بلیط هواپیما آلیتالیا یک گزینه مناسب و مقرون به صرفه برای تجربه یک مسافرت راحت و لذت بخش است. این هواپیمایی حامل پرچم ایتالیا بوده و قطب اصلی این هواپیمایی فرودگاه لئوناردو دا وینچی-فیومیچینو است . در زبان ایتالیایی آلیتالیا به معنی بالهای ایتالیا است. این شرکت هواپیمایی در سال 1999 به صورت رسمی آغاز به کار کرده و به 102 مقصد در جهان پرواز انجام میدهد. ناوگان هوایی این شرکت با بهره گیری از 100 هواپیما مدرن و به روز خدمات هواپیمایی را بالاترین کیفیت انجام میدهد. در پرواز های طولانی از بویینگ و ایرباس ، پرواز هایی با مسافت کمتر از ایرباس و پرواز های کوتاه از هواپیماهای امبرائر  در این ایرلاین استفاده میشود. این هواپیمایی بزرگترین ایرلاین ایتالیا بوده و در مالکیت دولت ایتالیا از سال 2020 است .آلیتالیا دارای پرواز مستقیم تهران رم بوده و  برای خرید بلیط آلیتالیا میتوانید به سایت رسپینا و یا اپلیکیشن رسپینا، قسمت خرید بلیط خارجی هواپیما مراجعه کنید.

* شرکت هواپیمایی آلیتالیا به دلیل بحران مالی طی بیانه ای و پس از 75 سال فعالیت، در تاریخ 14 اکتبر 2021 اعلام ورشکستی نمود و سهام این شرکت به شرکت ایتا منتقل شد.

بلیط هواپیما آلیتالیا

خرید بلیط هواپیما آلیتالیا

هواپیمایی آلیتالیا درمسیر ها پر ترددی مانند تهران – رم ،تهران – تورنتو ،تهران – میلان ، تهران پاریس و ... دارای پرواز است که شما میتوانید در سایت رسپینا و یا با استفاده از اپلیکیشن رسپینا اقدام به خرید بلیط هواپیما از این ایرلاین کنید. برای خرید بلیط لازم است تا تاریخ ، تعداد نفرات و کلاس پروازی را مشخص کنید از نتایج نمایش داده شده میتواند ایرلاین آلیتالیا را فیلتر و مشاهد کنید. برای استرداد بلیط خریداری شده نیز در هر زمان میتوانید با پشتیبانی 24 ساعته رسپینا در تماس باشید تا استرداد بلیط و عودت وجه در سریعترین زمان ممکن برای شما انجام شود.

تاریخچه هواپیمایی آلیتالیا

آلیتالیا در 16 سپتامبر 1946 با عنوان Aerolinee Italiane Internazionali (خطوط هوایی بین المللی ایتالیا) تأسیس شد. ایرلاین آلیتالیا در نتیجه یک توافق بین انگلیس و ایتالیا شکل گرفت و بودجه آن توسط دولت ایتالیا و بریتیش ایرویز در یک توافقنامه 60/40 با سرمایه 900 میلیون لیره تأمین شد.

اولین پرواز بین قاره ای این هواپیمایی بین میلان و یکی از شهرهای آمریکای جنوبی انجام شد. در سال 1957 ، آلیتالیا با Linee Aeree Italiane ادغام شد و نام Alitalia - Linee Aeree Italiane را به خود گرفت. آلیتالیا توانست در دهه 1990 میلادی حدود 25 میلیون مسافر را جابجا کند. در آن زمان بلیط هواپیما آلیتالیا به عنوان یکی از پروفروش ترین ایرلاینها و در صدر ایرلاینهای ایتالیا قرار گرفت. در آوریل سال 2020 ، دولت ایتالیا اعلام کرد که آلیتالیا را در ماه مه تصاحب خواهد کرد زیرا نمی تواند به تنهایی از بحران  کووید 19 دوام بیاورد و ناوگان از 113 هواپیما به "بیش از 90" کاهش خواهد یافت.

بلیط هواپیمایی آلیتالیا

ناوگان هواپیمایی آلیتالیا

آلیتالیا در سال 2012 اقدام به به روز کردن ناوگان هواپیمایی خود کرده و تعدادی از هواپیماهای بوئینگ 767 و مک‌دانل داگلاس ام‌دی-۸۰ را از رده خارج کرد. هم اکنون این هواپیمایی با مجهز بودن 10 بویینگ 777 و 14 ایرباس ای 330 به خدمات دهی در به 102 مقصد در دنیا مشغول است. شما میتوانید در هنگام خرید بلیط هواپیما آلیتالیا اطلاعات کامل از مسیرهای پروازی در پروازهای چند مرحله ای را مشاهده کنید. ناوگان هوایی شرکت آلیتالیا شامل ایرباس A319-100 به تعداد 22 فروند،  ایرباس A320-200 به تعداد 44 فروند ، ایرباس A321-200 به تعداد 12 فروند ، ایرباس A330 به تعداد 14 فروند و بویینگ 777 به تعداد 10 عدد  است.این شرکت تعداد 8 فروند هواپیما تحت سفارش از شرکت های بویینگ و ایرباس دارد.

کلاس های پروازی هواپیمایی آلیتالیا

در هنگام خرید بلیط هواپیما آلیتالیا شما میتوانید کلاس پروازی خود را انتخاب کنید. هواپیمایی آلیتالیا درچهار کلاس پروازی  اکونومی ، پریمیوم اکونومی ، بیزینس و مگنیفیکا کلاس ( فرست کلاس ) خدمات پروازی خود را ارائه میدهد.

کلاس اکونومی : ارزانترین و به صرفه ترین کلاس پرواز در ایرلاین آلیتالیا بوده و مناسب برای پرواز های کوتاه است. در بعضی از هواپیماهای ارائه دهنده این کلاس ، یک مانیتور جهت سرگرمی مسافران بر روی صندلی ها تعبیه شده است.

کلاس پریمیوم اکونومی : این کلاس پروازی در آلیتالیا دارای قیمت مناسبی بوده و تنها تفاوت آن با کلاس اکونومی ، فضای باز بیشتری است که در اختیار مسافران قرار میدهد. این کلاس در برخی از پروازهای آلیتالیا در دسترس مسافرین است. درهنگام خرید بلیط هواپیما آلیتالیا باید به این نکته دقت کرد که پرواز انتخاب شده حتما کلاس پریمیوم ارائه دهد.

کلاس بیزینس :  در این کلاس نسبت به کلاس های اکونومی و پرمیوم اکونومی امکان حمل بار بیشتری وجود دارد. صندلی های این کلاس تخت خواب شود بوده و فضای کافی را در اختیار مسافران قرار میدهد. دراین کلاس منوی غذا متنوع تر و شامل غذاهای محلی و نوشیدنی بوده و سرویس دهی در این کلاس با کیفیت تر انجام میشود.

کلاس فرست: در این کلاس صندلی های بزرگ و بسیار راحت به صورت تخت خواب شو به همراه نمایشگر و هدفون در اختیار مسافرین قرار میگیرد. فیلم و موسیقی، منوی غذایی و نوشیدنی‌های متنوع از جمله امکاناتی است که برای آرامش و آسایش مسافرین در این کلاس در نظر گرفته شده است.

بلیط آلیتالیا

بار مجاز در ایرلاین آلیتالیا

در پرواز های آلیتالیا مسافران میتوانند یک بار دستی به وزن 8 کیلوگرم به ابعاد 25*35*55 سانتی‌متر استفاده کنند. به همراه داشتن وسایل همراه کوچک مانند موبایل ، لپ تاپ ، سامسونت ، کیف دستی و کالسکه کودک برای نوزادان مجاز است. پذیرش بار مجاز با توجه به مقصد، تاریخ صدور بلیط و کلاس پروازی تغییر می‌کند. این مورد در هنگام خرید بلیط هواپیما آلیتالیا باید لحاظ گردد.مسافران می‌توانند یک یا دو چمدان با حداکثر وزن 23 یا 32 کیلوگرم حمل کنند. تمام محموله‌های پرواز آلیتالیا نباید از ابعاد 158 سانتی‌متر (طول، عرض، ارتفاع) بیشتر باشد. بارهای با مشخصات بیشتر ، شامل اضافه بار شده و جریمه آن از مسافر دریافت می گردد.