تهیه ی مسترکارت یکی از بزرگترین دردسرها برای ایرانی ها هست که بخاطر تحریم های بانکی این کار رو سخت کرده. هر چند که برای خرید بلیط هواپیما خارجی و رزرو آنلاین هتل خارجی با رسپینا24 دیگه نیاز به مسترکارت ندارین و می تونین هزینه ی ارزی رو به ریال و با کارت های عضو شتاب پرداخت کنین، اما برای سایر هزینه های سفر چه باید کرد؟ حمل پول نقد امنیت داره؟ برای خرید از سایت های خارجی چیکار کنیم؟ تمام این موارد با داشتن مسترکارت براحتی قابل حل هستند و قطعا ما ایرانی ها همیشه یه راهی برای دور زدن تحریم ها پیدا خواهیم کرد. پس با رسپینا24 همراه باشین تا بهتون بگیم چطور میشه مسترکارت تهیه کرد.

مسترکارت

مسترکارت چیست؟

به جرات میشه گفت داخل کیف پول شما در حال حاضر یه کارت بانکی هست و نسبت به سالهای گذشته در طول روز، پول نقد کمتری با خودتون همراه دارین و تا حد زیادی امنیت بیشتری در حین خرید دارید. مستر کارت یه نوع کارت بانکی هست که برخلاف کارت های بانکی عضو شتاب، مختص یک کشور خاص نیست و بین المللیه و براحتی فرآیند تبدیل ارز رو هم میشه با اون انجام داد. مبلغ موجود در مسترکارت به دلارهست و اگه به کشوری سفر کردین که برای مثال نیاز به یورو داشتین، می تونین به یکی از دستگاه های خودپرداز متصل به مسترکارت مراجعه کنین و تبدیل ارز رو انجام بدین و مبلغ تون رو دریافت کنین.

خرید بلیط هواپیما خارجی

مسترکارت چه کاربردی داره؟

کاربرد مسترکارت در سفرهای خارجی کاملا مشخص هست و همون طور که در داخل کشور همیشه از کارت های بانکی برای خرید استفاده می کنیم، در سفرهای خارجی هم برای خرید و پرداخت هزینه ها یا باید پول نقد پرداخت کنیم که از نظر امنیتی اصلا کار درستی نیست، یا باید با کارت های بانکی پرداخت کنیم. علاوه بر سفر، ما در بسیاری از مواقع حتی در داخل کشور هم نیاز به مسترکارت یا ویزا کارت داریم. برای مثال اگه دانشجو باشین و بخواین مقالات علمی تون رو در ژورنال های معتبر به چاپ برسونین، قطعا به مسترکارت نیاز دارین تا هزینه رو پرداخت کنین. خرید های اینترنتی از سایت های خارجی یکی از مهم ترین مواردی هست که در نقش مسترکارت رو در زندگی امروز پر رنگ میکنه.

مسترکارت

چطور مسترکارت دریافت کنیم

مسترکارت رو تا این قسمت از مطلب شناختین و پی به اهمیت اون بردین، حالا نوبت این میرسه که بدونیم چطور با وجود تحریم های بانکی ایران، مسترکارت بگیریم. در چند سال اخیر شرکت های خصوصی به عنوان واسط کارهای مربوط به صدور مسترکارت رو برای ایرانی ها انجام میدن و می تونین با مراجعه به این شرکت ها و ارائه ی مدارکی مانند کپی پاسپورت، شناسنامه یا کارت ملی و هزینه ی مربوط به صدور کارت، بعد از حدود 25 روز مسترکارت دریافت کنین.

مسترکارت مجازی

البته لازمه بدونین که مسترکارت و ویزا کارت به دو صورت مجازی و فیزیکی ارائه میشن و هر کدوم ویژگی های خاص خودشون رو دارن. برای مثال اگه قصد سفر به خارج از کشور رو ندارین و فقط برای خرید های اینترنتی نیاز به مسترکارت دارین، مسترکارت مجازی باید تهیه کنین و دیگه لازم نیست برای دریافت کارتتون 25 روز معطل بمونین. مسترکارت مجازی رو بلافاصله بعد از تکمیل فرآیند ثبت نام دریافت و ارسال اطلاعاتی مانند شماره کارت و رمز به ایمیلتون دریافت میکنین و میتونین با خیال آسوده خرید کنین.

مستر کارت

نکات مهم در تهیه مسترکارت

مسترکارت مزایای زیادی داره اما هیچ وقت بدون شناخت و عدم اطلاع از شرایط اون نسبت به تهیه ش اقدام نکنین. مهم ترین نکات در تهیه ی مسترکارت عبارتند از:

* مسترکارت رو از شرکت های معتبر دریافت کنین. با جستجو در اینترنت و بررسی سابقه ی شرکت های صدور مستر کارت، انتخاب درستی داشته باشین.

* مسترکارت مانند هر کارت بانکی دیگه دارای تاریخ انقضا هست و قبل از اتمام تاریخ در صورت نیاز کارت رو تمدید و در غیر این صورت، موجودی اون رو به کارت های دیگه انتقال بدین

* موجودی مسترکارت مجازی بعد از اتمام تاریخ انقضا، قابل انتقال نیست. حواستون به تاریخ ها باشه و با مراجعه به شرکت های صادرکننده ی مسترکارت،  یا پول رو به کارت دیگه انتقال بدین یا تمدید کنین.

* در خریدهای اینترنتی که آدرستون رو باید وارد کنین، حواستون باشه که ایران تحریم هست و نباید آدرس واقعی رو بنویسین. علاوه براین، به هیچ عنوان با آی پی ایران خرید اینترنتی از سایت های خارجی انجام ندین چون به اطلاعات مسترکارت توجه نمیشه و درخواستتون به طور کامل رد میشه.

با سایت رسمی خرید اینترنتی بلیط هواپیما رسپینا24، بدون نیاز به مسترکارت و تنها با کارت های عضو شتاب براحتی می تونین نسبت به خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل خارجی تون اقدام و با خیال آسوده سفر کنین.