فرودگاه یزد

تاریخچه فرودگاه یزد

فرودگاه یزد در سال 1348 در زمینی به مساحت 575 هکتار افتتاح گردید. این فرودگاه با داشتن حدود 550 هزار نفر مسافر در سال جزء ده فرودگاه پرتردد در کشور می باشد. فرودگاه شهید صدوقی در تقسیم بندی های فرودگاهی به عنوان فرودگاه کشوری شناخته شده و برای انجام پروازهای تجاری در نظر گرفته شده است. علاوه بر پروازهای تجاری، پروازهای آموزشی نیز در آن صورت گرفته و گاهی مورد استفاده ارتش و سپاه قرار می گیرد. پروازهای داخلی و خارجی توسط 10 شرکت هواپیمایی صورت گرفته که به طور متوسط در هر روز 20 پرواز مسافربری انجام می گیرد.

فرودگاه یزد

فرودگاه یزد کجاست؟

فرودگاه یزد در فاصله 10 کیلومتری مرکز شهر یزد در بلوار آزادگان در زمینی به مساحت 575 هکتار واقع شده است. مسیرهای دسترسی به فرودگاه یزد با خودروی شخصی و اتوبوس در ادامه بررسی می شود.

فرودگاه یزد

دسترسی به فرودگاه یزد با خودروی شخصی

شما می توانید از طریق بلوار آزادگان خود را به فرودگاه یزد برسانید. بلوارهای 17 شهریور، کارگر، ولایت و صدوقی به این بلوار دسترسی دارند که انتخاب آن به موقعیت شما در شهر بستگی دارد.

دسترسی به فرودگاه یزد با اتوبوس

علاوه بر خودروی شخصی می توانید با اتوبوس مسیر 85 به فرودگاه بروید. این مسیر از پایانه امام علی شروع شده و پس از عبور از بلوار جانباز و میدان همافر وارد بلوار آزادگان و نهایتا فرودگاه شهید صدوقی یزد می شود.

شرکت های هواپیمایی فرودگاه یزد

از ایرلاین های فعال در فرودگاه یزد می توان به ایرلاین های ایران ایر، ایران ایرتور، آسمان، کیش ایر، ماهان، تابان و زاگرس اشاره کرد. این ایرلاین ها به همراه مقاصد آن در جدول زیر مشخص شده است.

شرکت های فرودگاه یزد

مقاصد پروازی فرودگاه یزد

پروازهای مختلفی از فرودگاه یزد به شهرهای مختلف در ایران و کشورهای همسایه صورت می گیرد. مهم ترین مقصدهای داخلی شامل تهران، مشهد، اهواز،  کیش، بندرعباس و مقصدهای خارجی، بغداد، نجف، دمشق، مدینه و جده می باشد.

فرودگاه یزد به تهران

از مقاصد مهم و پرتردد در فرودگاه یزد، شهر تهران می باشد که همه روزه در این مسیر پرواز وجود دارد. بیشتر پروازها در این مسیر توسط ایرلاین های آسمان، ماهان و ایران ایر صورت می گیرد.

فرودگاه یزد به مشهد

همچنین شهر مشهد از مقاصد مهم در فرودگاه یزد می باشد. پرواز از فرودگاه یزد به مشهد در روزهای خاصی از هفته و توسط ایرلاین آسمان صورت می گیرد.

اطلاعات فرودگاه بین المللی یزد

نام فرودگاه: شهید صدوقی یزد

نوع فرودگاه: عمومی

کد یاتا: AZD

کد ایکائو: OIYY

ارتفاع از سطح دریا: 1236 متر

موقعیت از شهر: غرب یزد

اطلاعات پرواز: 199

شماره تماس: 31010-035

امکانات فرودگاه یزد

فرودگاه یزد دارای امکانات مختلفی مانند ترمینال پرواز داخلی و خارجی، رستوران، پارکینگ اختصاصی، خدمات اورژانس، خدمات باربری، دفاتر فروش بلیط هواپیما، اشیاء گم شده، بسته بندی بار، چرخ دستی حمل بار مسافر، نمازخانه، سرویس های بهداشتی و خدمات باربری دارد.

 فرودگاه یزد

ترمینال های فرودگاه یزد

فرودگاه بین المللی یزد دارای دو ترمینال مجزا بوده که یکی مربوط به پروازهای داخلی و دیگری برای پروازهای خارجی می باشد. هر کدام از این ترمینال های امکانات رفاهی جداگانه ای دارند.   

پارکینگ فرودگاه یزد

پارکینگ فرودگاه یزد در محوطه فرودگاه و در میدان دارالعباده و جاده ای به نام فرودگاه واقع شده است. جهت پارک خودرو هزینه ای از شما دریافت نمی شود.

مکان های مهم اطراف فرودگاه یزد

از مکان های مهم اطراف فرودگاه یزد می توان به هتل، رستوران، جاذبه های گردشگری و پارک ها اشاره کرد. در ادامه آدرس بعضی از هتل ها و مکان های گردشگری مهم بررسی شده است.

هتل های نزدیک فرودگاه یزد

از بهترین هتل های نزدیک به فرودگاه یزد می توان به هتل -باغ 4 ستاره مشیرالممالک یزد اشاره کرد که در فاصله 9 کیلومتری فرودگاه واقع شده است. این باغ مربوط به دوران قاجار بوده و مسیر دسترسی به آن از طریق خیابان انقلاب و بلوار می باشد. همچنین هتل 4 ستاره زنبق در فاصله 7 کیلومتری فرودگاه یزد و در بلوار جمهوری و کوچه نیروگاه زنبق قرار گرفته است.

هتل مشیرالممالک یزد

مکان های دیدنی نزدیک فرودگاه یزد

از مکان های گردشگری نزدیک می توان به باغ دولت آباد در یزد اشاره کرد که در فاصله 9 کیلومتری فرودگاه و در بلوار دولت آباد، و آتشکده زرتشتیان یزد نیز در فاصله 11 کیلومتری فرودگاه یزد و خیابان کاشانی قرار گرفته است.

باغ دولت آباد یزد

مطلب پایانی

در این راهنما، اطلاعات کاملی از فرودگاه شهید صدوقی یزد به همراه مقاصد مهم داخلی و خارجی و امکانات مختلف آن ارائه شد. همچنین ایرلاین های مختلفی از فرودگاه یزد به شهرهای مختلف پرواز دارند که این ایرلاین ها و مقاصد آن ذکر شد. اگر از فرودگاه بین المللی یزد بازدید کرده اید، تجربیات خود را در رابطه با فرودگاه با ما در میان بگذارید.