آیا رزرو بلیط هواپیما بدون ایمیل امکان پذیر است؟

رشد شبکه های اجتماعی در ایران باعث شد میزان علاقه افراد به ایمیل برای انجام کارهای خود کاهش یابد و بسیاری از افراد تمایل داشتند فعالیت های خود را در بستر شبکه های اجتماعی انجام دهند. اما در سراسر دنیا، ایمیل یا پست الکترونیک به علت امنیت بالای آن همچنان یکی از قدرمتندترین وسایل ارتباطی مخصوصا در حوزه بیزنس و کسب و کار می باشد. قدرت ایمیل تا آنجا بوده که برای بسیاری از خریدهای اینترنتی و همچنین رزرو بلیط هواپیما و هتل مورد استفاده قرار می گرفت. در این مقاله بررسی خواهیم کرد که آیا خرید بلیط بدون داشتن ایمیل امکان پذیر خواهد بود؟ برای یافتن این سوال در ادامه با رسپینا همراه باشید.

رزرو بلیط هواپیما بدون ایمیل

انواع رزرو بلیط

در نظر داشته باشید می توانید رزرو بلیط های خود را به سه صورت حضوری، اینترنتی و تلفنی انجام دهید که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

رزرو حضوری - رزرو بلیط هواپیما بدون ایمیل

در این روش، شخص مستقیم به صورت مستقیم به شرکت هواپیمایی رفته و با ارائه مشخصات به کانتر فروش اقدام به اخذ بلیط می کند. این شیوه که از قدیمی ترین روش های فروش می باشد در این روش شما نیازی به ایمیل نخواهید داشت اما دارای اشکالات زیر می باشد:

در خریدهای حضوری از آژانس های مسافرتی مبلغی تحت عنوان روکشی بلیط، که مبلغی به ارزش بیش از 5 درصد بلیط صادر شده از مشتریان بوده، گرفته خواهد شد. در این بین رسپینا کمترین میزان نرخ روکشی را در بین سایر آژانس ها دارد.
اگر شما بلیط خود را به صورت حضوری خریداری کرده باشد برای استرداد بلیط بایستی به آژانس صادرکننده بلیط مراجعه کرده که این مورد برای تمامی افراد وتمامی زمان ها امکان پذیر نخواهد بود.

رزرو بلیط هواپیما

برای خرید اینترنتی بلیط به چه مواردی احتیاج خواهید داشت؟

کارت بانکی به همراه رمز پویا، ایمیل و پست الکترونیکی و شماره پاسپورت معتبر از جمله مواردی هستند که در خرید اینترنتی بلیط احتیاج خواهید داشت.

پیشنهاد می شود که تمامی این موارد در زمان خرید بلیط در کنار خود داشته باشید، زیرا مدت زمان خرید بلیط محدود است و ممکن است در زمانی که شما این مدارک را برای خرید آماده می کنید بلیط مورد نظر به فروش رفته باشد.

برای خرید اینترنتی به چه مواردی احتیاج خواهید داشت

ایمیل و پست الکترونیکی: یکی از مهمترین موارد در خرید بلیط، داشتن ایمیل معتبر بوده که در اکثر سایت های فروش و در هنگام تهیه بلیط از شما خواسته خواهد شد و در صورت نداشتن آن خرید انجام نخواهد شد. استفاده از ایمیل برای راحتی مشتریان است زیرا به علت ماهیت ایمیل امکان حذف اطلاعات آن بسیار کم بوده و کاربران در هر لحظه می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

هرچند شرکت رسپینا برای افرادی که به هردلیلی ایمل نداشته اند ایمیل پیش فرضی در کادر فروش خود گذاشته که می توانند تنها آن را تایپ کرده (هرچند این مورد نیز الزامی نیست) و به مرحله بعد رفته و پس از تکمیل سایر اطلاعت هویتی به مرحله پرداخت و صدور بلیط بروید.

ایمیل یا پست الکترونیکی

شماره پاسپورت معتبر: داشتن پاسپورت معتبر برای پرواز های خارجی و یا دانستن نام و نام خانوادگی مسافران به زبان انگلیسی برای ورود در صفحه ورود اطلاعات و پیش از ورود به صفحه خرید اینترنتی بلیط، از موارد الزام آور خرید مقصد و یا مقاصد پروازی خواهد بود. 

پاسپورت

کارت بانکی به همراه رمز پویا: از مهمترین مواردی که برای خرید اینترنتی نیاز است، داشتن کارت بانکی مجهز به اینترنت بانک و رمز پویا می باشد تا بتوانید هزینه های بلیط خود را در آخرین مرحله و پس از ورود اطلاعات شخصی خود پرداخته و بلیط شما صادر شود.

کارت بانکی

مراحل خرید اینترنتی بلیط از رسپینا

پس از ورود به سایت، به صفحه خرید بلیط خواهید رفت. در این قسمت، انتخاب میدا، مقصد و تاریخ پرواز را درج کرده تا وارد صفحه نتایج گردید. اکنون در صفحه نمایش می توانید براساس، ساعت و زمان پرواز، ایرالان های مورد نظر خود، چارتری و سیستمی بودن ویا کلاس پروازی خود نتایج را از سمت راست صفحه فیلتر نمایید. در منوی بالایی می توانید کمترین نرخ بلیط پرواز را تا 10 روز آینده مشاهده و در صورت تمایل اقدام به تغییر زمان پرواز خود نمایید. در زیر منو در سمت چپ می توانید نتایج جست و جو را ملاحظه کرده و اقدام به رزرو نمایید.

پس از انتخاب ایرلاین و ساعت مورد نظر و کلیک بر روی آن تعداد مسافرین پرواز از شما پرسیده خواهد شده که در این فیلد باید تعداد همراهان خود را وارد نمایید. در گام بعدی اقدام به ورود اطلاعات کرده و تا به قسمت ایمیل رسیده، می توانید قسمت خرید بلیط را خالی گذاشته و فرآیند خرید را ادامه دهید.  در صورت کاهش لحظه ای قیمت، پیامی از سوی سامانه به شما ارسال خواهد شد که قیمت پرواز فوق کاهش یافته وشما در صورت تمایل می توانید به با تایید این باکس خرید خود را مجددا به انجام دهید. در قسمت تایید نهایی از کد تخفیف RSP استفاده کرده و پرواز خود را با تخفیف بیشتری تهیه نمایید. در نهایت به صفحه خرید بلیط هدایت شده که با پرداخت با کارت های شتاب خود اقدام به تهیه بلیط نمایید.

خرید اینترنتی شرکت رسپینا

خرید تلفنی بلیط - رزرو بلیط هواپیما بدون ایمیل

شما در هر مرحله از خرید و در صورت داشتن سوال می توایند با شماره های پایین صفحه تماس گرفته با کارشناسان ما ارتباط بگیرید. کارشناسان رسپینا تمامی تلاش خود را در رفع مشکل شما به عمل خواهند آورد و حتی در صورت درخواست مشتری بلیط را برای او به صورت تلفنی رزرو کرده و تنها لینک پرداخت را بر روی شماره اعلامی از سوی وی، ارسال خواهند کرد. پس از پرداخت بلیط شما صادر شده و لینک بلیط برای شما پیامک خواهد شد. در نظر داشته باشید که در این شیوه نیز شما نیازی به داشتن ایمیل برای خرید پرواز های خود نخواهید داشت.

خرید بلیط به صورت تلفنی

سخن آخر

در این مطلب ما به بررسی لزوم ایمیل در فرآیند خرید بلیط پرداختیم و همچنین انواع روش های خرید بلیط را برای شما شرح دادیم و بیان نمودیم چگونه می توان بدون داشتن ایمیل، می توان بلیط برای مقاصد پروازی خود تهیه کرد. امیدواریم خواندن این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.