ایرلاین آسمان در سال ۱۳۵۹ از ادغام چهار شرکت هوایی ایر تاکسی، پارس ایر، ایر سرویس و هور آسمان تشکیل یافت. این هواپیمایی درحال حاضر، وسیع ترین شبکه پروازی به شهرهای داخلی با تاکید بر پرواز به مناطق محروم کشور را دارد. هواپیمایی آسمان در سال ۱۳۸۱ به صندوق بازنشستگی کشوری واگذار شد. این امر سبب شده تا آهنگ رشد و توسعه آسمان بیش از پیش فرونی یابد. در حال حاضر می توان با خرید بلیط هواپیما آسمان در مسیرهای مختلف داخلی و خارجی تردد داشت.

بلیط آسمان

خرید اینترنتی بلیط آسمان

یکی از بزرگترین شرکت های هواپیمایی ایران ، شرکت خدمات هوایی آسمان است که در سال 1359 از ادغام و تلفیق چهار شرکت هواپیمایی: پارس ای و ایر تاکسی، هور آسمان و ایر سرویس تشکیل شد. دفتر مرکزی این شرکت در پایتخت ( تهران ) قرار دارد و دو تا پایگاه فعال دیگر آن در مشهد و شیراز قرار دارد! یکی از سیاست های اصلی این شرکت استفاده از هواپیماهای کوچک است و بیشترین هواپیمای موجود در این شرکت هواپیما فوکر صد هست با ظرفیت، 105نفر! بعد از برجام در 15فروردین96  تفاهم نامه‌ ای بین شرکت آسمان و شرکت بوئینگ امضا شد که طی این توافق نامه شرکت بوئینگ تعداد 30 هواپیمای بوئینگ 737 مکس به مبلغ سه میلیار دلار به شرکت آسمان فروخت و قرار شد در صورت نیاز 30 فروند هواپیمای دیگرهم به ایران بفروشند. 

گواهینامه های شرکت هواپیمایی آسمان

در سال 1381 ایرلاین آسمان به صندوق بازنشستگان واگذار گشت که همین امر باعث پیشرفت چشمگیری در شرکت هواپیمایی آسمان شد! آسمان بعد از تاسیس شروع به توسعه ناوگان خود و توسعه ی توانمندی  فنی و عملیاتی کرد که در این راه به نتایج مهمی دست پیدا کرد که می توان به عضویت در مجامع معتبر هوایی جهان و همچنین یاتا ، گسترش شبکه پروازی و نرخ صعودی جابجایی مسافر ، آموزش نیروی های متخصص و جذب آنها ، ساخت آشیانه ها و کارگاه های متعدد تعمیرات و مهندسی اشاره کرد و همچنین دریافت گواهینامه های بین المللی از سازمان های معتبر جهانی و هوایی باعث پیشرفت چشمگیر این شرکت شد! آخرین گواهینامه ی اخذ شده هواپیمایی آسمان از سوی شرکت "یاتا" است که این گواهینامه ی معتبر برای  IOSA خوانده میشود، البته گواهینامه های زیادی این شرکت دریافت کرده است که از مهم ترین آنها می توان به: گواهینامه Air Operator - گواهینامه Laboratory Accreditation - گواهینامه CAO IRI Part M - گواهینامه CAO IRI Part 21 - گواهینامه CAO IRI Part 145- گواهینامه CAO IRI Part 147اشاره کرد.

آسمان از بدو تاسیس تا کنون، موفق به دریافت گواهینامه های بین المللی از سازمان های معتبر هوایی شده است. از این جمله، گواهینامه IOSA را می توان اشاره کرد که از سوی یاتا برای این هواپیمایی، صادر شده است. هواپیمایی آسمان هم اکنون با ۳۳ فروند هواپیما به ۴۰ شهر داخلی و ۱۳ کشور خارجی پرواز منظم برنامه ای دارد. 

ناوگان هوایی ایرلاین آسمان

ناوگان هواپیمایی آسمان، شامل موارد زیر است:

1 فروند ایرباس A340

3 فروند ایرباس  A320

5 فروند بوئینگ   727    

2 فروند بوئینگ 737 

16 فروند فوکر 100    

6 فروند ATR 7    

ایرلاین آسمان

مسیر های خرید بلیط آسمان

با خرید بلیط آسمان می توان در حال حاضر در 13 کشور خارجی و 40 داخلی تردد داشت. برخی از این مسیرها شامل موارد زیر می باشند:

بلیط خارجی آسمان

آنکارا – دبی – استانبل – دوحه – کابل – حیدرآباد – سلیمانیه – هرات – ایروان – بیشکک – نجف – دمشق – مسقط – مزار شریف – استکهلم – قندهار – دوشنبه – کویت .

بلیط داخلی آسمان

یاسوج – یزد – اردبیل – آبادان – نوشهر – ارومیه – مشهد – اصفهان – مراغه – ایلام – لامرد – بجنورد – لار – بم – گرگان – بندعباس – کیش – بوشهر – کرمانشاه – بیرجند – کرمان – پارس آباد – قشم – تبریز – عسلویه – تهران – طبس – خوی – چابهار – دزفول – شیراز – رامسر – سهند – رشد – سنندج – سیرجان – سبزوار – رفسنجان – ساری زاهدان .

عملکرد و ایمنی هواپیمایی آسمان

هواپیمایی آسمان با وجود امتیازها و امکانات بیشمار، در عملکرد خوب ظاهر نشده است ! در سال 1393 طبق گزارشی از سوی سازمان هواپیمایی کشور با ثبت میانگین زمان تاخیر ( 45 دقیقه ای ) رکورد دار تاخیر در میان سایر شرکت های هواپیمایی شد ! بد نیست بدانید که حتی تاخیر 10 ساعته هم ثبت شده که علاوه بر تذکر کتبی منجر به ابطال مجوز پروازهای فوق العاده این شرکت شد. و اما از نظر ایمنی شرکت هواپیمایی آسمان مثل سایر شرکت های معتبر دنیا تلاش بسیاری کرده است تا به سلامت پرواز و ایمنی مسافران در این راستا نسبت به سایر مسائل پیشی بگیرد! با بهره گیری از آخرین دستاوردهای جهان و سیستم مدیریت ایمنی پرواز ، این شرکت توانسته ایمنی مسافران خود را تامین کند و شعار شرکت هواپیمایی آسمان، (امنیتتان در آسمان را تضمین میکنیم) است.

قوانین و شرایط استرداد بلیط آسمان

در صورت خرید بلیط آسمان از پروازهای سیستمی با شرایط زیر می توانید نسبت به استرداد آن اقدام نمایید.

استرداد بلیط آسمان