قیمت بلیط قطار اهواز به مشهد فدک و سفر به استان خوزستان

اهواز شهری در جنوب ایران می باشد و مشهد در شمال شرق، از این رو فاصله زیادی میان این دو شهر است اگر یک بار با قطار فدک این مسیر را طی کنید خاطره ای زیبا در ذهن شما می ماند.با اطلاع از قیمت بلیط قطار اهواز به مشهد فدک این سفر را تجربه کنید و برای ساعاتی زندگی در قطار را تجربه کنید. گاهی سفر کردن با قطار لذت بخش تر و راحت تر از سفر با هواپیماست. در این جا شما را با نحوه ی خرید بلیط، ویژگی های قطار فدک، قوانین مفقودی بلیط و قوانین استرداد بلیط قطار آشنا می کنیم.

قطار فدک یکی از قطار هایی هست که برای سفرهای طولانی بسیار مناسب است به این دلیل که از امکانات لوکس و ویژه ای برخوردار می باشد و قابلیت انتخاب برای اکثریت مسافران را دارد. گاهی اوقات هزینه خرید برای بلیط قطار فدک با قیمت بلیط هواپیما میشه گفت در سطحی نزدیک به هم می باشد، در این گونه موارد شما ترجیح می دهید کدام را انتخاب کنید؟ گاهی اوقات سفر با قطار و گذشتن ثانیه های زندگی با سرعت 200 کیلومتری قطار فدک یاد آوری می کند که لحظه لحظه های عمر در حال سپری شدن است. با خرید بلیط قطار فدک شما متوجه خواهید شد امکانات این قطار حتی خیلی متفاوت تر از امکانات هواپیما است. این قطار با کوپه های مجهز و شیک، صندلی های راحت و امکانات عالی، پذیرایی توسط مهمانداران آموزش دیده و لذت بردن از نوشیدنی های گرم و سرد چیزی دست کم از یک اتاق کوچک در هتلی لوکس یاد آوری نمی کند.

قیمت بلیط قطار اهواز به مشهد فدک -رسپینا24

قطار فدک با چهارکلاس متفاوت طراحی شده است :

این قطار برطبق استانداردهای قطارهای پنج ستاره ی دنیا طراحی شده است.

 1.قطار5 ستاره فدک با عصرانه

2. قطار 5 ستاره ی اکونومی فدک

3. قطار 5 ستاره ی بیزنس فدک

4.قطار 5 ستاره ی ویژه ی فدک

این قطار لوکس شما را با سرعتی بی نظیر و فوق به مقصدتان هدایت می کند. این قطار در هر چهار کلاس خدمات پذیرایی، دکور بندی واگن ها و کوپه ها و امکاناتی شبیه به قطارهای پنج ستاره دنیا را دارد. برای قیمت بلیط قطار اهواز مشهد فدک به سایت مراجعه کنید، بلیط قطارمشهد اهواز فدک را خریداری کنید و از سفر با قطاری لوکس و زیبا لذت ببرید.

قیمت بلیط قطار اهواز به مشهد فدک -رسپینا24

فاصله مشهد اهواز چند کیلومتر است؟

فاصله شهرهای مشهد تا اهواز بیش از ۱۶۲۰ کیلومتر است. فاصله مسیر ریلی مشهد به اهواز  اگر به عنوان  طولانی ترین مسیر ریلی کشور نباشد حداقل جز طولانی ترین مسیرهای قطاری کشور خواهد بود و  حدود ۲۴ ساعت طول می کشد تا با استفاده از قطار اهواز  مشهد به این شهر سفر کنید . امکان کاهش این زمان در صورت خرید بلیط هواپیما اهواز مشهد میسر است. بنابراین اگر به دنبال سریع ترین راه برای سفر از اهواز به مشهد هستید  انتخاب  بلیط هواپیما می تواند گزینه مناسبی باشد.

در مسیر اهواز به مشهد چه شهر هایی قرار دارد؟

در مسیر اهواز به مشهد ایستگاهها و شهر های زیادی وجود دارد که عبارتند از:

شوش دانیال – اندیمشک – حسینه – خرم آباد – زاغه – چالانچولان – بروجرد – نوره – اراک – سلفچگان – قم – گرمسار – سمنان – دامغان – شاهرود – میامی – داورزن – سبزوار – نیشابور و ملک آباد.

قیمت بلیط قطار اهواز به مشهد فدک -رسپینا24

ویژگی های قطارهای فدک چیست؟

قطار های فدک به امکانات خواب عالی مجهز است. سرویس خواب این قطار و اقلام مورد استفاده مسافران روزانه شتشو می شود. حوله مرطوب در ابتدای سفر یا به درخواست مسافر ارائه می شود. در این کوپه ها سیستم های صوتی و تصویری تعبیه شده است و مسافران می توانند از آنها استفاده کنند.اعلام موقعیت مکانی و اعلام وضعیت آب و هوا از جمله اطلاعاتی است که هر لحظه در این قطار شرح داده می شود. از امکانات این قطار اینست که در هر لحظه از ساعات مسافر می تواند از خدمات قطار و همین طور ا زمهماندار تقاضا داشته باشد. مهماندار ها حتی در تایم شب برای ارائه خدمات در کنار شما هستند.با خرید بلیط قطار ویژه فدک دقیقا شبیه به اسمش امکانات ویژه ای دارد.

پذیرایی در قطارهای فدک چگونه انجام می شود؟

پذیرایی از مسافران با توجه به ساعت حرکت قطار انجام می شود. صبحانه و عصرانه با کیفیت عالی و طعم مطلوب سرو می شود. غذاهای متنوع با کیفیت عالی و مواد مرغوب در رستوران این قطار سرو می شود. قیمت بلیط قطار اهواز مشهد فدک در کلا سهای مختلف متفاوت است. با رزرو بلیط قطار فدک اهواز مشهد در یکی از کلاس های قطار فدک لذت سفر را تجربه کنید.

قیمت بلیط قطار اهواز به مشهد فدک -رسپینا24

خرید بلیط قطارو قوانین آن چگونه است؟

برای خرید اینترنتی بلیط قطار باید اطلاعاتی در مورد قوانین خرید بلیط داشته باشید. از این رو در ادامه  این مقاله به شما اطلاعاتی راجع به خرید بلیط قطار ارائه می دهیم.

در زمان خرید بلیط حتما نام اشخاصی که سفر می کنند در بلیط ثبت شود و از نام مخفف یا گرفتن بلیط گروهی خود داری کنید.

برای هر بلیط  که خریداری می شود حتما از نوع اقامت و مدت آن مطمئن شوید این مورد در خرید بلیط قطار رجاء حائز اهمیت می باشد. ظرفیت اتاق ها ی هتل باید متناسب با تعداد مسافران انتخاب شود.

در زمان خرید بلیط حتما اطلاعات شخصی از قبیل نام، نام خانوادگی ، تاریخ تولد و کد ملی را صحیح وارد کنید. مغایرت اطلاعات شخصی شما در بلیط به منزله نداشتن بلیط می باشد. پس د راین مورد دقت لازم را مبذول بفرمایید. رسپینا 24 در این زمینه پاسخگو نخواهد بود.

برای خرید بلیط قطار اتباع خارجی اطلاعات مورد نیاز شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره ی گذرنامه می باشد توجه کنید که اتباع افغانستان در صورت نداشتن گذرنامه، برگه ی تردد با 10 الی 15 روز اعتبار باید داشته باشند*

 در صورتی که سن کمتر از 10 سال برای  فرزندان اتباع افغانستان است، می توانند از برگه ی تردد والدین خود استفاده نمایند. برگه ی تردد جدا برای فرزندان بالای 10 سال تهیه نمایند.

 حتما توجه داشته باشید بعد از تکمیل بلیط امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد.پس در پر کردن فرم خرید بلیط اینترنتی بسیار دقت کنید که اطلاعات دقیق و کامل را ارائه دهید.

چنانچه بلیط خط خوردگی داشته باشد از پذیرش آن معذوریم و به عنوان بلیط باطل شده تلقی می شود.

 اگر  مسافر بعد از خرید بلیط قطار از سفر انصراف دهد باید برای استرداد آن اقدام کند.

قیمت بلیط قطار اهواز به مشهد فدک -رسپینا24

بلیط قطار که خریداری کردم گم شده باید چه کار کنم؟

 در صورت گم شدن بلیط قطار، مسافر می تواند در تایمی که زمان اداری  است به ایستگاه های راه آهن که فروش اینترنتی بلیط قطار انجام می دهند مراجعه نموده و بلیط المثنی بگیرد.

الزامی است،  که مسافر 45 دقیقه قبل از حرکت قطار در ایستگاه های راه آهن  باشد تا بلیط المثنی که به سیستم فروش آنلاین بلیط قطار مجهز می باشد را دریافت کند.

 تنها برای بلیط هایی که از طریق شبکه ی رایانه ای دریافت شده اند امکان صدور بلیط المثنی وجود دارد.

 در نتیجه در حفظ و مراقبت از بلیط المثنی دقت نمایید،چون امکان صدور مجدد بلیط المثنی وجود ندارد.

 با پرداخت 5 درصد هزینه ی بلیط اصلی صدور بلیط المثنی انجام می شود.

قیمت بلیط قطار اهواز به مشهد فدک -رسپینا24

ضوابط تعرفه های هزینه ی بلیط قطار چگونه برآورد می شود؟

 کمترین  سن در خرید بلیط قطار برای مسافران تنها، 17 سال است.

 طبق تعرفه های تعریف شده برای خرید بلیط قطار، هزینه ی خرید بلیط به طور کامل برای مسافران بالای 12 سال بر اورد می شود.به دلیل اینکه بزرگسال محسوب می شوند.

 هزینه ی بلیط قطار برای کودکان بین 2 تا 12 سال به صورت نیم بها است.

تنها 10 درصد قیمت کل بلیط به عنوان بیمه ی عوارض برای نوزادان زیر 2 سال باید پرداخت گردد.

اگر برای نوزادان بلیط تهیه کردید، نمی توانید از صندلی های قطار برای نوزاد استفاده کنید. افرادی که قصد دارند از صندلی های قطار برای نوزاد استفاده کنند، باید بلیط قطار نیم بها تهیه نمایند.

برای خانواده های شهدا و ایثار گران ارائه ی کارت معتبر جانبازی یا بنیاد شهید در مراکز فروش بلیط قطار، بلیط نیم بها صادر می شود.

 افراد جانباز که در طول سفر نیاز به ویلچر یا وسایل کمکی دارند، با ارائه ی معرفی نامه از بنیاد می تواند بلیط نیم بها خریداری نماید.

 اگر در استفاده ی صحیح از تعرفه و سهمیه ها قوانین لازمه اجرا نشود، بلیط صادر شده استرداد و مسافر جریمه خواهد شد.

 بیمه ی مسافران از لحظه ی ورود مسافران تا خروج مسافران از قطار شروع می شود.

هزینه ی خدمات درمانی و پزشکی، نقص عضو، فوت بخاطر آتش سوزی، انفجار و غیره جزوء بیمه ی حوادث می باشد.

قیمت بلیط قطار اهواز به مشهد فدک -رسپینا24

استرداد آنلاین بلیط قطار چگونه است؟

 استرداد بلیط تنها تا 90 دقیقه قبل از حرکت قطار انجام می شود. بعد از اتمام این مدت، تنها با مراجعه ی حضوری به مراکز فروش بلیط قطار و ارائه ی کارت شناسایی و بلیط چاپ شده امکان استرداد وجود خواهد داشت.

 امکان استرداد بلیط بعد از حرکت قطار وجود نخواهد داشت.

 در صورت تکمل کردن فرم استرداد بلیط و دریافت پیامک، جریمه ی کنسلی طبق درخواست مسافر به حساب بانکی که بلیط خریداری شده است برگشت داده خواهد شد.

 بلیط استرداد شده مجدد قابل خریداری نمی باشد.

قیمت بلیط قطار اهواز به مشهد فدک -رسپینا24

چطور بلیط قطار فدک را به صورت اینترنتی خریداری کنیم؟

سایت رسمی خرید بلیط قطار رسپینا 24، ازمعتبرترین سامانه های فروش بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس است که  می توانید با ورود به این سامانه و انتخاب مبدأ، مقصد و تاریخ حرکت و لیست کامل قطارهای موجود در مسیر انتخابی را ببینید و در نهایت با مقایسه ی قیمت بلیط ها و نوع قطارها، بهترین و مقرون به صرفه ترین کوپه قطار برای سفر خود را رزرو کنید؛ روشی بسیار ساده! جهت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید.