شاید براتون جالب باشه مسافرانی که خرید بلیط هواپیما برای بعضی فرودگاه ها انجام دادن، نسبت به بقیه ی مسافران در سایر فرودگاه ها خوشحال و شادترن. طبق آمار و نتایج بدست اومده از ماشین های  HappyOrNot که در فرودگاه های مختلف بدست اومده، شادترین فرودگاه ها، ساعات و روزهایی که مسافران خوشحال تر هستن اعلام شده. در ادامه با رسپینا24 همراه باشین، تا با شادترین فرودگاه های دنیا آشنا بشین.

فرودگاه های شاد دنیا

سیستم های HappyOrNot از سال 2009 توسط Heikki Väänänen and Ville Levaniemi طراحی و ساخته شدن و در حال حاضر در 117 کشور به فروش رسیده و در ادارات و فرودگاه ها نصب شدن. در سفرهای خارجیتون اگه دقت کنین، این دستگاه ها رو یه گوشه از سالن های فرودگاه می بینین. این سیستم ها در فرودگاه های مختلف نصب شدن و مسافران بر اساس حس و حالی که در اون لحظه دارن، یکی از صورتک ها رو انتخاب میکنن. تا دسامبر 2017، حدود 128 میلیون نتیجه از 160 فرودگاه مختلف از طریق این سیستم بدست اومد و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. در نهایت هشت فرودگاه بسیار شاد معرفی شد.

سیستم happyornot

شادترین فرودگاه های دنیا

هشت فرودگاه شاد دنیا به ترتیب رتبه عبارتند از:

* فرودگاه Exeter, U.K با 88.66% (درصد شاد بودن مسافران)

* فرودگاه Cork ایرلند، 88.45%

فرودگاه لئوناردو داوینچی، ایتالیا، 88.45%

* فرودگاه بین المللی دالاس فورت ورث، U.S.A، 87.35%

* فرودگاه بین المللی نیوکسل، U.K، 87.05%

* فرودگاه سوتند لندن، 86.79%

* فرودگاه کاردیف، U.K، 86.57%

* فرودگاه بین المللی کفلاویک، ایسلند، 86.35%

این رتبه بندی بر اساس داده ها و اطلاعات بدست اومده از نوامبر 2016 تا دسامبر 2017 هستن. برای جلوگیری از درج اطلاعات تکراری از یک مسافر، محدودیت درج حداکثر دو دکمه توسط هر مسافر در نظر گرفته شده بود.

فرودگاه Exeter

بهترین و بدترین زمان سفر از نظر شاد بودن مسافران

سیستم HappyOrNot ، اطلاعات مربوط به شاد بودن و نبودن مسافر، روز، ماه، ساعت و سال رو هم ثبت کرده و مورد بررسی قرار گرفتن و نتایج جالبی بدست اومده.

بهترین ساعت برای سفر

اغلب تصور میکنن مسافرانی که صبح رو برای شروع سفر و رفتن به فرودگاه انتخاب میکنن، بخاطر اینکه صبح زود از خواب بیدار میشن، ممکنه بداخلاق باشن. اما نتایج بدست اومده از سیستم HappyOrNot نشون میده شادترین مسافران، ساعت 9 صبح در فرودگاه هستن. مسافران ساعت 8 صبح با 85.5% رتبه ی دوم رو در شاد بودن دارن. اگه دوست ندارین در حالیکه خرید بلیط هواپیما خارجی انجام دادین و در فرودگاه منتظر پروازتون هستین، با مسافران بداخلاق و اخمو مواجه بشین، سعی کنین بین بازه ی زمانی 2 تا 3 بعدازظهر در فرودگاه نباشین. نتایج نشون داده، در این بازه ی زمانی، اخموترین و بداخلاق ترین مسافران در فرودگاه های مختلف دنیا هستن.

فرودگاه های شاد دنیا

بهترین روز برای سفر

بر اساس نتایج بدست اومده از این سیستم، اینکه چرا بعضی روزها مسافران شادترن و بعضی روزها نیستن، مشخص نشده و فقط روز و زمان رو اعلام کردن. جالبه که شادترین روز برای سفرهای هوایی، سه شنبه هست و بعد از اون، چهارشنبه و پنجشنبه با اختلاف کمی قرار دارن. برعکس چیزی که اغلب تصور میکنن، روزهای آخر هفته، افرادی که بلیط هواپیما خریدن، شاد نیستن. دقیقا مثل جمعه بعدازظهر که فکر تموم شدن تعطیلات، خیلی ها رو ناراحت میکنه.

خرید بلیط هواپیما

بهترین ماه برای سفر

نتایج بدست اومده از سیستم HappyOrNot نشون دادن که اکتبر و نوامبر، افرادی که سفرهای هوایی رو انتخاب میکنن، شادترن و در مقابلش جولای اصلا شاد نیستن. بنظرتون چرا این نتایج بدست اومده؟؟

بلیط هواپیما

مسافران در کدوم بخش های فرودگاه شادترن

اگه ازتون بپرسن، کدوم قسمت از فرودگاه، مسافران لبخند روی لباشون نیست و نسبت به بقیه بخش های فرودگاه بداخلاق ترن، چی جواب میدین؟ نتایجی که بر اساس آمار سیستم HappyOrNot اعلام شده، 84.6% افرادی که از گیت های امنیتی عبور میکنن، خوشحال و خندون هستن. 80.7% از مسافرانی در حین ورود به فرودگاه، چهره و حالت شادی دارن. قسمت چک این، حمام و تحویل بار، به ترتیب از میزان درصد شاد بودنشون کمتر میشه.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما

حالا یه سوال، با شناختی که از خودتون دارین، کدوم روز، ماه و ساعت رو برای خرید بلیط هواپیما و رفتن به فرودگاه ترجیح میدین؟ فرقی نداره کدوم روز و تاریخ رو برای سفر و خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل تون انتخاب کنین، در هر صورت با خرید بلیط هواپیما رسپینا24، روی زمین نمی مونین...

همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر، پاسخگوی سوالات شما در زمینه ی خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و خرید تور هستن