تاثیر نوسانات ارز بر خرید بلیط هواپیما و سفرهای نوروزی

کافیه برای یه مسیر کوتاه سوار تاکسی بشین تا کاملا در جریان اخبار اقتصادی دنیا قرار بگیرین. یکی از بحث های بسیار داغ که کوچیک و بزرگ دستی در اون دارن، نوسانات موجود در بازار ارز و افت شدید ارزش پول ایرانه. یه جورایی بالا و پایین رفتن قیمت ارز برای ما ایرانی ها کاملا طبیعی شده و شب میخوابیم و صبح بیدار میشیم یهو قیمت چند برابری دلار رو میبینیم و کلا خواب از سرمون میپره!! البته چند سالی بود که با افزایش قیمت ناگهانی دلار سورپرایز نشده بودیم و زندگیمون تقریباکسل کننده شده بود تا اینکه در چند ماه اخیر دوباره با بی ارزش شدن پولمون کاملا غافل گیر شدیم. حالا از شوخی گذشته، خوبه بدونین افزایش قیمت دلار و نوسان در بازار ارز تاثیر مستقیم در قیمت خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل خارجی داره و حوزه ی گردشگری رو با مشکل روبرو میکنه. در ادامه بیشتر در این زمینه صحبت می کنیم. با رسپینا24 همراه باشین.

افزایش قیمت ارز

ما ایرانی ها در تمام سال منتظریم تا تعطیلات عید نوروز فرا برسه و روزهای خوبی رو در سفر سپری کنیم. خیلی ها ترجیح میدن برای تعطیلات نوروز خرید بلیط هواپیما خارجی انجام بدن و با شناخت درست، رزرو آنلاین هتل داشته باشن. با نزدیک شدن به عید آژانس های مسافرتی و فعالان در حوزه ی گردشگری بسته های متنوع سفر رو ارائه میدن و همه منتظر اتفاقات خوب در زمینه ی سفرهای خارجی هستن. لازمه بدونین، تعطیلات نوروز ایام خیلی مهمی در توسعه ی گردشگری داخلی و خارجی محسوب میشن، اما نه برای نوروز 97!

نوسانات بازار ارز

تقاضا برای خرید بلیط هواپیما خارجی در نوروز 97 کاهش خواهد یافت؟

یکی از نگرانی های موجود در حوزه ی گردشگری، تاثیر گذاشتن قیمت ارز در میزان تقاضا برای خرید بلیط هواپیما خارجی هست. همون طور که قیمت دلار افزایش پیدا کنه، برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل خارجی باید هزینه ی بیشتری پرداخت بشه، در نتیجه نوروز امسال به احتمال زیاد با افت شدید تقاضا برای سفرهای خارجی مواجه خواهیم شد.

خرید بلیط هواپیما خارجی

رضا اباذری؛ رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی تهران، در گفتگویی که با روزنامه دنیای اقتصاد داشتن، به تاثیر افزایش نرخ ارز در کاهش قدرت خرید خانواده ها اشاره کرد و از نقش آن در کمرنگ شدن سفرهای خارجی در سبد خرید خانواده های ایرانی خبر داد. در نتیجه باید منتظر کاهش شدید در سفرهای خارجی برای ایام نوروز بود. علاوه بر کاهش تقاضای خرید بلیط هواپیما، نوسانات موجود در بازار ارز روی کیفیت سفرهای خارجی هم تاثیر زیادی داره. به طوریکه خیلی ها ترجیح میدن از ستاره های هتل شون کم کنن و به جای رزرو هتل 5 ستاره، برای مثال 4 ستاره رزرو کنن.

تاثیر دلار بر خرید بلیط هواپیما

تاثیر نوسانات بازار ارز در سفرهای داخلی نوروز 97

در شرایطی که خرید بلیط هواپیما خارجی کاهش پیدا میکنه، نمیشه انتظار داشت دیگه فکر سفر از ذهن ایرانی ها در ایام تعطیلات عید بیرون بره. طبق گفته های رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی تهران، با توجه به اینکه قیمت بسته های سفر برای شهرهای داخلی ایران در چند ماه اخیر افزایش قابل توجهی نداشته و قیمت بنزین و حامل های سوختی هنوز افزایش پیدا نکردن، در نتیجه به احتمال زیاد سفرهای داخلی در نوروز 97 افزایش پیدا می کنن. این یه فرصت عالی برای فعالان حوزه ی گردشگری داخلیه تا بتونن با ارائه ی خدمات بهتر گام خوبی در زمینه ی معرفی پتانسیل های موجود در شهرهای ایران بردارن و تراز منفی گردشگری داخلی رو کمی بهبود بدن.

رضا اباذری همچنین به این موضوع اشاره کردن که افزایش تقاضا برای سفرهای داخلی نباید باعث بشه به مشکل بوجود اومده در سفرهای خارجی بی توجه بود و باید بدنبال راه چاره در این زمینه بود!!

خرید بلیط هواپیما

اگه برای تعطیلات نوروز بفکر خرید بلیط هواپیما خارجی و رزرو هتل بودین و حالا بخاطر افزایش چند برابری قیمت در برخی مسیرها نمی تونین به سفر برین، خوبه بدونین که همیشه برای هر مشکلی یه راه حل وجود داره. روزهای زندگی با ارزش تر از چیزی هستن که فکرش رو میکنین، در نتیجه از رسیدن بهار و زنده شدن طبیعت استفاده کنین و شهرهای ایران رو برای تعطیلات عید انتخاب کنین. شک نکنین جاهای زیادی در ایران هستن که هنوز ندیدین و با دیدنشون شگفت زده میشین. ما بهتون پیشنهاد میکنه، رزرو آنلاین هتل و خرید بلیط هواپیما رسپینا24 رو برای یه گوشه از ایران انجام بدین و سال جدید رو با تجربه های جدید شروع کنین.

همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر پاسخگوی سوالات شما در زمینه ی خرید بلیط هواپیما، خرید آنلاین تور و رزرو هتل هستن.