رسپینا
راهنمای سفر

آسان‌ترین راه خرید بلیط هواپیما چیست؟

شما حق انتخاب دارید که چه راهی را برای خرید بلیط هواپیما انتخاب کنید. شاید اگر از افراد مختلف در مورد آسان ترین راه خرید بلیط هواپیما بپرسید، از هر نفر پاسخی مجزا بشنوید. اما واقعاً کدام روش بهتر است؟ چرا افرادی که از روش خرید آنلاین استفاده می کنند دیگر تمایلی به روش های دیگر ندارند؟ همچنین علت این که برخی افراد تنها بلیط های خود را به روش حضوری خریداری می کنند چیست؟ در ادامه این مقاله با ما باشید تا روش های خرید بلیط های پرواز و همچنین آسان ترین روش را با ذکر علت های آن بررسی کنیم.

آسان ترین راه خرید بلیط هواپیما
آسان ترین راه خرید بلیط هواپیما

روش خرید حضوری بلیط

همانطور که می دانید خرید بلیط های پرواز از سالها پیش انجام می شد و کار مردم را پیش می برد. مردم برای رزرو بلیط ها باید مدت زمان زیادی در صف بلیط منتظر می ماندند و در انتها معلوم نبود به کسانی که ته صف قرار داشتند، بلیط می رسید یا نه! برای خرید بلیط به صورت حضوری شما باید مدت زمان زیادی را در شرکت های هواپیمایی منتظر خرید بلیط می ماندید و بلیط را با روکشی زیاد و افزودن کارمزد دریافت می کردید.

برخی شرکت ها نیز بلیط خود را با قیمت بالا به مردم ارائه می دادند و حتی اگر متوجه روکشی آن می شدید، کاری از شما ساخته نبود. چرا که هم تا آژانس بعدی و شرکت هواپیمایی بعدی فاصله زیادی بود و هم ممکن بود پرواز شما با تکمیل ظرفیت مواجه شود. همچنین در این روش زمان رزرو شما بستگی به ساعت های کاری آژانس و شرکت ارائه دهنده بلیط بستگی داشت. مثلا اکثر شرکت های ارائه دهنده پروازهای مختلف از ساعت 7 الی 19 به مشتریان بلیط ارائه می دادند. در نتیجه مسافران نیز مجبور به خرید بلیط در زمان مخصوصی می شدند و قادر به خرید این بلیط در زمان های دیگر نبودند.

خرید بلیط هواپیما حضوری

با این اوصاف شما دیگر نباید تصوری در مورد رزرو بلیط لحظه آخری خصوصا در پروازهای بامدادی داشته باشید. در نتیجه نرخ بلیط نیز به زمان رزرو آن بستگی نداشت. اگر شخصی برای خرید این بلیط به صورت حضوری به مراکز فروش بلیط مراجعه کند، ممکن است قیمت این بلیط را بسیار بالاتر از زمانی که قرار است به صورت آنلاین رزرو کند، ببیند.

در نهایت، خرید مستقیم بلیط در فرودگاه هیچ مزیتی ندارد. در حال حاضر برای رزرو بلیط به صورت حضوری شرکت های ارائه دهنده بلیط، پروازهای خود را از سایت های رزرو مستقیم پرواز خریداری نموده و با افزودن میزان روکشی و کارمزدی که شرکت یا آژانس برای آن ها تعیین کرده به مشتریان ارائه می دهند.

چگونه بلیط هواپیما رزرو کنیم؟

با توجه به مطالبی که در قسمت بالا گفته شد، این روش علاوه بر این که روش آسانی برای رزرو بلیط نیست، کار شما را بسیار سخت کرده و نمی تواند گزینه مناسبی برای رزرو بلیط های پرواز باشد. همچنین در صورتی که این روش را برای رزرو بلیط خود انتخاب کنید، مجبور به پرداخت هزینه بیشتری خواهید بود. البته به برخی افراد سالمند که قصد رزرو بلیط دارند، باید این حق را داد که بلیط ها را به صورت حضوری رزرو کنند. چرا که ممکن است به علت عدم یادگیری اینترنت، برای رزرو اینترنتی با مشکل مواجه شده و روش حضوری را در پیش بگیرند.

اما این افراد هم می توانند از روش تلفنی که در ادامه به آن می پردازیم استفاده کنند. البته در برخی موارد رزرو بلیط به صورت حضوری، نه تنها باعث کاهش قیمت بلیط برای شما نمی شود، بلکه می توانید بلیط خود را با نرخ مصوب و همان قیمت سایت به صورت حضوری خریداری کنید. یکی از این راه ها مراجعه به شرکت هایی است که همزمان به صورت اینترنتی، فروش بلیط را انجام می دهند. نگران کلاهبرداری برخی سایت ها نباشید، شما می توانید با مطالعه مقاله بهترین سایت خرید بلیط هواپیما، با مطمئن ترین و بهترین وب سایت های خرید اینترنتی بلیط آشنا شوید. 

 کلاهبرداری های اینترنتی

روش تلفنی رزرو بلیط

در صورتی که به رمز دوم اینترنتی دسترسی ندارید و قصد انجام مراحل رزرو پرواز در سایت های مختلف را ندارید، می توانید با شماره تلفن های سایت های معتبر که معمولا در پایین آن صفحات قرار دارد، تماس گرفته و پرواز خود را به صورت تلفنی رزرو کنید. در این روش شماره کارت شرکت ارائه دهنده برای شما ارسال شده و شما می توانید از طریق دستگاه های عابر بانک، هزینه بلیط را واریز کنید. البته در این روش تنها 10 دقیقه برای واریز هزینه بلیط فرصت دارید.

نوشته های مشابه
صف عابربانک برای واریز هزینه بلیط

رزرو تلفنی نیز مانند رزرو بلیط حضوری با مشکلات مختلفی همراه است. در این روش هم باید از منزل بیرون زده و حداقل تا اولین عابر بانک نزدیک منزل قدم بزنید و اگر کسی در صف نباشد، هزینه بلیط را به شماره حساب شرکت واریز نمائید. (تازه اگر خراب نباشد) همچنین اگر به صورت کلی به اینترنت دسترسی ندارید، می بایست شماره شرکت ارائه دهنده بلیط را از مرکز مخابرات شهر خود بپرسید. تازه در این صورت باید با شرکت مربوطه تماس گرفته و به آن اعتماد کنید. در هر صورت این روش نیز علاوه بر سختی های خود به ریسکش نمی ارزد.

چرا که در صورتی که دسترسی به اینترنت ندارید، در روش رزرو تلفنی شما تنها شماره تلفنی از شرکت ارائه دهنده بلیط دارید و تضمینی برای ارائه با قیمت ارزان و عدم کلاهبرداری آن شرکت وجود ندارد. مگر این که از قبل در مورد شماره تلفن ها و سایت های معتبر رزرو بلیط تحقیق کرده باشید. البته پس از واریز هزینه بلیط کار شما تمام نشده و باید ضمن تماس با شماره تلفن های کارشناسان و اعلام مشخصات فیش واریزی، لینک دانلود بلیط را از طریق پیام رسان های مختلف دریافت کنید.

آسان ترین راه خرید بلیط هواپیما به صورت اینترنتی

تصور کنید در منزل نشسته اید و مشغول نوشیدن چای یا بازی با فرزندتان هستید. در این صورت همسر شما قصد انجام سفر هوایی دارد، در این صورت کافیست با موبایل خود، وارد سایت های فروش بلیط پرواز شده و بلیط خود را با نرخ ارزان تر نسبت به روش حضوری خریداری کنید.

برای رزرو بلیط به صورت اینترنتی کافیست به رمز دوم اینترنتی خود دسترسی داشته باشید تا بتوانید بدون هیچ زحمتی و در کمتر از 2 دقیقه اقدام به رزرو بلیط کنید. برخی سایت ها با ارائه خدمات مختلف سعی در کاهش قیمت ها داشته و همچنین پروسه رزرو بلیط را برای مسافران خود آسان تر کرده اند. برای رزرو آسان، بدون دردسر و ارزان قیمت بلیط چند راهکار در ادامه به شما ارائه می دهیم.

رزرو تلفنی بلیط هواپیما
آسان ترین راه خرید بلیط هواپیما تلفنی

آسان ترین راه خرید بلیط هواپیما بدون نیاز به لاگین

ورود به برخی سایت ها پروسه ای دارد که پیچیده و طولانی است و انگار قبل از رزرو بلیط باید بمب خنثی کرد. مثلا باید ابتدا نام و نام خانوادگی، شماره تلفن یا ایمیل خود را وارد نموده و سپس منتظر کدی باشید که برای شما ارسال شود. در صورتی که با لپتاپ رزرو خود را انجام دهید برای دریافت این کد نیز باید موبایل شما در دسترس قرار داشته باشد.

برای راحتی دسترسی به خرید اینترنتی و سهولت در کار، برخی شرکت ها از جمله رسپینا ورود بدون نیاز به لاگین را در دستور کار خود قرار داده اند. برای رزرو از این سایت ها کافیست وارد قسمت پروازهای سایت شده و شهر مبدا و مقصد را انتخاب کنید. در مجموع این پروسه را می توانید در کمتر از 100 ثانیه انجام دهید.

روش آسان خرید بلیط هواپیما
آسان ترین راه خرید بلیط هواپیما به صورت اینترنتی

رزرو خودکار پرواز

پیشنهاد می کنیم سایتی را پیدا کنید که بتوانید ارزان ترین بلیط پرواز در مسیر مورد نظر خود را با آسان ترین روش خریداری کنید. برای پیدا کردن این سایت ها کافیست سرویس چند بخرم را در گوگل جستجو نموده و سایت های خدمات گردشگری را که از این سرویس بهره مند هستند انتخاب کنید. در حال حاضر تنها رسپینا از سرویس سفارش بلیط پرواز با نرخ دلخواه برخوردار است.

برای استفاده از این سرویس کافیست در زمانی که قصد رزرو بلیط دارید، حساب کاربری خود را به میزان نرخ بلیط شارژ نموده و در صفحه  ورود مشخصات کارت ملی و شناسنامه، پس از وارد کردن این اطلاعات این سرویس را فعال نموده و دیگر نگران خرید بلیط نباشید. این سرویس به محض کاهش قیمت بلیط چارتر مسیر مورد نظر شما، حتی در صورت عدم دسترسی کاربر به اینترنت، رزرو شما را انجام داده و پیامک رزرو برای شما ارسال می شود.

سرویس رزرو خودکار بلیط
سرویس رزرو خودکار، آسان ترین راه خرید بلیط هواپیما

آسان ترین راه های خرید بلیط هواپیما

جستجو برای یک پرواز ممکن است کمی سخت باشد. عوامل زیادی وجود دارد که می تواند در قیمت پرواز شما تاثیرگذار باشد. این موارد شامل تاریخ، زمان، قیمت، کلاس کرایه، خط هوایی و موارد دیگر می شوند. حتی زمانی که دقیقاً می دانید چه زمانی و کجا می خواهید پرواز کنید، در کدام سایت باید بهترین قیمت را جستجو کنید؟

به طور کلی هیچ وب سایتی به طور مداوم پایین ترین قیمت را ندارد و نرخ آن ها در هر روز دارای نوسان زیادی است. به همین منظور باید سایت را برای خرید بلیط در نظر قرار دهید که تضمین قیمت داشته باشد. تضمینی که بتوانید روی آن حساب کنید. مثلا رسپینا برای تضمین قیمت خود مدعی است در صورتی که پس از خرید از رسپینا، بلیط خود را با قیمت های ارزان تر در سایت های دیگر مشاهده کردید، می توانید این موضوع را به کارشناسان این مجموعه اطلاع داده و در صورت بررسی و صحت آن، 2 برابر اختلاف قیمت پرداختی به شما عودت می گردد.

تضمین قیمت بلیط هواپیما در رسپینا

کلام پایانی

از این که در این مقاله با ما همراه بودید، سپاس گزاریم. در این مقاله به طور مفصل در مورد آسان ترین راه های خرید بلیط هواپیما به بحث و گفتگو پرداخته شد. اگر شما هم تاکنون راه آسانی را برای رزرو پروازهای خود امتحان کرده و نتیجه مطلوب گرفته اید، آن را در پایان همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

کدام سایت آسان ترین راه خرید بلیط هواپیما را ارائه می دهند؟

شما باید سایت های مختلف فروش بلیط را برای این منظور بررسی کنید تا بتوانید آسان ترین راه خرید بلیط هواپیما را پیدا کنید. اما در حالت کلی سایتی که برای خرید بلیط های خود، انتخاب می کنید، بهتر است نیازی به لاگین نداشته باشد تا رای ورود به سایت زمان شما هدر نرود. همچنین رسپینا با ارائه سرویس چند بخرم، رزرو بلیط را به صورت خودکار و تنها با داشتن شارژ در حساب کاربری ممکن ساخته است.

چرا خرید بلیط به صورت حضوری به صرفه نیست؟

در صورتی که با حضور در مراکز و آژانس های هواپیمایی بلیط خریداری کنید، آن شرکت ها معمولا پروازهای مشتریان خود را از سایت های ارائه دهنده بلیط رزرو می کنند و برای سود دهی شرکت مجبور به ارائه بلیط با کارمزد به مشتریان خود هستند. لذا با روکشی قیمت، نرخ بلیط را گران تر از مبلغ واقعی ارائه می دهند.

آسان ترین راه خرید بلیط کدام است؟

روش اینترنتی به علت این که نیازی به بیرون رفتن از منزل نبوده و در خانه با خیال راحت و در سریع ترین زمان می توانید بلیط خود را خریداری کنید، یکی از آسان ترین راه های خرید بلیط هواپیما است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا