نکات مهم رزرو بلیط هواپیما لحظه آخری

اگر علاقه مند به ورزش و تماشای آن از تلویزیون یا حتی رفتن به ورزشگاه و تماشای بازی های تیم محبوب خود از ورزشگاه باشید، به خوبی می دانید که لذت بخش ترین زمان گل زدن برای تیم شما، دقیقه نود است. گل زنی در این دقیقه لذتی بیش از سایر زمان های بازی برای شما دارد. دقیقا خرید بلیط لحظه آخری، خصوصا با قیمت ارزان نیز همین حس را برای کسی که به دنبال رزو ارزان بلیط است، به دنبال دارد. در این مقاله به بررسی قیمت و چگونگی رزرو این بلیط ها اشاره می کنیم.

ما و اگرهای بلیط پرواز های لحظه آخری

بلیط پروازهای لحظه آخری برای چه افرادی مناسب است؟

رزرو این بلیط به آن عده از مسافران پرواز توصیه می شود که چمدان خود را بسته و تنها منتظر فرصتی برای کاهش قیمت هستند که در کسری از ثانیه از منزل تاکسی بگیرند و خود را به صورت هوایی به شهر مقصد برسانند. در صورتی که قصد رزرو بلیط پروازهای لحظه آخری را دارید دیگر نباید تعیین کنید که چه زمانی پرواز خود را انجام می دهید و چه زمانی به شهر خود بر می گردید. این موضوع به شرکت چارتر کننده بستگی دارد که صندلی های خود را با چه قیمتی به مسافران ارائه دهد. تنها کاری که باید شما انجام دهید این است که صبر داشته و منتظر کاهش قیمت بلیط باشید. مثلا فرض کنید زمانی که قصد بلیط هواپیما مورد نظر را دارید، قیمتی معادل 600 هزار تومان برای شما هزینه در پی داشته باشد. در این صورت شما صبر می کنید تا قیمت آن در نزدیکی زمان پرواز با کاهش قیمت مواجه شود تا آن را در دقیقه نود خریداری کنید. البته ممکن است شما چند روزی برای ارزان شدن بلیط منتظر بمانید.

بلیط لحظه آخری مناسب چه افرادی است؟

بلیط پروازهای لحظه آخری از کدام دسته بلیط ها هستند؟

این بلیط ها نوعی بلیط چارتر در پروازهای مختلف هستند که در واپسین ساعت های مانده به پرواز از شرکت چارتر کننده خریداری می شوند. این بلیط در زمان پیک سفر با افزایش قیمت چشمگیری مواجه می شود. چرا که شرکت چارتر کننده اطمینان دارد تمام بلیط های آن مقصد را با هر قیمتی که به مسافر ارائه دهد باز هم فروش خواهد رفت.  اما این موضوع در سایر زمان ها برعکس است. اگر شما بلیط خود را در زمان های عادی به صورت لحظه آخری خریداری کنید، احتمالا متوجه کاهش قیمت پروازها می شوید. به این علت که شرکت چارتر کننده بلیط با عدم تکمیل ظرفیت صندلی های هواپیما متضرر زیان های شدید مالی می شود، این بلیط را در ساعت های پایانی مانده به پرواز با کاهش قیمت به مسافران ارائه می دهد. این کاهش قیمت از 10 درصد شروع می شود و اگر در این صورت هم صندلی ها تکمیل نشود در برخی زمان ها تا 80 درصد نیز کاهش قیمت داشته است. جالب است بدانید در برخی زمان ها رقابتی بین شرکت های چارتر کننده بلیط صورت می گیرد که آن شرکت برای فروش بلیط های خود، آن را به صورت رایگان ارائه می دهد. البته این احتمال بسیار پایین است اما وجود دارد.

 

خرید بلیط در زمان های کم تردد

آیا خرید بلیط لحظه آخری در پروازهای خارجی امکان پذیر است؟

در صورتی که قصد رزرو بلیط هواپیما خارجی دارید، می توانید پروازهایی که با ایرلاین های داخلی ارائه می شود را به صورت چارتر و لحظه آخری رزرو کنید. اما در صورتی که تنها ایرلاین های خارجی مسیر هوایی مورد نظر شما را برگزار می کنند، پیشنهاد می شود بلیط خود را به صورت لحظه آخری خریداری نکنید. چرا که علاوه بر ریسک این کار که ممکن است موجب عدم تهیه بلیط توسط شما شود، قیمت آن را در زمان های نزدیک به پرواز افزایش می دهد. همچنین بلیط پروازهای خارجی کمتر به صورت چارتری ارائه می شود.

قیمت ارزان بلیط پرواز لحظه آخری

مزایا و معایب رزرو بلیط پرواز لحظه آخری

تا اینجا آشنا شدیم که بلیط های لحظه آخری کدام بلیط ها هستند و رزرو آن برای پروازهای خارجی چگونه انجام می شود. در این قسمت به برخی مزایا و معایب این بلیط اشاره می کنیم.

مزایای خرید بلیط های لحظه آخری

همانطور که گفته شد این بلیط در اغلب موارد قیمت بسیار کمتری نسبت به بلیط پروازهای چارتر و بلیط هواپیما سیستمی دارد که مهم ترین مزیت این بلیط ها محسوب می شود.
دیگر مزیت آن را می توان به دسترسی به آن در هر زمان اشاره کرد. مثلا اگر شما قصد رزرو بلیط برای همان لحظه را داشته باشید می توانید این بلیط را در یک دقیقه خریداری و پس از 2 ساعت سوار هواپیما شوید.

مزایای بلیط لحظه آخری

معایب بلیط های پرواز لحظه آخری

از آن جایی که این بلیط ها را به نوعی می توان در دسته بلیط پروازهای چارتر قرار داد، در نتیجه قیمت آن برای کودکان و بزرگسالان یکسان است و پیشنهاد می شود در سفرهایی که کودک (2 تا 12 سال) همراه خود دارید، پیشنهاد می شود بلیط خود را در لحظات پایانی رزرو نکنید.

این بلیط ها قابلیت کنسلی نداشته و با توجه به این که در زمان های پایانی مانده به پرواز خریداری می شود، هیچ زمانی برای کنسلی آن نخواهید داشت. در نتیجه هزینه پرداختی شما سوخت خواهد شد.

معایب بلیط پروازهای لحظه آخری

کلام پایانی

در این مقاله به طور مفصل در مورد بلیط پروازهای لحظه آخری بحث کردیم و به بررسی مزایا و معایب این بلیط ها پرداختیم. در حالت کلی اگر شانس با شما یار باشد می توانید بلیط پرواز لحظه آخری خود را با قیمت ارزان رزرو کنید. اما اگر با بدشانسی مواجه شوید، نمی توانید این بلیط را به صرفه خریداری کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل می توانید روی پشتیبانی 24 ساعته کارشناسان رسپینا حساب باز کنید.