بهترین صندلی هواپیما

بهترین صندلی در کلاس های پروازی

رایج ترین دسته بندی انواع پرواز شامل پرواز فرست کلاس یا درجه یک، پرواز بیزینس کلاس یا تجاری و اکونومی کلاس یا اقتصادی است. این پروازها با توجه به خدمات و نوع صندلی آن ها با یکدیگر متفاوت هستند. در ادامه نوع صندلی در این پروازها مقایسه شده است.

بهترین صندلی هواپیما در کابین اکونومی

این کلاس پروازی نسبت به سایرین از پایین ترین خدمات با بیشترین تعداد صندلی ها برخوردار است ردیف ­های آن در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. فاصله صندلی در اکونومی کلاس به نوع هواپیما و ایرلاین بستگی دارد. عرض این صندلی ها در هواپیماهای مختلف از 42 سانتی متر تا 46 سانتی متر متغیر می باشد. در کل بلیط های اکونومی کلاس که دارای خدمات عالی نیستند، بیشتر برای مسیرهای کوتاه مناسب است. صندلی های هواپیما در پروازهای اکونومی دارای چند دسته بندی بوده که در ادامه بررسی شده است. شما می توانید با توجه به علاقه و شرایط فیزیکی خود این صندلی­ها را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین سایت خرید بلیط هواپیما

صندلی های اکونومی

صندلی های راهرو در کابین اکونومی کلاس

برای مسافرانی که سفرهای متعدد دارند، رزرو صندلی های راهرو گزینه مناسبی است؛ چراکه دسترسی بهتری به سرویس بهداشتی دارند. علاوه بر این اگر دارای فرزند هستید، صندلی­های این قسمت برای شما مناسب تر است. به دلیل اینکه موتور هواپیما در زیر بال هواپیما قرار دارد، صندلی های راهرو آرامش بیشتری نسبت به صندلی های کنار پنجره دارند.

صندلی های قسمت راهرو

صندلی های نزدیک به در خروج در هواپیما

به منظور خروج سریع مسافرین در شرایط اضطراری، ردیف صندلی های نزدیک خروجی، فاصله بیشتری نسبت به دیگر صندلی ها دارد. اما در ردیف اول این صندلی ها امکان خم کردن صندلی به عقب وجود ندارد. همچنین در اکثر هواپیماها، این صندلی ها در میانه بال هواپیما بوده و منظره قابل توجهی ندارد. تنها افرادی که از سلامت جسمانی برخوردار هستند می توانند از این صندلی ها استفاده کنند. اگر گرما و سرما برای شما اهمیت دارد باید گفت که هوای نسبتا سردی در مسیر این صندلی ها جریان دارد.

عکس صندلی نزدیک به درب خروجی

صندلی های کنار پنجره هواپیما

این صندلی ها جزء صندلی های مناسب و بهداشتی است زیرا رفت و آمد مسافرین و کادر پرواز در آن کم تر است. در بین این صندلی ها، صندلی های جلو و پشت بال برای کسانی که می خواهند منظره بیرون را تماشا کنند گزینه بهتری هستند. صندلی های اواسط راهرو و در کنار پنجره گزینه مناسبی برای استراحت و خواب هستند. همچنین صندلی های کنار پنجره در ردیف خروج چون تکیه گاه دست ندارند، آزادی عمل بیشتری به شما می­دهد. از نکات منفی صندلی های کنار پنجره در بعضی هواپیماها، صدای موتور هواپیما می باشد. اگر می خواهید پرواز راحتی داشته باشید و تکان های هواپیما را احساس نکنید، صندلی های کنار بال هواپیما گزینه مناسبی است.

عکس صندلی کنار پنجره هواپیما

صندلی های پشت پارتیشن در هواپیما

در بعضی هواپیماها که دارای پروازهای فرست کلاس و یا بیزینس کلاس هستند، این صندلی ها توسط پارتیشن از صندلی های اکونومی جدا شده اند. اولین ردیف در پشت پارتیشن فضای صندلی بیشتری دارد و جلوی آن جا لباسی وجود دارد. همچنین میز غذا در این صندلی ها در دسته آن قرار گرفته است.

بهترین صندلی های هواپیما در بیزینس کلاس

بیزینس کلاس در رده دوم کلاس های پروازی بعد از فرست کلاس قرار دارد. پروازهای بیزینس کلاس در ایران­ایر و ماهان ایر وجود دارد که صندلی های آن با یکدیگر تفاوت زیادی ندارد. صندلی های این کلاس در دو ردیف و معمولا در قسمت جلوی صندلی های اکونومی کلاس قرار داشته و از آنها جدا می باشد.  این پرواز دارای صندلی­های مبله بوده که فاصله بیشتری از یکدیگر دارند. همچنین این صندلی ها قابلیت خم شدن دارند که می توان روی آن دراز کشید. این صندلی ها در برخی ایرلاین های خارجی به تختخواب تبدیل می­شوند. از امکانات دیگر آن، امکان پیاده شن سریع تر نسبت به پروازهای اکونومی است.

صندلی های بیزینس کلاس

بهترین صندلی های هواپیما در فرست کلاس

در پروازهای فرست کلاس فضای خصوصی در اختیار مسافران قرار می گیرد که مبله هستند. صندلی های این پرواز در ایرلاین­های خارجی متفاوت است و از تخت های دو نفره تا مبل هایی که به تختخواب تبدیل می شود متغیر است.  این نوع پرواز در ایرلاین های ایرانی وجود ندارد، اما در صورتی که از ایرلاین های خارجی استفاده کردید می توانید به این موارد دقت داشته باشید.

 صندلی های هواپیما برای مسافرین خاص

با توجه به شرایط هریک از مسافرین، مانند خانم های باردار، افراد قدبلند، افراد با گچ گرفتگی پای چپ یا راست صندلی های متناسبی ارائه می شود. معمولا خانم های باردار در صندلی های نزدیک سرویس بهداشتی و افراد مسن در صندلی های ابتدای هواپیما قرار می گیرند تا کادر پرواز بتوانند به آن ها رسیدگی بیشتری داشته باشند.

صندلی هواپیما مخصوص کودکان

بهترین صندلی هواپیما با ایمنی بیشتر

اگر ایمنی پرواز برای شما از هر گزینه دیگری اهمیت بالایی دارد، انتخاب صندلی های موجود در انتهای هواپیما را به شما پیشنهاد می دهیم. طبق مطالعات صورت گرفته، ایمنی مسافرین انتهای هواپیما 69 درصد بیشتر از مسافرین دیگر است. این درصد در مسافران میانی و ابتدای هواپیما، 56 و 49 درصد است. همچنین صندلی هایی که در مجاورت بال هواپیما قرار دارند، تکان های کمتری دارد.

چگونه هنگام رزرو بلیط پرواز صندلی خود را انتخاب کنیم؟

انتخاب صندلی هنگام رزرو بلیط هواپیما امکان پذیر نبوده اما بعد از رزرو بلیط می توانید شماره صندلی و ردیف آن را مشاهده کنید. همچنین هنگام سوار شدن امکان جابجایی صندلی با سایر اعضای خانواده وجود دارد و اگر شرایط خاصی داشته باشید می توانید با هماهنگی با مهماندار و با رضایت سایر مسافران، صندلی های خود را با یکدیگر جابه­جا کنید.