ایرانی ها هتل های وان را پرکردند

تا پیش از باز شدن مرزهای زمینی میان ایران و ترکیه، محبوب ترین گزینه گردشگران ایرانی برای سفر به این کشور، تور استانبول بوده است. اما از آنجائی که شهر وان با مرز ایران کم تر از 1 ساعت فاصله دارد و مرزهای زمینی نیز بازگشایی شده است، مسافران برای تعطیلات آخر سال و نوروز، تمام ظرفیت هتل های این شهر را رزرو کرده اند.

یونس یوکسل، رئیس اتحادیه هتلداران شهر وان ترکیه در گفت و گوی خود ضمن اشاره به استقبال گسترده مسافران ایرانی از سفر به وان و جان گرفتن دوباره صنعت هتلداری و گردشگری این شهر پس از دوران رکورد کرونایی عنوان کرد: «مسافران ایرانی تنها با پرداخت 10 دلار می توانند در وان هتل رزرو کنند و با 2 دلار غذا بخورند که هیچ کجا از این ارزان تر نمی شود.»

رزرو 100 درصدی هتل های وان توسط ایرانی ها

یوکسل هم چنین اشاره ای به مخارج پایین سفر به این شهر و کاهش ارزش لیر داشت و افزود: « با کاهش قیمت لیر از تقریبا 3300 تومان به کم تر از 2200 تومان، فرصت خرید و از آن طرف رونق کسب و کارهای شهر نیز افزایش می یابد. فکرش را بکنید، مسافران می توانند با 10 دلار در هتل اقامت کنند و با 2 دلار غذا بخورند. هیچ جا ارزان تر یا راحت تر از این وجود ندارد. فرصتی برای غذا خوردن به این ارزانی حتی در کشور خودشان هم نیست. امیدوارم ایرانی های بیشتری به اینجا بیایند.»