آیا سفارش بلیط هواپیما با نرخ دلخواه امکان پذیر است؟

با توجه به این که در دنیای امروز همه چیز را می توان به صورت سفارشی تهیه کرد، جالب است بدانید نرخ بلیط سفرهای هوایی را نیز می توانید به صورت دلخواه سفارش دهید و بلیط هواپیما را با قیمتی که مد نظر دارید، تهیه کنید. اما این کار چطور و به چه صورت امکان پذیر است؟ مگر می شود بلیط پروازهای مختلف به دلخواه مسافران تغییر کند و مشتریان در همان لحظه بتوانند آن پرواز را رزرو کنند؟

سفارش بلیط هواپیما با نرخ دلخواه

به چه طریق می توان ارزانترین بلیط را با نرخ دلخواه خریداری کرد؟

اغلب سایت های داخلی مثل علی بابا، رسپینا، تریپ و ... سرویسی به مسافران خود ارائه داده اند که ارزانترین نرخ پرواز را به اطلاع مسافران می رساند. در این سایت ها مسافر قبل از خرید بلیط، سرویس اطلاع رسانی پروازهای ارزان را در سایت مورد نظر فعال می کند. در این شرایط مسافر می بایست اطلاعاتی از جمله شماره تماس، نام و نام خانوادگی و همچنین مدت زمان مورد نیاز برای ارسال پیامک را به سایت اعلام نماید. علاوه بر این برخی از این سایت ها، درصد کاهش قیمت پیشنهادی را از شما دریافت نموده تا به محض کاهش قیمت تا مبلغ پیشنهادی از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی شود. این اطلاعیه پس از کاهش نرخ بلیط برای شما پیامک می شود. شما نیز می بایست در اولین فرصت پس از ارسال پیامک نسبت به خرید بلیط اقدام کنید. در مورد سایت های مختلف و معتبر رزرو بلیط به صورت کامل در مقاله بهترین سایت خرید بلیط هواپیما به بحث پرداخته شده است.

خرید بلیط هواپیما با نرخ دلخواه

آیا خرید بلیط با نرخ دلخواه امکان پذیر است؟

برخی وبسایت های خارجی این امکان را به مسافران خود ارائه می دهند که نرخ دلخواه بلیط را مشخص کنند. در این صورت با کاهش قیمت بلیط تا مبلغ پیشنهاد شما، این بلیط به صورت خودکار برای شما رزرو می شود. البته همانطور که گفته شد این سایت ها اغلب خارجی بوده و شما تنها برای خرید پروازهای خارجی و داشتن حساب کاربری خارجی این بلیط را خریداری کنید. 

در صورت عدم دسترسی به اینترنت، رزرو بلیط امکان پذیر است؟

اگر از سرویس اطلاع رسانی کاهش قیمت سایت ها استفاده کنید، تنها در صورتی می توانید از این خدمت بهره مند شوید که به اینترنت دسترسی داشته باشید تا به محض ارسال پیامک وارد سایت شده و رزرو خود را قطعی کنید. اما در صورتی که به اینترنت دسترسی نداشته باشید، کاری از شما ساخته نیست. اما وبسایت رسپینا خدمتی برای مسافران خود در نظر گرفته که با استفاده از آن می توانید حتی در صورت عدم دسترسی به اینترنت، ارزانترین بلیط را سفارش داده و به محض کاهش قیمت، به صورت خودکار رزرو شما صورت گیرد. برای این منظور تنها کافیست حساب کاربری شما به اندازه قیمت بلیط شارژ داشته باشد.

سرویس سفارش بلیط با نرخ دلخواه رسپینا

فعالسازی سرویس سفارش بلیط با نرخ دلخواه چگونه است؟

همانطور که گفته شد ابتدا باید حساب کاربری شما به اندازه هزینه بلیط شارژ داشته باشد. برای این منظور مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

در صفحه اصلی وبسایت رسپینا گزینه برداشت / افزایش را انتخاب نمایید و حساب خود را به میزان قیمت دلخواه بلیط خود شارژ کنید.
سپس وارد صفحه پرواز شده و ضمن وارد کردن شهرهای مبدا و مقصد، تاریخ رفت پرواز خود را وارد کنید. البته از این موضوع اطلاع داشته باشید که فعال سازی سرویس سفارش بلیط پرواز با نرخ دلخواه تنها در پروازهای یک طرفه امکان پذیر است.
در صفحه لیست ایرلاین ها، هواپیمای مورد نظر را انتخاب کنید.
در قسمت ورود مشخصات، ابتدا اطلاعات دقیق مسافران را با توجه به مندرجات کارت ملی و شناسنامه مسافران وارد کنید.
در پایین این صفحه با انتخاب گزینه چند بخرم (سفارش بلیط با نرخ دلخواه) وارد این صفحه شوید.
در این شرایط قیمت بلیط درخواستی را با توجه به میزان شارژ حساب کاربری مشخص کنید و حداکثر زمانی که قصد دارید سیستم به صورت خودکار، بلیط شما  را رزرو کند وارد نمایید.
با ثبت اطلاعات وارد شده، سرویس چند بخرم برای شما فعالسازی می شود.

فعالسازی سرویس سفارش بلیط با نرخ دلخواه

کلام پایانی

در این مقاله به بررسی کامل چگونگی سفارش بلیط با نرخ دلخواه پرداختیم. اگر قصد دارید بلیط پروازهای داخلی خود را به صورت خودکار و با ارزانترین قیمت خریداری کنید، راهی به جز انتخاب رسپینا برای رزرو بلیط ندارید. اگر در مورد خرید بلیط  هواپیما ارزان و روش های رزرو بلیط با مشکل مواجه شدید و به مشاوره نیاز داشتید می توانید به صورت 24 ساعته روی تیم پشتیبانی رسپینا حساب باز کنید.