چه روزهایی بلیط هواپیما ارزان است؟

خرید بلیط با قیمت مناسب در مسافرات های هوایی، یکی از بخش های مهم سفر بوده تا حدی که تقریبا نصف هزینه ها را شامل می شود. در این مقاله چندین راه برای اطلاع از روزهایی که بلیط هواپیما ارزان است را به شما معرفی خواهیم کرد که بلیط خود را با کمترین نرخ و بیشترین تخفیف خریداری نمایید. پس در ادامه با رسپینا همراه باشید.

روزهایی که بلیط هواپیما ارزان هستند

نکاتی مهم در مورد بهترین زمان خرید بلیط ارزان 

به هیچ عنوان خرید خود را در روزهای ابتدایی عرضه بلیط نیز انجام ندهید. عموما ایرلاین ها و چارترکنندگان بلیط های خود را در ابتدای عرضه با مبالغی بسیار بیشتر از میزان واقعی بلیط، به فروش می رسانند و با گذشته زمان قیمت آن را کاهش می دهند. همچنین خرید بلیط خود را به روز های آخر نیز موکول نکنید، زیرا ممکن است ظرفیت پروازی هواپیمای مورد نظر شما  تکمیل شده و دیگر مسیر جایگزین نیابید. توضیحات ارائه شده در روزهای عادی سال صدق می کند اما در روزهای مناسبتی و تعطیلات بهتر است پرواز خود را در اولین فرصت خریداری نمایید. به علاوه بلیط مقصدهای پرتردد مانند تهران و مشهد و خرید بلیط هواپیما اهواز تهران یا مشهد در اکثر روزها با قیمت یکسان ارائه می شود.

نکات مهم درباره بهترین زمان خرید بلیط ارزان مشهد

بهترین روز هفته برای خرید بلیط

بر اساس تجربیات، خرید بلیط در اواسط هفته انجام دهید. روزهای دوشنبه و سه شنبه بهترین زمان خرید بلیط بوده و شما می توانید پروازهای خود را با هزینه بهتری تهیه نمایید. همچنین چهارشنبه تا شنبه گران ترین روزها برای خرید بلیط هستند. در نظر داشته باشید که برای خرید بلیط نمی توان روز خاصی را مشخص کرد. زیرا این روز براساس تقاضای مخاطب تغییر خواهد کرد. بهترین روش برای یافتن ارزان ترین بلیط در هفته در قسمت بالای موتور جست و جو صفحه هواپیما شرکت رسپینا مشاهده خواهید کرد (نمودارها و جداول این قسمت تنها در حالت دسکتاپ یا کامپیوتر شخصی قابل نمایش است).

برای مثال بهترین زمان سفر برای مسیر تهران مشهد، روزهای شنبه هر هفته است. از دیگر زمان هایی که می توانید برای خرید بلیط هواپیما با قیمت ارزان تر استفاده نمایید، بازه ساعتی 23 الی 7 بامداد می باشد. در این ساعت به علت اینکه افراد کمی ترجیح می دهند به جای خوابیدن در جای خود، سفر هوایی استفاده کنند، از استقبال کمتری برخوردار بوده و از این رو می توانید این بلیط را به نسبت سایر ساعات شبانه روز با هزینه کمتری تهیه کنید. نکته جالب این است که معمولا پروازهای صبح زود دارای تاخیر کمتری در حرکت و رسیدن به مقصد می باشند. نکته جذاب دیگر راجع به این پروازها این است که به دلیل خلوت بودن فرودگاه در این زمان، فرایند گذر از گیت و تحویل بار در پرواز های صبح با سرعت بیشتری انجام می شود. همچنین در اینگونه پرواز ها در صورت از دست دادن پرواز، می توایند از سایر پرواز ها استفاده کرده و از تاخیر های یک روزه در امان بمانید.

بهترین روز هفته برای خرید بلیط هواپیما ارزان

دوری از فصل های گردشگری برای خرید بلیط ارزان 

در ایام نوروز، تابستان و سایر تعطیلات مناسبتی که به صورت پشت سرهم هستند. بلیط با نرخ های گزافی فروخته شده و پروازها نیز با سرعت بیشتری به اتمام می رسد. چنانچه قصد دارید بلیط پرواز خود را با هزینه کمتری تهیه کنید پیشنهاد می شود که در ماه های مهر و بهمن به آن مقصد بروید زیرا در این ماه ها به علت شروع سال تحصیلی و امتحانات میان ترم دانش آموزان و دانشجویان، تعداد پروازها کاهش یافته و در نتیجه شما می توانید پرواز خود را با نرخ پایین تری خریداری نمایید. البته این موضوع برای تمامی مقاصد پروازی ممکن است صدق نکند. بهترین روش  یافتن زمان سفر استفاده از نمودارهای پروازی شرکت رسپینا بوده که در صفحه پرواز این شرکت و پس از انتخاب مبدا و مقصد به کاربرای نشان داده می شود. این نمودارها براساس نحوه خرید رفتار کاربران طراحی شده و شما می توانید با استفاده از آن افزایش قیمت ها را تا حد بسیار خوبی پیش بینی نموده و بلیط خود را با قیمت پاییئن تری خریداری نمایید.

دوری از فصل ها گردشگری برای خرید ارزان بلیط هواپیما

بهترین زمان خرید بلیط ارزان

در نظر داشته باشید که بهترین زمان خرید بلیط فقط قیمت هواپیما را شامل نشده و عواملی همچون موجود بودن بلیط، موجود بودن، تاخیر و عدم تاخیر آن را در بر می گیرد. دانستن این موارد باعث می شود که در زمان خرید بلیط انتخاب بهتری داشته باشید.

برای سفر ارزان، بلیط هواپیما سیستمی بهتر است یا چارتری؟

بلیط های نوع چارتر با توجه به ماهیت خود تابع قانون خاصی نبوده و قیمت آن به صورت لحظه ای با توجه به درخواست مخاطب تعیین می شود بر همین اساس در ایام تعطیل و مناسبت ها با افزایش قیمت ناگهانی مواجه شده و این در صورتی است که قیمت های بلیط هواپیما سیستمی معمولا ثابت بوده و دچار هیجان قیمتی نمی شود.

پیشنهاد می شود در صورتی که از مدت ها قبل سفر خود را از مدت ها قبل برای سفر خود برنامه ریزی کرده اید، ابتدا بلیط های سیستمی را با چارتری مقایسه نموده و سپس اقدام به خرید بلیط خود نمایید. بلیط های پرواز لحظه آخری از دیگر پیشنهادات جذاب بوده که می توانند گزینه ای مطلوب برای خرید باشند و شما با کمی جست و جو بلیط ها ارزانی خواهید یافت. پیش از خرید بلیط خود را با پروازهای سیستمی مقایسه کرده تا بتوانید بهترین تصمیم را اخذ کنید.

نکات مهم در مورد بهترین زمان خرید بلیط هواپیما ارزان مشهد

سامانه خبرم کن رسپینا چیست؟

با توجه به ماهیت بلیط های چارتری و تغییرات این بلیط در طول شبانه روز، امکان رصد لحظه ای نیازمند صرف وقت زیادی از شما بوده که ممکن است همه افراد امکان چک روزانه بلیط ها را نداشته باشند. تیم برنامه نویسی شرکت رسپینا جهت رفاه حال مشتریان خود، سامانه خبرم کن را طراحی کرده که در این خدمت می توانید پس از مشخص کردن مبدا و مقصد و بازه مورد نظر خود برای پرواز، مبلغی که در نظر دارید برای این سفر بپردازید را در سامانه درج نمایید. در نهایت یک شماره از شما جهت اطلاع رسانی از کاهش قیمت ها گرفته خواهد شد تا در صورت ارزان شدن بلیط، از طریق پیامک و یا تماس، کاهش قیمت به شما اطلاع داده شود.

در نظر داشته باشید در صورتی که بلیط خود را از جای معتبری تهیه نکرده باشید ممکن برای شما مشکلاتی ایجاد نمایید، فروشگاهی که از آن می خواهد بلیط خود را تهیه نمایید را چک کنید.

خرید بلیط هواپیما با نرخ دلخواه

دانستن مقصد پروازی

اطلاع داشتن از آب و هوا و شرایط اقلیم مقصد می تواند کمک شایانی در تصمیم گیری سفر شما نماید تا بتوانید بلیط خود را با هزینه پایین تری بخرید. برای مثال، شهرها و جزایر جنوبی ایران مثل جزیره کیش که در فصل گرما از استقبال کم تر مسافران برخوردارند، با کاهش چشمگیر نرخ بلیط مواجه اند. همچنین سفر در قسمت شمال غرب ایران به علت آب و هوای سرد در زمستان با استقبال کمتری روبرو می شود.

مقاصد پروازی

انعطاف پذیر بودن برای مقاصد پروازی و زمان سفر

 تلاش کنید در انتخاب مقاصد پروازی خود انعطاف پذیر باشید، برای مثال در صورتی که شما قصد سفر از مشهد به تهران را دارید اما در تاریخ انتخابی شما، قیمت بلیط برای شما گران بود بهتر است از مسیرهای جایگزین استفاده کنید. در این صورت می توانید بلیط خود را از مشهد به شمال و شهر ساری تهیه نمایید. در ادامه پس از رسیدن به فرودگاه مقصد، از طریق وسایل حمل و نقل خود را به تهران برسانید.

انعطاف در انتخاب مقاصد پروازی

سخن آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا ارزان ترین زمان خرید بلیط  را به شما اعلام نماییم. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده و با به کار بردن ترفندهای ارائه شده در این مطلب تجربه ای لذت بخش به دست آورید. لطفا نظرات و خاطرات خود را از سفرهای پروازی و در این مقاله با ما در میان بگذارید.