بلیط ایرتور، یک شرکت خوش نام هواپیمایی است که توسط ایران ایر راه اندازی شده است. خرید بلیط هواپیما این شرکت، برای هر دسته از افرادی که خواهان سفری با امنیت بالا هستند، گزینه مناسبی می باشد. چراکه اعتبار برند این ایرلاین کافی است تا تمام نگرانی شما از ایمنی سفر برطرف شود و به شما انگیزه سفر ببخشد. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با این شرکت، انواع خدمات پروازی و نحوه خرید بلیط های آن آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

بلیط ایرتور

قیمت بلیط ایران ایرتور

سفر با هواپیما همیشه در عین راحتی از پرهزینه ترین سفرها بوده است. لذا برای این که بتوانید مدیریت مالی خوبی بر روی سفر خود داشته باشید، می بایست از قیمت رزرو بلیط های پرواز آگاهی داشته باشید. عوامل مختلفی بر روی هزینه های بلیط اثر بخش اند. در این بین برخی از این فاکتورها از اهمیت بیش تر و برخی نیز از اهمیت کم تری برخوردار می باشند. این فاکتورها در ادامه بررسی شده اند.

زمان سفر

رزرو و خرید بلیط ایران ایر تور در زمان های مختلف سال از قیمت های متفاوت برخوردار است. اگر قصد سفر به مقصدی را دارید که در بازه انتخابی شما بیشترین مسافر را دارد، دست شما از انتخاب بلیط های ارزان از این ایرلاین بسته است. بیشتر تفاوت قیمتی بلیط ها به بازه انتخابی سفر باز می گردد.

نوع کلاس پروازی

 صندلی های هر هواپیما بر اساس خدماتی که ارائه می دهند، به چند گروه خدماتی تقسیم می شود که در ادبیات هوایی کلاس پروازی تلقی می گردد. لذا متناسب با هر کلاس پروازی که شما انتخاب می کنید، قیمت بلیط ایران ایرتور نیز تغییر پیدا می کند. این کلاس ها عبارتند از :

فرست کلاس

که بهترین کیفیت سرویس را در میان صندلی های هواپیما دارا می باشد. ایرلاین های ایرانی مانند هواپیمایی ایران ایر تور، در ناوگان خود از چنین کلاسی برخوردار نمی باشند. زیرا الزام به ارائه نوشیدنی های الکی این کلاس پروازی، سبب لغو برگزاری این پروازها در کشور اسلامی ایران شده است.

بیزینس کلاس شرکت ایران ایرتور

بهترین خدمات پروازی ایرلاین های ایرانی در این کلاس ارائه می شود. اما از لحاظ استاندارهای کلی از طبقه پایین تری نسبت به فرست کلاس قرار می گیرد.

اکونومی کلاس

رزرو صندلی ایران ایر تور در کلاس اکونومی، پایین ترین هزینه را در میان سایر صندلی های هواپیما دارا می باشد. زیرا این کلاس پروازی به نسبت بیزینس کلاس از کیفیت خدمات پایین تری برخوردار است.

بلیط هواپیما ایران ایر تور

نکات مهم قبل از پرواز با هواپیما ایران ایرتور

1- اگر شما جزو این افراد هستید، حتما هنگام پرواز باید گواهی پزشک همراه داشته باشید :

- افراد دارای سوختگی

- بیماران با فشار خون بالا

- افرادی که هنوز 24 ساعت کامل از اتمام غواصی آن ها نگذشته است.

- بیماران اعصاب و دارای اختلالات روانی

- بیماران دچار اختلالات خونی

- افرادی که اخیرا سابقه جراحی در پرونده پزشکی خود دارند.

- مبتلایان به بیماری های صرع، تشنج، نخاع و عفونی

2- حتما در هنگام رزرو اینترنتی بلیط این ایرلاین، اطلاعات پرواز را به طور کامل مطالعه و سپس اقدام به خرید بلیط فرمایید.

3- سه ساعت قبل از زمان پرواز، سعی کنید در فرودگاه حضور داشته باشید.

سرویس های خدماتی شرکت ایران ایر تور

Iran airtour یکی از بهترین ایرلاین های ایران است که فعالیت خود را حتی از زمان قبل از انقلاب شروع کرده است. این شرکت هواپیمایی جهت رفاه حال مسافران خود، خدمات ویژه ای را برای آن ها ارائه می کند. این خدمات به شرح زیر است:

خدمات گروه های پزشکی

این سرویس جهت خدمت رسانی بهتر به گروه های کم توان و ناتوان ارائه شده است که شامل موارد زیر می باشد:

1- ارائه صندلی چرخ دار به مسافران کم توان و ناتوان که با توجه به کدهای خاصی که برای مسافر صادر شده است، ارائه می شود.

2- خدمات ویژه به مسافرانی که نابینا و ناشنوا هستند. برای این منظور کافی است در هنگام رزرو بلیط ایرتور، پرسنل دفتر آژانس مسافرتی را مطلع نمایید. خدمات این گروه با صدور کدهای blind  و deaf  مشخص می گردد.

غذای مخصوص

اگر شما به علت بیماری یا هر مسئله دیگری رژیم غذایی خاصی را دنبال می کنید، بهتر است این موضوع را با دفتر صدور بلیط یا آژانس هواپیمایی برای رزرو صندلی ایران ایر تور در میان بگذارید. در پروازهای این ایرلاین امکان سفارش غذا متناسب با رژیم غذایی مسافر وجود دارد.

پرواز کودکان بدون نیاز به همراه

برای کودکانی که بین 7 تا 12 سال سن دارند این امکان فراهم است تا طی شرایطی بدون همراه سفر کنند. برای این منظور باید حضورا به دفاتر فروش ایرتور مراجعه کنید و فرم مخصوص " کودک بدون همراه " را تکمیل نمایید. این فرم می بایست به امضای ولی، قیم کودک یا شخص ثالثی که از ولی یا قیم وکالتنامه رسمی دارد، برسد. کودک شما در تمام طول سفر تحت مراقبت مهماندار هواپیما قرار خواهد گرفت.

هواپیمایی ایران ایرتور

میزان باز مجاز در پروازهای ایران ایر تور

برای کلاس پرواز اکونومی حداکثر 5 کیلوگرم و برای کلاس پروازی بیزنس می توانید حداکثر تا 7 کیلوگرم بار دستی همراه داشته باشید. اندازه آن باید به نحوی باشد که در زیر صندلی و یا محفظه بالای سر مسافر گنجانده شود. از طرف دیگر، میزان باری که مسافر در  چمدان های خود می تواند حمل کند نیز به شرح زیر می باشد.

بار مجاز در پرواز های داخلی

اگر خرید بلیط ایران ایر تور از نوع اکونومی باشد حداکثر بار مجاز 20 کیلوگرم و اگر بیزینسی باشد، حداکثر 30 کیلوگرم می باشد.

بار مجاز در پروازهای خارجی

در اینجا نیز متاثر از نوع کلاس پرواز، بار مجاز متغیر می باشد. در پروازهای اکونومی خارجی مسافر حداکثر 30 کیلوگرم و در پروازهای بیزینسی حداکثر بار 40 کیلوگرم می باشد. همراه داشتن بار اضافی هزینه ای معادل یک درصد نرخ تمام بهای یک سره ی درجه عادی در همان مسیر  را دارا می باشد.

ناوگان شرکت هواپیمایی ایرتور

این شرکت هم اکنون با داشتن 12 فروند هواپیمای عملیاتی با 24 مقصد پروازی در ارتباط است. این ناوگان به شرح زیر می باشد:

ایرباس A320 – 4 فروند

ایرباس A3103 فروند

مک دانل داگلاس ام دی 82 و ام دی 83 – 5 فروند

جوایز دریافتی شرکت هواپیمایی ایر تور

Iran airtour طی سال های فعالیت خود، موفق به کسب جوایز فراوانی از سوی مجامع داخلی و خارجی شده است. این جوایز عبارتند از :

- سال 1372 دریافت جایزه گاو زرین (فتیور) از نمایشگاه مادرید

- سال 1373 دریافت جایزه گاو زرین (فتیور) از نمایشگاه برلین

- سال 1374 دریافت جایزه بین المللی جهانگردي

- سال 1375 دریافت تندیس طلائی اروپا

- سال 1376 کسب تندیس طلائی اروپا

- سال 1382 دریافت تندیس طلائی هزاره جدید کیفیت اروپا به همراه دیپلم افتخار در پاریس

- سال 1386 اخذ گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت مبتنی بر استاندارد ISO9001-2000 از شرکت  TVU NORD آلمان

- سال 1393 دریافت استاندارد IOSA 

- سال 1395 دریافت مجدد استاندارد IOSA و عضویت در یاتا

شرایط استرداد بلیط هواپیما ایران ایرتور

بلیط های سیستمی شرکت Iran airtour نیز همانند سایر ایرلاین ها قابل کنسل نمودن است. در این صورت وجه بلیط بعد از اعمال جریمه مطابق نرخ مصوب، به مسافر عودت می گردد. نرخ جریمه هم به صورت عکس زیر می باشد.

 بلیط ایران ایر تور

درباره شرکت هواپیمایی ایران ایر تور

Iran airtour یک شرکت خصوصی است که در سال 1351 توسط ایران ایر راه اندازی شد. این شرکت هم اکنون نیز عضو یاتا و دارای گواهینامه آیوسا می باشد. از سال 1361 که تورهای منظم و هفتگی به مقصد مشهد برگزار نموده است، استقبال فراوان، سبب شده تا Iran airtour  مسیرهای خود را تا شارجه، دبی، چین، سنگاپور و ... نیز توسعه دهد. هم چنین این شرکت به توسعه صنعت گردشگری نیز توجه به خصوصی داشته است و در این راستا سمینارهای فراوانی را برگزار نموده است. میزبانان این سمینارها از کشورهایی نظیر آلمان، فرانسه، ژاپن، سوئیس، اتریش، انگلستان، امارات، بحرین و کویت بوده است.

Iran airtour در ابتدا مانند گروه های هتل هما زیر مجموعه شرکت ایران ایر محسوب می شد ولی بعد از اعمال برخی از سیاست های دولت، این شرکت به بخش خصوصی و گروه هتل های هما به سازمان تامین اجتماعی سپرده شد.

خرید بلیط هواپیمایی ایران ایرتور به صورت اینترنتی

تهیه بلیط های پرواز این ایرلاین به صورت حضوری از کلیه مراکز و آژانس های خدمات مسافرتی امکان پذیر است. هم چنین می توانید به صورت اینترنتی در هر مکان و هر زمان نسبت به تهیه بلیط اقدام فرمائید. رسپینا یکی ازمعتبرترین شرکت های خدمات ارائه انواع بلیط به صورت اینترنتی است که به مسافران تضمین بهترین قیمت را عرضه می دارد.

چنانچه تمایل به خرید بلیط های پرواز Iran airtour  را دارید، کافی است در منوی اصلی سایت بر روی گزینه " خرید بلیط هواپیما " کلیک کنید. در صفحه بعدی، مبدا و مقصد و هم چنین زمان سفر خود را وارد کنید تا به صفحه لیست پروازها هدایت شوید. بعد از این قسمت با کمک فیلتر ایرلاین های سمت راست، می توانید گزینه ایرلاین موردنظر را انتخاب کنید تا تمامی پروازهای این شرکت برای شما نمایش داده شود. با رسپینا روی زمین نمی مانید...