سه عامل مهم در رزرو هتل داخلی

 برای رزرو هتل داخلی قوانین و قواعدی  وجود دارد. معمولاً در هر کشوری برای رزرو هتل  بر اساس قوانین آن کشور مقرراتی وضع می شود. رزرو هتل داخلی  در ایران قوانین و قواعد وجود دارد رزرو هتل و اسکان بر اساس این قوانین قواعد صورت می گیردبرای رزرو هتل داخلی ابتدا قواعد و قوانین را مطالعه کنید و سپس اقدام به رزرو نمایید. همانطور که در خرید بلیط هواپیما قواعد و قوانین ایران را مطالعه می کنید و با آگاهی از آنها خرید بلیط هواپیما را انجام می دهیم . برای رزرو هتل نیز باید به این قوانین و قواعد اشراف داشته باشید و طبق آن ها رزرو هتل داخلی را انجام دهید.

سه عامل مهم در رزرو هتل داخلی _رسپینا 24

 قبل از رزرو هتل داخلی موارد قانونی که باید از آن مطلع باشید به شرح ذیل می باشد:

 قرارداد های اسکان: هتل رزرو مهمانی را قبول می کند که بر اساس رعایت مفاد قرارداد باشد و انتظار بر این زمانی که  که مهمانی به هتل می اید هتل ملزم به ارائه تسهیلات مورد توافق باشد. در  صورتی که هر یک از طرفین نسبت به انجام تعهدات خود کوتاهی کنند،  بابت هر یک از موارد نقض شده ملزم به پرداخت غرامت به طرف دیگر است.

به طور معمول  مهمان باید در طول مدت اقامت معقول و منطقی رفتار کند، اما در صورت مشاهده موارد زیر و اثبات ان می  شود که قرارداد مهمان را نقض کَرده و هتل می تواند او را مجبور به ترک نماید. این موارد عبارتند از: اقدام به شرب خمر، نمایان شدن با ظاهر کثیف و آلوده، رفتار بی ادبانه و خشونت آمیز و در نهایت پوشش نامناسب در هتل  است. این که دقیقا چه نوع پوشش و رفتاری در این قرارداد مخالف مفاد محسوب می‌شود، بستگی به قوانین قضایی دارد. از این رو در رزرو هتل  داخلی حتما به این موارد توجه بفرمایید و رفتار مناسب داشته باشید.

سه عامل مهم در رزرو هتل داخلی _رسپینا 24

 قانون ۱۹۶۵ مالکان هتل: در این قانون هتلی که به عنوان اقامتگاه تعریف می‌شود شامل اکثر مهمانخانه ها و مهمانپذیر ها می شود و باید مسافران که ظاهراً توان پرداخت هزینه منطقی خدمات امکانات ارائه شده را دارند، پذیرش نماید. همچنین هتل به پذیرایی از افرادی است که مطابق موازین قانونی عمل می کند، می باشد. اگرچه در این مورد آخر گاهی افراد شیاد و فریبکار دیده می شود که با حفظ ظاهر اهداف غیر قانونی خود را پیش می‌برند. در چنین مواقعی راهکار این است که هتل علاوه بر اقدام‌های پیشگیرانه نام چنین مهمان هایی را در لیست سیاه خود ثبت کند. این موضوع که آیا هتل می‌تواند بر مبنای گزارش لیست سیاه هتل های دیگر مهمان را شناسایی کنند یا در لیست سیاه خود قرار دهد ، سال‌ها مطرح  است، که ظاهراً تاکنون بررسی نشده است. از این رو در رزرو هتل داخلی بدین اینگونه مقررات هتلی رعایت می شود و رزرو هتل برای افرادی مقدور است که در لیست سیاه قرار نداشته باشند.

 زمانی که شما اقدام به خرید بلیط هواپیما می کنید ، نیز شرایطی مشابه این مقررات و قوانین کلی وجود دارد و از ورود هرگونه افرادی که برای مسافران دیگر ایجاد خطر و وحشت شوند، جلوگیری به عمل می آید .پس در خرید بلیط هواپیما داخلی نیز یک سری قوانین در داخل کشور وضع شده  و در خرید بلیط هواپیما خارجی قوانین پایدارتری وجود دارد.

سه عامل مهم در رزرو هتل داخلی _رسپینا 24

 قانون ۱۹۷۵ عدم تبعیض جنسیتی:  که مطابق این قانون هتل ها نباید میان زنان و مردان از نظر ارائه خدمات ، امکانات و  تسهیلات تبعیض قائل شوند. از این رو توجه داشته باشید که هیچ تفاوتی میان مردان  و زنان وجود ندارد و در رزرو هتل داخلی بین زنان و مرد  ارائه خدمات ، تسهیلات و امکانات بصورت یکسان می باشد.

منع تبعیض نژادی : قانون دیگری که در رزرو هتل بسیار با اهمیت است در سال ۱۹۷۶  وضع شده ، قانون منع تبعیض نژادی و تفاوت قائل شدن بین افراد از حیث،  رنگ، ملیت، نژاد ، قوم و قبیله هستند و در ضمن این قانون نیز مجدداً ارائه خدمات و کالا، امکانات و تسهیلات را برای همه ملیت ها و قشرها یکسان در نظر گرفته است و اساساً با تبعیض نژادی مخالف است و اگر شما در رزرو هتل داخلی دوستان و یا مهمان هایی داشتید که از کشور های دیگر بودند باید توجه داشته باشید که این  قانون در مورد آن ها همه تسهیلات و امکانات را یکسان می دانند.

   پیش پرداخت : هیچ یک از مقررات مذکور هتل را از دریافت هزینه‌های ورودی منع نمی‌کند به ویژه  یکی از مهمترین روش‌های مقابله با مسافران مشکوک  این است که این کار نباید به گونه‌ای پنهان صورت گیرد و مسافر احساس کند که بین او و دیگران تفاوت قائل شده اند. همچنین شما می توانید در طول مدت اقامت از مهمان بخواهید که به صورت علی الحساب هزینه‌ها را پرداخت کند.

سه عامل مهم در رزرو هتل داخلی _رسپینا 24

در رزرو هتل حتما از شما پیش پرداخت دریافت می شود و یا اینکه هزینه تمامی خدمات و امکانات  را به صورت علی الحساب دریافت می کنند، سپس شما می توانید از اقامت خود استفاده کنید و بعد از خروج و دریافت صورت حساب می توانید مابقی هزینه ای را که به صورت علی الحساب پرداخت کرده اید،  پس بگیرید.  در رزرو هتل داخلی از این مقوله مطلع باشید.

تجاوزات و تخطی: بطور معمول مالک یک ملک می تواند بقیه را از ورود به مایملکش منع کند. کسی که بدون اجازه وارد حریم دیگری شود ، متجاوز محسوب می‌شود و باید او را به ترک از آن مان وادار کرد. اگر شخصی اسیب و خسارتی برساند هتل می تواند آن را تحت پیگرد قانونی قرار داده و ادعای خسارت کند . 

سه عامل مهم در رزرو هتل داخلی _رسپینا 24

الزام هتل ها جهت پذیرش مسافران قانونی حق نپذیرفتن افراد را از متصدیان هتل‌ها گرفته یا حداقل محدودیت‌هایی برای آنها قائل شده اما این قانون به این مفهوم نیست که مسافر حق دارد آزادانه در قسمت‌های مختلف هتل پرسه بزند. زیرا کسی که صرفاً به عنوان رفع خستگی  و تفریح وارد هتل شده فقط اجازه ورود به بخش های عمومی هتل مانند کافی شاپ و رستوران و غیره  را دارد و حق ندارد به اتاق ها و طبقات دیگر هتل سر بزند. به همین ترتیب مهمانانی که می‌خواهند شب در هتل اقامت داشته باشد مجوز گشت و گذار در طبقات اتاقهای مهمان های دیگر را ندارند و فقط باید در مسیر اتاق خودشان رفت و امد کنند. همچنین مسافر اجازه ورود به محوطه کاری و مسیر مربوط به کارمندان که غالباً توسط علائم مشخص شده است را ندارد و فقط باید در مسیر اتاق خودش رفت و آمد کند. اینرفتار مسافران باعث ایجاد چالش میان کارمندان و افراد مشکوک می شود . البته این گونه برخوردها از سمت کارمندان هتل باید با رعایت نزاکت باشد و کارمندان محترمانه سوال بپرسند  به عنوان مثال بپرسند: ایا اجازه می دهید راهنمایتان کنم؟ یا دنبال کدام اتاق می گردید؟

 توجه داشته باشید که در رزرو هتل داخلی این مسائل را رعایت کنید و رعایت قوانین نظام هتل احترام به شخصیت خود مسافر است.

 سه عامل مهم در رزرو هتل داخلی _رسپینا 24

قوانین وثیقه: قوانین وثیقه در رزرو هتل داخلی به صورت زیر می باشد .  این حق قانونی و عرفی قدیمی در سال ۱۸۷۸ هتلداران گنجانده شده است . این قانون به هتلداران اجازه می‌دهد تا دارایی یا وسایل مهم مسافرانی که توان پرداخت صورت حساب هایشان را ندارند تصرف کند و جهت تامین هزینه های ثبت شده به فروش برساند.از این رو توجه داشته باشید که  هزینه و پول تان به اندازه کافی باشد و بعد از رزرو هتل حتماً صورتحساب را به صورت کامل پرداخت کنید تا برای شما مشکل ایجاد نشود.

 قوانین مربوط به سرقت هتل: در بخش اول قوانین سرقت در سال ۱۹۶۸ سرقت را اینگونه تعریف کردند و متهم به سرقت به کسی اطلاق می شود که اموال و دارایی شخص دیگر را مخفیانه یا به نحو غیرقانونی برای خود بردارد و قصد اینکه سود و منفعتی را بابت ارزش آن دارایی دارد ببرد  و آن دارایی را به مالک آن برگرداندند نداشته باشد.

سه عامل مهم در رزرو هتل داخلی _رسپینا 24

 بایداضافه کرد این شخص در صورت متهم به سرقت می‌شود، که به عنوان یک متجاوز در حین تخلف خلاف و یا در حین  ارتکاب به جرم به هر نوع ساختمان یا بنای وارد شود. این بند قانونی سارق را که با با قصد سرقت دارایی ها و اموال هتل و اموال میهمان به هتل وارد شده نیز شامل می شود .

اما موضوع مربوط به شخصی که بدون پرداخت هزینه های هتل و رستوران را ترک می کند تا زمان تصویب قانون سرقت در سال ۱۹۷۸ مبهم مانده بود. در این قانون به تصریح بیان شد هر فردی که فریبکارانه و متقلبانه خدمات را بدون پرداخت هزینه های مربوطه دریافت نماید، مجرم محسوب می شود و همچنین هر فردی که با علم به الزام و پرداخت هزینه کالا یا خدمات ارائه شده به وی بدون پرداخت هزینه های مربوط به نیت پرداخت نکردن محل را ترک می کند ،مجرم است.

تمامی جرایم کیفری و جریان‌هایی باید با اثبات  ارتکاب جرم مجرمان همراه باشد. مثلا ثابت کنیم که میهمانی شب در هتل اقامت داشته و بدون اینکه هزینه را بپردازند هتل را ترک کرده و سپس پرداخت هزینه را نداشته  و مسائلی از این  نوع را که  آر. وی . الین به تفصیل بیان کرده است. در رزرو هتل داخلی حتما به این موارد توجه داشته باشید.

سه عامل مهم در رزرو هتل داخلی _رسپینا 24

 بازداشت: بنا به مصوبه قانون جنایی ۱۹۶۷ هر شهروندی را که مرتکب جرم یا در حال ارتکاب جرم باشد با اسناد و ادله کافی از ارتکاب جرم بدون نیاز به شهادت و شاهد می توان بازداشت کرد. اما از نظر قانونی باید دقت شود چرا که این عمل خطرناک است چنانچه  در مورد  مهمان چنین چیزی نباشد، ممکن است ادعای خسارت نماید و علیه شما شکایت کند. ممکن است توقیف غیر قانونی تلقی شود دستگیری شخص در صورت امکان و عدم اقرار نادرست و غیرقانونی است و تفتیش چمدانها بدون رضایت تجاوز و تعدی و اموال غیر محسوب می شود. حمله کردن به شخص جرم محسوب می‌شود در صورتی که با او درگیری فیزیکی صورت گیرد، مشمول حکم ایراد ضرب و جرح می‌شود. اگر شخص را در حضور شاهد آن اشتباها کسی را به کاری متهم کند در دادگاه جرم تهمت و افترا در مورد وی اتخاذ می شود ومورد  محاکمه قرار می گیرید.

به شما توصیه می شود به هیچ عنوان اقدام به چنین کاری نکنید و با چنین افرادی در گیر نشوید، مگر اینکه کاملاً یقین داشته باشید. از شما که به عنوان مسافر وارد یک هتل می شوید و مسافرانی که از رزرو هتل استفاده می کنند باید به این قوانین و مسائل  اشراف داشته باشند. اینها قوانین رفتاری و مقررات هتل برای مسافران می باشد و در برابر آن کارمندان هتل نیز  باید این مقررات را رعایت کنند. در  رزرو هتل داخلی هم مسافر و هم کارمندان هتل موظف به رعایت قوانین هستند.

(برگرفته از کتاب مهارت های اجتماعی و روابط عموی هتل )

(نویسندگان : فرید جواهر زاده _ سید مهدی نجاتیان قریشی)

سه عامل مهم در رزرو هتل داخلی _رسپینا 24

روش رزرو هتل داخلی با رسپینا ۲۴

از آنجایی که شما می خواهید بصورت آنلاین رزرو هتل داخلی  را انجام دهید، به شما سایت رزرو اینترنتی هتل رسپینا 24 را پیشنهاد می دهیم. دراین سایت شما می توانید انواع هتل داخلی را بصورت انلاین رزرو  کنید . با استفاده از سایت رسپینا 24 خرید تور را انجام دهید .

چنانچه قصد برقراری با تیم پشتیبانی 24 ساعته رسپینا24 و راهنمایی از مشاوران مارا خواستید از طریق راههای ارتباطی زیر با ما تماس برقرار کنید.