با توجه به اعتبار و رتبه ی برتر علمی برخی از دانشگاه ها در کشورهای خارجی، افراد زیادی هستن که دوست دارن برای ادامه ی تحصیل به خارج از کشور برن. مانند هر سفر خارجی دیگه، خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل و تعیین محل زندگی برای سفر کافی نیست و باید به فکر دریافت ویزای تحصیلی هم بود. در ادامه قصد داریم باید و نبایدهایی رو برای دریافت ویزای تحصیلی بیان کنیم. با رسپینا24 همراه باشین.

دریافت ویزا تحصیلی

ویزای تحصیلی چیست؟

اگه تا به حال تجربه ی سفرهای خارجی رو داشته باشین، حتما در زمان دریافت ویزا ازتون سوال شده که هدفتون از سفر چیه و متناسب با اون بهتون انواع ویزا رو معرفی کردن. به مجوزهای لازم که کشور مقصد به دانشجویان به منزله ی اجازه ی ورود به خاک اون کشور میده، ویزای تحصیلی گفته میشه. این ویزا رو هر شخص از سن 4 سالگی میتونه دریافت کنه و بدون نیاز به مجوز دیگه، کارهای مربوط به اقامتش رو انجام بده.

دریافت ویزا دانشجویی

مراحل مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی

دریافت ویزا روال و مراحل خاص خودش رو داره و نسبت به سایر کارها دارای پیچیدگی های خاصی هست و ممکنه زمان زیادی رو نیاز داشته باشه. برای دریافت ویزای تحصیلی ابتدا باید نسبت به پذیرش تحصیلی اقدام کنین و باید به طور کامل بدونین که به کدوم کشور و دانشگاه میخواین برید و در چه رشته ای قرار هست ادامه تحصیل بدین.

به طور خلاصه میشه گفت در اولین مرحله برای دریافت ویزا تحصیلی باید کشور و دانشگاه مورد نظر رو با توجه به میزان سرمایه، علاقه و روحیات و زبانی که به اون تسلط دارین انتخاب کنین. بعد از مشخص شدن هدف و دانشگاه مورد نظر حالا باید بتونین مدارک و رزومه ی قابل قبولی رو برای اون دانشگاه ارسال کنین و بعد از واریز هزینه ی مورد نظر برای بررسی اطلاعات و مدارک، باید منتظر پاسخ دانشگاه باشین. در آخرین مرحله که از دانشگاه پذیرش گرفتین، باید مقدمات رفتن رو مانند خرید بلیط هواپیما و مشخص کردن محل اقامت رو فراهم کنین و نسبت به دریافت ویزای تحصیلی اقدامات لازم رو انجام بدین.

ویزا دانشجویی

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی

برای دریافت هر نوع ویزا با توجه به قوانین تعریف شده در این حوزه، باید مدارکی رو با توجه به کشور مقصد ارائه بدین. مدارک و مراحل مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی عبارتند از:

* درخواست نوبت مصاحبه از سفارت: قبل از دریافت ویزای اکثر کشورها باید به سفارت خانه ی همون کشور برید و مصاحبه هایی رو انجام بدین. برای دریافت نوبت مصاحبه می تونین با ورود به سایت سفارت اقدام کنین.

* تکمیل فرم های مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی

* ارائه ی مدارک تایید کننده ی صحت پذیرش تحصیلی

* ارائه ی مدارک مورد نیاز جهت نشان دادن تمکن مالی برای پرداخت هزینه ی تحصیل، زندگی و سایر مخارج در کشور مقصد

* گواهی نامه ی ترجمه شده ی سه سال دوره متوسطه و پیش دانشگاهی

* گواهی نامه ی ترجمه شده ی کارشناسی یا کارشناسی ارشد

* پاسپورت و شناسنامه

* ارائه ی مدرک به منظور اثبات داشتن دلایل کافی برای برگشت به کشور بعد از اتمام تحصیل

* عکس

* پرداخت هزینه ی صدور ویزا

ویزا تحصیلی

ویزای دانشجویی شنگن چیست؟

دانشجویانی که از دانشگاه های کشورهای اروپایی که عضو پیمان شنگن هستن پذیرش گرفتن، باید در زمان دریافت ویزای تحصیلی، ویزای دانشجویی شنگن رو دریافت کنن که نیاز به برخی از مدارک داره وعبارتند از:

* تکمیل فرم های مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی شنگن

* ارائه ی پاسپورت با حداقل 3 ماه اعتبار

* ارائه ی مدارک مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی در مدت اقامت و تحصیل در هر یک از کشورهای اتحادیه ی اروپا

* ارائه ی ساناد مورد نیاز درباره ی محل اقامت در کشور مقصد

* بیمه ی سفر و پزشکی

* نامه ی پذیرش از دانشگاه

* عکس

* پرداخت هزینه های مورد نیاز

نتیجه ی درخواست ویزای تحصیلی شنگن معمولا بعد از سه ماه مشخص میشه و 90 روز اعتبار داره و بعد از این مدت باید نسبت به تمدید ویزاتون اقدام کنین و لازمه بدونین که این ویزا از نوع چند بار ورود هست و می تونین با اون برای هر تعداد که تمایل داشتین به کشورهای عضو پیمان شنگن سفر کنین.

خرید بلیط هواپیما خارجی

خرید بلیط هواپیما خارجی از رسپینا24

سایت رسمی خرید اینترنتی بلیط هواپیما رسپینا24، با فراهم کردن امکان خرید بلیط هواپیما از بیش از 950 ایرلاین داخلی و خارجی یکی از برندهای فعال در حوزه ی گردشگری الکترونیک هست. برای خرید بلیط هواپیما خارجی کافیه وارد  منوی پرواز خارجی در کادر بالای این صفحه بشین و بعد از ورود اطلاعات مورد نیاز، نسبت به خرید بلیط تون اقدام کنین.

همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر پاسخگوی سوالات شما در زمینه ی خرید بلیط هواپیما خارجی هستن و می تونن شما رو برای دریافت ویزا تحصیلی راهنمایی کنن.