رسپینا
راهنمای سفر

راهنمای خرید بلیط هواپیما

در وب سایت رسپینا امکانات متعددی جهت یافتن بهترین پرواز ممکن با توجه به فاکتورهای مختلف قرار داشته که از طریق فیلترهای تعبیه شده آن امکان پذیر است. همچنین سرویس های خبرم کن و چند بخرم نیز امکان اطلاع از کاهش قیمت بلیط و حتی رزرو خودکار بلیط را برای مسافران ایجاد کرده است. این مقاله بک راهنما خرید بلیط هواپیما از وب سایت رسپینا است که سعی کرده ایم به صورت جامع و با پرداخت به ریز ترین نکات به صورت گام به گام خرید اینترنتی بلیط هواپیما را آموزش دهیم.

راهنمای خرید بلیط هواپیما اینترنتی از رسپینا

برای رزرو اینترنتی بلیط هواپیما سیستمی و یا چارتر، ابتدا بایستی وارد سایت رسپینا شده و سپس مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

1- جست و جو و انتخاب بلیط: در ابتدا در کادر بالای صفحه، مبدا و مقصد و تاریخ رفت خود را باید انتخاب کرده و سپس بر روی جستجو کلیک کنید. با انتقال به صفحه بعد، کلیه بلیط های موجود در بازه زمانی مشخص شده به همراه ساعت حرکت، ساعت رسیدن به فرودگاه مقصد، ایرلاین، نوع کلاس پروازی، ظرفیت هواپیما و همچنین قیمت بلیط، برای شما نمایش داده خواهد شد که می توانید پس از مقایسه، بلیط مورد نظر خود را پیدا کرده و بر روی گزینه “انتخاب” کلیک کنید.

راهنمای خرید بلیط هواپیما
راهنمای خرید بلیط هواپیما

*وجود فیلتر های سمت راست صفحه سبب شده است که بتوانید نوع ایرلاین، زمان پرواز، نوع پرواز و کلاس پروازی را به دلخواه انتخاب کنید تا بلیط مورد نظر بر روی صفحه نمایش داده شود.

فیلترهای انتخاب بلیط دلخواه
فیلترهای انتخاب بلیط پرواز

*در تقویم پروازی موجود در بالای صفحه نیز، می توانید قیمت این بلیط را تا 30 روز آینده مشاهده کنید. با این قابلیت شما می توانید با مقایسه قیمت ها، ارزانترین بلیط را برای خود رزرو کنید.

تقویم پروازی
تقویم پروازی رسپینا

2- وارد کردن اطلاعات مسافر: پس از انتخاب بلیط، صفحه ای برای شما باز می شود که می توانید اطلاعات بلیط انتخاب شده را به طور کامل مشاهده کنید. همچنین اگر از مسافرین سابق رسپینا هستید، کافی است بر روی گزینه “مسافرین سابق” کلیک و سپس شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا اطلاعات شما به طور خودکار در فیلد های مربوطه قرار بگیرد.

وارد کردن اطلاعات
وارد کردن اطلاعات مسافرین سابق

اگر سفر شما به صورت گروهی است، می توانید در همین صفحه و در قسمت تعداد مسافران (بزرگسال، کودک و نوزاد)، با کلیک بر روی گزینه ” افزودن “، تعداد اعضای کل گروه را وارد کنید. البته توجه داشته باشید در صورتی که پرواز شما از نوع چارتری باشد، فیلد کودک برای شما نمایش داده نخواهد شد؛ چرا که در خرید بلیط هواپیما چارتر، نرخ مسافر کودک و بزرگسال یکسان محاسبه می شود.

افزودن تعداد مسافرین
افزودن تعداد مسافرین

در صفحه اطلاعات مسافران، بایستی اطلاعات کلیه مسافران (کد ملی، نام و نام خانوادگی به لاتین و تاریخ تولد) را با دقت و بدون اشتباه تایپی وارد کنید. لازم است اطلاعات مسافران را به درستی وارد کنید زیرا قوانین و مقررات بلیط هواپیما امکان تغییر مشخصات پس از خرید بلیط را نمی دهد. همچنین می توانید در این صفحه، شرایط استرداد بلیط را نیز مشاهده کنید.

اطلاعات مسافرین
اطلاعات مسافرین و اطلاعات تماس

* لازم است بدانید پس از وارد کردن اطلاعات مسافران، در پایین صفحه با کلیک بر روی گزینه “چند بخرم”، وارد صفحه ثبت درخواست خواهید شد. در این صفحه ابتدا نرخ مورد نظر(تومان) و سپس تاریخ و ساعت دلخواه خود را انتخاب کرده و در نهایت بر روی گزینه “ثبت” کلیک کنید. با اینکار در صورتی که بلیطی با نرخ مشخص شده وجود داشته باشد، پس از کسر موجودی، به طور خودکار رزرو شده و اطلاعات آن از طریق پیامک، برای شما ارسال خواهد شد.

سرویس چند بخرم
سرویس چند بخرم

3- پرداخت: با وارد کردن اطلاعات مسافران و انتقال به صفحه بعد، اگر اطلاعات وارد شده نیاز به ویرایش داشته باشد، گزینه “ویرایش اطلاعات” را انتخاب کنید. در غیر اینصورت پس از اطمینان از اطلاعات وارد شده، گزینه “پرداخت آنلاین” را انتخاب کنید.

پرداخت هزینه بلیط
پرداخت بهای بلیط

راهنمای خرید بلیط هواپیما با هتل

سایت رسپینا این امکان را فراهم کرده است تا بتوانید علاوه بر رزرو بلیط، اقامت خود را در مقصد نیز مشخص کنید. برای این کار کافی است در همان ابتدا، با انتخاب مبدا و مقصد، گزینه ” رزرو هتل به همراه پرواز” را نیز فعال کنید. با فعال کردن این گزینه، در مراحل بعدی هتل های موجود در مقصد برای شما نمایش داده خواهد شد.

رزرو هواپیما و هتل
راهنمای خرید بلیط هواپیما با هتل

آموزش خرید بلیط هواپیما رفت و برگشت

در سایت رسپینا، این امکان را خواهید داشت تا بلیط خود را به صورت رفت و برگشت رزرو کنید. در ابتدای رزرو، در کادر بالای صفحه، بر روی گزینه “یک طرفه” کلیک کرده تا حالت برگشت نیز فعال شود. بنابراین با انتخاب تاریخ برگشت، به صفحه لیست پرواز ها منتقل خواهید شد و کافی است کلیه مراحلی را که برای رزرو بلیط رفت انجام داده اید را، برای رزرو بلیط برگشت خود نیز انجام دهید.

رزرو بلیط رفت و برگشت
رزرو بلیط رفت و برگشت

نحوه رزرو بلیط هواپیما با تخفیف از رسپینا

در ادامه راهنمای خرید بلطیط هواپیما در رسپینا،‌ نحوه خرید بلیط با تخفیف را ذکر می کنیم. در صورتی که دارای کد تخفیف هستید، گزینه “کد تخفیف دارم” را فعال و در کادر مقابل آن وارد کنید و سپس بر روی گزینه “ثبت اطلاعات” کلیلک کنید.

کد تخفیف بلیط
کد تخفیف

آموزش خرید بلیط هواپیما چارتر

برای خرید بلیط چارتر در رسپینا، می توانید پس از انتخاب مبدا، مقصد و تاریخ رفت و برگشت، در صفحه بلیط ها، با استفاده از فیلتر های سمت راست صفحه، در قسمت نوع پرواز، بر روی گزینه چارتر کلیک کنید. با این کار تنها بلیط های چارتری در صفحه برای شما نشان داده خواهد شد.

نوشته های مشابه
خرید بلیط چارتر
خرید بلیط چارتر

راهنمای خرید بلیط هواپیما لحظه آخری

برخی از آژانس های چارتر کننده، در برخی از زمان ها، بلیط های پرواز خود را چارتر می کنند. به این صورت که چارتر کننده، کلیه بلیط های پرواز را به صورت یکجا خریداری می کند. تصور کنید به زمان پرواز نزدیک شده اید، اما همه بلیط ها به فروش نرفته اند. در این زمان چارتر کننده، برای جلوگیری از پرداخت هزینه های سنگین، بلیط های خود را به صورت لحظه آخری و با توجه به نوع پرواز، با تخفیف به فروش می رساند و در مقابل نیز مسافران بلیط خود را با هزینه ای مناسب خریداری می کنند.

* با فعال کردن سرویس “خبرم کن”، از بلیط های لحظه آخری و ارزان، در کمترین زمان از طریق پیامک مطلع خواهید شد. برای اینکار باید درصد کاهش قیمت بلیط و حداکثر زمان مورد نظر برای انجام پرواز را مشخص و شماره تماس خود را جهت ارسال پیامک در قسمت مربوطه وارد کنید. بنابراین در صورت کاهش قیمت بلیط ها تا مبلغ پیشنهادی، از طریق ارسال پیامک، به شما اطلاع رسانی خواهد شد. فعال سازی این سرویس، تنها به بلیط های پرواز اختصاص داده شده و برای کلیه مسافران نیز استفاده از آن رایگان است.

سرویس خبرم کن
سرویس خبرم کن

راهنمای خرید بلیط هواپیما با اپلیکیشن رسپینا

اپلیکیشن رسپینا، یکی دیگر از راه های رزرو بلیط است. شما می توانید با مراجعه به صفحه اپلیکیشن رسپینا، این برنامه را بر روی هر نوع سیستم عامل گوشی مانند اندروید یا ios نیز نصب کنید. پس از نصب اپلیکیشن بر روی گوشی خود، بایستی برای رزرو بلیط مراحل زیر را ادامه دهید. با ورود به برنامه و در قسمت پرواز، مبدا و مقصد و سپس تاریخ رفت خود را انتخاب کنید.

راهنمای خرید بلیط هواپیما با اپلیکیشن
راهنمای خرید بلیط هواپیما با اپلیکیشن

در صفحه بعد نیز بلیط های موجود در بازه زمانی که انتخاب کرده اید، به همراه اطلاعاتی چون ساعت حرکت و رسیدن به مقصد، نوع هواپیما، شماره پرواز، ظرفیت و قیمت بلیط نیز برای شما نمایش داده خواهد شد. پس از مقایسه بلیط ها، نیز بایستی بلیط مورد نظر خود را انتخاب کنید.

با انتخاب بلیط، در صفحه اطلاعات مسافر، نیز باید اطلاعات تمامی مسافران را بدون هیچگونه اشتباه وارد کنید. همچنین اگر تاکنون از این سایت برای رزرو بلیط اقدام کرده باشید، می توانید با انتخاب گزینه “مسافران سابق”، شماره تماس خود را در فیلد مورد نظر وارد کنید. با این کار مشخصات شما نشان داده خواهد شد که سپس با تایید آن، اطلاعات به طور خودکار در فیلد های مربوطه قرار خواهد گرفت.

در صورتی که سفر شما به صورت گروهی است، می توانید با انتخاب گزینه “افزودن مسافر” تعداد افراد را به طور کامل وارد کنید. پس از وارد کردن مشخصات، در صورتی که اطلاعات وارد شده نیاز به ویرایش داشته باشد، بایستی گزینه “ویرایش” را انتخاب و در غیر اینصورت بر روی گزینه “ثبت مسافر” کلیک کنید.

صفحه پروازها در اپلیکیشن
وارد کردن اطلاعات مسافرین

با ثبت اطلاعات نیز در صفحه بعد، ابتدا ایمیل خود را وارد و سپس در صورت داشتن کد تخفیف، گزینه “کد تخفیف” را فعال کرده و در کادر مقابل آن وارد کنید. در نهایت گزینه رزرو را انتخاب کنید.

تایید اطلاعات تماس
تایید اطلاعات تماس

 با این کار در صفحه بعد، تمامی اطلاعاتی که وارد کرده اید، به همراه بلیط انتخاب شده نمایش داده می شود که پس از اطمینان از درستی اطلاعات، بایستی گزینه “پرداخت” را انتخاب کنید تا به صفحه پرداخت نیز متصل شوید.

صفحه پرداخت بلیط هواپیما
صفحه پرداخت بلیط هواپیما

نکاتی برای خرید بلیط هواپیما آنلاین

یکی از سوالات رایج مردم برای تهیه بلیط به صورت اینترنتی، قابل اعتماد بودن این بلیط هاست. سایت رسپینا با دریافت گواهی های مختلف داخلی از سازمان حمل و نقل جاده ای و وزارت راه و شهرسازی، میراث فرهنگ و گردشگری،‌سازمان هواپیمایی کشوری و چندین گواهی معتبر دیگر، بلیط هواپیما را برای مسیرهای مختلف عرضه می کند. لیست این گواهی ها و مدارک در انتهای صفحه اصلی سایت رسپینا قرار گرفته است.

علاوه بر این نکته دیگر برای سایت های خرید بلیط هواپیما،‌ایمن بودن سایت است. برای این که متوجه اعتبار یک سایت شویم ابتدا در بالای صفحات رزرو بلیط اگر عبارت https را پیدا کردید به معنی معتبر بودن آن سایت است و شما می توانید به آن اعتماد کنید.

گواهی ها و نمادهای اعتبار
گواهی ها و نمادهای اعتبار

راهنمای خرید بلیط هواپیما تلفنی و حضوری از رسپینا

در صورتی که مراحل راهنمای خرید بلیط هواپیما را انجام دادید اما به هر دلیلی نتوانستید بلیط خود را رزرو کنید،‌می توانید رزرو تلفنی و یا حضوری را امتحان کنید. رسپینا، این امکان را فراهم کرده است که در مواقعی که مسافران بنا به هر دلیلی به سایت دسترسی نداشته و یا رمز دوم نداشته باشند، بتوانند با استفاده از شماره های (05191012900 – 05131402 – 02191012900)، با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرند. با اینکار علاوه بر اطلاع از قیمت ها و مشاوره رایگان کارشناسان، بلیط مورد نظر خود را انتخاب و پس از واریز هزینه به شماره کارت ارسالی، رزرو بلیط خود را به پایان برسانند. همچنین می توانید با مراجعه حضوری به شرکت رسپینا به آدرس مشهد خیابان سناباد بین سناباد 52 و 54 پلاک 682، برای رزرو بلیط خود اقدام کنید.

خرید تلفنی بلیط هواپیما
خرید تلفنی بلیط هواپیما

مزایای خرید اینترنتی بلیط هواپیما

چنانچه بلیط خود را به صورت اینترنتی رزرو کنید، از مزایای ویژه ای برخوردار خواهید شد که در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

1. مقایسه نرخ ایرلاین ها: یکی از مهم ترین خدماتی که در رزرو اینترنتی بلیط از سایت های معتبر می توانید داشته باشید مقایسه نرخ پرواز با ایرلاین های مختلف است. همچنین اگر شرکت هواپیمایی خاصی را برای انجام پرواز مد نظر دارید، می توانید از زمان ارائه پروازهای شرکت مربوطه مطلع شوید. مثلا در صورتی که قصد رزرو بلیط از ماهان را دارید، می توانید از قسمت فیلتر این سایت ها، گزینه ماهان را انتخاب نموده تا تنها پروازهای این شرکت به شما نمایش داده شود.

2. دسترسی سریع: مثل تمام خریدهای اینترنتی، رزرو بلیط نیز تنها با داشتن موبایل، امکان پذیر بوده و لازم نیست زمان خود را برای رفتن به شرکت ها و آژانس های خدمات مسافرتی اختصاص دهید و با انجام چند کلیک می توانید بلیط خود را رزرو کنید.

3. عدم دریافت بلیط کاغذی: کاهش خرید بلیط های کاغذی و دسترسی به بلیط های اینترنتی، باعث دسترسی راحت به بلیط و اطلاعات آن شده و حتی نیازی به تهیه پرینت بلیط پس از خرید آن را ندارید.

امکان مقایسه قیمت بلیط در ایرلاین‌های مختلفدسترسی سریع در کوتاهترین زمان ممکن
عدم دریافت بلیط کاغذیپشتیبانی 24 ساعته
مزایای خرید اینترنتی بلیط هواپیما

خرید اینترنتی بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس، رزرو هتل و تور

مجموعه رسپینا،  با بهره مندی از کارشناسانی حرفه ای، به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی و رفع مشکلات مسافران می باشند. در صورت بروز مشکل و دریافت مشاوره رایگان، می توانید گزینه “بله” موجود در کادر نیاز به راهنمایی را انتخاب و شماره تماس خود را وارد کنید. کارشناسان این مجموعه در کمتر از 10 دقیقه با شما تماس خواهند گرفت. علاوه بر آن می توانید در پایین صفحه، بر روی گزینه تماس رایگان (بخش امکانات) کلیک کنید و در قسمت پرواز داخلی، با انتخاب گزینه “تماس با پروار داخلی” با کارشناسان بخش مربوطه تماس بگیرید.

سوالات متداول

با چند روش می توان برای رزرو بلیط از رسپینا اقدام کرد؟

در صورتی که رمز دوم داشته باشید، می توانید بلیط خود را به صورت اینترنتی از طریق سایت و یا اپلیکیشن رزرو کنید. در غیر اینصورت می توانید با تماس تلفنی و یا حضوری به صورت 24 ساعته، برای خرید بلیط نیز اقدام کنید.

در صورت ورود اطلاعات اشتباه در خرید اینترنتی بلیط (یا ورود اشتباه نام) امکان اصلاح وجود دارد؟

خیر. بر اساس قوانین شرکت های هواپیمایی، در این شرایط لازم است بلیط با پرداخت جریمه کنسل شده و مجدد خریداری گردد.

آیا امکان انتقال بلیط هواپیما برای استفاده دیگران وجود دارد؟

در صورت مغایرت نام مسافر در بلیط با اطلاعات کارت شناسایی، امکان انتقال به غیر و پذیرش مسافر وجود نخواهد داشت.

اگر بعد از خرید اینترنتی بلیط نام مسافر در لیست پرواز نباشد چه کاری باید انجام دهیم؟

در صورتی که بلیط خود را از رسپینا خریداری کرده باشید، تنها کافی است با تیم پشتیبانی 24 ساعته این مجموعه تماس بگیرید.

چطور مطمئن شویم که خرید اینترنتی بلیط پرواز را به درستی انجام داده ایم؟

ایمیل و تلفن همراه خود را چک کنید. پس از اتمام مراحل خرید، اطلاعات بلیط به ایمیل کاربر ارسال شده و همزمان به شماره تلفن همراه وارد شده توسط کاربر پیامک ارسال می شود.

چند روز قبل از سفر باید برای خرید بلیط هواپیما آنلاین اقدام کرد؟

با توجه به تقویم پروازی سایت های معتبر، برای تهیه بلیط هواپیما آنلاین از ماه های قبل نیز میتوان اقدام کرد. همچنین برای خرید ارزانتر بلیط در ایام عادی سال می توانید روزهای نزدیک پرواز، اقدام کنید. اما برای سفر در روزهای تعطیل بهتر است هر چه زودتر و پیش از گران یا تمام شدن بلیط اقدام به رزرو نمایید.

لیلی عسکری

در سفر، دنیای جدیدی را می‌بینید؛ از مهمان‌نوازی مردم و فرهنگ آنان تا طبیعت بکر و جاذبه‌های تاریخی، سفر به دور از روتین زندگی فرصتی است برای رشد! با مطالعه و تجربیات شخصی، جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری رو معرفی می‌کنم و نکاتی که به مسافران در طی سفر کمک می‌کنه رو ارائه میدم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا