قطار تهران گرگان زیباترین و جذاب ترین مسیر ریلی ایران

اگر یکبار با قطار از تهران به گرگان رفته باشید، بی‌شک به این نتیجه رسیده اید که مسیر ریلی قطار تهران- گرگان زیباترین و جذاب ترین مسیر ریلی ایران است؛ لذت سفر در این مسیر، خرید بلیط قطار را بر خرید بلیط هواپیما برای عاشقان طبیعت ارجعیت می دهد. مسیری زیبا و پر پیچ و خم در وسط رشته ‌کوه البرز که از روی پل‌های تاریخی ورسک و سه خط طلا عبور می کند و با گذر از 95 تونل به جنگل‌های سرسبز شمال می‌رسد. چشم‌اندازهای زیبا و همچنین تنوع مناظر در طول این مسیر، به تنهایی، جزئی از مقاصد گردشگری است. اگر می خواهید گذری در این مسیر رؤیایی داشته باشید، در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید.

قطار

همیشه شیرین ترین بخش خاطرات سفرهای ریلی، به آن جایی بر می گردد که قطار از روی پل مرتفع یا کنار رودخانه و یا تونل های مهیج عبور می کند. امروزه زیبایی های مسیرهای ریلی، همچنان مورد توجه مسافران است تا جایی که هر روز شاهد مقالات و سایت های جدیدی در رابطه با زیبا ترین مسیرهای ریلی قطار در دنیا هستیم؛ اما لازم نیست برای گذر از این مسیرهای رؤیایی، به کشورهای خارجی سفر کنیم و بلیط قطار مسیرهای جذاب ریلی را بخریم؛ چون هم هزینه ی بلیط هواپیما و هم هزینه ی بلیط قطار را با هم باید متحمل شویم، جدای آنکه هزینه ی سفر به کشورهای خارجی بالا است. پیشنهاد می کنیم، سری به مسیرهای ریلی ایران خودمان بزنید، چون ممکن است هم مسیرهای زیبا تری پیدا کنید و هم با هزینه ی کمتری، زیبا ترین مسیرهای قطار را مقصد گردشگری خود قرار دهید. مسیر ریلی تهران-گرگان یکی از زیبا ترین خطوط راه آهن کشورمان است که خرید بلیط قطار این مسیر را برای لذت بردن از چشم اندازهای ریلی به شما پیشنهاد می کنیم. از تهران که سوار قطار بشوید، ریل های قطار، شما را در طول مسیر به ترتیب با چشم اندازهایی که در ادامه خواهیم گفت، روبه رو می کنند.

ریل قطار

تونل «گدوک» طولانی ترین تونل های راه آهن ایران

تونل «گدوک» از مسیرهایی است که برای رسیدن به گرگان باید طی کنید. هنگامی که سوار بر قطار در مرتفع‌ترین نقطه، وارد تونلی به طول ۲۸۸۷ متر می شوید، هیجانی لذت بخش به شما دست خواهد داد. اگر مایلید هیجان سفر با قطار را در طولانی ترین تونل های راه آهن ایران، دو چندان کنید، خرید بلیط قطار تهران- گرگان را برای رسیدن به جنگل های سرسبز شمال، انتخاب کنید.

تونل گدوک.رسپینا24

سه‌خط طلا، زیبا ترین و معروف ترین راه آهن ایران

بعداز عبور از تونل گدوگ باید برای رسیدن پل تاریخی ورسک، از «سه خط طلا» ی معروف راه آهن ایران گذر کنید. زیبایی این مسیر علاوه بر طبیعت کوه ها و ارتفاعات مختلف است، به خاطر مسیر ریلی است که فاصله ی ایستگاه گدوک و ورسک کوه را دور می زند و در حلقه ای سه تایی از بالای سر هم رد می شود. اگر به این مسیر از دور نگاه کنید، شبیه سه خط موازی است که به «سه خط طلا» معروف است.

سه خط طلا

پل ورسک، با ضمانت 70 ساله!

بی شک آنچه خرید بلیط قطار را برای مسافران تهران به مقصد گرگان، جذاب می کند، مناظر زیبای مسیرهای ریلی است. اگر تمام زیبایی های خط راه آهن قطار تهران-گرگان را کنار بگذاریم، از ایستگاه ورسک آن نمی شود گذشت. این ایستگاه قطار که شهرتش را از پل معروف ورسک، به ودیعه گرفته، جذاب ترین ایستگاه در منطقه ی سواد کوه است. پل تاریخی ورسک با دهانه‌ای به طول 66 متر و ارتفاع 110 متر از ته دره، با ابتدایی ترین وسایل توسط مهندسان خارجی و با تضمین 70 ساله در دوره پهلوی اول احداث شد. هم اکنون بیش از 70 سال می گذرد و همچنان این پل 86 متری میزبان مسافران قطارهای خط تهران-شمال است.

پل ورسکپل مرتفع ورسک

پل راه آهن سرتپه

همان طور که در مسیر ریلی تهران-گرگان پیش می روید و از تماشای مناظر دیدنی و سر سبز لذت می برید، به ایستگاه «شیرگاه» می رسید. از این ایستگاه به بعد هر چه پیش می روید، جنگل ها انبوه تر می شود؛ اما زیبایی ایستگاه شیرگاه به پل معروف «پل سرتپه» است که از جاذبه های دیدنی مسیر قطار برای مسافرانش بشمار می آید. این پل تاریخی که سال ها میزبان ریل های آهنی بوده، همچون پل ورسک به ثبت ملی رسیده است. همینکه شیرگاه را رد کنید، به شهر قائم شهر می رسید که می توانید به راحتی بوی دریا را استشمام کنید، از قائم شهر تا گرگان راه زیادی نیست.

پل سرتپه

خرید بلیط قطار تهران- گرگان از رسپینا 24

سایت رسمی خرید بلیط قطار رسپینا 24 یکی از معتبرترین سایت های گردشگری است که با ورود به آن خیلی راحت می توانید بلیط قطار، بلیط هواپیما (داخلی و خارجی)، بلیط اتوبوس و حتی رزرو هتل تان را در شهر مقصد، انجام دهید. جهت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید.