گردشگری وحشت که در چند سال اخیر رونق زیادی پیدا کرده یکی از عجیب ترین نوع گردشگری هست که ترس و هیجان رو به خوبی در هم تلفیق کرده. تا بحال چیزی در مورد گردشگری وحشت شنیدن و از جایگاه ایران در این حوزه اطلاع دارین؟ در ادامه با رسپینا24 همراه باشین تا شما هم یکی از دوستداران گردشگری وحشت بشین.

گردشگری وحشت

گردشگری وحشت چیست؟

گردشگری برای بسیاری از افراد یعنی سفر به سرزمینی سر سبز با طبیعتی چشم نواز و بازدید از معماری باشکوه که گذشته تا امروز رو در دل خودشون جای دادن، اما این یه تعریف همیشگی نیست و سفر معانی مختلفی داره. افراد زیادی در این دنیا هستند که به دنبال تجربه ی ترس های جدید و قدم زدن در کنار ارواح و احساس کردن آنها در مکان های وحشتناک هستند. گردشگری وحشت به نوعی از گردشگری گفته میشه که اغلب به صورت تورهای زمینی و پیاده برگزار میشه و مقصد مکان های ترسناک و تسخیر شده هست. در این نوع از سفر که اغلب شبانه هستند، راهنما یا لیدر گروه به روایت داستان های ترسناک و مرتبط با ارواح و اجنبه مشغول میشه و نوعی ترس هیجان انگیز رو به افراد تیم القا میکنه.

گردشگری وحشت

گردشگری وحشت ریشه در اعتقاد به علوم ماورالطبیعه داره و برای اون دسته از افرادی مناسبه که به وجود جن اعتقاد دارن و یه عطش تجربه ی ترس های جدید همیشه همراه شون هست. به عبارت دیگه، گردشگری وحشت برای افرادی خوبه که همیشه به دنبال فیلم های تخیلی و وحشتناک هستن و از تماشای اونها در اتاق های تاریک لذت میبرن.

خرید بلیط هواپیما

گردشگری وحشت در ایران

گردشگری وحشت در چند دهه ی اخیر به شدت در کشورهای دیگه در حال رشد هست و جالبه بدونین که هر روز هم به طرفداری این نوع از سفر افزوده میشه. وجود جاذبه ها و مکان های ترسناک تاریخی که در گوشه و کنار ایران وجود دارن، نشون میده که ایران هم جایگاه و ظرفیت استفاده از گردشگری وحشت رو داره و قطعا با توجه به اون، میشه رونق زیادی در گردشگری ایجاد کرد. برای مثال چند نمونه از مکان های مناسب برای گردشگری وحشت در ایران رو معرفی می کنیم.

خرید تور داخلی

کلبه وحشت انزلی

گردشگری وحشت رو میشه در بندر انزلی و رفتن به کلبه ی وحشت بسیار معروف اون تجربه کرد. البته لازمه بدونین که این کلبه در حال حاضر پلمپ شده و امکان ورود به اون وجود نداره. داستان های زیادی پشت این کلبه وجود داره و معروف ترین اونها که البته داستان نیست و یک واقعیت تلخ هست، در سال 1365 رخ داد. 4 جوان برای تجربه ی ترس و همچنین اثبات عدم وجود جن و ارواح در این کلبه، وارد  ساختمون میشن و بعد از چند ساعت دو نفر از ترس فرار میکنن و یک نفر از ترس جان خودش رو از دست میده و نفر چهارم به جنون دائمی دچار میشه. اتفاقات دیگه ای مشابه این ماجرا در این کلبه رخ میده و برای همین نام کلبه وحشت برای همیشه به عنوان یکی از مکان های مرموز ایران ثبت میشه و میتونه برای گردشگری وحشت یه گزینه ی مناسب باشه.

کلبه وحشت انزلی

قلعه جن کیش

گردشگری وحشت رو میتونین در کنار گردشگری به معنای معمول رو در کیش تجربه کنین و یه سفر آرام و زیبا رو در مقابل سفری هیجان انگیز و ترسناک در جزیره ی زیبای کیش رو برای همیشه در دفتر زندگی تون ثبت کنین. قلعه جن که در روستای باغو قرار داره، قلعه ای قدیمی و دو طبقه هست که از نظر اهالی این روستا توسط ارواح و اجنبه تسخیر شده و هیچکس بعد از غروب آفتاب جرات ورود به اون رو نداره.

قلعه جن کیش

قلعه آدم خوارها اردبیل

اگه اهل فیلم های ترسناک باشین، قطعا با نام آدم خوارها روبرو شدین و جالبه بدونین که در ایران قلعه ای به این نام در اردبیل وجود داره. قلعه ی آدم خوار هم مثل تمام قلعه و کلبه های وحشتناک دیگه، داستان و افسانه های زیادی رو به همراه داره. بعد از ورود بدون بازگشت افراد مختلف به این قلعه، در بین اهالی این منطقه این تصور بوجود اومد که قلعه توسط آدم خوارها و اجنه تسخیر شده و به همین خاطر کسی جرات ورود به اون رو نداره. این قلعه یکی دیگه از گزینه های مناسب برای رواج گردشگری وحشت در ایران به شمار میاد اما باید خیلی شجاع باشین که بتونین چنین سفری رو تجربه کنین!

قلعه آدم خوارها اردبیل

جنگل جیغ مشهد

مشهد در حالت عادی یکی از توریستی ترین شهرهای ایران هست و در طول سال میلیون ها گردشگر رو به سمت خودش جذب میکنه اما جالبه بدونین که یکی از بهترین مناطق برای توسعه ی گردشگری وحشت در ایران همین شهر هست. ورود به جنگلی که صدای جیغ در شب تمام فضا رو فرا میگیره، سالهاست که به یه معمای حل نشده تبدیل شده. جنگل جیغ در روز کاملا عادیه و در شب صدای جیغ زنی که به اعتقاد بومی ها متعلق به زنی هست که زنده در جنگل سوزونده شده، وحشت خاصی رو ایجاد میکنه. تورهای شبانه و نقل داستان های وحشتناک همراه با به گوش رسیدن صدای جیغ از لابه لای درختان سر به فلک کشیده، همون چیزیه که میتونه گردشگری وحشت رو به بهترین شکل نشون بده...

جنگل جیغ مشهد

سایت رسمی خرید بلیط هواپیما رسپینا24، سفرهایی هیجان انگیز و خاطره انگیز رو براتون آرزو داره و با فراهم کردن امکان خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی و خرید بلیط قطار و اتوبوس در کنار شماست تا به هر نقطه از دنیا سفر کنین. بدون شک بعد از تجربه ی یه سفر سراسر ترس و هیجان، هیچ چیز مثل استراحت در هتل نمیتونه حالتون رو خوب کنه! گزینه ی رزرو هتل رسپینا24 رو فراموش نکنین...