آثار ارزشمند موزه لوور پاریس رو در مشهد ببینین

فرقی نمیکنه اهل تاریخ و موزه گردی باشین یا خیر، در هر صورت به ندرت پیش میاد که کسی با شکوه و ابهت موزه ی لوور پاریس آشنا نباشه. اما خرید بلیط هواپیما پاریس و غرق شدن در زیبایی آثار موزه ی لوور برای خیلی ها یه آرزوی بزرگ و شاید دست نیافتنی باشه، اما واقعیت اینه هیچ چیزی در این دنیا دست نیافتنی نیست. برای مثال، مشهدی های عزیز تابستون امسال خیلی راحت و بدون خرید بلیط هواپیما می تونن از آثار موزه ی لوور پاریس در موزه ی بزرگ خراسان بازدید کنن. شرح خبر رو در ادامه با رسپینا24 بخونین.

همون طور که قبلا گفته بودیم، اواخر اسفند تا 18 خرداد ماه، تعدادی از آثار بسیار با ارزش موزه ی لوور پاریس، در موزه ی ملی تهران به نمایش گذاشته شدن و این طرح با استقبال خوبی مواجه شد. توجه و استقبال از این آثار، مسئولین موزه های سازمان میراث فرهنگی رو بر این داشت تا بعد از تهران، آثار موزه ی لوور به مشهد منتقل بشن و این فرصت عالی در اختیار خراسانی ها هم قرار بگیره.

محمد رضا کارگر؛ مدیر عامل امور موزه ها و اموال فرهنگی تاریخی سازمان میراث فرهنگی در این خصوص اشاره کردن که: با توجه به دستور معاون ریاست جمهوری و مدیریت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، به منظور انتقال آثار موزه ی لوور پاریس به موزه ی مشهد، با مسئولان فرانسوی مذاکراتی انجام شد. نتیجه ی این مذاکرات، انتقال آثار موزه ی لوور بعد از تهران به موزه ی بزرگ خراسان در مشهد و برای بازدید عموم و علاقمندان به تاریخ و آثار باستانی شد.

لازم به ذکر هست که علاوه بر آثار به نمایش در آمده موزه ی لوور در تهران، از جمله مجسمه ی ابوالهول، عتیقه جات سالن سولی لوور و آثاری که متعلق به تمدن های باستان در غرب، اسیا، اروپا و شمال آفریقا هستن، مجموعه آثار متعلق به نمایشگاه عکس مرحوم عباس کیارستمی هم همزمان به موزه ی بزرگ خراسان منتقل خواهند شد.

موزه لوور در مشهدلوور در موزه ی بزرگ خراسان