خرید بلیط هواپیما در فرودگاه

بسیاری از افراد ترجیح می دهند که بلیط هواپیما را در فرودگاه تهیه کنند تا بدین وسیله در هزینه های خود صرفه جویی کرده و و از پروازهای لحظه آخری استفاده کامل را ببرند. هرچند این کار ریسک مربوط به خودش را دارد. در ادامه به شما روش هایی را خواهیم گفت تا حد امکان، ریسک این گونه خریدها را کاهش داده و پرواز خود را با شانس بیشتری تهیه کنید. پس در ادامه با رسپینا همراه باشید.

خرید بلیط هواپیما فرودگاه

انواع روش های خرید بلیط

امروزه خرید بلیط به سه روش حضوری، اینترنتی و تلفنی انجام شده که در ادامه به معرفی هر روش به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

خرید اینترنتی

آسانترین روش خرید بلیط بوده که شما در آن با استفاده از موتورهای جستجو سایت های مختلف اقدام به بررسی بلیط های پرواز های مختلف بر اساس مبدا و مقصد پروازی خود کرده و در نهایت با دست بازتری اقدام به رزرو خواهید کرد. در صورتی که از سایت های معتبر فروش بلیط خرید کرده باشید، کمترین هزینه را نسبت به سایر روش ها خواهید پرداخت. همچنین بسیاری از شرکت برای تشویق مشتریان خود کدهای تخفیف در سایت خود قرار داده که شما می توانید با ورود آن در صفحه پرداخت خود، هزینه بلیط خود را کاهش دهید. در صورتی که بلیط پرواز خود را از سایت رسپینا خریداری کرده باشید، علاوه بر استفاده از گارانتی قیمت بلیط، می توانید با ورود کد RSP، بلیط خود را با قیمت پایین تری خریداری کنید. کنسل کردن این نوع بلیط ها نیز به سهولت بیشتری صورت می گیرد. تنها مشکل این روش یافتن بهترین سایت خرید بلیط هواپیما است که رابط کاربری آسان و خدمات پشتیبانی 24 ساعته داشته باشد.

خرید بلیط هواپیما به صورت آنلاین

خرید تلفنی

در صورتی که در فرآیند خرید اینترنتی خود هرگونه سوالی داشتید می توانید با کارشناسان شرکت رسپینا تماس گرفته و از آنها راهنمایی بگیرید و یا فرآیند رزرو را به آنها بسپارید. به عنوان مثال برای خرید بلیط هواپیما مشهد کیش ابتدا اپراتور اطلاعات هویتی شما را دریافت و در صفحه خرید بلیط درج می کند و پس از رزرو اولیه، لینک پرداخت را به شماره تماس اعلامی از سوی شما ارسال می کند. پس از پرداخت هزینه بلیط، لینک دانلود بلیط به همان شماره ارسال خواهد شد. این روش نسبت به اینترنتی گرانتر محسوب می شود. زیرا در روش تلفنی دیگر شما قادر نخواهید بود از کدهای تخفیف مورد نظر خود استفاده کنید.

خرید بلیط هواپیما به صورت تلفنی

خرید حضوری

این روش که گرانترین روش خرید بلیط بوده به دو صورت انجام خواهد شد. روش اول مراجعه به آژانس های مسافرتی سطح شهر و دیگری استفاده از آژانس های داخل فرودگاه می باشد. در هر دو روش بایستی علاوه بر هزینه های مربوط به خرید بلیط، هزینه روکشی که توسط کانتر فروش بر روی بلیط ها اعمال شده و بسته به سیاست های آژانس متفاوت می باشد. برای خرید بلیط از آژانس های مسافرتی سطح شهر بایستی اطلاعات هویتی خود را به همراه داشته و به کانتر مربوطه ارائه دهید. در گام بعدی، کانتر با بررسی اطلاعات هویتی و جست و جوی پروازهای مسیر، بلیط شما را انتخاب کرده و پس از کشیدن کارت و مبلغ بلیط، پرینت کاغذی بلیط را به شما تحویل خواهد داد. در این روش شما حق انتخاب بالایی نداشته و نمی توانید به مقایسه بلیط های مسیر بپردازید و تنها می توانید به متصدی آژانس اعتماد کرده که ارزان ترین بلیط مسیر را انتخاب و روکشی کمتری از شما بابت خرید بلیط دریافت می کند.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما

خرید بلیط در فرودگاه

این نوع خرید یک از متداول ترین انواع خرید حضوری بوده که شخص با حضور در فرودگاه و با ارائه اطلاعات هویتی خود اقدام به خرید بلیط می کند. بنابراین پیش از رفتن به فرودگاه از همراه داشتن مدارک هویتی و از نحوه نوشتن نام و نام خانوادگی همراهانتان به زبان انگلیسی اطلاع داشته باشید.

یکی از تصورهای نادرست برای افراد این است که در صورتی که بلیط خود را در فرودگاه تهیه کنند مبلغی کمتر خواهند پرداخت. در نظر داشته باشید که در خریدهای حضوری علاوه بر قیمت بلیط، مبلغی به عنوان روکشی بلیط از شما گرفته خواهد شد که بیش از 5 درصد بهای بلیط را شامل می شود. در صورتی که در خرید های اینترنتی و تلفنی این مبلغ از شما گرفته نخواهد شد.

خرید بلیط هواپیما فرودگاه

آیا خرید بلیط هواپیما در فرودگاه ارزان تر است؟

بسیاری از افراد با تصور اینکه خرید بلیط در فرودگاه ارزان تر است، خرید خود را از این طریق انجام می دهند. اما در نظر داشته باشید که همیشه نمی توانید بلیط های هواپیمای لحظه آخری را بدست نمی آورید و همچنین در خریدهای حضوری مبلغی تحت عنوان روکشی از شما گرفته خواهد شد که در بسیاری از اوقات از بلیط های آنلاین گرانتر خواهد بود.

4 گام های خرید بلیط هواپیما در فرودگاه

در ادامه روش هایی به شما خواهیم گفت تا در صورتی که قصد خرید بلیط خود را در فرودگاه دارید، در زمان خود صرفه جویی نمایید.

پیش از رفتن به فرودگاه تمامی پروازهای مسیر مورد نظر خود را چک کنید.

در اولین قدم، پیش از رفتن به فرودگاه مورد نظر خود، بدست آورید. زمان پرواز، هزینه، فرودگاه و ... از مهمترین اطلاعاتی هستند که قبل از رفتن به فرودگاه باید جمع آوری و یادداشت کنید. این مورد به خصوص برای شما هنگامی که وارد فرودگاه خواهید شد بسیار مفید بوده زیرا زمان شما جهت خواندن قیمت های مختلف مسیرها و ساعات حرکت هواپیما گرفته نخواهد شد.

چک مسیرهای پروازی پیش از رفتن به فرودگاه

اطلاعات خود و همراهانتان را یادداشت کرده و در دسترس داشته باشید.

دومین موردی که باید انجام دهید نوشتن اطلاعات هویتی خود همراهانتان است. این مورد به این علت اهمیت دارد که مسئول مربوطه، اطلاعات شما را به صورت دستی وارد می کند بنابراین چنانچه شما اطلاعات خود را از پیش تهیه کرده باشید زمان کمتری برای درج آن از دست داده و سوالات کمتری از شما پرسیده خواهد شد. پیشنهاد می کنیم. برای افزایش سرعت کارها، اطلاعات درخواستی خود را تایپ نمایید.

درج اطلاعات

زمان خرید بلیط هواپیما در فرودگاه 

یکی از مهمترین مواردی که باید برای خرید بلیط از فرودگاه در نظر بگیرید زمان و روز مورد نظر شما است. پیش از رفتن به فرودگاه ترافیک را بررسی نموده و ساعت حرکت خود را به گونه ای تنظیم کنید که ترافیک کمتری را هنگام رسیدن به فرودگاه تجربه کنید. بسیاری از مسافران نیم ساعت پیش از پرواز خود را به فرودگاه می رسانند، بنابراین در صورتی که قصد دارید برای مثال از پرواز 11 صبح فرودگاه استفاده کنید، در نظر داشته باشید که ساعت 10:30 مسیر رسیدن به فرودگاه شلوغ خواهد بود. همچنین پیش از رفتن به فرودگاه تمامی پرواز ها را چک کنید، زیرا ممکن است در روزی که شما به فرودگاه می روید پروازی به سمت مقصد مورد نظر شما وجود نداشته باشد و مسیر فرودگاه را بیهوده طی کرده باشید.

چه موقع بلیط هواپیمای خود را در فرودگاه تهیه کنیم؟

یافتن جای پارک مناسب 

استفاده از پارکینگ های فرودگاه در این زمینه می تواند کمک شایانی به شما خواهد کرد. در صورتی که قصد استفاده کوتاه مدت از پارکینگ را داشته و از طریق همراهان خود به فروشگاه آمده اید می توانید از پارکینگ های کوتاه مدت ترمینال استفاده کنید. در غیر این صورت به قسمت پارکینگ طولانی مدت فرودگاه که با عبارت DTW مشخص شده اتد استفاده نمایید. فقط کافیست که هنگامی که از مسافرت باز می گردید کارت یا بلیط پارکینگ را همراه خود داشته باشید.

پارکینگ مناسب

سخن آخر

امیدواریم با مطالعه و به کار بستن روش های گفته شده در بالا بتوانید هنگام رفتن به فرودگاه در وقت خود صرفه جویی نمایید. زمانی که قصد خرید بلیط  را دارید، گزینه خرید بلیط در فرودگاه را در نظر بگیرید. این امکان نیز وجود دارد که در زمان حضور و رفتن شما به فرودگاه مسافران زیادی برای خرید بلیط مراجعه کرده باشند. بلیط پرواز خود را به هر قیمتی نگیرید. برای مثال در صورتی که فوبیای ترس از ارتفاع دارید، تلاش کنید بلیط خود را در قسمت بالهای هواپیما تهیه کنید. زیرا بالهای طرفین هواپیما نقش نقطه ثقل را ایفا کرده و در نتیجه تکان ها و چاله های هوایی کمتر ر این قسمت تاثیرگذار بوده و تلاطم هوایی را تجربه خواهید کرد.

به یاد داشته باشید که تمامی روند خرید بلیط در فرودگاه را با آرامش انجام دهید و دچار استرس نشوید. در تمام مدتی که در فرودگاه منتظر آماده شدن بلیط های خود هستید سعی کنید آرامش داشته و خونسردی خودتون حفظ کنید. در برخی اوقات دیده شده که مشکلاتی در فرایند صدور بلیط ایجاد شده و یا بلیط با تاخیر صادر گردیده است. تلاش کنید در این مواقع شکیبایی به خرج داده و با کارد پرواز همکاری لازم را داشته باشید.

در این مقاله تلاش کردیم شما را با روش های خرید بلیط در فرودگاه آشنا و پس از آن هزینه های مازاد که در را برای شما عنوان کردیم که در این نوع خرید باید بپردازیم. در ادامه 4 راهکار را بیان نمودیم. تا شما هنگام رفتن به فرودگاه، برای خرید بلیط در فرودگاه زمان کمتری را سپری کنید.