بلیط هواپیما با کارت شتاب

زندگی ماشینی امروز و افزایش سرعت فرایندها، باعث شد تا افراد به اقدام به روی آوردن روش های نوین خرید و پرداخت نمایند. در این میان کارتهای شتاب، نقشی کلیدی در خریدها ایفا کرده و همه گیری بیماری کرونا نیز باعث گردید تا میزان رد و بدل شدن پول در میان مردم تا حد بسیار زیادی کاهش یابد. در این مقاله به روش خرید بلیط هواپیما با کارت شتاب خواهیم پرداخت. و بررسی خواهیم کرد که چه ایرلاین هایی را می توانید  با این کارت ها خریداری کنید. پس در ادامه با رسپینا  همراه باشید.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما با کارت شتاب

روش های خرید بلیط هواپیما با کارت شتاب

خرید بلیط به سه روش فروش حضوری، تلفنی و اینترنتی انجام می شود. هرکدام را به صورت مفصل و جدا بررسی خواهیم کرد.

خرید حضوری بلیط هواپیما با کارت شتاب

در روش فروش حضوری شما مستقیماً به دفتر فروش آژانس هواپیمایی رفته و پس از ارائه اطلاعات و اوراق شناسایی و هویتی خود به کانتر فروش، عملیات خرید را به صورت کامل به او سپرده و پس از آن متصدی کانتر، ارزانترین پرواز را پس از درج اطلاعات آن را در صفحه رزرو پرواز، خواهد خرید. در این مرحله شما باید با استفاده یکی از کارت شتاب خود، وجه اعلامی از سوی آژانس را پرداخت نمایید. البته زمان و مقصد سفر به ویژه مسیرهای پر تردد نیز تاثیر زیادی بر قیمت بلیط دارد، به طور مثال  بلیط هواپیما تهران کیش در فصل پاییز و زمستان با افزایش تقاضا و به همان نسبت با افزایش قیمت رو به رو میشود.

 در نظر داشته باشید که روش حضوری گرانترین روش خرید بلیط بوده که در آن علاوه بر هزینه بلیط، مبلغی تحت عنوان روکشی از شما گرفته خواهد شد که معادل درصدی از هزینه بلیط بوده و بر اساس سیاست های آژانسی که بلیط خود را از آن تهیه می کنید، متغیر است. در این میان آژانس مسافرتی رسپینا کمترین هزینه روکشی بلیط را در بین سایر آژانس های مسافرتی دارد. همچنین در صورتی که بلیط خود را به صورت حضوری خریده باشید برای کنسلی و یا لغو بلیط نیز باید به صورت حضوری به دفتر آژانس مسافرتی مراجعه نموده و در محل اقادم به لغو پرواز خود نمایید.

خرید حضوری بلیط هواپیما با کارت شتاب

خرید اینترنتی بلیط هواپیما با کارت شتاب

روش دیگری که برای خرید بلیط می توانید از آن استفاده کنید، خرید اینترنتی بلیط بوده که در این روش شما می توانید با بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما، بهای بلیط را مقایسه کرده و از ارزانترین سایت بلیط خود را تهیه نمایید. فرآیند خرید در اکثر سایت های معتبر خرید بلیط مشابه یکدیگر بوده به گونه ای که پس از ورود به سایت مورد نظر، بر روی خرید بلیط کلیک کرده و پس از آن مبدا، مقصد، تاریخ پروازی، هواپیمای داخلی یا خارجی بودن آن را مشخص خواهید کرد. اکنون تاریخ سفر خود را وارد نمایید.

 در زمان وارد کردن تاریخ شما می توانید قیمت بلیط خود را در یک بازه ۳۰ روزه برای تاریخ انتخابی خود مشاهده نموده و ارزانترین روز را انتخاب کنید. از دیگر مواردی که در این صفحه باید در نظر بگیرید، یک یا دو طرفه بودن بلیط بوده که معمولا به صورت کادر کشویی در دسترس بوده و و با فشار دادن دکمه "جستجو" موتور جستجوی سایت، تمامی پروازهای مسیر انتخابی شما را به نمایش گذاشته خواهد شد.

صفحه خرید بلیط هواپیما

در صفحه بعدی شما می توانید پروازهای مسیر مورد نظر خود را در صورتی که از رایانه (کامپیوتر) استفاده می کنید در منوی سمت راست صفحه مشاهده نمایید در بالاترین قسمت منو، کمترین قیمت بلیط پرواز یک هفته آینده روز انتخابی شما نمایش داده می شود در کادر پایین تر شما می توانید فیلترهایی در نتایج جستجوی خود اعمال کرده تا نتایج دقیق تری را به دست آورید. این فیلترها شامل زمان پرواز، ظرفیت و مرتب سازی بر اساس قیمت می باشند. استفاده از فیلترها مخصوصا در مسیرهای پرطرفدار پروازی به شما کمک خواهد کرد تا بهترین نتایج را بدست آورید. این مورد در مسیرهای پرطرفدار گردشگری به شما کمک خواهد کرد تا از بین هواپیماهای متعدد این مسیر، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

در کادر بعدی، قیمت بلیط، ساعت حرکت پرواز، شماره پرواز، نوع هواپیما و بلیط هواپیما اکونومی کلاس، بیزنس و فرست کلاس (فقط در پروازهای خارجی) را خواهید دید و پس از مشاهده تاریخ پرواز مورد نظر خود، می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. پس از فشردن دکمه انتخاب، شما بایستی تعداد مسافرین خود را وارد نمایید بر اساس بزرگسال، کودک و نوزاد بایستی در کادر مربوطه وارد نمایید و پس از تایید تعداد مسافران، صفحه اطلاعات به شما نمایش داده می شود.

در این قسمت باید نام و نام خانوادگی مسافرین به صورت لاتین و به صورت صحیح وارد کنید. از دیگر مواردی که شما باید به آن دقت داشته باشید ارائه کد ملی معتبر مربوط به شخصی است که قصد خرید بلیط برای وی را دارید. پس از آن  شماره تلفن همراه، کد امنیتی و در قسمت کد تخفیف، RSP را درج نمایید پس از ثبت تمامی اطلاعات این صفحه دکمه ثبت را بفشارید. اکنون وارد مرحله پرداخت خواهید شد. در صورتی که مغایرتی در اطلاعات وارد شده مشاهده نمودید و یا قصد لغو، کنسلی و یا ویرایش اطلاعات را دارید، پیش از تایید نهایی این اقدام را انجام دهید.

در این صفحه در صورتی که رمز دوم و رمز پویا داشته باشید می توانید اقدام به پرداخت مبلغ مورد نظر خود کنید. زمانی که پرداخت شما مورد تایید قرار گرفت، لینک دانلود بلیط از سوی سایت خرید برای شما ارسال خواهد شد. اکنون شما می توانید با کلیک بر روی آن اقدام به دانلود و در صورت نیاز اقادم به پرینت بلیط خود نمایید. هرچند برای سوار شدن نیازی به پرینت بلیط خود ندارید اما در صورتی که تاخیر هواپیما شما بیش از حد شد می توانید با ارائه بلیط به مسئولان فرودگاه، نسبت به ارسال بلیط برای گرفتن حق بلیط کنسلی خود اقدام نمایید. بدین منظور باید تصویر بلیط مهر شده خود را برای شرکتی که بلیط خود را از آن خریداری کرده ارسال نموده و ایرلاین با کسر بخشی از مبلغ، هزینه را به حساب شما عودت خواهد کرد.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما با کارت شتاب

خرید تلفنی بلیط هواپیما با کارت شتاب

در صورتی که به هرعلتی در فرآنید خرید اینترنتی خود به مشکل برخوردید می توانید سوالات خود را از بخش خرید تلفنی شرکت رسپینا پرسیده و یا کل مراحل خرید را به این قسمت بسپارید. پس از اعلام اطلاعات منتظر بمانید تا کارشناسان ما بلیط را برای شما رزرو کرده و لینک پرداخت را برای شما ارسال نمایند. اکنون شما بایستی وارد صفحه پرداخت شده و از طریق یکی از کارت های شتاب بلیط خود را خریداری نمایید. پس از پرداخت بهای بلیط لینک دانلود برای شما ارسال خواهد شد.

خرید تلفنی بلیط هواپیما با کارت شتاب

خرید بلیط هواپیما با کارت شتاب پرواز های خارجی

در گذشته امکان خرید بلیط اینترنتی برای پروازهای خارجی، به علت تحریم های گسترده و عدم تراکنش های بین ایرلاین ها امکان خرید بلیط با کارت های شتاب نبود، اما هم اکنون با توجه به رایزنی های انجام شده میان ایرالاین ها و بانک ها، شما می توانید هزینه پرواز تمامی ایرلاین هایی که در ایران پرواز دارند را با کارت های شتاب و براساس ریال پرداخت کنید.

خرید بلیط هواپیما ایرلاین های خارجی

سخن آخر

در این مقاله راه های خرید بلیط را با استفاده از کارت شتاب را به شما آموزش دادیم. امیدواریم خواندن این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.