چطور بلیط هواپیما حمل خودرو بگیریم؟

پس از انجام پروازهای خود مشکل جابجایی در شهر مقصد را دارید؟ به کشورهای خارجی سفر کرده اید و از هزینه های گزاف تاکسی های آنجا در عجب هستید؟ در حقیقت راهی به جز حمل و نقل با قطار و کشتی در مسیرهای داخلی کشور پیش روی مسافران وجود ندارد. اما اگر قصد دارید خودروی خود را به کشورهای خارجی انتقال دهید، انجام این کار تنها از طریق فرودگاه امام خمینی امکان پذیر است.

حمل و نقل خودرو با وسیله نقلیه ریلی از مزایای فراوانی نظیر ایمنی، قیمت نسبتا ارزان بلیط، قابل اعتماد بودن شرکت برای جابجایی خودرو، پوشش بیمه برای خسارت های احتمالی به خودرو و توانایی استفاده از ماشین شخصی در شهر مقصد بهره مند است. علی رغم این مزایا دارای معایبی است که از جمله آن ها می توان به عدم پوشش دهی بلیط هواپیما حمل خودرو در برخی شهرها و محدودیت برای جابجایی های خارج از کشور اشاره کرد.
در این مقاله قصد داریم روش مطمئن و سریعی را بررسی کنیم که می تواند مشکلات شما را در رابطه با رزرو بلیط هواپیما و حمل خودرو با این وسیله نقلیه برطرف کند. پس تا پایان مقاله چطور بلیط هواپیما حمل خودرو بگیریم با ما همراه باشید.

بلیط هواپیما حمل خودرو

رزرو بلیط هواپیما حمل خودرو چگونه است؟

انتقال خودرو با هواپیما گران ترین انتقال ممکن و انتقال این وسیله نقلیه با قطار، ارزانترین روش جابجایی خودرو در کشور است. طبیعتا بلیط هواپیما حمل خودرو مثل جابجایی این وسیله نقلیه با قطار و کشتی مزایا و معایب خود را دارد. هواپیما به علت سرعت و البته نرخ گران، بیشتر مناسب خاص پسندان و افراد معدودی است که مشکل پرداخت هزینه برای جابجایی ماشین خود ندارند.

در نتیجه نباید انتظار داشته باشیم که فردی پراید خود را با هواپیما به شهر یا کشور دیگری انتقال دهد. زیرا ممکن است هزینه این انتقال هم اندازه قیمت ماشین باشد. البته با رزرو بلیط هواپیما حمل خودرو، می توانید خیال خود را از ایمنی بالایی راحت کنید. در نتیجه افرادی که دارای خودروهای لوکس و وضع اقتصادی عالی هستند، ممکن است برای حمل و نقل بی ام و، بنز، استون مارتین و. . . خود اقدام به رزرو بلیط هواپیما حمل خودرو استفاده کنند.

احتمالا در کلیپ های مختلف ترانسفر خودرو با هواپیما را مشاهده کرده اید. زمانی که فردی یک خودروی لوکس مثلا پورشه را از کشورهای خارجی سفارش می دهد، این ماشین قطعا به وسیله هواپیما به مقصد مورد نظر شما ارسال می شود.

بیشتر بخوانید: بهترین سایت خرید بلیط هواپیما

ارسال خودرو با هواپیما

بلیط حمل خودرو با هواپیما در ایران

توجه داشته باشید امکان حمل خودرو به صورت هوایی در هیچ کدام از مسیرهای داخلی کشور وجود ندارد. در واقع هیچ شرکت هواپیمایی، بلیط هواپیما حمل خودرو را در اختیار مسافرین خود قرار نمی دهد. اما در صورتی که قصد انتقال خودروی خود در مسیرهای داخلی کشور را دارید، شاید تنها راه پیش روی شما، خرید بلیط حمل خودرو با قطار باشد. البته برای سفر به جزیره های کیش و قشم، استفاده از کشتی نیز برای حمل و نقل ماشین شما توصیه می شود.

حمل خودرو با هواپیما در ایران

حمل ماشین شخصی با هواپیما چگونه انجام می شود؟

اگر صاحب نمایشگاهی لوکس در تهران و شهرهای دیگر هستید یا قصد سریع ترین راه انتقال خودرو به خارج از ایران را دارید، می توان رزرو بلیط حمل خودرو با هواپیما را به شما پیشنهاد داد. این روش امن ترین روش انتقال خودروی شما است. با انجام این کار خیال شما از سالم ماندن خودرو راحت باشد. به این علت که برای حمل و نقل خودرو در پرواز از جعبه های چوبی مخصوص و جایگاه های ویژه استفاده می شود.

ارسال خودروهای لوکس

شرکت های باربری وظیفه حمل و نقل هوایی خودرو و قطعات مهم آن از کشورهایی نظیر کره جنوبی، چین، آلمان، فرانسه، امارات و. . . ) به تهران را به عهده دارند. به این صورت که خودروی شما را از درب منزل تحویل گرفته و تمامی تشریفات گمرک را بدون نیاز به حضور شما انجام می دهند. علاوه بر این پس از اتمام پرواز نیز این شرکت ها وظیفه امور ترخیص خودروهای شما را به عهده داشته که باعث می شود خیال صاحب خودرو بابت انجام بدون مشکل این انتقال راحت باشد.

ترخیص خودرو از هواپیما

مزایا و معایب حمل خودرو با هواپیما

بلیط هواپیما حمل خودرو، نرخ بسیار گرانتری نسبت به سایر روش های حمل و نقل دارد و تنها افرادی که قصد ارسال یک خودروی لوکس ارزشمند را دارند، اقدام به رزرو این بلیط می کنند. این افراد به علت طولانی مدت بودن ترانسفر خودروی شخصی شان با قطار و کشتی، ممکن است راه حمل و نقل با قطار را پسند نکرده و تمایل به استفاده از پرواز برای ارسال ماشین خود را داشته باشند. در ادامه به بررسی مزایا و معایب خرید این بلیط می پردازیم.

حمل خودرو با هواپیما معایب و مزایا

مزایای رزرو بلیط هواپیما حمل خودرو

مهم ترین مزیت ارسال خودروهای لوکس و قطعات آن با هواپیما، سرعت بالای این انتقال است. همانطور که هواپیما برای جایجایی انسان ها به عنوان سریعترین روش شناخته می شود، برای حمل و جا به جایی خودرو نیز اینگونه است. علاوه بر سرعت پرواز، امنیت آن دلیل مهمی است که مسافرین برای ارسال محموله های ارزشمند از هواپیما استفاده می کنند.

طبیعتا اگر شما خودرو یا محصول ارزشمندی در اختیار داشته باشید، رزرو بلیط هواپیما حمل خودرو را پیشنهاد می دهیم. چرا که علاوه بر روش هایی برای تضمین سلامت محصول از جمله خودروهای لوکس و گران قیمت و قطعات ارزشمند آن، تمهیدات ویژه ای اندیشیده اند. همچنین به علت سرعت بالای انتقال، احتمال مواجه شدن با حوادث غیر مترقبه را کاهش می دهد.

مزایای حمل خودرو با قطار

معایب رزرو بلیط هواپیما حمل خودرو

قیمت بالای بلیط هواپیما حمل خودرو با را شاید به عنوان مهم ترین ایراد انتقال خودرو با هواپیما عنوان کرد. به طوری که اکثر خودروهای شهری با قیمت کمتر از 500 میلیون تومان برای جابجایی با هواپیما نمی توانند مناسب باشند. علاوه بر قیمت بالا شما نمی توانید در شهرهای داخلی کوچک نیز از امکان حمل خودرو استفاده کنید.

علاوه بر این ممکن است پرواز به علت نامناسب بودن شرایط جوی با تاخیر مواجه شود؛ مشکلی که کمتر در خرید بلیط حمل خودرو با قطار به آن برخورد می کنیم. در صورت تاخیر پروازها نیز کاری از شما ساخته نیست. البته این احتمال بسیار پایین بوده و نمی توان آن را جزء معایب رزرو بلیط هواپیما حمل خودرو قلمداد نمود.

آخرین ایرادی که می توان از انتقال خودرو با هواپیما گرفت، این است که در مسیرهای داخلی نمی توان از آن بهره برد و تنها برای خرید بلیط هواپیما خارجی قابل استفاده است. به این علت که ایرلاین های کشور دارای محدودیت های زیادی برای انجام این کار هستند. مشکلی که در حمل و نقل ریلی و با کشتی کمتر اتفاق می افتد.

معایب حمل خودرو با هواپیما

آیا ایرلاین مخصوص رزرو بلیط هواپیما حمل خودرو وجود دارد؟

شاید کمی سخت باشد که ایده حمل خودرو با هواپیما از زمان های قدیم برای مردم شکل گرفته بود. یکی از هواپیماهای عجیب، زشت و جذابی که در زمان های قدیم تنها برای حمل خودرو ساخته شد، هواپیما ATL-98 Carvair بود که تمام این خصوصیات را داشت. این هواپیما در نگاه اول بدون دماغه به نظر می رسد و با بقیه اعضای هواپیما تناسب نداشت. به همین علت می توان آن را از نکات خنده دار این هواپیما عنوان کرد. شاید به عمین دلیل هم در فیلم سینمایی Goldfinger به کار گرفته شد.

هواپیما مخصوص حمل خودرو ATL-98 Carvair

این مدل هواپیما اصلاح شده مدل داگلاس در دهه 50 میلادی است که تنها برای ماموریت های خاص استفاده می شد. از مزایای این هواپیما می توان به قابلیت جابجایی خودرو و راننده داخل آن به صورت همزمان اشاره کرد. این هواپیما بیشتر مورد توجه رانندگاتن انگلیسی قرار گرفت. زیرا از قبل قصد رانندگی در سر تا سر اروپا را داشتند که با استفاده از این هواپیما برای برخی از رانندگان این رویا به حقیقت پیوست.

هواپیمای دیگری که مخصوص حمل خودرو احداث شد، Bristol 170 Freighter بود که از دهه 40 وظیفه جابجایی خودروها را بر عهده داشت. دماغه این هواپیما به شکل امروزی بود و نکته جالب توجه این که با باز شدن دماغه هواپیما، خودروها وارد می شدند. اما تنها 3 خودرو در آن قرار می گرفتند.

همچنین برای بالا بردن خودرو تا دماغه هواپیما از بالابر استفاده می شد. از جذابیت های این هواپیما امکان استفاده همزمان انسان و خودرو از یک هواپیما بود. به طوری که انسان ها از درب مخصوص خود برای این سوار شدن به هواپیما استفاده می شوند.

روش قدیمی حمل خودرو با هواپیما

حمل دوچرخه با هواپیما امکان پذیر است؟

در این مقاله در مورد حمل خودرو با هواپیما به طور مفصل به بحث و گفتگو پرداختیم و مشخص شد در سفرهای داخل کشور نمی توانید از امکان حمل خودرو در پرواز استفاده کنید. راه حلی که می تواند برای سفرهوایی شما خصوصا به مقصد شهرهای کوچک کمک کند، حمل دوچرخه است.

با توجه به اینکه وزن دوچرخه معمولی حدودا 12 کیلوگرم است، پس از لحاظ وزنی برای حمل داخل اتوبوس مشکل ساز نخواهد بود. اما مسئله ای که ممکن است دوچرخه سواران را دچار مشکل کند، سایز دوچرخه است. قبل از این که تصمیم به حمل دوچرخه خود در پرواز بگیرید، به فکر بسته بندی مناسب آن باشید.

ترانزیت بار هواپیما

مجموع سایز عادی برای حمل دوچرخه با هواپیما نباید از 202 سانتی متر بیشتر شود. با توجه به اینکه برخی دوچرخه ها را می توانید با در آوردن لاستیک، سایزشان را کاهش دهید، گزینه مناسبی برای ارسال با پرواز همراه شما هستند. کارکنان بخش باربری هواپیما نیز اما در صورتی که دوچرخه ای که همراه خود دارید، از نوع لاستیک ثابت بوده و نتوانید آن را جدا کنید، می بایست آن را از طریق کارگو جابجا کنید.

حمل دوچرخه با هواپیما

اگر برای مسابقات دوچرخه سواری، این وسیله را همراه خود حمل می کنید یا تنها قصد دوچرخه سواری در شهر مقصد پرواز خود را دارید، حتما آچار مخصوص این وسیله را همراه داشته باشید. در پایان امیدواریم مقاله مفیدی را برای شما ارائه داده باشیم. اگر در مورد حمل خودرو با هواپیما یا وسایل نقلیه دیگر دچار سوال یا مشکل شدید، می توانید ضمن تماس با کارشناسان رسپینا، سوال خود را ارائه داده و از راهنمایی لازم برخوردار شوید.