نکات مهمی که باید در هنگام خرید بلیط هواپیما بدانید

آنچه که شما واقعاً نیاز به دانستن درباره آن دارید، هنگامی که به خرید بلیط هواپیما می پردازید

 

هنگامی که شما شروع به چک کردن بلیط های آنلاین، برای خرید بلیط مورد نظر خود می کنید؛ با انبوهی از قیمت های مختلف از ایرلاین های مختلف متوجه می شوید. چیزی که در این جستجو برایتان آشکار خواهد شد؛ اینست که هرچه به زمان پرواز نزدیک می شوید؛ این قیمت ها افزایش می یابد. و بعد دوباره حدود 3ساعت مانده به پرواز، معمولاً قیمت ها دوباره کاهشمی بابد تا ظرفیت های خالی احتمالی، به صفر برسد.

اگر قصد سفر دارید؛ باید بدانید که هرچه از زمان پرواز دورتر می شوید؛ این قیمت ها کاهش خواهد یافت. این زمان، مناسب ترین زمان برای خرید پرواز است. خواه این بلیط برایز پروازهای داخلی باشد؛ و خواه بلیط خارجی. مهم اینست که که زمان مناسب برای خرید بلیط هواپیما را بدانید و در آن زمان، اقدام به خرید بلیط هواپیما نمایید.

 

چه زمانی، بهترین زمان خرید بلیط هواپیما است؟

چیزی که از آمارها مشخص است. معمولاً بین 50 الی 100 روز قبل از پروازها، قیمت ها ثابت است و هرگاه این زمان به کمتر از 40 روز کاهش یابد؛ قیمت ها افزایش می یابد.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما داخلی و حتی خارجی، بین 4- تا 50 روز پیش از سفر است.

رسپینا24، پیشنهاد و توصیه می کند که حداقل 6 الی 7 هفته قبل از سفر، برای رزرو بلیط مورد نظر خود، اقدام نمایید تا مشکلی از بابت رزرو بلیط و نیافتن بلیط با قیمت مناسب؛ نداشته باشید.

چیزی که مشخص است؛ اینست که هیچ ایرلاینی به اصطلاح عاشق چشم و ابروی ما نیست که بخاطر ما، قیمت هایش را کاهش یا افزایش نمی دهد. چه در مقاصد داخلی و چه خارجی.

وقتی شما در موقع مناسب، اقدام به خرید بلیط هواپیما موردنظر خود می کنید؛ حتی این امکان را خواهید داشت که آپشن هایی نظیر نوع هواپیما، نوع ایرلاین و حتی کلاس پروازی را تعیین کنید و با پرداخت هزینه ی کمتر، صندلی بهتری بیابید. درصورتی که، هرچه به تاریخ پرواز ها نزدیک می شوید، از انتخاب های شما کاسته خواهد شد و از طرفی هم، به قیمت پرواز افزوده می شود.

 

چه زمانی از روز، بهترین ساعت پرواز است؟

خیلی از ایرلاین ها، پروازهای اول صبح خود را، مناسب تر در نظر می گیرند. چون در این ساعت ها، خیلی از مسافران، به اصطلاح تنبلی می کنند در رزرو این پروازها، و معمولاً پروازهای ساعت 8 صبح به بعد را انتخاب می کنند. در نتیجه پروازهای اول صبح، معمولاً طرفداران کمتری داشته و قیمت هایشان مناسب تر خواهد بود.

پس سعیتان این باشد که اوایل صبح را برای پروازهای خود انتخاب کنید.

 

در کدامیک از روزهای هفته، قیمت پروازها مناسب تر است؟

معمولاً اواسط هفته، بهترین زمان برای انتخاب سفر با هواپیما است. چون بیشتر مسافران، اول هفته را برای شروع سفر خود انتاخب می کنند و از آن طرف هم، آخر هفته را برای بازگشت خود در نظر می گیرند. پس با این اوصاف، قیمت بلیط در اوایل و اواخر هفته بالاتر خواهد بود. و در نتیجه، پروازهای اواسط هفته، از طرفدار کمتری برخوردار خواهد بود و قیمت آن ها کاهش خواهد یافت.

 

کدام فصل، مناسب ترین زمان برای انجام سفرهای تفریحی است؟

معمولاً در ایران، اوج سفرهای گردشگری، ایام نوروز و فصل تابستان است. در این ایام بدلیل استقبال و ازدحام مسافران برای رزرو پروازهای داخلی و خارجی، قیمت بلیط ها بالاست و صرفه ی اقتصادی ندارد.

اگر می خواهید سفرتان ارزان تمام شود و بتوانید لذت بیشتری از سفر خود ببرید،  در ایام غیر پیک سفر، برای سفرهای گردشگری خود اقدام کنید. مثلاً در اردیبهشت و خرداد برای مناطق سرد و خنک و اواخر پاییز و اوایل زمستان، برای مناطق گرم و شرجی.

اگر در فصول ذکر شده، برای سفرهای گردشگری اقدام کنید، مطمئن باشید، سفر خوبی خواهید داشت و خیلی خوش خواهد گذشت. خصوصاً اینکه علاوه بر عدم استرس یافتن بلیط، می توانید از تخفیف های ویژه ایرلاین ها، آژانس های هواپیمایی و هتل های مناطق موردنظر خود بهره مند شوید. و باقی پول خود را صرف افزایش تعداد روزهای سفر و نیز خرید سوغاتی برای خود و عزیزان خود نمایید.

 

بلیط های بدون توقف بهتر است یا توقف دار در میانه ی مسیر؟

معمولاً بلیط های وقف دار، از قیمت های بالاتری برخودارند و معمولاً اتلاف وقت بالایی در آنها وجود دلارد و گاهی حتی مسافران، حدود 20 _ 10 ساعت، برای ادامه ی مسیر پرواز خود باید در فرودگاه بمانند و اجازه ی خروج از فرودگاه را نیز نخواهند داشت به علت عدم اخذ ویزای کشور میانه ی مسیر سفر. فارغ از گران تر بودن پروازهای توقف دار که معمولاً بدلیل تعویض ایرلاین و یا مسافرگیری است، اتلاف زمان زیادی هم خواهد داشت و سفر را خسته کننده می کنند و آن لذتی را باید از سفرمان ببریم، نخواهیم داشت. چون هرچه این انتظار بیشتر باشد؛ فرسودگی حین سفر نیز بیشتر خواهد بود.

 

 

در انتها، رسپینا با توجه به مطالب و توصیه های ذکر شده، اعلام می دارد که با توجه به فراهم آوری زیرساخت های لازم، آماده ارائه تمام خدمات مسافرتی داخلی و خارجی، اعم از خرید بلیط هواپیما داخلی، خرید بلیط هواپیما خارجی، بلیط قطار و بلیط اتوبوس می باشد. همچنین ارائه و خرید تورها و رزرو هتل های داخلی و خارجی توسط این شرکت به عنوان مرجع ترین سایت گردشگری در ایران انجام می شود.

همکاران ما در بخش پشتیبانی  بلیط هواپیما ،بلیط چارتر ،بلیط قطار ،رزرو هتل رسپینا24 بصورت آنلاین و شبانه روزی آماده خدمات رسانی به مسافران گرامی می باشند.

با رسپینا24، روی زمین نمی مانید...