نکنید؛ این خاصیت شب های شیراز است.

شهر شعر و ادب

این شهر عظیم ترین بناهای سنگی خود را در زیر چشمان خورشید، به رخ جهانیان می کشد. پیشنهاد می کنیم در روشنایی روز، از عظمت تخت جمشید دیدن کنید و اجازه دهید، تندیس های سنگی در تاریکی شب بیارامند. جاذبه های گردشگری شیراز بی شمار است که به معروف ترین آنها اشاره می کنیم.

بزرگ ترین بنای سنگی جهان

تخت جمشید، کاخی که بعد از گذشت 2500 سال، هنوز هم اوج شگفتی و فرهنگ کهن ایران است که حتی ویرانه های آن هم شما را به وجد می آورد. اوج نبوغ و هنر معماری بشری را در تخت جمشید افسانه ای خواهید دید. این بنا، شکوه و عظمت پاداشان هخامنشی را به شما نشان می دهد. ستون های سنگی غول پیکر و تندیس های سنگی در کنار حکاکی ها و کتیبه های این مجموعه، نشان از معماری تحسین بر انگیز معماران ایران باستان دارد. با ارزش ترین سند های دوران هخامنشی را، بر گل نوشته های کشف‌شده در این مجموعه، خواهید دید.

در مجموعه‌ی تخت جمشید، کاخ آپادانا با وسعت بیش از ده هزار مترمربع و 72 ستون، جایگاه ارزشمند خود را به شما نمایان می‌کند. ستون‌هایی به وزن 90 تن و با ارتفاع 20 متر، از شاهکارهای تکرار نشدنی معماری دوران باستان است. شگفتی‌های این مجموعه شور و هیجان چندین سفر را، یکجا به شما القا می کند.

تخت جمشید

پرسپولیس

آنچه در فیروزآباد خواهید دید:

با ورود به فیروزآباد با مجموعه ای از آثار تاریخی، روبرو خواهید شد که هر کدام نشان از قدمت ایران و شکوه پادشاهان ایران کهن دارد. کاخ اردشیر بابکان، شهر گور، قلعه دختر و سنگ نگاره های تاج‌گذاری از آثار باستانی این شهر است.

کاخ اردشیر بابکان

در دل دشت های پهناور و میان لاله زارهای فیروزآباد، اردشیر بابکان (مؤسس سلسله ی ساسانیان) کاخ آجری خود را بنا کرده است. نمای این کاخ در کنار چشمه ای زلال و روان، زینت‌ بخش طبیعت شده است. از طبیعت زیبای آنجا لذت ببرید.

کاخ اردشیر بابکان

شهر گور

شهر گور، نام باستانی فیروزآباد کنونی است. وقایعی که بر این شهر گذشته، گواهی بر معماری و فرهنگ مردم آن عصر است. شهری که اردشیر بابکان آن را با معماری های دایره ای شکل و حصاری عظیم بنا کرد و در جریان جنگی قدرت‌طلبانه، توسط اسکندر، در زیر آب های رودخانه، مدفون شد. شهری که هم اکنون می بینید، با تدبیر اردشیر بابکان، به خشکی نشسته و شما می توانید تاریخ این شهر را مشاهده کنید.

شهر گور

از این آرامگاه ها دیدن کنید:

خواجه حافظ شیرازی

حافظیه؛ مکانی که به خاطر داشتن آرامگاه حافظ، شاعر بزرگ ایران، به این نام شهرت یافته است. حافظیه با مساحت 2 هکتار، همچون بهشتی در دل قبرستان "خاک مصلی"، نمایان است. آرامگاه خواجه حافظ، از پر بازدیدترین مکان های شیراز است.

حافظیه

آرامگاه سعدی

ایران مهد شاعران بزرگی است که شعرهای آنها ورد زبان جهانیان بوده. در شیراز هیچ مسافری نیست که سعدیه را ندیده باشد. شما می توانید این مکان را در انتهای خیابان بوستان، در دامنه ی کوه بیابید. هم جواری سعدیه با باغ "دلگشا"، از ویژگی های مثبت این مکان توریستی است. قدم زدن در صحن های سرسبز سعدیه، خاطره ای دوست داشتنی از شیراز را برایتان به یادگار می گذارد.

سعدیه

سفر کردن به شیراز یکی از زیباترین خاطره های گردشگران است. اگر شما هم می خواهید همچین لذتی را تجربه کنید، با خرید بلیط هواپیما و یا خرید بلیط قطار، استارت سفرتان را بزنید. اصلاً نگران خرید بلیط  و رزرو هتل دلخواهتان نباشید. رسپینا 24، معتبرترین سامانه ی خرید اینترنتی  بلیط هواپیما و بلیط قطار، شما را در انتخاب مناسب ترین گزینه ها راهنمایی می کند. با مراجعه به بخش بالای صفحه می توانید در سریع ترین زمان ممکن بلیط هواپیما و یا بلیط قطار سفرتان را بخرید. جهت برخورداری از حمایت تیم پشتیبانی و اطلاع از خرید آنلاین تور رسپینا 24، با شماره های زیر تماس بگیرید.