مقایسه بلیط هواپیما رسپینا و علی بابا

حتما در سفرهای هوایی خود به این نکته دقت کرده اید که از کجا بلیط بخرید؟ اگر شم اقتصادی بالایی داشته باشید، در سایت های مختلف به دنبال راهکاری برای کاهش هزینه های پرواز خود بوده اید. ابتدا این نکته را مدنظر قرار دهید که لزوما سایتی که تبلیغ بیشتری در سطح شهر داشته باشد به معنای ارزان بودن نیست و نباید ندیده و نشناخته سراغ آن سایت بروید. همانطور که می دانید علی بابا در حال حاضر در جایگاه نخست صفحات گوگل قرار دارد. رسپینا هم به عنوان معتبر ترین شرکت خدمات گردشگری شرق کشور که به ارزان بودن قیمت های آن معرف شما است. حال قصد داریم به مقایسه رزرو بلیط هواپیما از این 2 شرکت بزرگ و بررسی قیمت رزرو پروازهای مختلف در این 2 سایت بپردازیم.

بلیط هواپیما رسپینا

معرفی شرکت علی بابا و رسپینا

شرکت علی بابا در سال 93 با هزینه 22 میلیاردی کار خود ا در زمینه های مختلف گردشگری در کشور آغاز کرد و امروزه یکی از موفق ترین سایت های ایرانی به شمار می رود. علاوه بر رزرو پرواز، احتمالا از هر کسی که تا حالا بلیط انواع وسایل نقیله همچون قطار، اتوبوس، هواپیما بپرسید نام علی بابا را به خاطر دارد. همچنین بیلبوردها و تبلیغات این سایت را می توانید در سرتاسر شهرهای مختلف مشاهده کنید.

بلیط هواپیما علی بابا

مقایسه قیمت بلیط هواپیما رسپینا و علی بابا

امروز 19 خرداد 1401 است و قرار است سری به قیمت بلیط هواپیما از مبدا تهران به مقصد مشهد از سایت رسپینا و علی بابا در یک روز خاص بزنیم. ابتدا این مورد را به شما عرض کنم که پروازهای این 2 سایت در روز 5 شنبه 19 و جمعه 20 اسفند با تکمیل ظرفیت مواجه شده است. لذا به بررسی قیمت آن در روزهایی می پردازیم که قیمت آن تفاوت داشته باشد. چرا که اکثر سایت ها در یک روز خاص قیمت یکسانی برای مشتریان ارائه می دهند. تا روز 5 شنبه 26 خرداد که قیمت های این 2 سایت مقایسه شد، هر 2 سایت نرخ یکسانی در بر داشتند. اما با نگاهی به قیمت پروازها در این تاریخ متوجه می شوید که نرخ بلیط رسپینا ارزان تر است. در جدول زیر نرخ بلیط پروازهای علی بابا در روز 5 شنبه 26 خرداد ماه را مشاهده می کنید.

قیمت بلیط هواپیما علی بابا

حال با توجه به این جدول نرخ همان بلیط را در سایت رسپینا در همان روز مشاهده کنید.

قیمت بلیط هواپیما رسپینا

مشاهده کردید که نرخ بلیط رسپینا در ایرلاین پارس ایر حدود 11 هزار تومان و در ایرلاین کاسپین، حدودا 22 هزار تومان ارزان تر از خرید همان بلیط از علی بابا بود. اگر حدس می زنید شاید این موضوع اتفاقی باشد پس به روزهای دیگر هم نگاهی می اندازیم. کافیست نگاهی به فردای همان روز یعنی جمعه 27 خرداد ماه بیندازید.

نرخ بلیط علی بابا را مشاهده کردید که با شماره پرواز 2638 کارون مبلغی معادل 1 میلیون و 43 هزار تومان است. حال نگاهی به قیمت همان پرواز در رسپینا داشته باشید.

مشاهده کردید که قیمت بلیط همان پرواز در رسپینا 30 هزار تومان کمتر از بلیط علی بابا است.

مقایسه تخفیف بلیط رسپینا و علی بابا

علی بابا معمولا یک بار در سال به علل مختلف برای پروازهای خود کد تخفیف به مسافران ارائه می دهد که موجب کاهش 20 هزار تومانی قیمت بلیط های این شرکت می شود. اما در صورت خرید بلیط از رسپینا در هر زمانی می توانید با اعمال کد تخفیف RSP از 20 هزار تومان تخفیف بهره مند شوید. برای استفاده از این کد می بایست پس از مشخص کردن شهرهای مبدا و مقصد در صفحه پروازها، ایرلاین خود را انتخاب کنید و در صفحه ورود مشخصات مسافرین، گزینه کد تخفیف دارم را کلیک نموده و با ورود این کد در قسمت مربوطه بلیط خود را ارزان تر از همه جا رزرو کنید. علاوه بر این رسپینا با داشتن خدمات تضمین قیمت، خیال مشتریان خود را از بابت نرخ بلیط راحت کرده است. مثلا اگر شما زمان خرید بلیط در هر کدام از مسیرهای پرواز داخلی به ویژه مسیرهای پر تردد مثل بلیط هواپیما مشهد کیش را با قیمت ارزان تر از این شرکت در سایت علی بابا یا سایت های دیگر مشاهده کردید، این موضوع را به اطلاع کارشناسان پرواز برسانید تا در صورت صحت این مورد، 2 برابر اختلاف قیمت پرداختی به شما عودت گردد.

کد تخفیف بلیط هواپیما رسپینا

مقایسه خدمات پرواز رسپینا و علی بابا

هر دو سایت رسپینا و علی بابا، از سرویس اطلاع از تغییرات قیمت یا سرویس خبرم کن بهره مند هستند. در صورت فعال سازی این سرویس می توانید به محض ارزان شدن بلیط چارتر مسیر مورد نظر شما از قیمت آن پرواز مطلع شوید. رسپینا علاوه بر این سرویس، خدمات سفارش بلیط با نرخ دلخواه را به مشتریان خود ارائه داده که با استفاده از آن می توانید حتی در صورت عدم دسترسی به اینترنت نیز، بلیط خود را به صورت خودکار رزرو کنید و پیامک رزرو را از سایت دریافت کنید. در این روش تنها کاری که باید انجام دهید، شارژ حساب کاربری خود به میزان قیمت بلیط است.

سرویس خبرم کن رسپینا

اطلاع رسانی تاخیرات پرواز سایت رسپینا و علی بابا

خوشبختانه هر دوی این سایت ها، تاخیرات پروازهای مختلف را به اطلاع مشتریان خود می رسانند. اما جالب است بدانید رسپینا تنها سایت خدمات گردشگری و مسافرتی در سطح کشور است که کمترین تاخیر پرواز (حتی برای 1 دقیقه) را از طریق انجام تماس های مکرر با مسافران و ارسال پیامک به اطلاع آن ها می رساند. اما سایت علی بابا تنها در صورت تاخیر پرواز بیشتر از 2 ساعت پاسخگوی این اتفاق است و آن را به مسافر خود اطلاع می دهد.

تاخیر پرواز

پشتیبانی سایت های رسپینا و علی بابا

از مزایای هر دوی این سایت های خدمات مسافرتی، پشتیبانی 24 ساعته آن ها است که برای مسافران بسیار حائز اهمیت است. اگر شما در هر زمان از شبانه روز در زمینه خرید، مشاوره و استرداد بلیط، با سوال یا مشکل مواجه شدید می توانید با پشتیبانی این سایت ها تماس بگیرید. البته در صورتی که قصد ارتباط رایگان با واحد پشتیبانی علی بابا را دارید، تنها می بایست با شماره تلفن های مجموعه تماس حاصل نمایید. اما اگر قصد ارتباط رایگان با مشاوران و کارشناسان پرواز رسپینا را داشته باشید از 2 طریق می توانید این کار را انجام دهید.

راهکار اول بخش نیاز به راهنمایی: شما می توانید از قسمت نیاز به راهنمایی در پایین صفحه سمت راست، گزینه بله را انتخاب نموده و ضمن اعلام سوال و درخواست خود، منتظر باشید تا از طرف رسپینا در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس برقرار شود.

راه دوم استفاده از تماس رایگان اینترنتی: به این صورت که با انتخاب این لینک در پایین صفحه به بخش تماس رایگان اینترنتی منتقل شده و با انتخاب کارشناس مربوطه، از راهنمایی های لازم بهره مند شوید.

نیاز به راهنمایی رسپینا

کنسلی بلیط در سایت های رسپینا و علی بابا

در هر 2 سایت استرداد بلیط به روش های تلفنی و آنلاین انجام می شود. اما جالب است بدانید در زمان شیوع کرونا اکثر سایت ها از جمله علی بابا، عودت هزینه کنسلی بلیط را با تاخیر زیادی به مسافران ارائه می دادند. اما این موضوع در رسپینا هیچ گاه اتفاق نیفتاد و مبلغ پرداختی مشتریان این شرکت حداکثر پس از 72 ساعت به آن ها عودت داده شد. این موضوع پس از دوران کرونا با سرعت بیشتری انجام شد و پس از 48 ساعت مبلغ پرداختی در حساب مشتریان بود.

کنسلی بلیط هواپیما

ویژگی های مشترک رسپینا و علی بابا

از حق نگذریم علی بابا از سال 1393 که به بازار آمد، فعالیت بسیار قدرتمندی در زمینه رزرو بلیط سفرهای هوایی داشته و با گسترش کار خود در زمینه های مختلف، معمولا در صفحه اول پروازها ظاهر می شود. هلدینگ دانش بنیان رسپینا نیز همواره تلاش خود را در جهت رضایت مشتریان خود انجام داده و همواره ارزانترین قیمت پروازها را به مسافران ارائه نموده است. علاوه بر این داشتن مقاله مجزا از سایت که شامل خدمات گردشگری مختلف می شود، از مزایای این سایت ها است. در این قسمت فهرستی از مزایای رزرو بلیط پرواز این 2 سایت را به شما ارائه می دهیم.

1-هر دوی این سایت ها به صورت هلدینگ فعالیت داشته و علاوه بر رزرو بلیط پرواز، می توانید اقدام به رزرو هتل، تور و وسایل نقلیه دیگر مانند قطار و اتوبوس های بین شهری کنید.

2- امکان رزرو پرواز به همراه هتل در شهر مقصد

3- امکان رزرو پروازهای اکونومی و بیزینس

4- تقویم پروازی و امکان نمایش ارزانترین بلیط برای کاربران

5- ارائه پرواز از کوچکترین تا مشهورترین ایرلاین های کشور

6- امکان استرداد آنلاین از هر 2 سایت

7- امکان شارژ حساب کاربری و استفاده از حساب بانکی در سایت

8- هر 2 سایت بلیط خود را علاوه بر روش اینترنتی، به صورت تلفنی و حضوری نیز ارائه می دهند.

تقویم پروازی علی بابا

کلام پایانی

در این مقاله به صورت کامل در مورد مقایسه بلیط هواپیما رسپینا و علی بابا  به بحث و گفتگو پرداخته شد. شما آزاد هستید هر کدام از این سایت ها یا حتی سایت های دیگر گردشگری مثل اسنپ، فلای تودی، فلایتیو، تریپ، سفرمی، سفر مارکت، 3 کلیک و ... را انتخاب کنید اما قبل از این کار قیمت های پرواز در سایت های مختلف را با هم مقایسه کنید و خرید خود را با اطمینان کامل انجام دهید. در مورد انتخاب سایت برای رزرو بلیط پرواز نیز در مقاله بهترین سایت خرید بلیط هواپیما به طور مفصل به بحث و گفتگو پرداخته شده و می توانید با مطالعه آن، خیال خود را بابت رزرو بلیط راحت کنید.