چرا نباید خرید بلیط هواپیما به شهرهای ایران را از دست داد؟

CNN در جدیدترین مقاله ی خود، دوباره دنیا را به سفر به ایران دعوت کرد CNNدر مقاله ای اختصاصی با عنوان « 34 دلیل فوق العاده زیبا برای بازدید از ایران» که توسط بری نیلد، نویسنده و گزارشگر معروف این خبرگزاری نگارش شده است؛ به بررسی اوضاع ایران بعد ازبرجام و خوب یا بد بودن سفر به ایران پرداخته است.

 

 CNNدر مقاله ای اختصاصی با عنوان « 34 دلیل فوق العاده زیبا برای بازدید از ایران» که توسط  بری نیلد، نویسنده و گزارشگر معروف این خبرگزاری نگارش شده است؛ به بررسی اوضاع ایران بعد ازبرجام و خوب یا بد بودن سفر به ایران پرداخته است.

در این مقاله که تاریخ February 10, 2017 مطابق با 22 بهمن 1395 منتشر شده است؛ می گوید این روزها صحبت از ایران است. از هر کس که می پرسی؛ چیزی می گوید. وی در این مقاله می گوید:

با نگاهی به تصاویر عکاس معروف ایرانی، محمد رضا دومیری گنجی می توان گرما و صمیمیت را در آن ها مشاهده کرد. او این عکس ها را زرق و برق دار و زیبا معرفی کرده است.

این عمارت باشکوه، در قرن 19 میلادی در مجموعه کاخ موزه گلستان ساخته شده است. این مکان زیبا، 121 سال پیش به دستور مظفر الدین شاه، برای انجام مراسم تاجگذاریش ساخته شد. "زیور آلات منحصر به فرد این ساختمان، عبارتند از: عینک، آینه، و ستون های بلند مملو از زیبایی استثنایی و خیره کننده که به آنها «گنجی» می گویند.

عمارت زیبای بادگیر

 

دریاچه ی نمک در کویر سحرانگیز مرنجاب

این دریاچه ی زیبا، در شهرستان آران و بیدگل در شهر کاشان واقع شده است و به واقع، یکی از زیباترین کویرهای جهان است. خصوصاً دریاچه ی زیبای آن. کویر مرنجاب، در فصل زمستان، با بارش برف بر روی آن، منظره ی بسیار زیبایی را پدید می آورد.

کویر مرنجاب

 

شهر پارسه ( پرسپولیس)

پرسپولیس، پایتخت بزرگ و باشکوه هخامنشیان در سال 330 قبل از میلاد با حمله ی اسکنر مقدونی به آن و فروپاشی سلسله ی پهلوی از بین رفت و تنها بقایایی از آن باقی مانده است. نویسنده ی مقاله می گوید که همیشه یکی از آرزوهای من، بازدید از این مجموعه ی باشکوه باستانی بوده است. حتی فکر ورود از دروازه ی ملل و ورود به محوطه ی پرسپولیس هم برایم شگفت انگیز است.  وقتی پا به پرسپولیس می گذاری، انگار پا به تمدن باستانی ایران گذاشته ای.

پرسپولیس

 

حمام زیبای وکیل _ شیراز

مجموعه سازه های با عنوان زند، توسط سرسلسله زندیه، کریم خان زند، در قرن 18 میلاتدی ساخته شد. کارکرد حمام معروف وکیل، در ابتدا با کارکرد حمام ساخته شد. اما بعدها با افزودن کاربری جدیدی به آن، به عنوان محل اجتماعات نیز استفاده می شد. حجره های زیبای آن، که بصورت قرینه ی هم ساخته شده، بسیار زیبا و چشم نواز است. نویسنده، این حمام را به حمام پانوراما تشبیه کرده است. 

حمام وکیل

 

کلیسای تاتائوس مقدس ( قره کلیسا) یا (صومعه ی سیاه)

این بنا در بین مردم و مسیحیان، به عنوان یک صومعه معروف است. و به آن، صومعه ی سیاه گویند. و یک مکان زیارتی و مقدس برای ارمنیان است. ارمنیان اعتقاد دارند که این کلیسا، محل دفن یکی از حواریون حضرت عیسی مسیح، با نام تاتائوس مقدئس است.  دلیل نامگذاری این کلیسا به قره کلیسا، عدم ورود نور کافی به داخل کلیسا و تاریک بودن فضای داخلی آن بوده است. 

قره کلیسا

پس از ممنوعیت صدور ویزا برای اتباع هفت کشور مسلمان از طرف دولت آمریکا، علاوه بر نظام های قضایی، رسانه های آمریکایی نیز واکنش های تندی نشان دادند. پخش این گزارش همراه با معرفی جاذبه های گردشگری سراسر ایران از جمله حافظیه،  کلیسای وانک، مسجد جامع یزد، خانه طباطبایی ها، کاخ نیاوران و بسیاری اماکن دیدنی دیگر بود.

در کل، این گزارشگر، با قرار دادن 34 تصویر زیبا از این عکاس ایرانی، هریک از این 34 تصویر را، یک دلیل فوق العاده برای سفر به ایران برشمرده است. و پس از این بررسی ها، گردشگران خارجی را به بازدید از ایران زیبایمان دعوت کرده است. وی ایرانیان را خونگرم و صمیمی معرفی کرده است و گفته است که حتی این صمیمت را می توان از بناهای ساخته شده در طول تاریخ ایران، دریافت کرد. 

این گزارش نشان می دهد که یخ بی اعتمادی میان ایران و گردشگران خارجی، آرام آرام در حال آب شدن است و این امید را می توان داشت که در آینده ی نزدیک، با فراهم آمدن شرایط، شاهد ورود انبوهی از گردشگران، در ایران عزیز باشیم. 

برای مطالعه مقاله ی کامل، لطفا لینک زیر را در مرورگر خود، کپی کنید.

لینک  خبر: http://edition.cnn.com/2016/02/11/travel/iran-beautiful-places/