چطور می‌توان رزرو بلیط هواپیما و هتل را یک جا انجام داد؟

پکیج های بلیط پرواز با رزرو هتل به شما این امکان را می دهد که بهترین پیشنهادات پرواز و هتل را در زمان و مکان انتخابی را بیابید. در صورتی که شما بلیط هتل و هواپیمای خود را به صورت همزمان انتخاب کنید، علاوه بر اینکه هزینه کمتری پرداخت می کنید، می توانید قیمت های اعلامی از سوی شرکت های ارائه دهنده خدمات بلیط و پرواز را با یکدیگر مقایسه کرده و زمان کمتری را برای خرید صرف خواهید کرد. همچنین این موضوع به شما کمک خواهد کرد که جست و جوی خود را در میان شرکت هایی که رزرو بلیط هواپیما و هتل را به صورت همزمان ارائه می دهند محدودتر نموده و نتایج دقیق تری را به دست آورید.

در برخی از سفرهای شما نیاز است بلیط هواپیما و هتل را برای مقاصد خود رزرو نمایید در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه هزینه های خود را کاهش داده و پرواز با هتل مقاصد خود را با هزینه کمتری رزرو نمایید پس در ادامه با رسیپنا همراه باشید.

بلیط هواپیما و هتل

بررسی هزینه های تور و رزرو بلیط هواپیما و هتل

پیش از انجام رزرو خود دقت داشته باشید در صورتی که قصد سفر تفریحی دارید، می توانید با رزرو تور مسافرتی به جای رزرو بلیط و هتل به صورت یکجا هزینه کمتری پرداخت کنید. زیرا در تورهای مسافرتی به دلیل اینکه چارتر کننده، پرواز و هتل را به صورت یکجا اجاره می کند، تخفیف بیشتری دریافت خواهد کرد که می تواند بخشی از این تخفیف را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

چگونه بلیط هواپیما و هتل را یکجا رزرو کنیم

چگونه پکیج هواپیما و هتل را رزرو کنیم؟

حال که عوامل بررسی بر قیمت رزرو هواپیما و هتل را بررسی کردیم نحوه این رزرو را در ادامه شرح خواهیم داد.

گام اول: اطلاعات سفر خود از قبیل زمان و مقصد پروازی خود را در سایت وارد کنید.

برای این منظور عبارت رزرو بلیط هواپیما و هتل را در صفحه جست و جو وارد کرده و صفحات مورد نظر خود را باز کنید. اکنون وب سایت های مورد نظر خود را باز کنید.

در بالای صفحه سایت اطلاعات مقصد و محل اقامت، تاریخ سفر و تعداد مسافرین را وارد نمایید.

اکنون بر روی دکمه جست و جو کلیک کنید.

دقت داشته باشید برای اعلام نتایج جست و جو رزرو بلیط هتل و هواپیما کجا بایستی تاریخ رفت و برگشت را در سامانه های مورد نظر خود وارد کنید. در ادامه برای روشن تر شدن این فرآیند به عنوان مثال رزرو بلیط هواپیما تهران شیراز یا مشهد را برای تاریخ های 27 الی 29 خرداد سال 1401 با یک نفر مسافر برای شما بیان خواهیم کرد. برای دیدن مکان های اقامتی تیک رزرو هتل و بلیط را می زنیم.

جست و جو اطلاعات سفر

گام دوم رزرو پرواز

در صفحه جدید شما می توانید هزینه سفر 10 روز آینده پس را مشاهده نمایید و همانطور که ملاحظه می نمایید، کمترین نرخ اعلامی از سوی سایت در روز سه شنبه 31 خرداد به مبلغ 1.017.000 تومان بوده که در صورتی که شما قابل به جابجایی بلیط خود باشید می توانید بلیط خود را ارزان تر خریداری نمایید.

انتخاب بلیط رفت: در این مرحله شما می توانید ایرلاین خورد نظر خود، هزینه سفر، داشتن نرخ کودک و زمان مراجعه به فرودگاه، پرواز و رسیدن به مقصد را چک کرده و خیال راحت تری، بلیط خود را خریداری کنید. در این قسمت شما می توانید براساس زمان حرکت، ظرفیت و قیمت هواپیما خود را انتخاب نمایید.

در بالاترین نقطه صفحه می توانید نرخ تور را نیز برای این مسیر بررسی نمایید، برای ارزان تر شدن هزینه سفر پرواز کاسپین ساعت 4:15 دقیقه صبح به مبلغ  969.300 را برای پرواز رفت انتخاب می کنیم.

انتخاب بلیط برگشت: پس از انتخاب بلیط رفت، وارد صفحه ای جدید مشابه صفحه قبل شده و نسبت به انتخاب بلیط برگشت اقدام کنید.

همانطور که در مرحله قبل مشاهده می کنید که کمترین نرخ پرواز این مسیر 993.000 تومان برای ساعت 17:15 دقیقه می باشد. اما در نظر داشته باشید که ساعت خروج اکثر هتل ها پیش از 12 می باشد. پس از آن مجبور شوید هزینه یک شب اقامت اضافی را برای چند ساعت اضافی پرداخته و یا خارج از هتل به سر ببرید. بنابراین پیشنها می کنیم زمان پرواز خود را در صورتی که مستقیم از هتل به سمت فرودگاه می روید، پیش از 12 انتخاب نمایید.

باتوجه به مطالب گفته شده در قسمت قبل، هواپیمایی وارش ساعت 11:45، گزینه بهتری می باشد.

انتخاب پرواز رفت

گام سوم انتخاب هتل نتایج جست و جو را براساس ترجیحات خود مرتب کنید.

منطقه مورد نظر خود را بر روی نقشه انتخاب کرده و سپس با جست و جو در هتل های اطراف بهترین مکان را برای اقامت خود بیابید.

انتخاب هتل ها به دو صورت آنلاین و آفلاین صورت می گیرد که در روش آفلاین با تماس با آژانس هواپیمایی و یا هتل نسبت به رزرو آن اقدام می شود.

پیش از انتخاب واحد اقامتی موارد زیر را در نظر داشته باشید.

هتل خود را بر اساس استانداردهای سازمان هتل داری انتخاب نمایید (یک الی 5 ستاره)

گام سوم انتخاب هتل

نظرات مشتریان: بررسی نظرات مشتریان که این مورد یکی از مهمترین موراد در انتخاب هتل و واحد اقامتی می باشد زیرا این اطلاعات توسط مشتریان گذشته واحد اقامتی داده می شود و هرچه تعداد این بازخوردها بیشتر باشد، نظر سنجی دقیق تر خواهد بود.

واحد اقامتی: نوع واحد اقامتی در هزینه های شما و میزان آزادیتان در حین سفر تاثیر به سزایی خواهد داشت برای مثال معمولا در هتل ها امکان آشپزی ندارید اما در سوئیت آپارتمان ها فضایی برای آشپزی شما گنار گذاشته اند.

امکانات و تجهیزات: به طبع هرچه واحد اقامتی شما در مرکز شهر و مراکز خرید نزدیک تر باشد، هزینه های کمتری برای حمل و نقل درون شهری خود خواهید پرداخت. که این امکانات شامل دوری و یا نزدیکی به مرکز شهر و مراکز خرید، بناهای یادبود، جاذبه ها، ایستگاه وسایل حمل و نقل عمومی می باشد.

تعداد وعده های غذایی: اکثر هتل ها، صبحانه را جزو وعده های غذایی خود به شمار می آورند اما برای سایر وعده های غذایی خود بایستی هزینه پرداخت نمایید. بنابراین اطلاع هزینه و منوی غذایی هتل ها می تواند در صرفه جویی هزینه های شما نقش عمده ای داشته باشد.

امکانات رفاهی: از دیگر مواردی که در هزینه سفر شما نقش پر رنگی خواهد داشت می توان به امکانات رفاهی واحد اقامتی اشاره کرد. برای بسیاری از خانواده های ایرانی داشتن سرویس ایرانی در اتاق های واحد اقامتی دارای اولویت بالایی می باشد که در برخی موارد می تواند از عوامل تعیین کننده باشد. سایر امکانات معمول واحد های اقامتی که پیش از رزرو مورد توجه قرار می گیرند شامل تهویه مطبوع، دسترسی به اینترنت، پارکینگ و ... می باشد.

هزینه تخت اضافی: در صفحه انتخاب هتل می توانید هزینه پرداختی برای تخت اضافی را نیز مشاهده نمایید.

پس از تصمیم به انتخاب نوع هتل از نظر آنلاین و آفلاین لیست از هتل های شهر مقصد برای شما به نمایش گذاشته می شود که می توانید، مانند شکل زیر، نوع اتاق، خدمات ارائه شده در اتاق ماند وعده های غذایی (صبحانه، نهار، شام)، ظرفیت (تعداد نفرات اتاق براساس افراد بزرگسال)، تخت اضافی (هزینه گذاشتن تخت اضافی در اتاق ها در صورت درخواست مسافر)، تعداد اتاق های قابل رزرور در هتل و قیمت هر شب اقامت در هتل آخرین فلید مورد نمایش می باشد. اکنون می توانید با زدن تیک اتاق مورد نظر در هتل و دکمه "انتخاب" را فشرده تا به مرحله پرداخت بروید.

در ادامه بالاترین هتل لیست، هتل انقلاب و قسمت دو تخت برای یک نفر تجاری، با مبلغ 2.747.200 را انتخاب می کنیم.

انتخاب هتل

گام چهارم بررسی اطلاعات

پیشنهاد می شود که مراحل فوق را از طریق چندین سایت انجام داده تا بتوانید مقایسه دقیق تری داشته باشید.

دراین مرحله پکیج انتخابی شما به نمایش داده می شود که شامل: شرکت های هواپیمایی رفت و برگشت به همراه ساعت های رفت و برگشت و حضور در فروگاه می باشد (این اطلاعات در بالای صفحه و سمت راست قابل دسترسی است). در بالای صفحه سمت چپ می توانید هتل انتخابی، آدرس، ساعت ورود و خروج (check out -check in )، نوع اتاق، ظرفیت اتاق، خدمات هتل را برای تایید نهایی به شما نشان داده می شود که در صورت نیاز می توانید نسبت به اصلاح و ویرایش آن اقدام نمایید.

برای اصلاح اطلاعات پرواز می توانید بر روی دکمه تغییر کلیک کرده و در صورتی که اطلاعات هتل نیاز به ویرایش داشت می توانید بر روی دکمه های تغییر هتل و یا تغییر اتاق کلیک کرده و مجددا نسبت به اصلاح اطلاعات اقدام کنید.

در صورت تایید، اطلاعات مسافران را در بخش زیر وارد نموده و در انتهای اطلاعات تماس شامل تلفن همراه، آدرس ایمیل و کد امنیتی را در فرم قرار داده و دکمه ثبت اطلاعات را بفشارید.

در صورتی که کد تخفیفی را کانال و یا پیج رسمی اینستاگرام شرکت دریافت کرده اید می توانید با وارد کردن آن در این قسمت از تخفیفات خرید بلیط و رزرو هتل بهره مند شوید.

تایید اطلاعات

عواملی که در تعیین قیمت خرید بلیط و رزرو هتل تاثیرگذار می باشند.

از دیگر فاکتور هایی که در تعیین هزینه های رزرو هتل و پرواز تاثیر گذار هستند می توان به زمان سفر، مدت اقامت و بازه سفر اشاره کرد.

مدت اقامت: مدت زمان سفر شما هرچه بیشتر باشد به لحاظ اقتصادی بایستی هزینه بیشتری برای اقامت در هتل خود بپردازید.

بازه سفر: بازه سفر شما نیز در تعیین قیمت نقش کلیدی داشته به گونه ای که اگر در فصول گردشگزری به منطقه مورد نشر خود مسافرت کنید به علت افزایش تقاضا بایستی هزینه بیشتری بپردازید.

 

سخن آخر

در این مقاله شما را با نحوه رزرو بلیط هواپیما و هتل، گام های خرید، مقایسه بین تور با رزرو بلیط هواپیما و هتل آشنا کردیم. امیدواریم با استفاده از نکات گفته شده در بالا مسافرت لذت بخشی را تجربه نمایید. در صورتی که که نکته ای از قلم مانده می توانید در بخش نظرات، پیشنهاد خود را در میان گذاشته و ما را در بهبود این نوشته یاری فرمایید.