معرفی دره ای بسیار زیبا به نام دره ستارگان با خرید آنلاین تور قشم

در قشم دره ای بسیار زیبا، به نام دره ستارگان است که به اعتقاد بومیان آن منطقه، براثر افتادن ستارگان بر روی زمین چنین شکلی به خود گرفته است. بومیان، این منطقه را ستاره افتاده می نامند و داستان هایی از حضور جن ها و ارواح ستارگان در شب نقل می کنند. با رسپینا24 همراه باشید.

قشم

دره‌ی ستارگان در واقع تنها مورد موجود از این دست عارضه‌ی زمین‌شناسی است که در آسیا وجود دارد که در تنها ژئوپارک خاورمیانه قرار گرفته است. درواقع فرسایش زمین توسط تندبادها، رگبار‌های فصلی و آب‌های سطحی طی سال‌های طولانی اثری فوق‌العاده زیبا و منحصر به فرد در جزیره‌ی قشم به وجود آورده است. براساس تحقیقات به دست آمده، دره ستارگتم به دوره‌ی زمین‌شناسی سنوزوئیک تعلق دارد.

دره‌ی ستارگان ستون‌های بلند با اشکال مختلفی دارد که اهالی منطقه معتقدند هنگامی که ستارگان با زمین برخورد کرده‌اند، خاک این منطقه بالا آمده و پس از آن مناطقی که بالا آمده بودند به هر شکلی که بوده‌اند خشک شده‌اند و این ستون‌های بلند و کوتاه را تشکیل داده‌اند. به خاطر چینش و همچنین شکل خاص این ستون‌ها، وزش باد در لا به لای آن‌ها ایجاد سر و صدایی ترسناک می‌کند که اهالی منطقه معتقدند صدای جن‌ها و ارواح سرگردانی است که در این منطقه حضور دارند. بومیان به همین دلیل در هنگام شب و تاریکی هوا از حضور در دره‌ی ستارگان خودداری می‌کنند.

اگر می خواهید از دره ستارگان دیدن کنید، این دره درضلع جنوب شرقی جزیره‌ی قشم در مجاورت روستای برکه خلف قرار دارد..

بلیط قطار، بلیط چارتر، بلیط هواپیما ، رزرو هتل، در رسپینا24 سایت رسمی خرید بلیط هواپیما ارزان.