آیا برای رزرو بلیط پرواز داخلی نیاز به تست pcr هست؟

پس از همه گیری ویروس کووید ۱۹ خرید پرواز و مسافرت های هوایی محدودیت‌هایی همراه شد که در ادامه به برخی از این محدودیت ها اعمال شده بر روی ایرلاین های داخلی، خارجی و می پردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

تست pcr برای پرواز های خارجی

شرایط و قوانین رزرو بلیط پرواز داخلی در زمان کرونا

با توجه به همه گیری بیماری کرونا در جهان بسیاری از کشورها و دولت ها برای جلوگیری از انتقال ویروس کووید-۱۹، شرایط و محدودیت های پروازی بسیاری را برای پذیرش مسافران در پروازهای داخلی و خارجی خود اعمال کردند که ایران نیز از جمله این کشورها می باشد. پس از گذشت بیش از دو سال از بیماری همچنان برخی از محدودیت ها برای سفرها و پروازها براساس اعلامیه سازمان هواپیمایی کشور وجود دارد که از جمله آن می‌توان کارت واکسن و تست منفی کرونای کووید ۱۹ مسافران، حداکثر ۷۲ ساعت پیش از پرواز اشاره کرد.

همچنین استفاده از ماسک در سفرهای هوایی الزامی است که این توصیه اصلی سازمان جهانی بهداشت برای جلوگیری و کنترل بیماری کووید ۱۹ اعلام شد. به علت بی علامت بودن این بیماری در بسیاری از افراد، ماسک می تواند خطر انتقال و ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را تا حد بسیار زیادی کاهش داده و انتشار قطرات را بیش از ۹۰ درصد محدود کند.

شرایط پرواز داخلی در کرونا

در ادامه به بررسی نکات لازم پیش از خرید پرواز های داخلی در زمان کرونا می پردازیم.

براساس آخرین ابلاغیه از سوی شرکت هواپیمایی قشم ایر، استفاده از خدمات این ایرلاین تنها با ارایه نتیجه تست PCR منفی، 72 ساعت تا هنگام پرواز و یا ارایه کارت واکسن با QR کد معتبر امکان پذیر است.

از تاریخ 1 دی ماه سال 1400 خرید بلیط پروازهای شرکت هواپیمایی پویا با ارائه تست پی سی آر منفی(48 ساعت پیش از پرواز) یا ارائه کارت دیجیتال واکسن انجام خواهد گرفت.
افرادی که تست کرونای آنها مثبت شده است، برای استتفاده از خدمات هواپیمایی بایستی حداقل 14 صبر کنند تا بتوانند از خدمات شرکت های هواپیمایی استفاده کنند.
اگر تست کرونای افراد مثبت شد، بایستی از 14روز از دوره بیماری مجددا به انجام تست مجدد کرونا بپردازند. تنها پس از دریافت نتیجه تست منفی از آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت می توانند اقدام به خرید بلیط هواپیما مسیر های هوایی نمایند.

شرایط پرواز داخلی در کرونا

شرایط لازم برای انجام تست کرونا

برای اینکه نتیجه تست PCR کرونا با کمترین خطا و بیشترین دقت انجام دهید پیشنها می شود موارد زیر را رعایت کنید.

با توجه به اینکه اینگونه تست ها حلقوی بوده، پیش از انجام تست از جویدن آدامس و سیگار کشیدن پیش از نمونه گیری خودداری نمایید.

حداقل یک ساعت پیش از نمونه گیری از نوشیدن مایعاتی مانند، قهوه، چای، آب و ... خودداری نمایید.

پیش از انجام تست PCR نخ دندان، مسمواک و دهنشویه نیز استفاده نکنید.

پیشنهاد می شود یک ساعت پیش از نمونه گیری کمی آب در دهان خود قرقره کنید. این موضوع باعث می شود که که آلودگی های ناشی از ترشحات محیط و مخاط گلو و حلق از بین بروند.

شرایط لازم برای انجام تست کرونا

سخن آخر:

امیدواریم سفر سالمی را به ههمراه داشته و همواره از بیماری دور باشید، در این مقاله به بررسی شرایط و قوانین سفر در زمان کرونا، معروف ترین ترین مقاصد پروازی بین المللی،  شرایط پرواز داخلی در دوران کرونا و شرایط لازم برای انجام تست کرونا پرداخته ایم.