بلیط پگاسوس امروزه به عنوان یکی از ارزان ترین بلیط های پرواز خارجی در کشور می باشد که مسیرهای زیادی را پوشش دهی می کند.این ایرلاین در سال 1989، به عنوان شرکت هواپیمایی ارزان قیمت با مشارکت نت ایر و سیلک ایر، در ترکیه تاسیس شد و فعالیت خود را با خرید دو فروند بوئینگ 737-400 در سال 1990 شروع کرد. با ما همراه باشید تا در ادامه با این ایرلاین بیش تر آشنا شوید.

هواپیمایی پگاسوس

درباره شرکت هواپیمایی پگاسوس

شرکت های نت ایر و ایر لینگاس، در سال 1992 سهام مشارکت خود را به خانواده ی کوچ؛ یکی از ثروتمندترین خانواده های ترکیه، واگذار کردو پگاسوس به طور کامل متعلق به کشور ترکیه شد. سال 1997، پگاسوس توسط خانواده ی سوبانجی خریداری شد و فعالیت خود را از هواپیمایی چارتر به ارزان قیمت تغییر داد. منظور از ایرلاین ارزان قیمت، حذف برخی از خدمات حین پرواز می باشد. برای مثال پگاسوس با حذف پذیرایی، توانسته یکی از پر طرفدارترین و ارزان ترین ایرلاین های اروپا و ترکیه به شمار آید. البته چنانچه تمایل دارید از پذیرایی بهره مند شوید، می بایست هنگام رزرو بلیط پگاسوس هزینه اضافه پرداخت کنید.

با گسترش ناوگان هوایی و افزایش مقاصد پروازی، ایرلاین پگاسوس در سال 2007 موفق به جا به جایی بیش ترین مسافر در بخش خطوط هوایی خصوصی ترکیه شد و در نهایت لقب دومین ایرلاین ترکیه رو در سال 2012 به خود اختصاص داد. در حال حاضر فرودگاه بین المللی صبیحه گوگچن، مقر اصلی و فرودگاه های بین المللی آدانا، عدنان مندرس، آنتالیا و اسن بوغا از شهرهای کانونی این ایرلاین به شمار می آید و دفتر مرکزی این ایرلاین در پندیک استانبول قرار دارد.

مقاصد پروازی هواپیمایی پگاسوس

مقاصد پروازی پگاسوس در حال حاضر شامل بیش از 103 مسیر در 40 کشور خارجی از جمله ایران می شود و به بیش از 33 مقصد در داخل ترکیه پرواز مستقیم دارد. پرفروش ترین مسیرهای پروازی داخلی ترکیه در این ایرلاین، ازمیر، آنتالیا، آلانیا، بدروم، آنکارا و وان می باشند. یکی از مهم ترین مسیرهای پروازی که پگاسوس در چند سال اخیر توجه ویژه ای به آن داشته است، مسیر پروازی ایران- استانبول می باشد. اما نکته ی بسیار مهمی که در خرید بلیط این ایرلاین می بایست بدان توجه کنید، این است که تمام پروازهای آن در استانبول توقف دارند.

کلاس های پروازی بلیط هواپیمایی پگاسوس

انواع کلاس های کابین بلیط پگاسوس به عبارتند از:

کلاس اکونومی

این کلاس پروازی قیمت مناسبی دارد و شرایط مناسبی را برای مسافران در طول سفر فراهم میکند. صندلی های کلاس اکونومی با توجه به هواپیما از ویژگی های متفاوتی برخوردار می باشند؛ برای مثال، در بوئینگ 800-737، عرض صندلی 17 اینچِ و مانیتور نصب شده روی صندلی، شرایط خوبی را برای سرگرم شدن مسافران در طول مسیر فراهم می کند. در ایرباس A320neo، عرض صندلی 18 اینچ و بدون مانیتور می باشند. صندلی های ایرباس A320، دارای 17 اینچِ و مانیتور هستند. در این کلاس پروازی، امکان استفاده از وای فای وجود ندارد.

بار مجاز در کلاس اکونومی

با رزرو کلاس اکونومی، یک کیف دستی به وزن 8 کیلوگرم به صورت رایگان میتوانید به داخل کابین و حداکثر 20 کیلوگرم در قسمت بار تحویل دهید. ابعاد مجاز کیف می بایست حداکثر به ارتفاع 55، عرض 40 و پهنای 20 سانتیمتر باشد. 

کلاس ویژه بلیط پگاسوس

با رزرو کلاس ویژه، امکانات بیشتری نسبت به اکونومی برای مسافران فراهم می شود. برای مثال منوی نوشیدنی و ساندویچ متنوعی ارائه می گردد و هم چنین جریمه ی کنسلی در کلاس ویژه، نسبت به اکونومی کم تر است.

پگاسوس ایرلاینز

بار مجاز در کلاس ویژه

هر مسافر در این کلاس پروازی می تواند یک کیف دستی به وزن 8 کیلوگرم برای داخل کابین و حداکثر 30 کیلوگرم در قسمت بار تحویل دهد.

کلاس خاص بلیط پگاسوس

در کلاس پروازی خاص ایرلاین پگاسوس، مسافران از منوی کامل غذایی مطابق با برنامه ی پروازی بهره مند خواهند شد.

میزان بار مجاز در کلاس خاص

مسافران کلاس پروازی خاص در پگاسوس مجازاند تنها یک کیف دستی به وزن 8 کیلوگرم به داخل کابین و 30 کیلوگرم بار در قسمت بار تحویل دهند.

ناوگان هواپیمایی پگاسوس

گسترش ناوگان هوایی، یکی از برنامه های اصلی ایرلاین پگاسوس به شمار میاد و با سفارش ایرباس A320 neo  ، این شرکت به اولین مشتری ترکیه ای این مدل ایرباس تبدیل شد. ناوگان هوایی پگاسوس شامل، 4 فروند بوئینگ B737-400، یک فروند بوئینگ B737-800، 12 فروند ایرباس A320-200 ceo، 10 فروند ایرباس A320-200 neo میشود.

هواپیمایی پگاسوس

خرید آسان بلیط پگاسوس از رسپینا

برای خرید بلیط هواپیمایی پگاسوس می توانید خیلی راحت از رسپینا، اقدام کنید. رسپینا، به عنوان سایت رسمی خرید اینترنتی بلیط پرواز داخلی و خارجی ، بیش از 950 ایرلاین داخلی و خارجی رو تحت پوشش قرار میدهد و شما خیلی راحت و تنها با چند کلیک می تواند برای خرید بلیط پگاسوس اقدام نمائید. کافیست اطلاعات مبدا، مقصد و تاریخ موردنظر خود را در صفحه بلیط های خارجی وارد نمائید و جدول پروازها را از سمت راست صفحه ایرلاین بر روی ایرلاین پگاسوس فیلتر کنید. با رسپینا، روی زمین نمی مانید...