بلیط هواپیما بیزینس کلاس

نقلی بسیار معروف در بین شرکت های هواپیمایی وجود دارد که اگر شما یکبار خدمات بلیط هواپیما از نوع بیزینس کلاس را تجربه کنید، دیگر به سراغ پروازهای اکونومی کلاس نخواهید رفت. این حرف درست است زیرا در پروازهای بیزینس کلاس، نگرانی بابت شلوغی و ازدحام، صف سوار شدن هواپیما، چک-این و خستگی سفر ناشی از کم خوابی در هواپیما را کمتر تجربه خواهید کرد. این موضوع مخصوصا برای پروازهای طولانی مدت، نمود بیشتری خواهد داشت.

پرده را کنار زده و دنیای راحتی که پروازهای بیزینس کلاس برای شما تدارک دیده اند را کشف کنید. استفاده از صندلی های تختخواب شو برای کسانی که نمی توانند بر روی صندلی های هواپیما به خوبی بخوابند، ارائه منو متنوع توسط سرآشپزان حرفه ای و نوشیدنی های خارجی در حین پرواز، تنها بخشی از خدماتی است که این پروازها به مشتریان خود ارائه می دهند.

پروازهای بیزینس کلاس

آیا کلاس بیزینس برای پروازهای بین المللی انتخاب مناسبی است؟

در ابتدا بایستی به این موضوع توجه داشته باشید که برای یک پرواز چقدر هزینه کرده و تا چه اندازه می خواهید از راحتی پرواز لذت ببرید، موضوعی که در انتخاب نوع بلیط شما تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

در صورتی که قیمت بلیط های کلاس بیزینس کاهش یافت، در خرید آن تردید نکنید، پروازی لذت بخش که شاید پس از تجربه آن، دیگر خدمات پروازهای اکونومی و اکونومی پرمیوم به چشم شما نیاید. در صورتی که قصد طی مسافتی طولانی با پرواز را داشته و قد بلندی دارید، استفاده از صندلی های معمول کلاس اکونومی ممکن است برای شما ناراحت کننده باشد. همچنین در صورتی که تمایل به گرفتن جشن در یک مناسبت خاص دارید و یا  می خواهید در زمان پرواز استراحت کافی پیش از رفتن به جلسه کاری و مهم را پس از سفر خود داشته باشید، کلاس تجاری ممکن است بهترین راه حل باشد.

اما چنانچه از جمله افرادی هستید که در هر جا و موقعیتی به خواب رفته و مزاحمت های احتمالی ناشی از شلوغی پروازهای اکونومی شما را نمی آزارد، یا قصد دارید که پول خودتان را به جای حمل و نقل، در مقصد خود خرج کنید. ممکن است استفاده از این پروازها برای شما توجیه نداشته باشد.

کلاس بیزینس برای پروازهای بین المللی

دقت داشته باشید، هیچگونه تضمینی وجود ندارد که حتی در کلاس تجاری نیز بتوانید تمام مسیر خود را خوابیده و از جت لگ (پرواز زدگی)، تکان و تلاطم های حین پرواز و سرو صدای مسافران در امان باشید. اما در صورتی که قصد دارید پس از پرواز به گشت و گذار بروید و راحتی بیشتری را تجربه نمایید یا مستقیما به جلسه کاری می روید، پروازهای بیزینس کلاس راحتی بیشتری را برای شما به ارمغان می آورند.

فقط تصور کنید که در ردیف وسط صندلی ها در یک سالن بزرگ طوری قرار گرفته اید که همسایه شما خوابیده و در کنار گوشتان خروپف می کند. شما فضایی برای جابجایی و حرکت به سمت سرویس بهداشتی را نخواهید داشت. این مشکل را شما در پروازهای کلاس تجاری هرگز تجربه نخواهید کرد. زیرا صندلی های این کلاس پروازی حداقل 5 الی 7.5 سانتی متر از صندلی های کلاس اقتصادی عریض تر بوده و به راحتی به تخت های کاملا مسطح تبدیل خواهند شد. تمامی این موارد را به خدماتی مانند سرگرمی های متنوع، منوی باز نوشیدنی در پروازهای بین المللی و غذاهای  فوق العاده ای که پروازهای تجاری به شما ارائه می دهند اضافه کنید. کیفیت سرویس های ارائه شده کلاس های تجاری در برخی از ایرلاین ها با هتل های 5 ستاره برابری می کند. استفاده از پروازهای بیزینسی برای افرادی که می خواهند مناسبت خاصی را جشن بگیرند نیز، یک راه حل عالی محسوب می شود.

در صورتی که قصد استفاده از بلیط پروازهای بیزینسی را دارید می توانید با مراجعه به تقویم قیمتی از ارزان ترین زمان خرید بلیط هواپیما بیزینس کلاس آگاه شده و بلیط خود را با هزینه کمتری تهیه کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین سایت خرید بلیط هواپیما

امکانات بیزینس کلاس

خدمات بیزینس کلاس در پروازهای بین المللی 

لازم به ذکر است که بیزینس کلاس بیشتر مورد استفاده تجار قرار می گیرد، به همین دلیل در کابین این پرواز بیشتر امکانات مهیا شده برای کسب و کار این افراد شامل محل شارژ کنار صندلی و اینترنت در این محل می باشد. همچنین در برخی از پروازها در اختیار این گروه از مسافران لپ تاپ نیز قرار می دهند.   

علاوه بر صندلی های پیشرفته ای که در بالا اشاره شد، کلاس بیزینس (تجاری) حتی قبل از سوار شدن نیز تجربه‌ ای عالی را ارائه می ‌دهد. در این کلاس پروازی مسافران پیش از کلاس اکونومی سوار هواپیما می شوند. همچنین چک-این و بازرسی چمدان ها نیز برای این کلاس پروازی با کمترین زمان صورت گرفته و صفوف خلوت تری را تجربه می کنند.

این مسافران در هواپیما، در صندلی مجلل خود نشسته و از امکاناتی مانند پتو، لحاف، بالش‌های نرم و لوازم آرایشی منحصر به فرد که در اختیار آنهاست، لذت می برند. در حالی که سایر مسافران سوار هواپیما می شوند، این افراد از منوی متنوع نوشیدنی های ارائه شده، استفاده می کنند. در طول پرواز نیز مسافران این قسمت، نوشیدنی‌ها و غذاهای با لذیذتری را دریافت خواهند کرد که شامل منوی متنوع در سه وعده غذایی، میان ‌وعده‌ های گوناگون و نوشیدنی های الکلی می شود. در قسمت سرگرمی نیز این کلاس پروازی امکانات متعددی را در اختیار مهمانان خود گذاشته که انواع بازی ها و استفاده  صفحه نمایش های بزرگ  برای تمای فیلم و کلیپ های آموزشی بخشی از امکانات تفریحی است که کاربران کلاس بیزینس از آن بهره مند  خواهند شد.

خدمات بیزینس کلاس در پروازهای خارجی

تفاوت بیزینس کلاس و اکونومی پرمیوم

در بین کلاس های پروازی، اکونومی پرمیوم نسبت به اکونومی کلاس ارتقای قابل توجهی داشته و خدمات گسترده تری را به مسافران خود ارائه می دهد. اکونومی پرمیوم کلاس تازه ای است که بیشتر در ایرلاین های خارجی دیده می شود. این پروازها نسبت به پروازهای بیزینس ارزان تر و در نتیجه امکانات کمتری را به مسافران خود تدارک دیده اند. هر چند که پروازهای فرست کلاس همچنان بیشترین راحتی را به مشتریان خود ارائه می دهند.

برای اطلاعات بیشتر از خدمات پروازها اقتصادی، مقاله بلیط هواپیما اکونومی کلاس را مشاهده نمایید.

تفاوت خدمات کلاس بیزینس و فرست کلاس 

در پروازهای داخلی بلیط و خدمات فرست کلاس ارائه نشده و حداکثر خدماتی را که می توانید تجربه کنید، پروازهای بیزنینس کلاس می باشند. چنانچه از پروازهای بین المللی استفاده می کنید. بسته به پرواز و شرکت هواپیمایی انتخابی خود خدمات گوناگونی را دریافت خواهید کرد. برخی از خطوط هوایی بین المللی نیز خدمات فرست کلاس را با کلاس بیزینس (تجاری) جایگزین کرده اند. دیگر شرکت های هواپیمایی، فرست کلاس را با سطحی بالاتر نسبت به سایر ایرلاین های ارائه می دهند. در پروازهای فرست کلاس، مسافران تمامی مزایای بلیط های بیزینس کلاس را دریافت کرده و علاوه بر این موارد، می توانند از تخت های قرار داده شده در کابین نیز استفاده نمایند. در صورتی که به صورت زوج در این پروازها شرکت کنند، می توانند با جابجایی تختخواب های خود و اتصال آن به یکدیگر عملا از یک تخت دونفره در پرواز لذت ببرند. در نظر داشته باشید که هزینه خدمات پروازهای فرست کلاس تا چندین برابر بلیط های کلاس بیزینسی است. اما در صورتی که هزینه بلیط برای شما مطرح نباشد، خدمات بی نظیر را تجربه خواهید کرد.

مسافرانی که بلیط هواپیما فرست کلاس پیش از تمامی مسافران سوار هواپیما شده و امتیازات بیشتری در هنگام استفاده از خدمات پرواز بدست خواهند آورد. در شرکت هواپیمایی های لوکس مانند امارات، برای مسافران فرست کلاس خدماتی مانند حمام با دوش یا حمل و نقل خصوصی به فرودگاه نیز ارائه می شود. در این قسمت تعداد صندلی ها بیش از 12 صندلی نخواهد بود که این موضوع باعث شده مهمانداران فرصت خدمات دهی بیشتری را به مسافران خود داشته باشند.

مقایسه خدمات بیزینس کلاس و فرست کلاس

تفاوت اکونومی پریمیوم و بیزینس کلاس پروازهای بین المللی 

در حالی که کلاس پروازی اقتصادی پریمیوم فضای پای بیشتر و صندلی های بهتری را برای استراحت به مسافران خود ارائه می دهد، صندلی این پروازها با بیزینس کلاس  تفاوت بسیار زیادی داشته و امکانات رفاهی کمتری را به مهمانان اهدا می کنند. غذای پروازهای اکونومی پرمیوم و اکونومی کلاس یکسان است. در واقع غذای اکونومی پیشرفته (پرمیوم)، اختلاف بسیار کمی با کلاس پروازی اکونومی دارد در این پروازها غذا را به صورت بسته بندی به مشتریان ارائه می دهند و حق انتخابی برای غذای خود نخواهند داشت. اما در پروازهای تجاری شما می توانید از میان منوی متنوع، غذا و نوشیدنی دلخواه خود را انتخاب نمایید.

تفاوت اکونومی پریمیوم و بیزینس کلاس پروازهای بین المللی

کدام شرکت های هواپیمایی دارای تخت در کلاس بیزینس هستند؟

پیش از رزرو بلیط خود، وب سایت های شرکت هواپیمایی را بررسی کنید که قصد خرید بلیط بیزینس کلاس خود را از کدام  شرکت هواپیمایی دارید. زیرا خدمات ارائه شده توسط ایرلاین ها یکسان نبوده و به علت رقابت هایی که بین ها برقرار است تلاش می کنند تا خدمات بهتری را به مسافران خود ارائه دهند. برخی از خطوط هوایی در پروازهای بیزینس، صندلی های تختخواب شو دارند (یعنی صندلی خود را می توانید به صورت 180 درآورید).  ایرلاین هایی که این خدمت را ارائه می دهند شامل ایر کانادا، ایر چین، ANA، ایر نیوزیلند، بریتیش ایرویز، کاتای پاسیفیک، دلتا، امارات، اتحاد ایرویز، ایبریا، KLM. ، قطر ایرویز، کانتاس، خطوط هوایی سنگاپور، ایرویز آفریقای جنوبی، یونایتد، و ویرجین آتلانتیک می شوند.

پروازهای بیزینس کلاس

آیا بلیط کلاس تجاری قابل استرداد است؟

مانند سایر کلاس‌ های پروازی، هزینه استرداد بلیط شما براساس ایرلاین انتخابی و کلاس نرخی هواپیما متفاوت خواهد بود. در برخی از کلاسه (شناسه) نرخی ها، در صورتی که بلیط خود را تا پیش از ساعات 12، روز قبل از پرواز کنسل کنید، 20 درصد و پس از آن 40 درصد هزینه بلیط خود را دریافت خواهید کرد. این موضوع برای سایر کلاس های نرخی متفاوت می باشد، برای مثال در کلاس نرخی D, U, L  قشم ایر به هیچ وجه اجازه کنسلی بلیط را نخواهید داشت. مورد دیگری که در هزینه استرداد موثر بوده، چارتری و یا سیستمی بودن پرواز انتخابی شما است.

استرداد بلیط هواپیما بیزینس کلاس

نرخ بلیط هواپیما بیزینس کلاس چقدر است؟

در نظر داشته باشید که برای استفاده از خدمات لوکس این گونه پروازها بایستی بهایی معادل 5 تا 10 برابر هزینه بلیط های کلاس اکونومی بپردازید. بنابراین انتظار نداشته باشید در صورتی که با بودجه 3000 دلار قصد سفر به اروپا را به صورت دونفره دارید بتوانید از خدمات این پروازها استفاده نمایید زیرا این مبلغ تنها بهای بلیط کلاس بیزینسی شما برای این مسیر خواهد شد.
هزینه بلیط های بیزینسی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. اما به طور کلی برای بهره مندی پروازهای این کلاس باید مبلغی بین 3 تا 5 هزار دلار را کنار بگذارید.

ارزش بلیط هواپیما بیزینس

چه زمانی بلیط های بیزینس کلاس ارزان هستند؟

معمولا در پروازهای خارجی 2 الی 8 ماه پیش از سفر، بلیط این پروازها ارزان تر می شوند. اما این مورد همیشه صحت ندارد. بهترین راه اطلاع از هزینه بلیط ها استفاده از نمودارهای بدست آماده بر اساس رفتار مشتریان شرکت رسپینا و در صفحه خرید بلیط می باشد. برای مشاهده نمودارهای این قسمت باید از کامپیوتر (رایانه) و یا لپ تاپ استفاده کنید. همچنین در صورتی که با گوشی هوشمند خود وارد سایت شده اید، آنرا در حالت دسکتاپ راه اندازی نمایید. همچنین در صفحه خرید بلیط رسپینا، می توانید ارزان ترین روز هفته را برای خرید بلیط مشاهده کنید.

بلیط هواپیما ارزان بیزینس کلاس

هزینه ارتقا به کلاس بیزینس چقدر است؟

بسته به نوع ایرلاین و مسیر پروازی که انتخاب نموده اید، هزینه های افزایش کلاس پروازی متفاوت خواهد بود. برخی از ایرلاین برای افزایش کلاس پروازی شما ممکن است مبلغی بیش هزاران دلار درخواست نمایند. البته سیاست های  شرکت های هواپیمایی در این موضوع تاثیرگذار می باشد. در برخی پروازها به علت پر بودن صندلی ها، حتی با پرداخت هزینه مازاد صندلی نیز نمی توانید از خدمات پروازهای بیزینس کلاس استفاده نمایید.

برخی از خطوط هوایی به شما اجازه می‌دهند که با استفاده از برنامه پرواز بر حسب مایل، امتیاز کسب کرده و از این روش،  بلیط های خود را ارتقا دهید. اما قوانین زیادی در این زمینه وجود دارد که با توجه بهای بلیطی که پیش از رزرو خود پرداختید، یا وضعیت شرکت هواپیمایی متفاوت است. این قوانین در برخی از ایرلاین ها انعطاف بیشتری نسبت به سایرین دارند. در برخی از شرکت ها ارتقا کلاس پروازی اکونومی غیرممکن، بعضی دیگر این ارتقا را تنها برای کلاس اکونومی پرمیوم مجاز می کنند. پیشنهاد می شود که پیش از خرید بلیط خود این اطلاعات را از ایرلاینی که قصد خرید بلیط خود را دارید جویا شوید.

در نظر داشته باشید که هرچه به زمان پرواز نزدیک تر شوید. امکان ارتقا بلیط برای شما کاهش خواهد یافت. همچنین می توانید پیش از پرواز با ایرلاین یا شرکت های فروش بلیط تماس بگیرید و از آنها بخواهید که موجود بودن صندلی برای ارتقا کلاس پروازی هزینه ان را برای شما چک کنند.

هزینه ارتقا به کلاس بیزینس چقدر است

چگونه پروازهای بیزینس کلاس ارزان پیدا کنیم؟

به علت خدمات گسترده ای که اینگونه پروازها به مسافران خود ارائه می دهند معمولا بلیط های این پروازها از قیمت بالایی برخوردار بوده و به ندرت ارزان ی شوند. اگر رویای استفاده از تخت خواب های راحت و استفاده از نوشیدنی های فوق العاده این کلاس پروازی را دارید. در ادامه به شما راهکارهایی را معرفی خواهیم کرد تا با آن بتوانید پرواز رویایی خود را با نرخی ارزان تر تهیه نمایید. برای رزرو بلیط  بیزینس کلاس ارزان تنها به کمی شانس و سرعت عمل برای خرید این پروازها احتیاج خواهید داشت.

1- اشتباه قیمت گذاری بلیط بیزینس کلاس

بلیط های ارزان بیزینس کلاس ایرلاین ها زمانی اتفاق می افتد که به صورت مقطعی، تصادفی یا اشتباه در قیمت گذاری بهای بلیط یک مسیر خاص ارزان تر اعلام شود. در برخی از موارد این بلیط ها حتی به میزان کمتر از 80 درصد ارزش واقعی خود به فروش می رسند.

هرچند این موارد بسیار بعید به نظر می رسد، ولی در صورتی که چنین شرایط را یافتید به سرعت وارد عمل شده و بلیط خود را تهیه کنید. زیرا ایرلاین ها نیز در صورتی که قیمت بلیط خود را به اشتباه وارد نمایند، به سرعت این موضوع را متوجه شده و در بازه ای بین چند دقیقه تا یکساعت نسبت به حذف آن اقدام خواهند کرد. برای یافتن این پروازها بایستی روزانه جست و جوهای بسیار زیادی را انجام دهید. در ادامه برخی از اشتباه های وارد شده که در سال 2020 برخی از ایرلاین ها بین المللی انجام داده اند در زیر آورده ایم.

لس آنجلس به کالیفرنیا، در کلاس تجاری برای رفت و برگشت 600 دلاری فروخته شد (ارزش واقعی بلیط بیش از 3000 دلار)

اورلاندو به مکزیکو سیتی در پرواز بیزینس کلاس با قیمت ۳۱۳ دلار برای پرواز رفت و برگشت به فروش رسید (ارزش بلیط ۱۰۰۰ دلار)

نیویورک به بوئنوس آیرس در کلاس بیزینس  با 728 دلار برای پرواز رفت و برگشت عرضه شد (قیمت اصلی بیش از 2000 دلار)

بوستون به ایسلند در کلاس پروازی بیزینس با 716 دلار برای مسیر رفت و برگشت فروخته شد (بلیط در شرایط معمولی 1800 دلار)

اشتباه قیمت گذاری بلیط بیزینس کلاس

2- از امتیاز مایل برای خرید بلیط بیزینس کلاس استفاده کنید.

برخی از ایرلاین ها به مشتریانی پروازهای خود را با آن شرکت هوایی انجام می دهند بر حسب مسافت پروازی برحسب کیلومتر یا مایل امتیازاتی ارائه می دهند. در این ایرلاین ها، با پرداخت هزینه بلیط اکونومی و استفاده از امتیازات کسب شده، بلیط  خود را ارتقا داده و از خدمات کلاس بیزینس لدت ببرید. البته این مورد با توجه به سیاست های ایرلاین انتخابی شما، در برخی مسیرها و پروازهای مختلف، متفاوت است. همچنین این نوع خدمت بیشتر در ایرلاین های خارجی دیده شده و کمتر در شرکت های هواپیمایی ایرانی مورد استفاده قرار گرفته است.

ارتقا به بلیط بیزینس کلاس با امتیاز طول سفر

3. بلیط اقتصادی رزرو کنید و با امتیاز یا پول نقد ارتقا دهید.

چنانچه در گام قبلی امتیاز کافی ندارید می توانید با خرید بلیط اکونومی و کسب امتیاز جدید، اختلاف ارتقا خود را به حداقل رسانده و یا با هزینه کمتری بلیط خود را به بیزینس کلاس ارتقا دهید. همچنین در برخی از پروازها  خارجی، در حین پرواز، جوایزی خاصی به مسافران ارائه می شوند که باعث خواهد شد امتیازات شما بیش از حالت معمول افزایش یابد.

نکات استفاده از جایزه های حین پرواز

پیش از خرید بلیطی که قصد ارتقای آن را دارید از داشتن جایزه آن اطمینان حاصل نمایید. در مرحله بعدی مطمئن شوید که ایرلاین مورد نظر شما پس از رزرو پرواز، امکان ارتقا را به  شما می دهد. برخی از ایرلاین ها برای پروازهای بیزینس کلاس خود قابلیت ارتقا را حذف کرده اند. در این شرکت های هواپیمایی، حتی با پرداخت مابه تفاوت قیمت و استفاده از امتیازات کسب شده خود نیز نمی توانید، بلیط های خود را ارتقا دهید. 

چند نکته: پیش از خرید بلیطی که قصد ارتقاء آن را دارید، مطمئن شوید مسیر مورد نظر شما جایزه دار است. در قدم بعدی از قابلیت ارتقا بلیط خود در این مسیر اطمینان حاصل کنید. برخی از ایرلاین ها هیچگونه قابلت ارتقایی برای پرواز های کلاس اکونومی در نظر نگرفته اند.

4- بلیط های لحظه آخری 

در برخی از مسیرها ممکن است با نزدیک شدن به زمان پرواز و عدم فروش برخی از بلیط های کلاس بیزینس در یک پرواز، شرکت هواپیمایی قیمت بلیط های خود را کاهش دهد. در این حالت می توانید بلیط های هواپیمای خود را با نرخی کمتری خریداری و با صرف امتیازات کمتری  اقدام به ارتقا بلیط خود با کلاس اکونومی کنید. همچنین در صورتی جایزه به شما تعلق بگیرد، ایمیلی از سمت شرکت هواپیمایی برای شما ارسال شده، که جزئیات و نحوه استفاده از جایزه  را برای شما شرح می دهد.

در صورتی که هیچ کدام از موارد بالا اتفاق نیفتاد، می توانید با مراجعه به کانتر بخش Check In یا گیت فرودگاه از دسترس بودن پروازهای بیزینسی در آخرین لحظه اطلاع حاصل نموده و بلیط خود را با قیمتی بسیار پایین ارتقا دهید.

ارتقا بلیط با پول و یا امتیاز

5. یک بلیط اقتصادی رزرو کنید و برای ارتقاء پیشنهاد دهید.

در صورتی که از برخی ایرلاین ها نظیر ایربیا، ایسلنند ایر و نوروژ ایر، بلیط اکونومی را خریده باشید. می توانید در در برنامه های ارتقا بلیط، به صورت مناقصه شرکت کرده و در صورتی که پیشنهاد شما مورد قبول واقع شد، بلیط خود را به کلاس بیزینس ارتقا دهید. این مورد شباهت بسیار زیادی به حراجی های شرکت آمریکایی eBay دارد. بدین منظور صندوق ایمیل خود را به صورت روزانه چک نموده و در صورتی که واجد شرایط شدید، از سمت شرکت هواپیمایی مورد نظر شما ایمیلی ارسال شده که شرایط و قوانین استفاده را برای شما شرح خواهد داد. این نوع خدمات در ایرلاین های خارجی وجود داشته و شما برای استفاده از این امکانات باید کارت اعتباری داشته باشید.

ارتقا بلیط اکونومی به بیزینس

6. استفاده از تخفیف ها 

برخی اوقات شرکت های هواپیمایی تخفیف های خاصی در مسیر های پرواز خود ارائه می دهند که بیشتر در صورت خالی ماندن صندلی های هواپیما اتفاق می افتد. بدین منظور شرکت هواپیمایی ترجیح می دهد قیمت بلیط خود را با قیمت کمتری به فروش رسانده تا صندلی خود را خالی نگه دارد.  در این موارد می توانید بلیط هواپیمای اکونومی را با نرخی پایینی به بیزینس ارتقا دهید.

استفاده از تخفیف های لحظه آخری

7. شرکت در قرعه کشی های ایرلاین ها و آژانس ها

بعضی از ایرلاین ها به منظور تشویق به استفاده از خریدهای اینترنتی، در ازای تهیه بلیط، شما را در قرعه کشی ارتقا کلاس پروازی شرکت می دهند  که در صورتی که خوش شانس باشید.  برنده قرعه کشی شده و قادر خواهید بود از پرواز بیزینس کلاس خود لذت ببرید. برخی از ایرلاین های ایرانی از این روش برای جذب بیشتر مشتریان خود و افزایش فروش استفاده می کنند.

ارتقا بلیط با شرکت در قرعه کشی

8- انعطاف در تاریخ پرواز خود

در صورتی که برای خرید خود به یک تاریخ زمانی خاصی وابسته نبوده و بتوانید پرواز خود را در یک بازه وسیع به انجام برسانید، پیشنهادات بهتری را در این زمینه دریافت خواهید یافت. در صورتی که از تقویم پروازی رسپینا استفاده کنید، قادر خواهید بود حداقل قیمت پروازهای مسیر مورد نظر خود را تا 1 ماه آینده مشاهده نمایید.

انعطاف پذیری در تاریخ پروازی

کدام ایرلاین های ایرانی خدمات بیزینس کلاس را ارائه می دهند؟

 اکنون که با خدمات پروازهای کلاس بیزینس آشنا شدیم به سراغ شرکت های هواپیمایی ایران رفته و امکاناتی که هر کدام از این شرکت ها به مسافران خود ارائه می دهند را بررسی خواهیم کرد. در این نوشته بهترین شرکت های هواپیمایی ایران با یکدیگر مقایسه شده اند.

پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ماهان

ماهان در بین تمامی شرکت های هواپیمایی ایران بلیط های گران تری داشته و همچنین این شرکت به علت ارائه خدمات خود معروف می باشد. در این ایرلاین سرویس های ارائه شده پروازهای کلاس بیزینس داخلی و خارجی با یکدیگر متفاوت است. البته بیشتر خدمات ارائه شده در طول این دو پرواز مشابه یکدیگر بوده و فقط در برخی موارد مانند ارائه mp3 player  و DVD player و همچنین ارائه لوازم آرایشی و بهداشتی در حین پرواز تفاوت های جزئی با یکدیگر دارند. در پروازهای بیزینس ماهان به کودکان بین ۲ تا ۱۲ سال هدیه های خاصی برای سرگرم کردن آنها داده می شود. همچنین مسافران می‌توانند در طول پرواز از بالش، پتو بسته بندی شده و ضدعفونی شده استفاده نمایید.

از دیگر خدماتی که پروازهای بیزینس کلاس ماهان به مسافران خود ارائه می دهند می توان به صندلی های راحت و قابل تنظیم آن اشاره کرد. چینش صندلی های این قسمت به گونه ای قرار گرفته که مسافران به راحتی می توانند از آن جهت مطالعه و انجام کارهای روزمره بهره ببرند. علاوه بر تمامی این موارد، مهمانداران مجرب و آموزش دیده با گذراندن دوره های مختلف ایمنی طبق استاندارد بین المللی کشوری به ارائه خدمات مسافران می پردازد. این ایرلاین با داشتن کترینگ مجهز و پذیرایی های متنوع در بین مسافران خود شهرت یافته است. در داخل هر کابین تلویزیونی ۴۲ اینچ قرار گرفته که برنامه های مختلفی مانند بازی های ورزشی، آموزشی و فیلم های طنز در آن پخش می شود. مواردی که شرکت برای مسافران خود در نظر گرفته محدود به خدمات رفاهی پرواز نبوده و مسافران می توانند بهترین محصولات و معتبرترین برندهای روز دنیا را در این پرواز خریداری کنند.

هواپیمایی ماهان

پروازهای بیزینس کلاس ایرلاین ایران ایر

این ایرلاین در پروازهای بیزینس داخلی و بین المللی خود خدمات خاصی را به مسافران ارائه می دهد. که از جمله آنها می توان به صندلی های مبله درجه یک با قابلیت تنظیم در شرایط مختلف، مهمانداران ماهر و با سابقه، استفاده از سرویس پذیرایی  بزرگترین کترینگ خاورمیانه اشاره کرد. هزینه استفاده از خدمات کلاس بیزینسی نسبت به پروازهای اکونومی این شرکت هواپیمایی تفاوت معناداری دارد.

پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی معراج

شرکت هواپیمایی معراج در بین تمامی شرکت های ایران کمترین میزان تاخیر را به خود اختصاص داده است. این ایرلاین تازه تاسیس به کمک پرسنل مجرب خود توانسته اعتبار بالایی را در بین سایر شرکت های هواپیمایی به دست آورد. امکانات پروازهای بیزینس کلاس معراج شامل صندلی هایی با قابلیت تنظیم در جهات مختلف، قرار گرفتن LCD اختصاصی در کابین ها، پذیرایی  مسافران با غذاهای لذیذ و سرگرمی هایی قرار گرفته شده در اتاق اشاره کرد. موارد فوق باعث شده تا هزینه پروازهای بیزینس کلاس، قیمت بیشتری نسبت به سایر پروازهای این شرکت داشته باشد.

پروازهای بیزینس کلاس کیش ایر

پروازهای این شرکت بیشتر در مسیرهای تهران مشهد و تهران کیش انجام می شود که به دو صورت اکونومی و بیزینس با هم ارائه می شوند. از جمله امکاناتی که این ایرلاین به مسافران خود ارائه می دهد می توان به صندلی های راحت با فاصله ای زیاد از یکدیگر، با سرویس دهی مرتب در حین پرواز، پذیرایی در سه وعده صبحانه، ناهار و شام با منوی غذایی مختلف و استفاده از بهترین مواد اولیه اشاره کرد. به علت ارائه اینگونه خدمات، در پروازهای بیزینس کلاس، هزینه بیشتری را پرداخت خواهید کرد.

ایرلاین کیش ایر

سخن آخر

در این نوشته شما را با انواع کلاس های پروازی آشنا کرده و بررسی نمودیم آیا پروازهای بیزینس کلاس ارزش بهایی که بابت بلیط می پردازید را دارد یا خیر، همچنین کلاس پروازی بیزینس را را با سایر کلاس ها مقایسه و اختلاف خدمات آن را فرست کلاس بررسی کردیم. پس از آن به قابلیت استرداد بلیط ها را بررسی و در ادامه نوشته هزینه کلاس بیزینسی را مقایسه نمودیم. پس از آن راهکارهای را به شما اعلام کردیم تا چگونه پروازهای بیزینس خود را با کمترین قیمت بیابید. در انتها نیز خدمات بهترین شرکت های هواپیمایی ایرانی در پروازهای بیزینس کلاس را با یکدیگر مقایسه کردیم.