معرفی گردشگری هوشمند و هوشمندترین شهر 2019

گردشگری هوشمند یکی از مهم ترین اثرات زندگی مدرن و پیشرفت تکنولوژی بر نوع سفر هست که در چند سال اخیر رقابت زیادی رو بین شهرهای مختلف بوجود آورده. به طوریکه هر سال هوشمندترین شهر در حوزه ی گردشگری هوشمند معرفی میشن و امسال از بین رقبا، لیون فرانسه انتخاب شده. در ادامه ابتدا گردشگری هوشمند رو معرفی خواهیم کرد و دلایل انتخاب لیون رو در این حوزه بررسی می کنیم. با رسپینا24 همراه باشین.

گردشگری هوشمند

گردشگری هوشمند چیست؟

گردشگری هوشمند حلقه ی اتصال سفر با تکنولوژی هست که تونسته رفاه زیادی رو برای مسافران فراهم کنه و ریشه در هوشمند سازی شهرها و دنیای IOT داره. نصب سنسور در مکان های مختلف شهر و تجزیه و تحلیل اطلاعات بدست اومده از این طریق، راهی رو برای کنترل ترافیک، پیدا کردن مسیر درست و رسیدن به مقصد با کمک گوشی تلفن همراه، کسب اطلاعات گردشگری و در نهایت تصمیم گیری درست مسافر برای داشتن انتخاب های بهتر از جمله ویژگی های گردشگری هوشمند به شمار میاد.

یکی از واضح ترین مثال های گردشگری هوشمند میشه به مجهز کردن چراغ برق های سطح شهر به تکنولوژی بلوتوث و ارسال داده های مخالف به گوشی موبایل افراد و نشون دادن راه و هدایت اونها به مقصد مورد نظر اشاره کرد.

گردشگری

پرچم داران گردشگری هوشمند

درسته که اغلب شهرها در هر گوشه از دنیا امروزه تونستن با تکنولوژی به خوبی ارتباط برقرار کنن، اما در این بین کشورهایی مثل چین، ژاپن، اسپانیا، ایتالیا، کره جنوبی و فرانسه، بلژیک، لهستان و فنلاند شرایط بسیار مناسبی رو برای رونق گردشگری هوشمند فراهم کردن.  

برای مثال، کره جنوبی تونسته اطلاعات مورد نیاز برای گردشگران رو از طریق طراحی سایت های گردشگری با قابلیت پشتیبانی از 10 زبان مختلف معرفی کنه. علاوه براین، نقش شبکه های اجتماعی در گردشگری هوشمند براحتی در کره جنوبی به چشم میخوره و نمیشه از میزان جذب گردشگر و دادن اطلاعات کافی به اونها از این طریق غافل شد. جالبه بدونین کره برای کاربران ژاپنی اطلاعات رو روی Ambera، برای فرانسوی ها Blogger و برای هر یک از کشورهای دیگه، بر اساس شبکه ی اجتماعی محبوب همون کشور منتشر و تبلیغات برای جذب گردشگر رو انجام داده.

خرید بلیط هواپیما خارجی

رتبه ی اول گردشگری هوشمند 2019

در چند سال اخیر، هفتم نوامبر و همزمان با برگزاری جشنواره بین المللی گردشگری که در بروکسل برگزار میشه، از بین رقبای مطرح در حوزه ی گردشگری هوشمند، رتبه های برتر انتخاب میشن. با وجود شهرهایی مثل والنسیا، هلسینکی، بروکسل، مالاگا و تالین از کشور استونی، در نهایت شهر لیون فرانسه به عنوان هوشمندترین شهر در گردشگری هوشمند سال 2019 انتخاب شد.

خرید بلیط هواپیما

معرفی لیون فرانسه، رتبه اول گردشگری هوشمند 2019

لیون، هوشمندترین شهر گردشگری در بین کشورهای اروپایی هست که رتبه ی سوم رو در شهرهای بزرگ فرانسه داره و شرایط و تجهیزات مناسبی رو برای جذب گردشگر از طریق تکنولوژی فراهم کرده. از دلایل اصلی که لیون در سال 2019 تونست رتبه ی اول برای گردشگری هوشمند رو بگیره، توجه به حفظ محیط زیست، معرفی درست جاذبه های گردشگری و همچنین داشتن خلاقیت در حوزه های مختلف گردشگری هستن و همین موارد باعث شد تا لیون از هلسینکی برای کسب رتبه ی اول پیشی بگیره.

دومین رتبه در گردشگری هوشمند رو هلسینکی از کشور فنلاند تونست بدست بیاره. این شهر از جوان ترین شهرهای اروپایی هست که تونسته کیفیت زندگی رو به سطح بسیار مطلوب برسونه و در هوشمندسازی شهر نیز از سایر شهرها جلوتر هست. هوشمند سازی سیستم حمل و نقل داخل شهر و بدست آوردن اطلاعات پیش بینی وضعیت آب و هوا و تامین امنیت ارتباطات و همچنین پرداخت هزینه ها به صورت الکترونیک از جمله کارهایی هست که در هلسینکی انجام شده و شرایط ایده آلی رو برای مسافران و مردم شهر فراهم کرده.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما خارجی

خرید بلیط هواپیما به هوشمندترین شهرهای دنیا با رسپینا24

سفر و لذت بردن از دنیایی که تاریخ و طبیعت و زندگی مدرن رو به خوبی در کنار هم تلفیق کرده، یکی از بهترین انتخاب هایی هست که میتونه روزهایی خوش رو براتون به ارمغان بیاره. کافیه مقصد سفرتون رو انتخاب کنید و با سایت رسمی خرید اینترنتی بلیط هواپیما رسپینا24 مقدمات سفر رو آماده کنین. کارشناسان واحد پرواز خارجی رسپینا24 از طریق راه های ارتباطی زیر مشاور و پاسخگوی سوالات شما برای خرید بلیط هواپیما خارجی هستن.