اطلاع از قیمت بلیط هواپیما

در زمان های نه چندان دور که قیمت ها در هر ثانیه نسبت به ثانیه قبل عوض نمی شد، در طول سال یک بار قیمت همه چیز تعیین می شد و مردم ان را در دفتر خود می نوشتند یا به خاطر می سپردند. البته کسی هم که از نرخ بلیط این وسیله نقلیه اطلاع نداشت، نیز به تدریج در جریان قیمت ها قرار می گرفت. در آن زمان اگر قصد خرید بلیط داشتید، یک نرخ نامه در ابتدای هر سال ارائه می شد که شرکت های هواپیمایی و شرکت های واسطه ارائه دهنده موظف به رعایت آن بودند. اما امروزه با ضعیف شدن شرایط اقتصادی مردم تخلفات زیادی در این زمینه صورت گرفته است. در این مقاله قصد داریم به بررسی راه هایی برای اطلاع رسانی و روش های کاهش قیمت بلیط هواپیما اشاره کنیم.

اطلاع از قیمت بلیط هواپیما

چگونه از قیمت بلیط هواپیما مطلع شویم؟

یکی از آسان ترین راه های اطلاع از قیمت بلیط، مراجعه به لینک «نرخ بلیط شرکت های هواپیمایی» در قسمت پایین سایت ها معمولا درج شده است.
روش دیگر بررسی قیمت در سایت های ارائه دهنده بلیط است. اغلب این سایت ها برای فروش بیشتر، سعی می کنند قیمت بلیط های خود را با کمترین نرخ به مشتریان ارائه دهند. البته در این زمینه سایت هایی وجود دارد که در آن ها بلیط پروازها را با تضمین قیمت به مسافران ارائه داده اند. مثلا سایت سفرمی، اسنپ تریپ و قاصدک بلیط های خود را به اسم تضمین ارزانترین قیمت به مسافران ارائه می دهند.

جالب است بدانید اگر بلیط را با قیمت کمتری از این سایت ها در سایت دیگر مشاهده کردید، می توانید تنها هزینه مابه التفاوت را عودت نمایید. اما تضمین قیمت رسپینا این امکان را به مسافران ارائه داده که در صورت خرید بلیط از این شرکت، اگر آن را در سایت های دیگر با 1000 تومان ارزان تر هم مشاهده کردید، با اطلاع این موضوع به کارشناسان 2 برابر اختلاف قیمت پرداختی را عودت فرمایید. این تضمینی است که می تواند برای فرد مسافر مناسب باشد.

تضمین قیمت رسپینا

آیا سایت های مختلف سرویسی برای اطلاع رسانی قیمت بلیط به مسافران دارند؟

بله؛ امروزه برخی سایت ها سرویسی برای اطلاع رسانی ارزانترین قیمت ها به مشتریان ارائه داده اند که هر نفر قبل از خرید بلیط می تواند درصد کاهش قیمت پیشنهادی خود را ارائه دهد تا در صورت کاهش نرخ بلیط تا مبلغ پیشنهادی شما از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود. مثلا سایت های رسپینا و علی بابا که خرید بلیط هواپیما را با پشتیبانی 24 ساعته در اختیار مسافران خود قرار می دهند، با استفاده از سرویس های خبرم کن و اطلاع رسانی قیمت بلیط، کمترین نرخ بلیط پرواز در مسیرهای هوایی مختلف در کشور را به مسافران خود اطلاع می دهند. برای استفاده از این سرویس در رسپینا کافیست پس از وارد کردن مبدا و مقصد و مشخص کردن تاریخ پرواز، گزینه خبرم کن را کلیک نمایید. سپس حداکثر زمان اطلاع رسانی قیمت، تخفیف مدنظر و شماره تلفن خود را درج کنید. با انجام این کار برای شماره تماس شما یک پیامک حاوی کد عبور ارسال شده که با وارد کردن آن، می توانید از ارزانترین نرخ بلیط در روزهای آینده مطلع شوید.

سرویس خبرم کن رسپینا

اطلاع از قیمت بلیط هواپیما در کدام نوع بلیط ها صورت می گیرد؟

اگر کمی از تفاوت بلیط هواپیما چارتری و سیستمی آگاهی داشته باشید، احتمالا می دانید که قیمت بلیط پروازهای سیستمی در مدت زمان ثابت یکسان است و با گذشت زمان یا نزدیک شدن به زمان پرواز تغییر نمی کند. در نتیجه قیمت بلیط نوع چارتر که قابلیت تغییر قیمت دارد، باید به ما اطلاع رسانی شود. در نتیجه سایت ها باید تدبیری اندیشیده شود تا مسافر دائما در حال تعویض سایت ها برای خرید بلیط نباشد. به عنوان مثال فرض کنید قیمت بلیط یک مسیر خاص، 600 هزار تومان است و شما قصد انجام این پرواز را دارید اما 500 هزار تومان بیشتر پول در کارت خود ندارید. یک روش این است که از اطرافیان خود این مبلغ را به صورت قرضی دریافت کنید و بعدا به آن ها پس دهید. روش دوم که عاقلانه تر از روش اول به نظر می رسد این است که اگر در زمان های کم تردد سفر به شهر مقصد هستید، منتظر بمانید تا بلیط شما ارزان شود.

چگونه از قیمت بلیط در روزهای آینده مطلع شویم؟

تقریبا تمام سایت های معتبر ارائه دهنده بلیط، سرویسی به نام تقویم پروازی را در سایت خود قرار داده اند. این تقویم به این صورت است که با انتخاب گزینه تاریخ رفت یا برگشت، حداقل قیمت بلیط همان روز به شما نمایش داده می شود. معمولا در سایت های مختلف، ارزانترین بلیط در آن بازه زمانی مشخص نیز با رنگ دیگری مشخص می شود. البته این قیمت ها ممکن است در برخی موارد مربوط به بلیط چارتر باشد و با نزدیک شدن به زمان پرواز این قیمت ها تغییر کند.

تقویم پروازی رسپینا

اطلاع رسانی تلفنی قیمت بلیط هواپیما

اگر به اینترنت دسترسی ندارید می توانید با کارشناسان پرواز یکی از بهترین سایت خرید بلیط هواپیما بلیط تماس بگیرید و با اعلام شهر مبدا و مقصد، از ارزان ترین قیمت این بلیط در روزهای آینده مطلع شوید.

اطلاع رسانی تلفنی قیمت بلیط هواپیما

سخن آخر

در این مقاله به صورت کامل در مورد قیمت بلیط و روش های اطلاع رسانی آن به بحث و گفت و گو پرداخته شد. اگر قصد دارید از قیمت بلیط پروازهای سیستمی و چارتر در روزهای مختلف مطلع شوید، می توانید از طریق سایت رسپینا به صورت اینترنتی و تلفنی، از قیمت بلیط پرواز و زمان رزرو بلیط مطلع شوید.