نکات مهم برای سفر زیارتی با خرید بلیط قطار به مشهد

مشهد؛ شهری که حال و هوای خوشی برای زائران حضرت رضا (ع)، ایجاد می کند. با انتخاب مشهد به عنوان مقصد مسافرتی خود، معنوی ترین جاذبه ی ایران در انتظار شما است. اینکه قطار را برای سفر انتخاب کرده اید، انتخابی هوشمندانه است. طبیعت زیبایی که از پشت پنجره های بزرگ واگن قطار عبور می کنند، گذر زمان را به زیبایی نشانتان می دهد. بی شک، این مسیرها، هم سفری هم نوا با دلتان است که از حضورش در کنار خود خسته نمی شوید. پاهایتان را دراز کنید، روی صندلی های راحت تکیه دهید و از تماشای طبیعت لذت ببرید. اما برای سفر با قطار ، باید نکاتی را از قبل بدانید که ما در این مطلب آنها را به شما یادآوری می کنیم.

مشهد از جمله شهرهایی است که علاوه بر ویژگی زیارتی که مطمئناً، مهم ترین علت سفر مسافران به این شهر است، جاذبه های گردشگری زیادی هم دارد.  مشهد؛ شهری که در میان روستاهای زیبا، آبشارها، کوه ها و دره ها محصور است بی شک، می تواند نیاز طبیعت گردی شما را برآورده کند. در سفر به این شهر زیارتی-سیاحتی می توانید از تورهای یک روزه ی طبیعت گردی مشهد، استفاده کنید و از سفرتان به مشهد لذت ببرید.

سفر کردن شامل چند بخش است. علاوه بر اوقاتی که در مشهد می گذرانید، مسیر رفت و برگشت به مشهد هم جزئی از سفر شما محسوب می شود که البته اهمیت خاصی هم دارد. اینکه وقتی به مقصد می رسید، خستگی راه را همراه نداشته باشید و مهمتر اینکه سفری امن و راحت داشته باشید، از اولویت های هر کسی برای مسافرت است. البته از بصرفه بودن سفر هم، نمی شود چشم پوشی کرد. درست است که سفر با هواپیما سریع ترین و راحت ترین نوع سفر است، اما از نظر هزینه برای اکثر مسافران بصرفه نیست. بنابراین سفر با مسیرهای زمینی، بیشتر مورد استقبال است. اگر می خواهید از تماشای طبیعت زیبای مسیر سفرتان لذت ببرید؛ قطار بهترین گزینه برای سفر از بندرعباس به مشهد است. با در نظر گرفتن برخی مزیت های سفرهای ریلی، به این نگرش می رسید که سفر با قطار نه تنها مهیج تر و بصرفه تر است بلکه امن ترین و راحت ترین وسیله ی سفر است.

نکاتی که در سفر با قطار باید رعایت کنید.

 • ساعت حرکت قطار را به خاطر بسپارید و سعی کنید قبل از حرکت، در ایستگاه قطار حاضر بشوید.
 • بلیط قطار و مدارک خود را در کیف جداگانه و در دسترس قرار دهید.
 • در بلیط صادر شده، شماره صندلی و واگن مورد نظر، ثبت شده. با دقت صندلی خود را پیدا کنید و قبل حرکت در جای خود قرار بگیرید.
 • سعی کنید وسایل مورد نیازتان را هوشمندانه انتخاب کنید.
 • از برداشتن بار اضافی خودداری کنید.
 • بار خود را طوری بسته بندی کنید که بتوانید در کوپه یا جلوی پای خود (بدون ایجاد مزاحمت برای هم سفران) جای دهید.
 • در قطار، بوفه هایی جهت عرضه ی نوشیدنی و خوردنی وجود دارد، ولی هزینه ی بالایی دارند. قبل از ورود به قطار مواد غذایی مورد نیازتان را همراه خود بیاورید.
 • به این نکته توجه کنید که قطار هم، مانند سایر وسایل مسافربری، مکانی عمومی است. حقوق دیگران را رعایت کنید.
 • از همراه داشتن وسایلی که ممکن است ایمنی قطار را به خطر بیاندازد، خودداری کنید.
 • در ایستگاه هایی که قطار متوقف می شود مراقب کودکان خود باشید که از قطار پیاده نشوند.
 • اگر با مشکلی مواجه شدید، نگهبان قطار را در جریان بگذارید.
 • در صورتی که حوصله‌تان سر رفت، قدم زدن در راهروهای قطار و تماشای طبیعت را از دست ندهید.

وسایل مورد نیاز در قطار

فلاسک چای و نوشیدنی، دستمال مرطوب، لباس گرم ( شب ها در قطار سردتر می شود)، میان وعده های کوچک، همراه داشتن وسایل سرگرم کننده برای مسافت های طولانی. دوربین عکاسی.

اگر می خواهید سفری خوش را با قطار تجربه کنید، با رسپنا24 همراه شوید. سایت خرید اینترنتی بلیط هواپیما و خرید بلیط قطار رسپینا24، کلیه ی خدمات گردشگری را به شما ارائه می دهد. رسپینا24، راهی آسان برای رزرو اینترنتی بلیط قطار است. شما می توانید از طریق این سایت و ورود به صفحه ی خرید بلیط قطار، با انتخاب مبدا، مقصد و تاریخ حرکت، به سریع ترین و راحت ترین روش خرید بلیط قطار دست پیدا کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر از خرید بلیط و تورهای مشهد با همکاران ما در بخش فروش تماس بگیرید.