بلیط هواپیما سفارت

فرقی نمی کند شما به کشورهای حوزه شینگن سفر کنید یا کشورهایی مثل کانادا یا حتی امریکا که فاصله دوری از ایران دارند. در هر صورت می بایست برای دریافت ویزا، بلیط هواپیما خود را به سفارت کشور مقصد ارائه دهید. در صورتی که قصد ورود به هر کشور را داشته باشید بسیاری از کشورها قوانینی وضع کرده اند که در صورت نشان دادن بلیط قادر به دریافت ویزا خواهید بود. حتی در برخی موارد از شما درخواست می شود بلیط پرواز خود را به سفارت تحویل دهید. اما در بسیاری از موارد با ارائه بلیط نیز سفارت ویزای شما را صادر نکرده و بلیط شما سوخت می شود. در این شرایط چه باید کرد؟ با ما باشید تا در ادامه به تمام سوالات شما در مورد رزرو بلیط برای سفارت پاسخگو باشیم.

بلیط هواپیما برای سفارت

آیا می توان اقدام به رزرو سوری بلیط برای سفارت کرد؟

بله شما به راحتی می توانید اقدام به دریافت بلیط سوری یا موقت برای ارائه به سفارت کنید. این بلیط همانطور که از نامش پیدا است، واقعی نبوده و تنها به علت داشتن مشخصاتی از جمله ارائه بلیط رفت و برگشت به کشور مقصد، برنامه سفر، تاریخ و شماره پرواز و تاریخ ورود و خروج به کشور مقصد می تواند تا حدودی معتبر باشد. البته این بلیط را برخی سایت های محدود ارائه می دهند و نمی توانید از شرکت های هواپیمایی و سایت های رزرو بلیط، اقدام به رزرو سوری بلیط هواپیما برای سفارت کنید.

سایت هایی که بلیط سوری به مشتریان ارائه می دهند وابسته به سفارت بوده و تنها این بلیط را برای ایرلاین های محدودی مثل قطر ایرویز، امارات، لوفتهانزا، ترکیش، اتریش و ایرفلوت ارائه می دهند. این بلیط نرخ بسیار ارزانتری نسبت به بلیط اصلی داشته اما توجه داشته باشید در صورتی که کارهای سفارت شما با موفقیت انجام شد باید مابه التفاوت بلیط را پرداخت نموده و آن بلیط را خریداری کنید. البته مهم است بدانید برای این کار تا 24 ساعت قبل از پرواز فرصت دارید تا بلیط خود را به صورت قطعی و واقعی در آورید. مشکلی که در این جا وجود دارد، نرخ بالای بلیط این ایرلاین ها است. بالاخره یا باید خر را بخواهید یا خرما؟ حال انتخاب با شما است که قابل کنسلی بودن این بلیط ها را ترجیح می دهید یا نرخ ارزان بلیط پروازهای واقعی؟

رزرو بلیط هواپیما برای سفارت

برای دریافت بلیط هواپیما برای سفارت چه مراحلی را باید طی کنیم؟

طبیعتا سفارت های خارجی از این موضوع اطلاع دارند که خرید بلیط هواپیما برای سفارت قبل از دریافت ویزا امری منطقی نبوده و می تواند برای مسافرین آن ها مشکل ایجاد کند. به همین علت از مسافران درخواست می کنند تا قبل از تایید ویزا اقدام به رزرو کامل بلیط نکنند و بلیط موقت را از سایت های معتبر فروش خریداری کنند. در حالت کلی یک موضوع در رزرو بلیط هواپیما برای سفارت همیشه صدق می کند و آن موضوع این است که عموما سفارت هایی که از شما درخواست ارائه بلیط نمی کنند، در کار شما سخت گیری بیشتری نموده و بالعکس آن سفارت هایی که خواستار ارائه بلیط پرواز شما هستند، در پیگیری و راه اندازی مراحل صدور ویزا شما سخت نمی گیرند. بنابراین در صورتی که از کامل بودن مدارک خود مطمئن نبوده و قصد رزرو بلیط هواپیما برای سفارت دارید، باید بلیطی را رزرو کنید که قابل کنسلی باشد. همچنین این بلیط را چند روز قبل از پرواز خریداری کنید تا در صورت کنسلی مشمول جریمه کمتری شوید. در مورد بلیط های قابل کنسلی به طور مفصل در مقاله کنسلی بلیط هواپیما چگونه است؟ توضیح داده ایم.

سفارت هایی که از شما بلیط هواپیما می خواهند

چگونگی رزرو بلیط هواپیما برای سفارت

سفارت کشور مقصد نمی خواهد بدون داشتن تمکن مالی و با وضع مالی نه چندان خوب، فردی را وارد کشور خود کند. به همین خاطر برای اطمینان بیشتر به کنسولگری می بایست بلیط خود را به صورت رفت و برگشت رزرو کنید. در این صورت تصمیم گیری برای سفر خارجی را راحت تر می کنید و مجوز خروج شما آسان تر صادر می گردد. ارائه بلیط یک طرفه به سفارت نشان دهنده این است که قصد برگشت به کشور خود را ندارید.

چگونگی رزرو بلیط هواپیما برای سفارت

برنامه سفری که به سفارت ارائه می دهید شامل چه مواردی می شود؟

بهتر است بدانید علاوه بر ارائه بلیط به سفارت کشور مقصد در ایران، برخی اطلاعات در مورد برنامه سفر خود نیز باید به کنسولگری مربوطه ارائه دهید. در این برنامه باید نام و مشخصات مسافر، خط پرواز، شماره بلیط، تاریخ رفت و برگشت، کد فرودگاه و نام ایرلاین مربوطه به همراه شماره پرواز درج شده باشد. رزرو بلیط پرواز نشان می دهد که شما به چه کشوری قصد سفر دارید و چگونه این سفر را انجام می دهید. البته توجه داشته باشید رزرو این پروازها از 3 روز تا 2 هفته اعتبار دارد و باید از آخرین کارهای شما برای انجام سفر باشد.

برنامه ریزی سفر برای ارائه به سفارت

رزرو پرواز و هتل برای ارائه به سفارت

برخی از سفارت های کشورهای خارجی علاوه بر رزرو پرواز مسیر رفت، از شما درخواست ارائه واچر هتل و بلیط برگشت می کنند تا مطمئن شوند پس از مدت زمان اقامت در آن هتل، کشورشان را ترک می کنید. در این صورت شما ملزم هستید واچر هتل در شهر مقصد را نیز به آن سفارت ارائه دهید. این مورد نیز با رزرو سوری امکان پذیر بوده و شما می توانید برگه رزرو هتل را به سفارت مربوطه ارائه داده و در صورت تایید، رزرو خود را قطعی کنید. برخی از شرکت های مسافرتی و آژانس های گردشگری این امکان را به مسافران خود ارائه می دهند که هم هتل و هم بلیط هواپیما برای سفارت را بتوانید از این سایت ها به صورت موقت خریداری کنید. شما بهتر است سایتی را در زمینه خرید بلیط هواپیما برای سفارت در نظر بگیری که خدمات بیشتری از جمله بیمه مسافرتی و ترانسفر تا هتل به شما با کمترین هزینه ارائه کند.

رزرو هتل و هواپیما برای سفارت

کدام کشورها برای صدور ویزا، بلیط هواپیما سفارت از مسافران دریافت می کنند؟

رزرو بلیط هواپیما برای سفارت ایتالیا و سایر کشورهای عضو شینگن شامل اکثر کشورهای اروپایی از جمله اتریش، بلژیک، دانمارک (به جز گرینلند و جزایر فارو)، فرانسه (به جز کشورهای تحت سلطه خارج از این کشور مثل موناکو)، آلمان، سوئیس، ایتالیا، لهستان، پرتغال، اسپانیا و ... می شوند. برای سفر به این کشورها و کانادا باید ویزای این کشورها را با ارائه کلیه مدارک خود به سفارت این کشورها اخذ کنید. در این صورت مدارک از شما دریافت و بررسی پرونده شما آغاز می شود. اگر می خواهید به جای یکی، به چندین کشور در این حوزه سر بزنید، در مورد رزرو بلیط هواپیما برای سفارت این کشورها، باید بلیط شما تمامی این مقاصد را پوشش دهد. البته این مدارک تنها برای اطلاع سفارت از هدف سفر و تاریخ ورود و خروج شما به این کشور ها است.

رزرو بلیط هواپیما برای ارائه سفارت کشورهای حوزه شینگن

کلام پایانی

در این مقاله به صورت مفصل در مورد رزرو بلیط هواپیما برای سفارت، چگونگی رزرو و قیمت بلیط به بحث و گفتگو پرداختیم. تصمیم بین رزرو بلیط دائم یا موقت به عهده شما است. اما در آخر هم پیشنهاد می شود خود را به دردسر نیندازید و بلیط را به صورت رفت و برگشت رزرو کنید. قبل سفر از سفارتخانه در مورد نحوه انجام آن پرس و جو کنید و سفر خود را با خیال راحت انجام دهید. اگر تا به حال بلیط پرواز خود را به صورت موقت و سوری رزرو کرده اید یا تجربه ای در خصوص رزرو بلیط پرواز برای ارائه به سفارت دارید، در پایان همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید.