پیش بینی تاخیر پرواز هواپیماها با امکانات جدید گوگل

تصور کنین برای رسیدن به یک قرار ملاقات یا جلسه ی مهم کاری خرید بلیط هواپیما انجام دادین و تمام برنامه هاتون رو بر اساس ساعت پرواز و رسیدن به فرودگاه مقصد تنظیم کردین. اما یهو متوجه میشین پروازتون تاخیر داره و تمام برنامه هاتون بهم میریزه. البته تاخیر در پروازهای داخلی متاسفانه یه امر طبیعیه و وقتی خرید بلیط هواپیما انجام میدین، باید طوری برنامه ریزی کنین که با رخ دادن تاخیر، مشکلی واستون پیش نیاد. گوگل؛ دوست همیشگی عاشقان جستجو در اینترنت، اخیرا در اپلیکیشن  google flights ویژگی جدیدی اضافه کرده که میزان تاخیر ایرلاین های خارجی رو پیش بینی میکنه. دوست دارین بدونین چطور و تا چه حد میتونه این پیش بینی انجام بشه؟ پس در ادامه با رسپینا24، همراه باشین.

پیش بینی تاخیر پروازهای خارجی

گوگل رو دیگه همه میشناسن و خیلی ها اینترنت رو بدون گوگل بی معنا میدونن. این شهرت و محبوبیت الکی بدست نیومده و حتما دلیل خاصی داره. گوگل با استفاده از الگوریتم های پیشرفته برای جستجو و پیش بینی چیزی که واقعا کاربر نیاز داره، تونسته هر روز به جایگاه بهتری در بین کاربران اینترنت دست پیدا کنه. در حالت کلی میشه گفت هر مساله ای که ذهن کاربران رو مشغول کنه، تبدیل به جرقه ای میشه در ذهن مسئولین گوگل تا راه چاره ای واسش پیدا کنن. تاخیر در پروازهای خارجی یکی از مسائل مهمیه که گاهی برای افرادی که خرید بلیط هواپیما انجام دادن، خسارت های جبران ناپذیری وارد میکنه. به همین خاطر گوگل دوباره الگوریتم های پیش بینی رو به کار گرفته تا این تاخیرها رو پیش بینی کنه.

پیش بینی تاخیرهای بالای 80 درصد پرواز خارجی

پیش بینی تاخیرهای پروازهای خارجی در google flights

گوگل، جدیدا ویژگی جدیدی به اپلیکیشن Google Flights اضافه کرده و بر این اساس میتونه پروازهایی که با احتمال 80 درصد تاخیر دارن رو همراه با نام ایرلاین و دلیل تاخیر پیش بینی کنه. گوگل، مثل همیشه هوش مصنوعی و الگوریتم های داده کاوی رو به کار گرفته و در پیش بینی تاخیر پروازهای خارجی استفاده کرده.

الگوریتم های داده کاوی به کار گرفته شده برای پیش بینی تاخیر پروازهای خارجی، با تجزیه و تحلیل اطلاعات و رفتار گذشته ی ایرلاین های مختلف درباره ی مسیر، زمان، آب و هوا و هواپیماهای گوناگون، الگوهایی که منجر به تاخیر میشن رو پیدا کرده و بر این اساس نتایج رو اعلام میکنن.

امکانات جدید google flights

البته یک نکته ی خیلی مهم در این پیش بینی ها وجود داره و اینه که با این ویژگی جدید اپلیکیشن google flights، فقط تاخیرهای بالای 80 درصد اعلام میشن. گوگل تاکید کرده که، همه ی اینها یک احتمال و پیش بینی هست و نباید تصور کنین پروازی که بر این اساس اعلام نشده، در ساعت مشخص شده روی بلیط انجام میشه.

پیش بینی امکانات موجود در پروازهای مختلف در google flights

همون طور که می دونین قیمت خرید بلیط هواپیما در ایرلاین های مختلف، بر اساس کلاس پروازی و امکاناتی که در طول پرواز در اختیار مسافران قرار میدن متفاوته. در دنیایی که رقابت در همه جا به چشم میخوره، ایرلاین ها برای جذب مسافر امکانات ویژه ای رو در تبلیغاتشون معرفی می کنن و در نتیجه قیمت بلیط هواپیما بر این اساس تعیین میشه. اما اغلب چیزی که در تبلیغات می شنویم و می بینیم با چیزی که در واقعیت ارائه میشه، زمین تا آسمون فرق داره. به همین خاطر، گوگل ویژگی جدیدی به اپلیکیشن google flights اضافه کرده که به مسافر اطلاع میده که آیا قیمت خرید بلیط هواپیما با امکاناتی که در طول پرواز در اختیارتون قرار میگیره تناسب داره یا خیر!! البته این ویژگی خیلی به دل مدیران ایرلاین ها نمی نشینه :دی

در حال حاضر گوگل فقط برای ایرلاین های دلتا، امریکن ایرلاینز و یونایتد ایرلاینز این ویژگی رو اضافه کرده و سعی داره تا نگرانی های مسافران رو تا حد امکان کاهش بده تا با خیال راحت خرید بلیط هواپیما انجام بدن.

خرید بلیط هواپیما

همین طور که گفتیم، این ویژگی ها برای پروازهای خارجیه و تاخیرهای پروازهای داخلی رو نمیشه پیش بینی کرد. تنها کاری که میشه کرد اینه که خرید بلیط هواپیما رسپینا24 رو انجام بدین تا در صورتی که پرواز تاخیر داشت، بهتون اطلاع بدن. همکاران ما در واحد پشتیبانی تمام تاخیر و تعجیل های پروازها رو به مسافرانی که خرید بلیط هواپیماشون رو از رسپینا24 انجام داده باشن اعلام و راهنمایی میکنن. شک نکنین که با رسپینا24، روی زمین نمی مونین.

همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر، پاسخگوی سوالات شما در زمینه ی خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و خرید تور هستن.