ویزای رایگان سن پترزبورگ روسیه ، از رویا تا واقعیت

ویزای رایگان سن پترزبورگ روسیه خبر بسیار مهمی برای طرفداران این کشور است. پیش از این به دلیل وجود مانعی به نام ویزا در مقابل پای گردشگران، سفر به این منطقه به راحتی قابل انجام نبود، اما هم اکنون با صدور ویزای رایگان سن پترزبورگ روسیه هیچ سدی در برابر بازدید از این کشور نخواهید داشت.

جهت خرید بلیط هواپیما تهران به سن پترزبورگ کلیک کنید.

بلیط هواپیما تهران به سن پترزبورگ - رسپینا 24

ویزای رایگان سن پترزبورگ روسیه

نخست وزیر روسیه دیمیتری مدودف ، روز  پنجشنبه 10 سپتامبر ، لیست کشورهایی را که شهروندان آنها از 1 اکتبر 2019 می توانند با ویزای الکترونیکی رایگان به سن پترزبورگ سفر کنند ، تأیید کرد. این لیست از کشورها که روز جمعه 11 سپتامبر منتشر شد شامل 53 کشور از جمله ایران است.

تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا به جز انگلستان در این فهرست گنجانده شده اند. رئیس جمهور روسیه ، ولادیمیر پوتین پیش از این در ماه ژوئیه حكمی را امضا كرده بود كه اجازه سفر به سن پترزبورگ و استان لنینگراد را با ویزای الکترونیکی از 1 اكتبر داده بود اما مشخص نشده بود كه به چه كشورهایی تعلق دارد.

درخواست ویزای الکترونیکی باید حداکثر چهار روز قبل از سفر در وب سایت وزارت امور خارجه روسیه ارائه شود. ویزا تا 30 روز معتبر است ، اما فقط برای ماندن تا 8 روز در روسیه قابل استفاده است.

شما می توانید ویزای الکترونیکی خود را می توانید به صورت رایگان  از وبسایت electronic-visa.kdmid.ru تهیه کنید.

این بیانیه که از طرف فرودگاه بین المللی " پالکو" صادر شده بود با متن زیر از ورود گردشگران استقبال کردند.

"فرودگاه پالکوو از شما دعوت می‌کند تا از سن پترزبورگ و منطقه لنینگراد بوسیله روادید الکترونیکی رایگان دیدن کنید"

ویزای رایگان سن پترزبورگ روسیه دریچه ای برای تحول صنعت گردشگری روسیه

مطابق با گزارش موسکو تایمز ، گردشگران و بازرگانان  53 کشور جهان می توانند با استفاده از ویزای الکترونیکی به سن پترزبورگ سفر کنند. پیش از این ولادیمیر پوتین قصد داشت ویزای الکترونیکی را برای گردشگران خارجی در سال ۲۰۲۱ فراهم کند تا مطابق وعده ای که به مردم روسیه داده است تا پایان دوره ریاست جمهوری خود ( 2024 ) ، صنعت گردشگری روسیه را به درآمد 15.5 بیلیون دلاری در سال برساند. گردشگران سراسر جهان به دلیل شرط تهیه ویزا پیش از این به سختی به این کشور مراجعه می کردند ویزا مانعی در برابر جذب گردشگر خارجی بود. هم اکنون با وجود ویزای رایگان سن پترزبورگ هیچ سدی در برابر جذب گردشگر وجود نخواهد داشت.

قانون ویزای رایگان سن پترزبورگ روسیه مطابق با شرایط زیر است:

  1. حتما 4 روز قبل از زمان ورود به روسیه به صورت اینترنتی درخواست داده شود.
  2. این ویزا تنها تا 30 روز دارای اعتبار می باشد و پس از این مدت زمان، هر گونه اعتبار از آن ساقط خواهد شد.
  3. هیچ وجهی در قبال صدور ویزای الکترونیکی دریافت نخواهد شد.
  4. این ویزا جهت امور گردشگری، تجاری و فعالیت های بشردوستانه می باشد.
  5. مسافران از این طریق تنها می توانند به مدت 8 روز در روسیه اقامت داشته باشند.

نام کشورهایی که شامل حال قانون ویزای رایگان سن پترزبورگ روسیه خواهند شد

این قانون برای شهروندان 53 کشور مختلف از جمله بحرین ، هند ، اندونزی ، ایران ، قطر ، چین ، کره شمالی ، کویت ، مالزی ، مکزیک، عمان، عربستان سعودی ، صربستان ، سنگاپور ، ترکیه ، فیلیپین ، ژاپن و همچنین تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا به غیر از انگلستان قابل اجرا می باشد.

شما می توانید از طریق وبسایت خرید بلیط هواپیما رسپینا24 و یا از طریق اپلیکیشن رسپینا24 ، نسبت به خرید بلیط هواپیما سن پترزبورگ اقدام کنید.

بلیط هواپیما تهران به سن پترزبورگ , خرید بلیط هواپیما تهران به سن پترزبورگ , خرید اینترنتی بلیط هواپیما تهران به سن پترزبورگ رسپینا 24