بلیط هواپیما مشهد، از پرمتقاضی ترین بلیط های مسافرتی در کشور است که توسط ایرلاین های زیادی ارائه می گردد. گسترش زیرساخت های مسافرتی و گردشگری شهر مشهد در سال های گذشته، سبب تسهیل خدمت رسانی به زائران داخلی و خارجی شده است. لذا امروزه شاهد آن هستیم که بلیط هواپیما به مقصد مشهد به راحتی در دسترس زائران و مسافران این شهر قرار می گیرد. چنانچه شما نیز مسافر همین مسیر می باشید، تمام مواردی که می بایست قبل از تهیه بلیط با آن آشنا شوید تا انتهای این مقاله بررسی شده است. به همین خاطر، دعوت می کنیم تا پایان همراه ما باشید.

بلیط هواپیما مشهد

چرا خرید بلیط هواپیما مشهد ؟

از آنجایی که تاکنون مسیرهای فراوانی اعم از جاده ای، ریلی و هوایی به مقصد مشهد برقرار شده است؛ لذا مسافران با محدودیت زیادی برای این سفر مواجه نخواهند بود. از طرف دیگر هواپیما، به دلیل راحتی و کوتاه نمودن زمان طی شدن مسیر، همیشه از اولویت های اول هر مسافری بوده است. وجود ایرلاین های فراوانی که مسیر پروازی مشهد را پوشش می دهند نیز مزید بر علت شده تا بلیط مشهد با نرخ های متفاوت و به راحتی در دسترس مسافران قرار گیرد. اصلی ترین چالشی که مسافران در انتخاب سفرهای هوایی با آن مواجه اند، مساله قیمت بالاتر آن نسبت به سفرهای زمینی است. هرچند که با احتساب هزینه سوخت خودروهای شخصی، خستگی سفر با وسایل حمل و نقل جاده ای و ... سفر با هواپیما خیلی هم بدون صرفه نخواهد بود؛ اما با این وجود اطلاع از فوت و فن های خرید بلیط پرواز، مشکل هزینه را نیز تا حد زیادی برطرف خواهد نمود.

قیمت بلیط هواپیما مشهد

همانطور که در پاراگراف قبلی نیز بدان اشاره نمودیم، مساله قیمت بلیط، از اصلی ترین چالش های سفر با هواپیما می باشد. افزایش قیمت بلیط های پرواز نیز طی سال های گذشته سبب شده تا تقاضا به سمت سفرهای زمینی فزونی یابد. احتمالا برای شما هم تاکنون این پرسش مطرح شده باشد که چگونه برخی از مسافران برای سفرهای خود، بلیط ارزان مشهد تهیه می کنند؟ پاسخ این پرسش را می بایست در عوامل موثر بر قیمت بلیط های پرواز، جست و جو کرد. این عوامل عبارتند از:

زمان سفر

اصلی ترین عاملی که در تعیین نرخ بلیط پرواز تاثیر گذار می باشد، مساله زمان است. چراکه قیمت، بیش تر بر اساس سیستم عرضه و تقاضای موجود تعیین می شود و این سیستم در طول سال متفاوت خواهد بود. در مورد شهر مشهد نیز این عامل به صورت ویژه لحاظ می گردد. چراکه مشهد علاوه بر جاذبه های توریستی، به دلیل وجود حرم مطهر امام رضا(ع)، پایتخت مذهبی ایران لقب گرفته است. بنابراین با افزایش تقاضا خصوصا در ایام جشن ها، ولادت ها و عزاداری های مذهبی، تقاضا برای سفر و در پی آن هزینه بلیط مشهد به طرز چشمگیری افزایش خواهد داشت.

نوع بلیط (سیستمی یا چارتر)

قیمت بلیط های سیستمی بر اساس نرخ مصوب هواپیمایی و قیمت بلیط های نوع چارتر بر اساس تصمیم چارترکننده تعیین می گردد. لذا معمولا بلیط های سیستمی از قیمت بالاتری نسبت به بلیط چارتر مشهد برخوردار می باشند. البته این قاعده نیز همیشگی نیست و به عامل قبلی یعنی زمان سفر مرتبط می شود؛ به طوری که با افزایش تقاضای بلیط، چارترکننده قیمت بلیط های خود را نیز بعضا گران تر از بلیط های سیستمی عرضه می کند.

ایرلاین و نوع کلاس پروازی

چنانچه از موارد فوق صرف نظر کنیم، ایرلاین و کلاس پروازی نیز در تعیین قیمت بلیط، سهیم می باشند. از یک طرف، شرکت های هواپیمایی بر اساس ناوگان هوایی، خدمات و شرایط خود برای بلیط ها نرخ گذاری می کنند. بطوری که گاهی دیده می شود در یک مسیر پروازی، دو ایرلاین قیمت متفاوتی ارائه داده اند. از طرف دیگر، مساله کلاس صندلی نیز با توجه به خدماتی که در آن عرضه می شود، قیمت بلیط پرواز مشهد را افزایش یا کاهش می دهد. کلاس های صندلی در ایرلاین های ایرانی به صورت زیر طبقه بندی می گردد.

بیزینس کلاس

بیزینس کلاس بهترین کلاس پروازی در ایران است که با خدماتی از قبیل صندلی های راحت تر و بزرگ تر، منوی غذایی متنوع با امکان رزرو و انتخاب قبل از پرواز، تلویزیون های بزرگ داخل کابین و ... سفر راحت تری برای مسافران فراهم می کند. نرخ بلیط هواپیما مشهد برای این کلاس، نسب به مابقی بلیط ها گران تر می باشد.

اکونومی کلاس

همانطور که از نام آن پیدا می باشد، این بلیط ها با خلاصه کردن خدمات خود، سعی در کاهش هزینه بلیط برای مسافر داشته اند. (اکونومی= اقتصادی) کابین این صندلی ها که بعد از کابین صندلی های بیزینس کلاس قرار گرفته است از امکانات رفاهی کم تری نیز نسبت به آن ها برخوردار می باشد.

پریمیوم اکونومی

البته این کلاس صندلی نسبت به دو کلاس قبلی کم تر در دسترس می باشد، اما سعی نموده تا با بهبود خدمات صندلی های اکونومی، راحتی مسافر را حین پرواز افزایش دهد. از نظر قیمت نیز، بلیط های آن نسبت به بیزینس کلاس از هزینه کم تر و نسبت به اکونومی کلاس از هزینه بیش تری برخوردار است.

کلاس بیزینس و اکونومی پرواز مشهد

بهترین زمان برای تهیه بلیط هواپیما مشهد

به دلیل چهره ی مذهبی که مشهد با وجود بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) به خود گرفته، لذا انتخاب بهترین زمان برای سفر هوایی به این شهر با اندکی تغییر نسبت به سایر شهرها همراه است. از یک طرف با شروع زمان جشن ها و مراسمات مذهبی، مشهد به یکی از بزرگ ترین برگزارکننده این رویدادها نه تنها در کشور بلکه در سطح جهان اسلام، تبدیل می گردد. دهه کرامت، ماه های محرم و صفر، ایام شهادت ائمه اطهار، جشن های عید غدیر و قربان و سایر رویدادهای مذهبی از ایامی می باشد که به شدت بر نرخ بلیط مشهد اثرگذار خواهد بود. لذا برای برنامه ریزی کاهش هزینه های سفر، حتما می بایست به این مورد دقت فرمائید. از طرف دیگر، چنانچه قصد دارید در کنار زیارت خود، از آب و هوای شهر نیز مشعوف شوید، فصل بهار علی رغم هزینه ی بالاتری که برای سفر در پی دارد، از بهترین گزینه ها خواهد بود. همچنین با شروع پاییز و اردیبهشت نیز چنانچه با مناسبت های مذهبی تداخل نداشته باشند، می تواند از گزینه های خوبی برای سفر ارزان قیمت به مشهد تلقی گردد.

آفر بلیط هواپیما مشهد

اگر در جست و جوی بلیط پرواز به مقصد مشهد هستید، احتمالا این اصطلاح را زیاد شنیده باشید. بلیط های آفری در واقع یکی زیر مجموعه های بلیط های نوع چارتر می باشند که در زمان افت بازار و در غالب آفرهای ویژه و ترکیب شده با هتل عرضه می گردند. ارائه دهنده این بلیط ها، شرکت های چارتر کننده می باشند که هدف آن ها بیش تر جلوگیری از خالی ماندن صندلی های پرواز و جلب رضایت مشتری است. البته ناگفته نماند که این بلیط ها اغلب متعلق به قطب های مهم توریستی کشور مثل مشهد، کیش، قشم و ... می باشد.

بليط رفت و برگشت مشهد

با توجه به تعدد جا به جایی مسافر در مشهد و شلوغ شدن شهر در ایام نامبرده، چنانچه قصد دارید در  مسیر برگشت نیز با هواپیما سفر کنید، بهتر است بلیط خود را به صورت رفت و برگشت رزرو نمائید یا تور هوایی مشهد از تهران یا تورهای این شهر را از مبدا شهر خودتان خریداری نمایید. حتی زمانی که ظاهرا خبری از مناسبت های خاص در مشهد نمی باشد، ممکن است برگزاری رویدادهای علمی، فرهنگی و ... به صورت سراسری یا حتی بین المللی، ظرفیت زیادی را از ایرلاین های فعال شهر اشغال کند. لذا با ریسک نکردن در موارد این چنینی، احتمال مواجه نشدن با مشکل بلیط دقیقه 90 مشهد نیز کاهش خواهد یافت.

فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد

فرودگاه مشهد، پس از فرودگاه بین المللی مهرآباد و فرودگاه بین المللی امام خمینی، سومین فرودگاه کشور از نظر تعداد پرواز و جا به جایی مسافر طی سال می باشد. فعالیت ایرلاین های داخلی و خارجی بزرگ نیز بر اعتبار و اهمیت این فرودگاه بین المللی افزوده است. در حال حاضر فرودگاه شهید هاشمی نژاد دارای 1 ترمینال مخصوص پروازهای داخلی و 2 ترمینال ویژه پروازهای خارجی می باشد. از نظر میزان دسترسی فرودگاه به نقاط مختلف شهر نیز، فعالیت خط 1 متروی مشهد و خطوط اتوبوسرانی در نزدیکی فرودگاه، بر راحتی تردد مسافران مشهد افزوده است.

خرید بلیط هواپیما مشهد

خدمات خرید اینترنتی بلیط هواپیما مشهد

با ارائه اینترنتی انواع خدمات سفر از قبیل خرید بلیط و تور، رزرو و اقامت هتل و ... مسافران قادر خواهند بود در هر مکان و زمان، نسبت به انجام پروسه های سفر خود اقدام فرمایند. تهیه بلیط به صورت اینترنتی در مقایسه با خرید های حضوری، از مزایای بیش تری برخوردار است که برخی از آن ها عبارتند از:

- تسهیل کار مسافران با جایگزینی خرید اینترنتی به جای مراجعه حضوری و انتظار در صف

- تضمین بهترین قیمت با ارائه نرخ مصوب و کاهش واسطه ها

- امکان استرداد آنلاین هزینه بلیط

- ارائه تخفیفات ویژه به سبب طرف قرارداد بودن با ایرلاین ها

- ارائه به روز بلیط لحظه آخری مشهد

- پشتیبانی 24 ساعته شرکت های ارائه دهنده

- مشاهده قیمت کلیه بلیط ها تا 30 روز آینده

- و ...

شرکت رسپینا، یکی از بزرگ ترین و معتبرترین سامانه های اینترنتی در حوزه گردشگری الکترونیک می باشد که حمایت از حقوق مسافر و پشتیبانی وی تا زمان بازگشت از سفر را از اهداف خود قرار داده است. چنانچه قصد تهیه بلیط از این سایت را دارید، می توانید مطابق راهنمای ارائه شده در ادامه عمل نمائید.

بلیط هواپیما مشهد رسپینا

نحوه رزرو اینترنتی بلیط هوایی مشهد از رسپینا

شرکت رسپینا، امروزه یکی از کامل ترین وب سایت های ارائه دهنده ارزانترین بلیط هواپیما مشهد می باشد که روزانه به هزاران مسافر، خدمات رسانی می کند. با پیمودن مراحل زیر، بلیط پرواز به راحتی چند کلیک در دسترس شما خواهد بود. هم چنین در صورتی که حین خرید، به مواردی هم چون قطعی برق، اینترنت، تراکنش ناموفق و ... برخورد نمودید، کارشناسان ما به صورت 24 ساعته آماده پیگیری مشکل شما می باشند.

مرحله اول: جست و جوی بلیط

برای این منظور ابتدا می بایست وارد صفحه اصلی سایت شده و از تب پرواز های داخلی، مبدا موردنظر، مقصد و هم چنین تاریخ مدنظر خود را انتخاب کنید. هم چنین در صفحه مربوط به تقویم و انتخاب تاریخ، حداقل قیمت بلیط مشهد موجود در سایت به شما نشان داده می شود که می توانید بر اساس قیمت، تاریخ بلیط را تعیین کنید.

مرحله دوم: ثبت اطلاعات مسافر

پس از اینکه بلیط موردنظر پرواز مشهد را از مرحله قبلی انتخاب نمودید، این دفعه می بایست مشخصات مسافر را به صورت دقیق و بدون غلط وارد کنید. به دلیل اهمیت درست بودن اطلاعات، در صفحه بعدی سامانه از شما می خواهد تا اطلاعات را مجدد بررسی و در صورت نیاز، اصلاح نمائید. دقت کنید چنانچه اطلاعات با مندرجات شناسنامه و کارت ملی مسافر منطبق نباشد، ممکن است از ورود شما به پرواز جلوگیری به عمل آید.

مرحله سوم: پرداخت

پس از بررسی و تایید اطلاعات هویت مسافر، با انتخاب دکمه ثبت اطلاعات به درگاه های پرداخت هدایت می شوید. پرداخت هزینه بلیط، با کلیه کارت های متصل به شبکه شتاب و رمز دوم پویا امکان پذیر خواهد بود.

نحوه استرداد آنلاین بلیط هواپیما مشهد رسپینا

چنانچه برنامه سفر شما تغییر کرد و قصد کنسل کردن بلیط خود را داشتید، می توانید به راحتی و به صورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نمایید. برای این منظور کافیست وارد وب سایت اصلی رسپینا شده و از قسمت "کنسلی" بالای صفحه، مطابق راهنمای ارائه شده عمل نمائید. درنظر داشته باشید که عودت وجه، با کسر جریمه ایرلاین همراه خواهد بود.

سرویس خبرم کن

یکی از محبوب ترین سرویس های رسپینا که ارائه خدمات این شرکت را از سایرین متمایز نموده است، سرویس "خبرم کن" می باشد. با این سرویس شما به محض تغییر نرخ بلیط مشهد، به صورت پیامکی مطلع خواهید شد. برای این منظور، کافیست هنگام مشاهده جدول پروازها (مطابق راهنمای ارائه شده در قسمت خرید بلیط از رسپینا) از سمت راست صفحه بر روی آیکون خبرم کن کلیک نموده و شماره همراه خود را وارد نمائید.

بلیط چارتر مشهد

تجربه یک زیارت خاطره انگیز با رزرو بلیط هواپیما مشهد رسپینا

شرکت رسپینا بیش از یک دهه است که با ارائه خدمات مختلفی از قبیل ارائه بلیط پرواز، انواع تور گردشگری و مسافرتی، رزرو اقامتگاه، بیمه مسافرتی و ... در خدمت مسافران می باشد. هم چنین اپلیکیشن رسپینا نیز با بیش از 20 هزار نصب فعال و با ارائه در دو نسخه اندروید و IOS، کلیه خدمات نامبرده شده را در اختیار  مسافرین عزیز قرار می دهد تا به راحتی و از طریق گوشی، بتوانند از خدمات شرکت بهره مند شوند. با رسپینا، روی زمین نمی مانید...